Ne, takhle to nezačíná, používáte argument šikmé plochy, který se považuje za argumentační faul. Rozhodně se nikde nehlasuje, dokud není kýžený výsledek. Maximálně se opakuje hlasování, pokud se naleznou tak výrazné problémy, že mohly ovlivnit výsledek. Nevím o jakém odmítnutém vítězi voleb mluvíte, na to tedy nedokážu smysluplně reagovat. Snad jen obecně, že žádné volby nehledají vítěze, ale nadpoloviční většinu.
Budu tedy konkrétní. Opakování referenda v Irsku před lety, dokud výsledek nebyl pro EU akceptovatelný. Nerespektování výsledku 1. kola.
V poslední době volby v Rumunsku. Bez přímých důkazů byl výsledek anulovan, vitez je vysetrovan, perzekvovan. Jen "podezření " tajnych sluzeb, na prikaz Bidenovy administrativy, protoze maji v Rumunsku vojenske zajmy.
Proste se EU chova cim dal vic totalitně. Hlavne EK.
Jestli UA nedodáme zbraně, které potřebuje a chce, tak jich bude ještě víc, protože rusák bude postupovat a ohledy na nějaké civilisty i nadále nebude vůbec brát.
Lidem jako vy nedochází, co se stane, jestli UA nedostane prostředky k obraně, nebo dochází a úmyslně tu kopete za rusáka?
Lidi jako ja nechteji zabijeni. Ty miny nebudou oznacene a mohou zabit kohokoliv. Nejen Rusaky. To je to, oc jde. Miny jsou jedny z nejzakernejsich zbrani.
To je také naprosto v pořádku. Za extrémních situací (a tou největší pandemie od dob Španělské chřipky bezpochyby je), nebo třeba za válek, stát smí a musí informace řídit ke prospěchu obyvatelstva. Například diskuse o významu roušek nebo omezení společenského styku měla význam v momentě, kdy zdravotnictví začalo zvládat. Do té chvíle vlády musely pracovat na udržení zdravotního systému v běhu.
.
Rozdíl mezi totalitami a demokracií je v tom, že omezení jsou dočasná, jsou přezkoumatelná, a jsou transparentní. To opět zabraňuje vzniku totality. Což je právě ta nebezpečná věc na státní cenzuře. Opět, k tomu jsme měli a máme daleko. I do budoucna stát potřebuje mít možnost v krizových situacích informace řídit, a totalita to skutečně není. Dokonce i ve Velké Británii byla za války cenzura. Ale určitě nepodezíráte zrovna tuto zemi, že by cenzuru zneužívala ke vzniku totality.
.
Takže prosím rozlišujme.
Právě Británie (pokud vím) je příkladem toho, že ani propagandu hitlerovského Německa neomezila. Nechala obyvatele, aby si sami udělali názor. Neměla je za nesvéprávné hlupáky. Pravda, totalita jako v KLDR nám asi nehrozí, ale první náznaky uz v EU jsou. Hlasovat, dokud neni výsledek, jaký potřebujeme, vitez demokratických voleb odmitnut, protoze nevyhovuje hlasité mensine atd. Takhle to začíná.
Ano, já tu myšlenku chápu, ale nesouhlasím s ní. Moje dítě také musí slušně pozdravit učitele a chovat se zdvořile, i když (ve vyšším věku) už o některých víme, že nejsou příliš kvalitní. To je v podstatě také jakási "autocenzura". Ve skutečnosti není. Sebeomezení je naprosto přirozený společenský jev. Společnost by nemohla fungovat, kdyby se lidé dobrovolně (nebo pod společenským tlakem) neomezovali ve svých projevech. Ale to není cenzura. Cenzura se vyznačuje ústředním řízením, totalitou, nezměnitelností, a postupně i tím, že lidé přestanou vnímat, jaké informace se k nim nedostanou. Proti tomu běžné sebeomezení nevede nikdy k totalitě, protože vždy máte možnost disentní názor vyjádřit, třeba ale za jiné situace a určitou formou, kterou společnost dané doby přijímá. Od společenského sebeomezení prostě není krůček k cenzuře, to jsou naprosto odlišné jevy, i když mohou vypadat v určitých situacích podobně.
Ano, s většinou lze souhlasit, ale evropska politicka scena ma k cenzure uz velmi naslapnuto, zacalo to za covidu. Ono prave staci to nepousteni nekterych informací nebo nazoru do veřejné diskuze.
Vietnamské děti ale bývají vychovávané k tomu, aby úspěchu dosáhly, nebo ne?
Ano, ale ve většině případů podvodem. Příklad - prodej bez povolení, prodej padělků, podvody na daních, obchodování s drogami. Mnohdy česky neumí, ale řidičák a živnostenský list mají, jak asi?
Hodnotite je velmi povrchně.Pracovitost a snahu jim muzeme zavidet. My mame tendenci se nad ne povysovat.
Ne, to právě vůbec není. Totalitní moc je nebezpečná tím, že je nezměnitelná. Nepřipustí změnu, jakmile ji jednou získá. Proti tomu, co píšete, jsou jen změny nálad společnosti. My na to nebyli zvyklí, takže nás to trochu děsí. Ale když se podíváte do demokracií jako jsou Velká Británie nebo USA, tak tam se prostě nálady společnosti podle doby střídají. A ano, skutečně Vás to v tu dobu určitým způsobem omezuje. Jenže ne třeba tak, že pro odlišný postoj ztratíte práci a neseženete už jinou než dělat kotelníka, a že ztratíte šanci na studium svých dětí. A to je prostě sakra rozdíl na to, abyste s pojmem "cenzura" hospodařil neuváženě.
První náznaky uz v EU jsou. Hlasovat, dokud neni výsledek, jaký potřebujeme, vitez demokratických voleb odmitnut, protoze nevyhovuje hlasité mensine atd. Takhle to začíná.
"Další, kdo nerozumí slovu cenzura. Pokud se bavíme o cenzuře, kterou nechceme,..."
Roději pište v první osobě. Já nechci ani tuto ani jiné formy cenzury. Byť například cenzura sociálních sítí, pokud není nařízena státem, je věcí majetele těchto sítí. Přesto si nemyslím, že je správná.
Bohužel cenzura siti je tlačena politiky. FB na ni přistoupil, X nikoliv, i kdyz se EU hodne snaží. Jiné sítě neznám. Majitel FB přiznal tlak politiku v covidu.
Další, kdo nerozumí slovu cenzura. Pokud se bavíme o cenzuře, kterou nechceme, tak tou je ústředně, obvykle státem řízená cenzura, která ujednocuje přístup k informacím a hodnocení informací. To je zcela škodlivá cenzura, která vytváří totalitu.
.
Proti tomu tlak na společenské normy jde zespoda, a i když podléhá různým módám a protitlakům, je to naprosto diametrálně jiný mechanismus než ústřední cenzura.
Přehnaná korektnost nuti lidi lhat, myslim, že to měla Chili na mysli. Od autocenzury je jen krucek k cenzuře, kdyz mocní chteji totez po jinych.
Nevážený komunisto! V podstatě máte pravdu, tato vláda opravdu za moc nestojí, bohužel. Ale uvědomujete si, že Vaši soudruzi poslali tuhle republiku do kopru? Československá, respektive Česká republika, patřila k nejbohatším státům v Evropě? Rozvinutý průmysl, ocelářství, automobilizmus, zbraňový ..., zemědělství na vysoké úrovni. A to vše znárodněním firem, kolektivizací zemědělství jste vy, komunisti, zničili. A po 40ti letech ničení se to těžko dává zpět do pořádku.
Pro mě je s podivem, že 35 let po revoluci jsme se stále ještě nevypořádali s takovou chátrou, jako je komunistická strana v čele s paní Konečnou která požaduje vystoupení z NATO. To je normální pozvánka pro soudruha Putina aby si nás také zabral jako Ukrajinu!!!
Nezapomeňte, ze s tím vším zacalo Nemecko druhou svetovou valkou, po válce nam velké tovarny bombardovali Američané, dokoncili to komuniste se SSSR. Ale komuniste meli snahu (ukradene) továrny a průmysl rozvijet, kdezto po revoluci Zapad usiloval o zniceni naseho prumyslu, prosperity a samostatnosti, ovsem za pomoci vazalskych vlád.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Horší je že vláda je v pořádku ale vy to máte nějak posunuté .Sebereflexe vám chybí úplně .
6 odpovědí
0
Sledujících
6
Sleduje
0
Sledujících
6
Sleduje
Jj, vlada je uzasna a vy jste letadlo.