Pokud budou nemovitosti jako investice a nikoli na bydlení, bude jich vždy nedostatek . Jediné řešení je daň z vlastnictví nemovitosti, kterou majitel nemá pro účely vlastního bydlení. 100 tisíc ročně . Vsadím se že hned nějaký rádoby charitativní pronajímatel stahující lidi z kůže prostřednictvím českého nájmu , napíše , jak by musel již tak nejvyšší nájem na světě ještě zvýšit aby mu to zaplatilo jeho kšefty a že je mu líto nájemníků. Sem s tím vy pokrytci . Ale pozor aby vás neubylo muhehe :-)
Pokud bude stat drzgresle a neumozni tuhle dan odepsat od zakladu dane, tak najemnik navrh zaplati jeste dan z prijmu, socialni a zdravotni majitele, takze dalsich bratru 30.000,- a pak mne, jako pronajkmatele, neubyde 🙂 a je mi lito tech najemniku, kteri si tohle pri volbach neuvedomi…
Jak může být spokojený v nájmu ten, kdo víc jak polovinu své mzdy strká do kapsy vyžírkům - majitelům bytů , jenž požadují těžce přestřelené nájmy ?
Ono pronajímat ty drahý byty, na který si ty vyžírkové nejprve od huby trhat museli, není žádnej med. Ne každej nájemník se chová v rámci zákonů a ten byt i udržuje. Takový u mne má samozřejmě nájemné nižší!
Mládí to tedy dnes mají v tomhle mnohem těžší, jenže taky nejsou vůbec skromní. Chtějí bydlet na jen hezkých místech, přestože nemají vlastně žádný příjem.
Stát ale taky nepomáhá, nemyslím nějaké půjčky atd, to je spíš blbost, ale měl by tlačit na firmy, aby se rozprostrely po ČR a ne jen do velkých měst, máme tu třeba Náchod a okolí a tam to úplně umírá, Karlovarský kraj, bydlení je tam za pusinku. Jenže tam nic moc atraktivního pracovně není a tohle je velký problém.
Tak stát Náchodsku právě teď pomáhá, výstavbou D11. Všimně te si, že kam se postavila dálnice, tam se stěhují i firmy. Není náhodou, že je Německo ekonomicky na výši...
Víte co je zajímavé?
Každý se ohání fyzikou,né jen zde.Každý dovede určit hmotnost chladiva bez odsátí.Každý počítá Tz.A výsledek?
Nebo máte nějaké vysvětlení pro Vaši fyziku 2,6?
Pokud to je celoroční výsledek,tak je to žalostně málo.
No, ja vytapim panelak sesti TC po 23kW. Spotreba kotelny je 70-80MWh za rok. Denne to nahreje 3 kubiky TUV a od zari do dubna to ten barak vyhriva. COP mi vychazi 2,6 - 2,7. A podle Vas se male cerpadlo dostava na 3 a technika za 8 let pokrocila. Porad bych rek, ze sem v mezich toho, co se da dosahnout. A rozhodne pro me ted nema smysl kupovat nove stroje, protoze by se to pri zvyseni COP i o 0,5 proste nezaplatilo.
Nicmene dekuji za upozorneni, az zacnou odchazet kompresory, zamerim se na to.
A příští rok bude dividenda kolik? A ten další rok? A jakou bude mít akcie hodnotu za 5 let? Jak bude ČEZ hospodařit v dalších letech? Za kolik se bude vykupovat v případě převzetí státem? Je vám doufám jasné, že ten výnos co na akciích MŮŽE být, je vykoupen rizikem, notabene v případě takového specifického titulu jako je ČEZ.
Tomu se rika investicni riziko :-)
Dobrý den. Nevím, jak správně počítat cenu za kWh, když jsem jich od Čezu odebral za rok 0. V tom případě při platbě 12.268 Kč je cena nekonečně vysoká 🙂. Správně si myslím, že musím spočítat cenu, kterou bych platil jen za službu, že jsem připojený a mám tarif Pro soláry s virtuální baterií a nic bych tam neposlal ani nečerpal. Pak zaplatím stejně nějaký paušál. Ten se bude blížit k 8.500 Kč. Pokud bych měl jen přípojku, platbu za jistič atd. a ne tarif pro soláry, stejně bych zase zaplatil nějaký paušál, i když bych nečerpal nic a měl celý rok shozený jistič. Rozdíl mezi těmito dvěma paušály je pak cena za virtuální baterii. Vyjde Vám pak měsíční cena virtuální baterie cca 320 Kč/měsíc včetně DPH. A pak musím vzít cenu kompletních poplatků v paušálu (aniž bych odebral nebo poslal jedinou kWh skrz síť) a odečíst ji od fakturované částky za spotřebu, kterou zaplatím. Tu podělit počtem kWh odebraných z virtuální baterie. A dojdu k číslu cca 1,50 Kč/kWh včetně DPH .... 🙂. A TO JE SPRÁVNÝ VÝPOČET PO JEDNOTLIVÝCH POLOŽKÁCH. Cena za připojení, cena za virtuální baterii (obojí je nezávislé na spotřebě!!) a zbytek platby vydělil počtem vyčerpaných kWh z baterie.
Jinak celková spotřeba byla cca 5,6 MWh, se saunou bude příští zúčtovací období kolem 7,1 MWh a při pořízení elektroauta 8,1 MWh. Dvě nabíjecí stanice již mám nainstalované a pořizovací cena FVE po odečtení dotací byla cca 250k.
Při těchto výpočtech zaplatím při plném využití FVE v kombinaci s Virtuální baterií za 8,1 MWh asi kolem 17.500,- Kč roční fakturu s DPH. Vše za předpokladu, že se v mé smlouvě nic nezmění.
Vy jste ale neodebral 0. Odebral jste ze site 2,4MWh a dodal neco pres 5. A za to jste zaplatil o tri koruny mene, nez platim ja bez FVE. Nemusel jste ale platit dalsi 3MWh, ktere FVE dodala, pak je ale otazka jejich cena, nebo-li, kolik stala FVE lomeno spotreba loneno zivotnost. Kdyz se to pokusime odhadnout na 15 let, tak to dela 5,5kc/kWh. Ake tohle cislo je tak trochu vesteni z koule, hodne zavisi na vyuziti vyrobene energie a zivotnosti stridace. Co je podstatne, u domu s malou tepelnou ztratou se da virtualni baterie pouzit na vykryti zimniho nedostatku vyroby. Z toho kupeckeho poctu to i vypada, ze to uz neni ekonomicky provar, ale ani zadna vyhra…
podívejte se na první stránku faktury dobře. Do sítě jsem dodal cca 5,01 MWh elektriky a zpět z ní odebral 2,47 MWh. Tudíž cca 2,54 MW "propadlo" ČEZu. Teplotní spád myšleno teploty vody vystupující z TČ a na vracečce. Je nastaveno cca 45/42 stupňů. V textu mám překlep, děkuji za upozornění - už opraveno.
Platba 12.000,- sestává z mnoha položek, např. stálá platba za jistič, stálá platba za odběrné místo, poplatek za obnovitelné zdroje, atd. Částka měsíční za virtuální baterii je 390,-Kč, ale bez ní by tam byl trvalý poplatek 130, takže reálná měsíční cena za virtuální baterii je 260Kč/měsíc. Ano, cena za distribuci 1 kWh mi přijde na cca 1,50 Kč včetně DPH, závisle na tom, zda se jedná o odběr v nízkém nebo vysokém tarifu ( je tam asi 15 haléřů rozdíl u sazby D57 d)
Ano, vase virtualni baterie Vas stojí 1.000 mesicne, v prumeru. Kdybyste ji nepouzil a nebyl k CEZu pripojen, nebyla by ani faktura…
Co jsem ale nejak nevykoukal je prave cena za zpetnou distribuci, 1,5 koruny je podezrele malo, kdyz ERU to ma nekde kolem 4,5. Ale to je strop, mozna zentak kompenzuji od Vas odebranou elektrinu….
V cem se ale neshodujeme je hra s cisly. Nemuzete proste opominout položky, ktere se nevazou k cene za kWh. Ty musite taky zaplatit a zvedaji Vam pak vyslednou cenu za kWh. Vase cena, v rocnim prumeru, tedy je 4,97kc za kWh. A k tomu amortizace FVE… a protoze si uz nepamatuju cisla z videa o velkove rocni spotrebe a nevim, zda nekde uvadite cenu instalace, nemohu odhadnout navratnost, ktera by byla zajimava.
Premyslim, zda by ekonomicky vyslo mit na chalupe par panelu a z virtualni baterie vyresit bojler a v zime vytapeni, nebo nezustat u dreva…
nechcete se na to video konečně podívat, než tady hejtovat 🙂 ?? Topím do radiátorů ( s větší teplosměnnou plochou, než by stačilo u plynového kotle), teplotním spádem v zimě 45/42 stupně. Dům je porotherm 30 cm + 12 cm polystyren, okna dvojskla, energetická třída B, tepelná ztráta 5,9 kW, Standard v domě postavení domu - rok 2009. Takže žádný pasivní dům, žádná rekuperace, žádné podlahové topení, žádná trojskla...ani žádný krb, či jiný zdroj tepla. A ještě na okraj, plná záruka na čerpadlo 6 let a 11 let plná záruka na kompresor. Mimochodem, asi nejsou TČ jako TČ. Zkuste se podívat, jak se projektuje, staví a funguje TČ v Acondu: Odkaz
Teplotní spád 45/12?! Cena distribuce 1,5kč/kWh?
Ve videu máte cenu za elektřinu na faktuře 12.284Kč a to přitom v excelové tabulce i ústně tvrdíte, že jste vyrobil o 2,5MWh více, než jste spotřeboval.
Já to vidim tak, že jste do sítě dodal 2,5MWh a za to jste zaplatil 12 tisíc.... Takže Vás ta virtuální baterka stojí asi 1000 měsíčně.
Pokud by bylo tepelné čerpadlo tak výhodné, nemuselo by být podporováno dotacemi a už vůbec by nepotřebovalo podporu EU, stejně jako elektromobilita. Spoléhání pouze na el. energii je v dnešní době velmi rizikové.
Ono záleží na tom, proti čemu to TČ porovnáváte. Já měl v paneláku teplo od Veolie (centrální plynová kotelna), která chtěla v roce 2016 asi 750kč/GJ. TČ vzduch voda mi jej dala za 250kč/GJ. A po šesti letech se mi investice tří milionů vrátila.
Jestli ale teď máte plynový kondenzační kotel, tak se Vám to nejspíš nevrátí v rozumném horizontu...
ENERGETICKÁ ÚČINNOST VYTÁPĚNÍ
Jsme nezateplený panelový dům SVJ s 21 byty a MONOBLOKOVÁ tepelná čerpadla NIBE nám bez poruchy slouží již 5 let a při -17 st. jsme měli rezervu ještě 15%.Elektrokotel (bivalentní zdroj nebylo nikdy třeba použít. Tepelná Čerpadla NIBE F2120 vzduch - voda mají účinnost 350 - 500 % instalovaná v (NIBE F2120 vzduch - voda, ultratichá s technologií EVI) mají sezónní topný faktor (SCOP) 3,5 - 5. Důvodem tak vysoké procentní účinnosti je fakt, že čerpadlo teplo zdarma odebírá z venkovního vzduchu až do mínus 25 st. C, tzn., že 1 kWh el. energie odebere ze vzduchu 3,5 až 5 kWh tepelné energie, kdy lze dosáhnout teploty topné vody až 65 st. C.
No, já mám v domě 6x 23kW čerpadla Stiebeleltron vzduch voda, už 8 let. A topný faktor je 2,6.... TUV ohříváme na 45°C, a vytáůíme tím samostatně stojící panelák. Roční spotřeba elektřiny je někde kolem 70-80MWh. A bivalentní elektrokotel spíná asi tejden až dva v únoru. Nevěřím tomu, že máte COP 3,5-5!
plynový kotel je mnohonásobně levnější na pořízení. Ano, je to tak. S plynovým kondenzačním kotlem Geminox jsem spotřebovat 14 MWh energie na topení a ohřev TUV. S TČ Acond spotřebuji v tom samém domě 3,2 MWh. Elektriku si vyrobím z FVE. Plyn si doma nevytěžím.....
Jaké TČ máte? Podle poměru spotřebované energie se zdá, že COP je 4,3. Takže Země voda?
A kolik té elektřiny si vyrobíte od prosince do března? A kolik jí v tomto období spotřebujete?
Před rokem dvěmi se tady lidé smáli jak Rusko nemá motory a opravuje stará letadla, prý super sankce 😂. Jim jsme se smáli a jsme na tom úplně stejně.
Jenže oni na to nemaj certifikované náhradní díly. Dneska to tedy již sanují domácí výrobou, ale bez certifikace to pak nesmí mimo území federace...
Oni s těma letadlama i tak nikam nevyletí, protože by si je venku hned převzal právoplatný majitel...
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Tato vláda by se napřed měla naučit vybrat nějaký peníze , protože bez těch to nelze . Ale ODS to nikdy neuměla a Fiala se Stanjurou by se měli jít učit k Bavišovi .
2 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Kez by se jakakoliv vlada naucila snizovat vydaje!