Moje první Rifle v r. 1969 stály 50 Bonů,tedy 250 Kč.Po dvou letech druhé Wilcatky za 55 Bonů.Balení kalhot bylo plné barevnych reklamních obrázků a na jednom přilepená cenovka.Při generálním úklidu jsem igelitku s obrázky po padesáti letech našel.
Tak v r. 1978 stály 90 bonů a v 80. letech už byly za 100 - 120.
Třeba takový byl. Co my víme. Jsme všichni ve vleku filmu Z mého života.
Vždyť i o Žižkovi se točily filmy, kde je hrdina bez vážně a hany. A pak se třeba zjistí, že to byl lupič a vrah.
Přečtěte si aspoň části z deníku K. H. Máchy. Taky nám ho ukazovali Jako romantika, čistou duši, turistu atd. A on s radostí tam popisuje jak ošukal a kolikrát kdejakou, co se naskytla.
Oni ti naší předkové byli úplně stejní jako my. Jenom jsme si je postavili na piedestaly.
Já jsem film Z mého života neviděla, tak rozhodně nejsem ve vleku. Co ale vím jistě, je, že Smetana hodně dokázal, a takoví lidé nejsou pouze ve vleku svých pudů. To je jen dnešní provokativní náhled.
Netušil jsem, jak prudérni je dnešní společnost. Jak některé uráží že byl Smetana ukázán jako člověk. Jako genius, ale I člověk.
To si ti "spravedliví a morální" mysli, že se tehdy nemilovali? Stačí si přečíst deník K. H. Máchy a bude hned jasno.
A všichni ti diváci, co je uráží, že klasik měl i jiné vztahy pak rychle přepnou na vsechny ty Ordinace, Ulice, Labutě a bůhví jaké seriály, kde prakticky nejde o nic jiného, než ukázat kdo a kdy se s kým vyspí.
Ono je dost trapné, když je Smetana popsán jen jako sukničkář a vztekloun.
Za komunistů jsem žila i s rodinou v rozděleném bytě, tj. v bytě, který byl administrativně rozdělený mezi navzájem si cizí lidi; příslušenství a předsíň byly společné pro všechny. Bez možnosti požádat o jiný byt, protože "jsme bydleli".
Zadrátované hranice, přístup ke studiu i k pracovním pozicím ovlivňovaly tzv. kádrové posudky; nedostatkové zboží, kontrola oblečení ve školách (zákaz triček s potiskem, zákazy džínsů), vnucená ruština, kontrola délky vlasů mladých mužů, neexistence svobodné volby lékaře, neexistence svobody slova, svobody pohybu, svob9dy vyznání; omezení lidských práv, političtí vězni...
Až po listopadu 1989 jsem poprvé vyjela za hranice. Rozhodně nemohu souhlasit s tvrzením, že i za totality mohl být člověk šťastný - to platilo jen pro jedince, které zajímal jen plný hrnec a klid na fotbal v televizi.
Zrovna na Bulovce rodila v únoru moje dcera. Měla jednolůžkový pokoj, kde bohužel z vodovodu unikala voda po zadní stěně skříňky na zem a byla tam stále na podlaze louže do půlky pokoje.
Ale jinak jsem ráda, že nezažila to, co já před 41 lety v Motole - na pokoji nás bylo 6, 4 na posteli a 2 na spartakiádních lehátcích. Po porodu s nástřihem!
šunka je něco jiného.
Ale maso, uvádí se tam třeba, že je "křehčené" a to znamená že je napíchané vodou. A jinak, produkty z "Kostelecké uzeniny" mi taky nepřelezou přes práh!
Když jsem zkušebně ochutnal i jejich salámy, tak to je fakt hnůj!
Je to totéž. Šunka - tedy poctivá šunka - se před uzením nakládá do láku. Ale do hotového výrobku se už voda nemá přidávat!
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Já jsem bydlela ve dvou rozdělených bytech, v prvním, který zabavili majiteli domu, jsme byly 4 rodiny, předsíň a WC společné pro 9 lidí. Svou část jsem pak vyměnila za trochu menší také v rozděleném bytě, předsíň, koupelna a WC společné s další rodinou. Praha 1970 - 1986. Když jsme chtěli s manželem podat žádost o byt, nepřijali nám ji se zdůvodněním, že "bydlíme, a tudíž nemáme nárok".