Babišova vláda vyřešila co? Kromě rozdávání peněz snadno ulovitelným voličům. Všichni si snad pamatujeme hysterického Babiše v době Covidu a nákupů předražených roušek a respirátorů a nemluvě o prázdných zásobnících před očekávanou energetickou krizí. Bůh pomáhej této zemi, pokud vyhraje. A to se rozhodně nezastávám nijak zásadně současné vlády.
Autor zmiňuje výminek, jako výraz úcty ke stáří. To je ovšem pravda jen částečně. Stavbou výminku se chránili především rodiče, když předávali usedlost některému z dětí. Většinou měli ve smlouvě povinnosti dětí: kolik budou dostávat vajec, obilí, jakou část zahrádky si mohou obdělávat.... A dobře věděli, proč to dělají. Bylo by naivní se domnívat, že se děti k rodičům chovaly jen laskavě a s respektem.
Ale, paninka chytrá jak rádio, bez toho že by to prožila, přes to má nemístné řeči ( sama na mě reagovala) chce mít najednou pokoj? A opět slovo " rudý sen" vy hlupačko, mě váš rudý sen zajímá asi jako slona komár, když jste nezažila realitu radši mlčte.
Rozhodně si troufnu tvrdit, že jsem mnohem chytřejší a vzdělanější než vy. No jo, jenomže to pro mě zas tak velká pocta není, protože vy máte laťku hódně nízko. Budete asi překvapený, ale já bohužel tu dobu zažila, moje rodina i příbuzní v celé zrůdnosti režimu. A to jsem se o řadě věcí dozvěděla až když rodiče zemřeli, tak těžké pro ně bylo o tom mluvit. A pokud někdo může éru bolševizace obhajovat, hanba mu.
Vím o té době určitě více než vy, já ji prožil, na rozdíl od vás, navrčená z různých současných článků, proč jste z toho, co jsem napsal nic nevyvracela, místo toho blábolíte něco o komouších a podobně.
Vyvracet hlouposti vám nehodlám, protože je to marné. Sněte si svůj rudý sen a mně dejte, prosím, pokoj.
A víte že jinou reakci jsem ani neočekával, zřejmě těmi původními majiteli myslíte Němce, proto že jiní zde nežili, taková byla doba, Američané také nejen že vyhnali původní obyvatelstvo, oni je navíc po tisících decimovali, ale to nebylo u nás, tak že OK. Je m jedno kdo tu v té době byl, ale co dokázal, vy si myslete co chcete, je to vaše právo, nic méně kde není adekvátní odpověď běžně přijdou na přetřesy věty jako perli sviním soudružení a dezolátismus. Z vás ta ubohost přímo stříká, klapky z očí dámo.🤦♂️🤣
Miluji klišé: Taková byla doba, asi o tom ani nic nevíte. Kecy o Američanech - to dost připomíná výmluvu dětí - já dostal trojku, ale ostatní čtyřku. Ale možná jste chyběl - alespoň podle výrazu perli - příště, prosím perly podle vzoru žena. To vám chybí argumenty a zjevně vám jsou blízké další ubohé výrazy.
Vážená dámo, v době kdy vámi zmíněné vesnice zanikali, nebylo ani stopy po větrných elektrárnách, solárních panelech a z větší míry ani po jaderných elektrárnách. Ty vesnice (hlavně v Podkrušnohoří zanikly z důvodu uhelných ložisek, v dané době vlastně jediný způsob, jak vyrábět EL. energii a teplo. Přijeďte se do příhraničí Krušných hor (když je zmiňujete) podívat, a ty ruiny najít, budete mít co dělat aby jste je našla, sídlí v nich jiné,fungující firmy, já pod Krušnými horami žiji, tak to vidím. Náš textilní průmysl a sklářství tady na severu byl tak " špatný" že jej po divoké privatizaci noví majitelé zlikvidovali aby nevytvářeli ve světě konkurenci,hlavně sklářství, těch pár přeživších se má díky drahotě energií co ohánět. Ti soudruzi za dobu ne delší než po změně režimu stačili vybudovat vodovodní sítě,elektrifikaci a plynofikaci, postavili jak uhelné, tak vodní elektrárny a vodní díla. To že hlavně díky přehradám muselo mnoho vsí zaniknout se nedělo jen v ČR, jsme malí a hustě osídlení, o jaderkách ani nemluvě, ta také postavili komouši. Předchozí i současní Šmoulové ,nejsou schopni postavit ani jednu mizernou přehradu, aby nedocházelo na Moravě k záplavám,vis letošní povodně. Podívejte se po světě kde se co postavilo, a co tomu padlo za oběť. Mohl bych pokračovat ale je vašem případě je to jako házet hrách na zeď.
Vím, že vaše rudé myšlení neovlivním. Jen zmíním, že zničeným pohraničím bylo myšleny především ty obce, osady a továrny, ze kterých byli vyhnáni původní majitelé. Soudružka Konečná a Semelová by z vás jiistě měly radost,Tím končím, protože nemá cenu vám házet perly.
Bez ohledu jak se nazývali, co udělali, tak po válce toho za 40 let zvládli na tehdejší dobu mnoho, co udělali / vybudovali po roce 89 až do současnosti nekomunističtí mocipáni? Pište, přehánějte, já se na to pojedu podívat, moc toho zřejmě nebude.
Udělali toho opravdu mnoho: Zlikvidovali celé pohraničí, které se z jejich péče dodnes nevzpamatovalo. Více než 2000 obcí bylo srovnáno se zemí. V pohraničí jsou dodnes ruiny kdysi prosperujících továren, kde neměl kdo pracovat nebo byly řízeny partajně. Lehký průmysl - především textilní vedli tak dobře, že byl naprosto neschopný konkurence. Doporučuji vám výlet po Krušnohoří, Jizerkách atd. Ani nemluvím o tom, že ze země prchla elita (myšlenková) nebo skončila díky monstrprocesům na dlouhé roky ve vězení. Pokud jste po naší zemi cestoval za komunistů, můžete si vyndat hlavu z... a projet si republiku znova.
Aspoň ty byty měli, ono by to chtělo kouknout i z toho praktického úhlu pro obyčejného obyvatele, měl poštu v místě bydliště, většinou i doktora(dneska není pomalu ani ve městě) za zubaře nemusel dát celý desetiletý plat, obyčejny člověk měl jistotu bydlení, práce a že může mít v klidu rodinu, že bude místo v jeslích ve školkách. Dnešní vláda chce aby matky šli co nejdříve do práce ale kam dají děti neřeší. Nejsou učitelé, doktoři, byty, pošta (ne)funguje jak funguje, neříkám že to byla špičková doba, mělo to sví zásadní mouchy ale na druhou stranu v čem se tady dneska máme lépe?
Tak ještě pokračování: Jesle, školky: Moje přítelkyně byla do loňského roku ředitelka jedné velké mateřské školky v Praze a od ní vím to, co jsem nechápala, když jsem vyzvedávala vnučku ze školky a chodily si tam pro děti i maminky, které byly doma. Myslím, že vláda nenutí ženy k tomu, aby šly do práce. Jedná se o jen o další pokroucenou představu o tom, že mám nárok. Nejsou učitelé: poměrně logicky při počtu škol SŠ i VŠ, kde studují děti, které na to nemají a plní jen zbožné přání svých rodičů. Tak bychom mohli pokračovat. Tím nechci říct, že je všechno ideální. To ani náhodou a je dost toho, co mě hodně štve. V čem se máme lépe? Mně se zdá poměrně významné, že se nemusím já ani moje děti bát říct nahlas svůj názor, aby si pro mě nepřijela StB. Jako dcera kulaka vím své. Moji starší sourozenci nemohli studovat vůbec, já jen díky tomu, že jsem vycházela ze ZŠ v r.1969, ale už mi ZO KSČ nedala doporučení na VŠ. To se mi podařilo až, když režim přece jen povolil po r.85. To ani numluvím o tuhých 50.letech... Dostat se do ciziny? Dnes každoročně vycestuje přes 10 mio. lidí k moři na hory... Kolik volných dnů bylo, kolik je dnes? Mohli bychom pokračovat ještě dlouho. Myslím, že největší nešvar současnosti je lhostejnost na regionálních úrovních k voleným zástupcům. Ono je jednodušší nadávat na sítích než zvednout zadek a něco dělat.
Aspoň ty byty měli, ono by to chtělo kouknout i z toho praktického úhlu pro obyčejného obyvatele, měl poštu v místě bydliště, většinou i doktora(dneska není pomalu ani ve městě) za zubaře nemusel dát celý desetiletý plat, obyčejny člověk měl jistotu bydlení, práce a že může mít v klidu rodinu, že bude místo v jeslích ve školkách. Dnešní vláda chce aby matky šli co nejdříve do práce ale kam dají děti neřeší. Nejsou učitelé, doktoři, byty, pošta (ne)funguje jak funguje, neříkám že to byla špičková doba, mělo to sví zásadní mouchy ale na druhou stranu v čem se tady dneska máme lépe?
Začnu byty: vyrostla jsem na venkově, v patnácti letech jsem začala studovat v Praze a už jsem tu zůstala. Sudovala jsem školu, která byla jediná v Čechách, takže celá naše třída se skládala z celých Čech+Prahy. S mnoha z nich jsem v kontaktu doteď. Ani venkovští ani z měst ani z Prahy neměli byt jen pro sebe. Všichni žili s prarodiči (včetně mé rodiny a celého okolí ve vesnici). V Praze byla pro normálního člověka čekací doba na byt cca 20 let - pokud nebyl dobře zapsaný v podniku, který stavěl byty (tuším např. Zentiva... My měli s manželem jedinou jistotu - že žádný byt nedostaneme a také jsme žili 15 let s jeho rodiči. Dnes? všichni pláčou, jak jsou byty drahé a nejsou. Znáte někoho, kdo bydlí pod mostem? Zkuste se podívat, kolik lidí žije tzv. singl. Jen do Prahy se stěhuje každoročně 15 tis. lidí a všichni někde bydlí. Já tedy ne ani moje děti ani jejich kamarádi, protože se prostě ke svým životům postavili odpovědně. Zubaři: Chodím asi 15 let k zubaři, který nemá smlouvy s pojišťovnami - naposledy jsem u něho byla v létě -2 menší plomby cca 2700,- z nejlepšího materiálu. Dcera u něho byla v pátek- v podstatě jí dostavěl ulomený zub a platila také kolem tří tisíc. Tak nevím, kde jste přišel na desetinásobky platů.Práce: Podniky poptávají několik set tisíc zaměstnanců a podle počtu nezaměstnaných lze říci, že nepracuje ten, komu se nechce a ostatní jen krátkodobě.
...a lidi staveli skoly a skolky pro svy deti...vsechno uplne spatne nebylo...
Ano, bylo to "výborné". Lidé povinně v akci Z stavěli školkym konzumy na venkově... Tisk jásal nad uvědomělou inteligencí, kdy si lékaři... museli odpracovat stovky hodin, aby měli kde bydlet. Jedině na tom byla lépe města, kde byl především těžký průmysl, jehož produkce směřovala do zemí RVHP a především do SSSR. Tady bylo potřeba uplácet dělnickou třídu byty i lepším zbožím. To se týkalo především měst jako Kladno, Ostrava...
Velmi mne prekvapilo, že s tajnými dodatky nebyli seznámeni i vrcholní představitelé ČR, a to zejména se 4. částí, tedy investic. Na to, že nynější vláda odklonila stovky miliard korun na Ukrajinu a Pjotr Nutellovič Fialenko a jeho parta hájící zejména ukrajinské zájmy nad zájmy ČR, nakonec ani nebyl seznámen se základními investičními plány...tak tomu říkám kolosální blamáž naší vlády a totální poděl ze strany UA. Zde se projevuje jak je UA vděčná za naší pomoc...a to vůbec.
Božínku, jak vy jste chytrý. Vy byste mohl dělat asistenta Ševčíkovi. Ale možná by to chtělo odstranit ty infantilní přízviska - viz Pjotr... To je hodně i na Ševčíka.
Já i všichni moji bývalí kolegové-studenti VŠE, kterým přednášel Dějiny ekonomických učení jsme ho považovali za mimořádně rudého a sebestřetného blba, který nám dával rád najevo svou nadřazenost. Nikdo jsme nechápal, co tam vůbec ještě dělá. A zřejmě to bylo poslední roky ještě horší než jsme si mysleli a než prosáklo na veřejnost. Jinak si neumím vysvětlit, že by se mohlo devět členů etické komise shodnout na tom, že rezignují.
Zcela manipulační článek, který uráží spoustu soudných lidí. Kdopak asi pisalka platí? Horní Lideč dobře znám. Zrovna maličká obec to není. A jestliže v demokratickém hlasování rozhodnutím vyšlo jasně NE, tak to zpochybňovat je postavené na hlavu.. Takový článek je hodný do doby Komančů.
Kdybyste četl pořádně, všiml byste si, že pisálka neplatí nikdo. Mohl jste si všimnout i toho, že cílem není něco zpochybňovat, ale upozornit na nejasné myšlenkové pochody místních. Zkuste zapojit mozek, pokud to jde.
0
Sledujících
8
Sleduje
0
Sledujících
8
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Máte pravdu, v tom si ale zdatně sekundoval s Hamáčkem. Teď by si zase sekundoval s Konečnou. Dokud se lidi nenaučí spoléhat sami na sebe a zodpovídat za vlastní život, budou dále adorovat populisty a věřit jejich slibům. Strana Hamáčků a Maláčových, která v důchodové reformě neudělala v podstatě vůbec nic, začíná vylézat z nory.
1 odpověď
2
Sledujících
0
Sleduje
2
Sledujících
0
Sleduje
Děkuji.