Konečně někdo přiznal, že o Ukrajinu nejde. je to válka mezi Ruska a USA, kterou vyprovokovali amíci. Ukrajinci jsou obětí tohoto sporu. A odnese to Evropa, jejíž europoslanci obětovali své občany za zájmy jiné mocnosti. Zelenský je figurka, kterou používají k prosazování svých zájmů. Můj názor, který nemusí být správný. Jenom doufám, že nebudu vyřazen za svůj názor z diskuse.
Je to válka Ruska a Ukrajiny. Každý má na své straně podporující státy. Je to střet civilizovaného demokratického světa a diktatur, kde obyvatelstvo je nepodstatné pro ty vládnoucí.
Rusko napadlo Ukrajinu. A jak bylo v rozhovoru zmíněno, rusáci se báli sbližování Ukrajiny s EU a NATO, tak raději nezávislý stát napadli, než se tak stane.
Jsou to dvě různé roviny, které nelze takto zkratkovitě míchat.
MHD v Praze funguje, příměstská doprava taky. Je každého rozhodnutí, jestli chce stát v koloně podle jeho pocitu dlouho, nebo si najde alternativu. Pokud je jízda autem preferovaná, musí se holt smířit, že stojí v kolně s dalšími, kteří to bez auta nezvládnou, nebo zvládnout nechtějí. Ono v Praze není moc kde rozšiřovat pruhy. Někde se vybudovaly cyklopruhy a nebo výhradní pro BUS (s kterýma souhlasím). Jezdím do Prahy Elefantem, Autem jen když potřebuju něco odvízt (typicky nákup v Hornbachu po práci 😄 ) a to pak nechám auto na P+R na Čerňáku za 50 na den. Jó, blbý je pak se vůbec odtamtud vymotat, ale to je jednou za čas, kdy fakt potřebuju něco odvízt. Nevozím vzduch 🙂
ale houby s octem, první objednávku na Temu mám datovanou skoro přesně před rokem, tedy na začátku prosince 2023 - a to na Temu už nějakou chvíli jely reklamy všude možně, jinak bych o něm ani nevěděla
Pravda, divam se ze tam mam objednavku vloni z 9. listopadu, civky do strunovky, porad slouzi a za zlomek ceny v CZ 😄
Před těmi dvěma roky bych, řekl, že tam byla uvedena cena v dolarech. Ale ruku do ohně bych za to nedal. Nicméně tohle je to nepodstatné.
Tak Temu vstoupilo na CZ trh az letos v lednu, do te doby sem neposilalo. Dalsi staty oteviraji postupne a s menou daneho statu. To jste kupoval asi nekde jinde, ale jinak je to prast jak uhod s kvalitou.
Během posledních dvou let zkrachovalo spousta investičních společností a peníze jsou nedobytné.
Spousta lidí koupilo předražený a šmejdský hrnce, deky a vysavače od podomních prodejců. A stejně se tenhle sortiment pořád prodává.
Ono totiž je důležité od koho a co kupujete. A to už jsme u finanční gramotnosti, která je zde stále nízká 🙂
Je vidět že víte jaké jsou vaše priority což se o jiných žijících v prozatímním blahobytu na dluhy řici nedá.Akorat s tím šetřenim na důchod je to problém pokud se dostanou k moci političtí neumětelové jako teď co vám mávnutím proutku vaše úspory na stáří znehodnotí svými nesmyslnymi rozhodnutími.Ne každy chce investovat do nemovitostí,akcii atd.ale chce prachy využivat na jiné životni aktivity.
Ano, budoucí vlády budou řešit, kde vzít peníze a jak uživit ty, kteří se na vlastní zabezpečení vykašlali a projedli to a nebo nebylo v jejich moci něco našetřit. Takže na co si sáhne stát?
1) Nemovitosti - máš kde bydlet? Nepotřebuješ tolik peněz a ještě ti nemovitost víc zdaníme.
2) Příjmy - Bereš moc, nebo víc než je průměr? Hurá, progresivní zdanění. Máš další příjmy? No na to se taky podíváme.
3) Akcie, dluhopisy, krypto. - Trušíme časovej test a dividendy zdaníme ne 15 %, ale mnohem víc.
4) DIP, penzijko - Na tyhle peníze vidíme, to by bylo abysme si nějakým magickým koeficientem nesáhli i na tohle a pak to nezohlednili ve výši státního důchodu.
5) Obecně majetek - Máš auto, jachtu, obytňák, nebo dokonce bazén? No tak to máš smůlu, už máš dost.
No a s očekáváním nejhoršího buduju svoje portfolio, abych přežil i budoucí přerozdělování od schopných k neschopným 🙂
To jsou dobré zprávy 🙂 Je fajn, že lidé více spoří, i když tedy pořád hodně v nevhodných produktech. Na naše důchody takový rozpočet nebude, budeme se muset postarat více sami. A proto si asi my třicátníci a čtyřicátníci už odlejváme co jde bokem. Zároveň není potřeba mít všechno hned, jsou věci, které prostě počkají. Na dluh jsme postavili dům, takže hypotéka je jediné břemeno. Vše ostatní se kupuje, když jsou peníze. A co se týče úspor, tak ano, na různých investicích a v produktech s různou mírou likvidity už si můžu říkat, že jsem milionář 😄 A ještě k tomu dům se zahradou.
No, ale to co nepočká, jsou zážitky s dětmi. To je něco co si odpírat nechceme, protože děti rostou a ten čas, kdy byly malé, objevovaly svět, už nevrátíme. Ale z materiálních věcí, dokud auto jezdí, pračka pere, lednička chladí, telefon volá, tak není třeba výměna za super novej model 😄 Jsou to věci co když přestanou sloužit, tak se nechají opravit, nebo se koupí nové. Jo, jezdíme ve 20 let starý škodovce, ale odveze nás stejně jako jiný auto, ale místo placení leasingu můžeme korunky posílat do akcií a tam to teď krásně bobtná 🙂
Jo a do důchodu plánuju jít v šedesáti, abych si život ještě trochu užil 🙂
Píšete, že v "v mnohych Evropskych zemí toto neexistuje a matky se do prace vrací treba po 18 měsicich po narození ditete a v USA teměr ihned po narození ditěte, když nema bohateho manžela"
Což je hezký, ale tady není kam děti dát a tak tímhle sdělením se ničemu nepomůže. Uzákonit to je hezký, ale to školku nepostaví. Školky a školy se musí postavit, teď to stát hodil na obce se sousedským hlídáním a dětskými skupinami, což je fajn, ale peníze jim na to nedal.
Já chodil do jeslí, babička šla do důchodu v 55 letech, tak mě mohla hlídat. Dneska není možnost jeslí a děti do školky se dostávají přes losování. Naši rodiče chodí ještě do práce. Takže když jeden pracuje a druhej má rodičák a to nuceně třeba 3-4 roky, tak je to fakt pitomý. Dětí se rodí méně, proč asi? A ne není to jen tím, že mladí si chtějí užívat a cestovat. Já chtěl 4 děti, s manželkou máme dvě a dál nejdeme. Protože stresovat se s tím, jestli je bude kde umístit fakt řešit s dalšími nechceme. Chceme pracovat a zabezpečit děti.
Takže to, že to někde mají jinak, nelze vytrhnout z celkového kontextu ostatních podmínek.
Jsem otec, živitel rodiny. Manželka by ani nemusela pracovat a máme se krásně. Ale pochopte, že jsou i ženy, co by pracovat chtěly (stejně jako moje manželka), ale opravdu nemohou vzít tříleťáka do práce (a tatínci taky ne). Tak co potom. Zaplatit soukromou školku za 10-15k za měsíc? Není infrastruktura proto, aby se opravdu všechny ženy mohly vrátit naplno do práce ve dvou letech dítěte, tady není jistota ani pro tříletý děti, protože se u nás místa losujou. A to i pro základku.
Potřebujeme školky, ne debaty v PS o nějakejch hodinách, který jsou taky k ničemu, když je není kde čerpat 😄
Od dvou let bych limit každopádně zrušil. Dnes se dá rodičovský příspěvek zkrátit a vybrat celou určující částku i před tímto věkem dítěte. Navíc, v současné době je velmi nízká porodnost, takže školky kromě Prahy, Brna a části Středočeského kraje, budou mít volná místa.
Jojo limit zrušíme všem, i těm co mají problém dítě umístit. Maj se přestěhovat jinam, žejo 😄
Rodičovský příspěvek je sociální dávka. Můžou dát děti do školky na 4 hodiny denně a na dávku mají stále nárok. To je ovšem některým málo! Nejlepší by bylo je dát do školky na celý den a RP pobírat v plné výši. Státe plať, vždyť já jsem povila budoucího daňového poplatníka, plátce důchodů! A dále se budou ohánět právy dítěte na spokojenou a odpočatou matku, atd.
Jo a k té nízké porodnosti: bez povinné inseminace nebude nikdy optimální! Dětí se bude rodit málo nebo hodně.
Akorát, že vůbec. Školky preferují děti na celodenní docházku a stejně se losuje a míst je málo, vizte Odkaz
Takže myšlenka hezká, ale neodpovídá realitě. Zůstává to pouze přáním všech rodičů.
A nemá se o matku s ditetem postarat hlavně otec a ne stat? Ja nevím, ale rd = rodičovsky přispěvek..tohle je dobre nastavené....je to prispěvek, ne nahrada mzdy....a stěžujte si ..v mnohych Evropskych zemí toto neexistuje a matky se do prace vrací treba po 18 měsicich po narození ditete a v USA teměr ihned po narození ditěte, když nema bohateho manžela
Klidně ať se vracíme dřív do práce, ale je potřeba dítě umístit někam na hlídání. Pokud za hlídání člověk zaplatí to co vydělá, tak je lepší ten čas strávit s dítětem. Jak jsem psal, u nás se děti do školky i do školy losujou. Sousedka se chtěla vrátit, ale dítě do školky nikde nevzali, tak platila chůvu.
Já si nestěžuju na naši situaci. Jen s tím co vím dokážu pochopit, že někteří jsou nahraný.
Jasně, tady je problém umístit vůbe dítě do školky ve třech letech. Všude se losuje. Umístit dvouleté je sci-fi. Rodičák je almužna, z který větší část manželka posílá zpátky na socku a zdravku, protože celou dobu je na vedlejšák jako OSVČ. A vtipný je, že jsme u obou dětí vynechali mateřskou a šli rovnou na rodičák, protože tam je zakázaný souběh práce na stejné pozici a pobírání mateřské. Jako nesmysl. Na nedostatek netrpíme, ale nastavený to je špatně. A k práci to fakt nemotivuje.
Kdyby byly místa ve školkách, kde ve tři už učitelky nevolají, kde jako jsme, tak by to byl jinej příběh.
24
Sledujících
0
Sleduje
24
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
O nákladech na správu hotovosti tam taky nic není.
4 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Tak pokud by každý musel přijímat platby kartou, tak by každý platil provizi z transakce. Různě vysokou, dle podmínek, objemu, poskytovatele... a tak.
Náklady na práci z hotovostí se týkají asi jen velkých a větších provozoven, kterejm to sváží ochranka, nebo chodí zaměstnanec do banky.
Ale jednotliví OSVČ to takhle asi brát nemusí. Příjem v hotovosti se prostě otočí místo platby kartou v obchodě nebo za materiál a nebo se to vloží (zadarmo) vkladomatem na účet.
Takže pro tuhle nemalou skupinu to bude spíš jen náklad za platbu kartou. Je terminál kde nechtěj měsíční fee, ale vezmou si 2% z platby. To je docela blbý :|
Četl jsem, že třeba v menších restauracích mají hotovost rádi, protože jí platí za závozy surovin hned na provozovně.
Já platím všude kartou a v peněžence nosím jen pohotovostní 200Kč a 5kč do vozíku 🙂 Mluvím ze zkušenosti, kdy manželka přemýšlela o terminálu. Vyřešili jsme to QR kodem na rychlý převod a klasická hotovost.
1 odpověď