Ráda bych doplnila, že i některé "Císařovny" jdou do porodnice s tím, že jdou rodit přirozeně, takže si tou bolestí projdou také, že to skončí tak, jak to skončí....za to nemohou a že vím, o čem mluvím. Už jen proto nechápu řeči typu: "tys rodila císařem, tak jsi vlastně nerodila..." - protože žádná z nás neví, co nás tam čeká ... jestli se něco nezvrtne.
Pokud je domácí úkol zadán s určitým vzdělávacím cílem (např. vyhledávání informací, napsání cvičného e-mailu atd.) tak je určitě podle mě v pořádku (pokud tedy není těch úkolů X denně). Připravuje to dítě nenásilně na budoucí život, který není pouze o práci. Neznám moc zaměstnání, kde se člověk nemusí přímo, či nepřímo vzdělávat. Vy ano?
S tím naprosto souhlasím, a ano, jak píšete ...aby byl úkol zadán s určitým vzdělávacím cílem a aby jich nebylo 10 denně. I já jako rodič díky tomu zjistím, co dítěti jde, zda danou látku pochopil atd. Upřímně, když vidím to množství cvičných sešitů, klasických sešitů a do toho tisk dalších pracovních listů, tak mi to přijde trochu mimo mísu. A to abych dítěti doma tiskla pracovní list na další probíranou látku, nebo aby si to dítě přepsalo doma mi přijde úplně nesmysl.
Co je špatného na tom, aby dítě doma procvičovalo učení ze školy? To se dělo už za naší generace (dnes seniorů), že jsme se museli doma naučit látku, abychom ve vyučování při písemce nebo vyvolání nepohořeli. To je snad normální i dnes, aby se děti doma připravovaly na vyučování tím, že se něco naučí doma.
Jestli jste pořádně četla, tak si měli děti, potažmo rodiče, vytisknout nebo opsat něco, co teprve budou probírat.
No je diskriminace kecat nekomu do tvorby teamu ..a autorka lze ..tohle by ji na pohovoru nikdo nerekl..riskoval by zalobu ...
Tak to si jen myslíte, taky jsem to zažila, po škole jsem byla moc mladá a bez praxe a do budoucna budu chtít rodinu, po mateřské a 10 letech praxe v oboru jsem si taky vyslechla, že mám malé dítě, které bude nemocné...
K vyšší porodnosti přispěje především stabilita ekonomiky. Chceme po mladých aby měli děti a přitom ani neví zda budou mít za půl roku ještě práci, zda se jim nezvednou neúměrně životní náklady, zda vůbec finančně utáhnou bydlení... 50.000,- je opravdu nepřesvědčí. Je to opět jen vyhazování peněz oknem. Vidím to na svých dětech. Rodiny zakládat chtějí, ale až někdy později.
To není 50 tisíc, zvyšuje se daň na kojeneckou vodu, atd., takže v podstatě na tom ty rodiny budou ještě hůř 🤔, kojenecké věci budou stát mnohem víc než ta necelá tisícovka navíc v měsíci.
Dostávám důchod na poště v hotovosti a všude platím v hotovosti. Porušujeme se státem zákon za hotovost? Lidi,vzpamatujte se a prestaňte tolik věřit jednomu názoru ve článku, který někdo opakuje pořád dokola.
Já zase nevím, co je to hotovost v peněžence, je 21.století. A myslím, že takových nás je většina.
Platím všude kartou nebo hodinkama, jsem z vesnice, kde bankomat nemáme a dá se tu platit kartou všude, nebo QR z mobilu.
Je to Vláda, která podporuje jenom nemakačenka, rozdává samé podpory a to i těm co je nepotřebují. Spravedlivé vy bylo, když odpracuješ a platiš socialní pojištění 40 let odcházíš do důchodu, bez ohledu na věk. Do odpracovaných let, bych navrátil i studium, aby nebyla tato skupina znevýhodněná, ale s omezením tak do 26 let.
Já teda nevím jak vy, ale spousta lidí odmaturovalo +- v 18letech a pokud půjdou do důchodu v 65, tak odmakají víc jak 40 let.
Ano vyplácela ale když řeknete a tak taky řekněte b. Mateřská byla 6 měsíců. Začala jeden měsíc před porodem a končila když mělo dítě 5 měsíců. Dříve byly jesličky a já jsem byla ráda že šly moje děti tak brzo do jesliček. V jednom roce už byly bez plín a když přešly do školky tak byl přechod plynulý a ne že by mě dítě řvalo a dělalo scény že do školky nechce. Já když vydím některé děti jak mají ve třech i čtyřech letech plíny tak si o mamině dítěte myslím že jako matka selhává. Čtyřletá mateřská by neměla vůbec být protože dítě není v kolektivu a čím starší tím se do něj hůře dostává.
Tak říkám i to B - dnes je mateřská 28 týdnů .... a teď mi řeknete co? Nastupuje se na ní 6-8 týdnů před plánovaným termínem. Navíc, když už jsme u toho, tak v 70. letech se dávala rodičovská na všechny děti, o které jste se starala. Dnešní máma dostává rodičovskou pouze na nejmladší dítě, i byť se stará doma o dvě nebo více. Navíc teda v roce 1971 se to prodlužovalo z jednoho roku na dva. Když dnešním maminám seženete jesle, které byly ve většině zrušeny a školky nemají povinnost brát dvouleté děti - tak vám spousta z nich bude i vděčna.
Mateřská byla půl roku a u 1. dítěte jste dál byla doma zadarmo, jen s přídavkem na dítě asi 130 Kčs. U 2. dítěte a dalších se dostávalo po mateřské 500 Kčs do 2 let dítěte. Sehnat školku nebo jesle nebylo snadné ani tenkrát. Přesto se rodilo mnohem víc dětí. Nevím o žádné zemi, kde by mohly být ženy s dětmi doma 4 roky a braly rodičovský příspěvek. Na západě jdou často do práce už po šestinedělí. Děti mají rodiče kvůli sobě, ne kvůli státu, aby jim za to platil.
To si pletete dojmy s pojmy. Většina matek je doma do tří let věku dítěte, protože do této doby jim zaměstnavatel musí držet pracovní místo, tudíž každá normálně smýšlející máma se snaží dítěti sehnat do této školku (protože pardon dámy, ale nejsme v 70. letech a jesle ve většině "vymřely" - což není ale důvod se opírat do dnešních maminek, protože ty to nezavinily, že?). A MŠ má povinnost vzít až tříleté dítě, ne mladší.
Víte ono je to tak, že učitelky Mš mají 8 týdnů dovolené....Během roku si téměř žádné volno nečerpají, snad Vánoce. Věřte, že práce to je náročná a je potřeba vysadit. MŠ je vzdělávací instituce, takto se ale na ní často nepohlíží. Vím, že je těžké zajistit dítěti hlídání, ale jsou dětské skupiny, chůvy či jiné soukromé instituce, často si též ale školky mezi sebou vypomůžou. Prarodiče jsou mladí a nemají čas hlídat jako to bývalo dříve, bohužel. MŠ jiné prázdniny ani volno jako základní škola nemá, nárok na uzavření je ze zákona právě v létě.....
Spousta obyčejných pracujících matek máme jen 4 týdny dovolené a taky nemáme možnost si ji vybrat během roku, protože ji používáme na 6-8 týdnů zavřené MŠ, plus vánoční prázdniny. Neříkám, že není potřeba si odpočinout, ale stejně by mohli mluvit úředníci a na měsíc zavřít úřady, protože si potřebují odpočinout od lidí a vyřizování žádostí.
No nevím...u nás jedeme 3 týdny v červenci a taky máme děti,které nemá kdo hlídat a do práce si je vzít nemůžeme.Taky chceme dovolenou. Během roku si ji nemůže vzít,nezavřeme školku,že...zas by byl řev...jedeme jarní prázdniny a i dny, kdy mají na ZŠ volno. Máme starou dovolenou,kterou pak vybíráme,kdy se dá...To že 1 stupeň ZŠ má prázdniny a děti nemá kdo hlídat se tu neřeší,ale MŠ, které jedou 3-4 týdny o prázdninách tu pranýřujete 😔☹️😥. Smutné,ale to vypovídá o společnosti kolem nás...
Ráda bych reagovala. Pro děti 1.stupně ZŠ je možné zařídit příměstský tábor, pro děti MŠ takový tábor těžko seženete. V jiných zaměstnáních se kolegyně mezi sebou vystřídají, nebo myslíte, že zavřou na 3-4 týdny obchod, nebo poštu, pekárnu, atd. , protože si všichni berou dovolenou najednou? A to ani nemluvím o tom, že "nepedagog" má nárok na 20 dní dovolené za rok, na kolik dní mají nárok zaměstnanci MŠ, co se starají o děti?
4
Sledujících
0
Sleduje
4
Sledujících
0
Sleduje
Na jazyky netřeba talent, jen píle a čas. Je to jedna z těch věcí, kterou bude potřebovat každý.
8 odpovědí
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Tak hlavně, že jim rveme už ted dva cizí jazyky, většina z nich s odchodem na střední školu pokračuje jen v jednom, protože druhý na středních školách chybí a Čj nezvládají 🫣.
1 odpověď