S tím Wadem je to furt dokola. Ještě to sním někoho baví? Nechtělo by novou tvář a jemu navždy říct sbohem?
Souhlasím, už to není ani vtipné, hranolky, kečup, avokádo, chilli, steak . Má velmi omezený jídelníček, nad ostatním se tváří tak znechuceně, že mít ho proti sobě u jídla, tak asi odejdu hladová, fakt bych ztratila apetit. Smutné na tom je, že tohle individum s velkým egem učí nastupující generaci.
Ona je poslušnost a poslušnost. Ta skutečná potřebná poslušnost spočívá třeba v tom, že dítě poslušně poslechne, že s ním chceme mluvit a pak mluvíme o tom, co chce a jaké to bude mít následky.
Někdy je poslušnost opravdu na místě, ale někdo jí musí vyžadovat. Vytanul mi na mysli případ. Poměrně plný autobus, maminka a naproti ca 4leté dítě,které si sedlo přes obě sedačky zády ke stěně autobusu a s botičkami na sedačce. Lidé s taškami se prodírali směrem dozadu každý se podíval na tuto sedačku, ale maminka nic. Čuměla do mobilu 🙂. Jedna starší paní se maminky zeptala, zda si může přisednout, ona si vzala na klín svoji kabelku, která ležela vedle ní, ale díťatko nenapomenula. Asi ta volná výchova 🙁. Ale zde je jasné, že ani maminka nemá základy slušného chování. Já osobně si odkládám zavazadla na vedlejší místo, až když všichni nastoupí a na dalších zastávkách si opět beru kabelku či tašku na klín pro případ, že by si někdo přisedl. Nevychovat dítě k poslušnosti je dle mého názoru cesta do pekel. Dítě přece musí poslechnout, že se má obléci - jde se do školky, že má jít spát, že má obědvat (ne extrém, nebudu mu rvát rybu, když ryby nejí 🙁). Rodiče, které nechají dítě, aby se najedlo, až bude mít samo hlad, pěkně zavařuje učitelkám ve školce. Tam to prostě takto nefunguje. Všichni jí ve stejnou dobu, jdou do postýlek ve stejnou dobu, na procházku se vypravují ve stejnou dobu. Opravdu není možné se řídit tím, že dítko na procházku dnes nechce, má hlad o hodinu dříve, protože prostě ráno nesnídalo, protože nemělo hlad...
To je individuální. Sanitky slyším v průměru 1×denně. Ruch vnímám, protože se věnuji hudebním nástrojům, jejich ladění.....
Nejde ani tak o sluch spíše o to, že už si hluk dokážete odfiltrovat, je pro vás ten z vašeho domova stálý. Např. doma bydlíme pod střechou, kde slyšíme motor od centrální ventelace, nevnímali jsme ho. Nyní měl dlouhý výpadek, takže prostě nehučel. Po dlouhé době se nějak v noci rozběhl, já se leknutím vzbudila. Když se k nám nastěhoval nový soused z RD do paneláku, byl zoufalý, jak slyšel šoupání židlí, kašlání souseda, upadlou vidličku.... Po 1-2 měsících jakoby "ohluchl" 🙂, prý vůbec neregistruje hluk z vedlejších bytů ani z chodby. Jak se říká, člověk si zvykne na vše 🙂.
Žiju na sídlišti ve 40 tisícovém městě v klidu. O víkendu jsem překvapený z randálu ve vesnicích.
Jde spíše o to, že jste si na hluk ve měste zvykl, nevnímáte ho. Pak přijedete do cizího prostředí a slyšíte prostě vše. Bydlela jsem nedaleko nemocnice, vůbec jsem nevnímala houkání sanitek. Odstěhovala jsem se. Nyní když jsem u maminky na návštěvě, tak každou sanitku prostě zaregistruji. Jednou jsem byla na návštěvě u celkem rušné křižovatky, opravdu pro mě hluk, celá rodina zde žijící tvrdila, že to prostě nevnímá.
Bydlím sice ve městě, ale je to taková větší vesnice. Traktory mi nevadí, štěkání psů mi nevadí (pokud to není o víkendu v 5 ráno), kohout mi vadí (protože jeho doba je ve 4:30 ráno pracovní den nebo víkend, je mu to fuk 🙂), ale stěžovat si na něj na městský úřad a ani majiteli nechodím. Co mi vadí, je ta hlučná práce v neděli. Vyhlášku proti tomuto nešvaru naše obec nemá. Křoviňáky a sekačky vřískají snad každou neděli od rána do večera od jara do podzimu. Do toho majitel jednoho domu, který přestavuje a upravuje snad 10 let a nejraději používá brusku a podobné vrčící a ječící potvory - tomu je také fuk zda je svátek, všední den, jaro, zima, světlo, tma. Ale do velkoměsta bych nešla, tam je hukot permanentní, v létě nesnesitelně, v zimě 2 cm sněhu a pohroma.. Je pravda,že dopravní obslužnost obcí je dost nevyhovující - nejezdí nám tramvaj každých 15 minut 🙁. Ale z článku je vidět, jak jsou měšťáci rozmazlení 😄 . A děti, které nevyužívají zahradu a čumí do mobilu? To samé by dělaly ve městě 😄.
Gram plastu ke gramu plastu. A na dovolené se ta víčka snadněji dostávají z pláže do moře. A do ryb. Snáze, než celá petka. Zamořená moře už máme dost, je třeba začít přemýšlet, jestli si nepodřezáváme větev pod zadkem...
Větev pod zadkem si odřezáváme tím, že se stále vyrábí obrovské množství plastu! V SRN se dají petky vrátit, proč ne u nás?!
Nechť mi autor odpustí, ale veeliký článek o malém NIC. Proč tolik rozepisování? Víčko napevno má svůj smysl. Někteří ho zatracujím jiní chválí. Já chválím. Je nejen praktické ale vyhazuje se do plastů společně s petkou. Povalovala se osamocena nejen na plážích jako odsouzenec ztracený od své mateřské základny, ale končila také jako nedobrovolná potrava menších ryb, které se dostávaly později na náš stůl. Naštěstí už bez vnitřností. Víčko jako takové mne sice škrábe do nosu, když piji přímo z petky, ale mohu s ním hezky petlahev zavřít a nevyklouzne mi z prstů a nezakutálí se bůhvíkam až do kanálu.. Jako celý plastový obal patří jako celek do odpadu. Podle mne. Takže u mléka, minerálek apod., - vítám.
Vždy víčko utrhnu, nikdy následně vyhazuji láhev bez víčka. Co vím, tak většina lidí víčko utrhne, takže nějaký gram plastu navíc se mi nezdá zrovna jako ekologické řešení. Kdo na ekologii nehledí, tomu napevno připevněné víčko stejně nezabrání v tom, víčko zahodit někde v parku nebo jinde na místě tomu neurčené. Pokud je to dement, tak vyhodí rovnou i tu lahev, pak je jedno, kde se válí víčko a kde lahev.
Nikam nechoďte, vezmou vám i jedna. Teď je na to blbá doba. Mně i několika známým řekli samotní pracovníci správy soc. zab. "mimo záznam" (samozřejmě), ať to neděláme, že důchody berou často. No já jsem si naivně myslela, že i nynější posudkáři jako ti minulí mají rozum a že to nebude problém. A je! Jsem v 58 už neskutečně unavená (mám chronický únavový syndrom po několika kdysi prodělaných infekcích), fakt často už nemůžu, uši hluchý a oni mi řekli, že jsem už po letech na postižení adaptovaná a že můžu dělat všechno. Ten únavový syndrom úplně přehlížejí a to je ve zprávách obvodního lékaře stále dokola zmiňován. Jak můžete být na postižení někdy adaptovaná?!? To je totální blbost, jen se všemožně přizpůsobujeme, ale nikdy už nebudete zdravá! Tak jako píšete vy! Radím vám, nechoďte tam teď. 👍
opravdu to v plánu nemám :-(
Mluvíte mi z duše! Už rok bojuju o vrácení ID. Po 13 letech si usmyslela ČSSZ, že mi ho úplně sebere. Původní posudky , které přiznaly ID se nesly v tom smyslu, že postižení je trvalé (spíše se zhoršující) a že se ustupuje od dalších přezkumů. Po 13 letech jsem šla požádat o 2. stupeň a ID byl úplně odebrán s tím, že tehdy v počátku to byl posudkový omyl! Trpím roky nedoslýchavostí, která se rok od roku zhoršuje, naslouchadla moc nepomůžou, je to po borelióze, plus další zdravotní problémy. Jsem zdravotní sestra, uši k takové práci nutně potřebujete. Nový posudek ignoruje jak můj stav a potíže s neslyšením, tak to, že je to důsledek infekce, což je jiná kapitola vyhlášky a ten hlavní sporný problém, protože je tam vyšší procento neschopnosti práce!!! A hlavně závěry předešlých posudkářů úplně zametli pod stůl. Prostě nechtějí pomoci, nechtějí chápat složitosti života lidí s postižením a hlavně utrácet státní peníze!!! To bude hlavní problém!!! 😉👍
O tomhle jsem již slyšela, stalo se to mockrát. Proto vůbec nemám odvahu si o zvýšení ID (z 1. na 2.), ač je pro mě mnohem náročnější se do práce vůbec vypravit a dopravit (tzn. dojít na autobus, který bohužel parkuje na kopci a pro mě je náročnější a náročnější ten kopec vyšlápnout). Auto už léta neřídím, protože mám dojem, že se na nohy nemohu řádně spolehnout - rychlé přešlapávání brzda + plyn. A nejhorší je došlapat domů do 4. patra bez výtahu 🙁. V práci to jde, sice mám bolesti, ale při práci sedím, tak to většinou nějak přetrpím. Ale dopravit se z práce a do práce je pro mě už opravdu fuška. Po práci (částečný úvazek) jsem už totálně K.O., doma už se jen tak šourám. Bohužel toto do tabulek pro posouzení nikdo nedostane. K pohybovému handicapu mám ještě silné alergie snad úplně na vše (pyly, srsti, plísně venkovní + vnitřní, potraviny - skoro všechna syrová zelenina + ovoce, ořechy, mandle...) + astma, tzn. velké záchvaty rýmy a kašle 🙁. Naštěstí mí kolegové velmi často pracují z domova a vyjíždí to terénu, tak je až tak neruším, ale pokud je vedle sebe mám, občas se nestačí divit. Bohužel jedině moje pozice vyžaduje práci na místě, ne HO. Nedovedu si představit, že pracovala v úkolové mzdě, když neustále smrkáte, tak ty ruce prostě nemakají 😄.
Koukám na tu ptákovinu už X let a je to taková podvečerní oddechovka, která mi připomene, že mohou být lidé, v jejichž kůži bych nechtěl být.
A scénáristy bych někdy nejraději fakt kopl do holenní kosti, to když promarní nádhernou šanci rozvinout příběh nebo linku se slibnou možností potenciálně silných příběhů ... 😎
Také koukám tak nějak ze zvyku, když nějaký díl uteče, nic se neděje, je to prostě oddychovka. Řekla bych, že chytím 2 - 3 díly týdně a to ještě ne celé 🙂. Chybí mi takové to těšení (napnutí), co bude v dalším díle.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Se nedivím......toto není národní kroj,co nám tak asi zůstalo,čím se chlubit když je vše rozprodané ....šaty v národních barvách by stačily
2 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Nápad s perníčky se mi nezdá úplně špatný, ale tyto jsou moc obrovské a trčící. Celkově se mi zdá kostým překombinovaný. Možná bych perníčky použíla spíše na olemování, tak nějak jako větší krajku. Zdobení perníčků je příšerné! Zlaté srdce se mi zdá úplně mimo mísu a o čelence ani nemluvím. Za nápad s perníčky dávám palec nahoru, zato za zpracování bych nedala ani desetník.