Plácnutí přes zadek není bití. Stejně jako třetinka piva po nedělním obědě není alkoholismus. Rozdíl je v míře a intenzitě. Pokud to nejste schopen rozlišit, radši nevychovávejte děti ani nepijte alkohol.
Plácnutí přes zadek je bití a třetinka piva je pití alkoholu (to vám řeknou při každé běžné policejní kontrole na silnici). Kdo určuje tu míru, jestli plácnout batole třikrát nebo čtyřikrát? A co ve věku, kdy už se mi to dá normálně vysvětlit (a už nenosí pleny, aby "nic necítilo")? Pokud si neumíte obhájit své hranice bez použití násilí před dítětem, jak to proboha děláte s dospělými, kteří vám je překračují?
Je asi dnes dost těžké určit, jak to doopravdy všechno bylo, protože dnes jsme se dostali do doby, kdy se stalo téměř módou na někoho ukazovat prstem a obviňovat z nějakého sexuálního útoku, nebo nátlaku. Ale pokud dívkám bylo 15, 17 a víc, tak zřejmě už věděly, co po nich farář chce a pokud byl dobrým manipulátorem, nebylo těžké je přesvědčit, že do nich vstupuje bůh, nebo jeho vyslanec. Rozumím tomu, že někdy je těžké říci přítomné autoritě NE, ale když neumím říkat ne, neměl bych vinu po x letech házet jen na někoho jiného.
Rodiče v té době říkání ne dost potírali, kdo řekl ne tak dostal na zadek, takže těžko se za sebe mohl postavit holky, které byly zvyklé poslouchat starší autoritu v podobě učitele, lékaře nebo kněze. Sexuální osvěta pramalá, notabene v církevních rodinách. Obviňovat 16 letou holku z toho, že neumí říct ne, když ví, že pokud to udělá vystaví se opovržení okolí i nejbližších a pozbude výhod (u teenagerů a dětí běžný přístup), je ubohé. To neumí ani v dnešní době mnozí dospělí.
Patříte mezi matky, které své dítě kvůli absenci školní docházky připraví o to, co je stejně důležité jako výuka - ne li víc, a to jsou kamarádi. Já se s jedním stýkám dodnes, už 50 let. A nebýt školy, tak se nikdy nepoznáme.
Takže máte pouze kamarády, které jste poznal ve škole a žádné jiné? Škola není o přísunu lidských zdrojů. Kamarád se netvoří tak, že někde je. Potřebujete spolu něco prožít, být si blízcí. A k tomu školu vůbec nepotřebujete. To se může stát kdekoliv jinde - na hřišti, za barákem, v muzeu, v kroužku plavání atd.
Když žena po letech, nebo i desítkách let obviní ze znásilnění nějakého významného muže, obvykle jsem na jeho straně. Pokud se toto přihodí, tak má jít žena ten den nejkratší cestou na policii a udělat o tom záznam. V tomto případě jsem ale jednoznačně na straně žen. Všechny vypovídaly téměř totožné a je nemožné, aby k takovému souladu ve výpovědích zhruba 30ti žen došlo, pokud by se tyto trestné činy nestaly. Maximální možný trest 5 let na tvrdo si MUDr. Cimický zaslouží a jsem rád, že soud tento trest udělil. Já k tomu dodám jenom jednu věc. Z mého pohledu se totiž jedná na prvním místě o selhání systému českého zdravotnictví. Všechna podezření na nezákonnou činnost MUDr. Cimicky měla být lékařskou komorou, ministerstvem zdravotnictví šetřena a odhalena. Naopak podezření byla házena pod stůl. A co je vůbec na kauze Cimického nejvíce tragikomické je to, že kdyby ho nenavrhl na státní vyznamenání kolaborant Miloš Zeman, tak by se jeho kauza k soudu nikdy nedostala.
Kdybyste šel s depresemi způsobujícími problémy v rodině i v osobním životě k tomuto psychiatrovi a on vás jako muže začal sexuálně obtěžovat (třeba by vám položil ruku na rozkrok a ptal by se vás na to, v kterých oblastech života se cítíte jako muž, nebo na váš sexuální život, nebo by se vás pokusil políbit), letěl byste hned na policii a popisoval to tam? Co by se vám honilo hlavou? Svěřil byste se s tím doma rodičům nebo manželce okamžitě? Kdy se po čase kdy jste to prostě vytěsnil jako nějaký úlet, kterému by stejně nikdo nevěřil, začaly objevovat zprávy, že onen lékař obtěžuje muže, mělo by to nějaký vliv?
Tak jaké měl konexe a jakou obrovskou moc? Povídejte. Mohli si vzpomenout po 1989. Stejně jako ty pohraničníky, kteří jen postupovali dle zákonů. Možná budou soudit i ty dnešní za 60 let.
V té době nebylo přemýšlení společnosti na dnešní úrovni - než lidi přestali "držet hubu a krok" uběhlo hodně let a lidi se učili ozvat se, když se jim něco nelíbí (velkou roli hraje i internet, kde je možné najít podporu od mnoha lidí, když ji člověk nenajde u nejbližších). Nad jedincem tehdy společnost mávla rukou, že kdovíjak to bylo. Dnes je to s jedinci stejné, ale hlas skupiny už má jinou váhu, než hlas bezvýznamného jedince proti významnému jedinci (i ten internet a propojování podobně postižených s psycholgickou pomocí tomu dopomáhá).
Generace Z je především nároková. Člověk se ale nejdřív musí vypracovat a pak se může mít dobře. Pokud se tuctový zaměstnanec odmítne přizpůsobit chodu firmy, pak taky může rychle skončit. Na druhou stranu jsem znal člověka, který byl ve firmě těžko nahraditelný a tak se mu tolerovaly i pozdní příchody o hodinu či dvě.
Proč by se človek nemohl mít tak jak potřebuje okamžitě?
Vybrat si nemůže to dítě.
Matka riskuje sebe - no dobře, když to vidíte jako svobodu, já v tom spíše vidím hloupost - ale riskovat poškození nebo život dítěte zbytečně, protože nebudou po ruce lékaři nebo přístroje, je nezodpovědnost.
Nikdo neví, co bude.
Jsem ráda, že v naší rodině mají otcové i matky rozum.
Matka ale riskuje i v porodnici. Pokud máte po ruce nějaké vědecké srovnání rizika FYZIOLOGICKÉHO porodu v obou prostředích, tak sem s tím. Vaše dojmy nikoho nezajímají.
To myslíte vážně? Večer už je dost chladno, odložit novorozence na zem pod strom znamená, že tam brzy zemře na podchlazení, nehledě na to, že bude trpět hlady. Pomalá a trýznivá smrt. Babybox je vyhřívaný a okamžitě se o něj postarají zdravotníci.
Myslela evidentně tu matku, o které píšou, že může být v ohrožení života a kdyby ho dala do BB, tak o ní nenapíšou nic.
Hlavně proboha ať po té "matce" (spíš ženě která jej porodila než matce) nepátrají a dítě dostane šanci získat lásku a péči v náhradní rodině. Ještě by si to matka rozmyslela a dítě by buď trpělo v její výchově, nebo by pendlovalo mezi matkou, děcákem a babičkou.
Máte pravdu. Podpora rodin po krizových situacích je u nás tragická a nikdo by se jim nevěnoval, aby rodině pomohl překonat náročné období.
Pokud chci po druhých, aby respektovali moje hranice, nemůžu přece očekávat, že vědí, kde je mám. "Dobrým zvykem" bývalo kdeco nepoužitelného. Pokud neumím komunikovat s ostatními, tak svoje hranice asi budu hájit složitě, budu pomlouvat za zády, na internetu, budu s tím otravovat rodinu a ode všech se budu dožadovat potvrzení svého pocitu ohrožení. Když komunikovat umím, tak si zařídím, co potřebuju. A pokud mám od ostatních očekávání, že by něco měli dělat,tak budu asi dost v háji, protože ostatní nezměním. Můžu změnit leda sebe a svůj přístup. Nazdar.
potkal jsem mnoho stovek psů (a jiných zví´řat) na volno a nikdy mi žádné neublížilo.
Lidi mají strach z každýho prdu a hlavně neumí se zvířaty "komunikovat". A často ani spolu, že...
Psů zákeřných, libujících si v útocích na lidi je směšný zlomek...
Psů takto útočných je ješt schopných člověka ohrozit na životě he ještě míň.
Lidi totiž mají největší STRACH z vlastní bezpečnosti, z vlastní odpovědnosti.
Oni nás musí chránít.
Oni nám musí zabezpečit...
Oni, ti druzí...
Já Já nic.. to ONI.
Ano někdy se může stát, že na vás pes zaútočí. ALe to tak v přírodě prostě je. pokud člověk nepanikaří a nevyšiluje, jnení to " akutně smrtelné" ohrožení.
Myslím, že znám mnoho jiných vážnějších, nebezpečnejších rizik, na který všichni z vysoka kašlou..
Lidi mají dost práce učit se komunikovat mezi sebou, komunikaci se zvířaty od nich nelze vyžadovat. Pokud chcete mít nadstandard v podobě zvířete, budete se muset smířit s ním, že ostatním je to u zadku.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Tak nějak to mame všechny. A tak nějak to dobře zvladame a neztezujeme si😉
1 odpověď
7
Sledujících
0
Sleduje
7
Sledujících
0
Sleduje
Tak nějak leda kulový. Kdybyste o zvládala a byla v pohodě, nelovila byste poplácání po ramínku shazováním těch, které to mají nastavené jinak než vy.