Slon sice nemá mozek jako člověk, ale tato slonice skutečně plakala, když jí odváželi do záchranné stanice. Toto je 4 roky staré video. Našla si tam kamarádky a je ve skvělé péči pracovníků tohoto zařízení a stále tam spokojene žije. Je to v Thajsku Elephant Nature Park a v současné době se zařízení snaží vyrovnat s problémy, které jim přinesla celosvětová epidemie covidu. Mahuti nemají turisty a tak nemají peníze na potravu pro slony a musí se s nimi rozloučit. Za normálních podmínek, tam jezdí lidé z celého světa jako dobrovolníci a pomáhají jim s péčí a zejména s financováním zdravotní péče o nemocné slony z Thajska a okolních států. Nestarají se jen o slony, ale i o kočky a psy z hromadných chovů, které získávají zpravidla na tržištích. Kočiček mají přes 900! Mají také početné stádo buvolů. Paní, která to vede je naprosto úžasná osoba, sloni si k ní lehají a ona jim zpívá thajské ukolébavky a doslova jí spějí v náručí, každý z nich se jí snaží dotknout!!! Oni slovům nerozumí, ale poznají energii se kterou k nim lidé přistupují! Žena která to vede je naprosto úžasná a to co dokázala a denně dokazuje je až neuvěřitelné. Slonici sedí u nohou a krmí jí. Její rodina vlastní restauraci ze které většina prostředků plyne také na ochranu zvířat!
Na svých médiích píší Elephant News je online síť ekologických zpráv, která spolupracuje s pracovníky Elephant Nature Park (Odkaz ) a Save Elephant Foundation (Odkaz ) a specializuje se na vzdělávání prostřednictvím médií. Myslím že paní se jmenuje Chiang Mai, ona své jméno nikde moc neuvádí
Klidně bych šla, už jsem byla dvakrát, jen by nesměli očkovat prošlou vakcínou, tu obvoďákům poslali /alespoň k nám, od firmy Pfizer/ a v očkovacích centrech, člověk ani neví, co mu píchnou. Vir určitě nezmizí, tak se s ním musíme naučit žít. Evropská léková agentura na dotaz o expiraci posílá dva odkazy, ale bohužel oba odkazy nejsou platné a nelze to tak ověřit. Pokud oslovíte přímo firmu Pfizer, odpoví obratem a přepošle pouze dokumenty od ministra /viz. výše/ takže se dostanete do začarovaného kruhu...
Jenže pro naší vládu v demisi je to nejspíš bezva kšeft. A co nakoupili a ještě neproočkovali se snaží odbýt! Nikde není žádná studie o účincích prošlé vakcíny!!!
Vakcíny mají prošlou expiraci a na zaklade úřednického rozhodnuti se expirace ze 6 měsíců prodloužila na 9 měsíců. Teď chce vláda zažádat o nouzový stav, jako by byla válka, protože potom by mohla dál očkovat i prošlou vakcínou, ale maskuje to pomocí armády v nemocnicích, aby dosáhla zase nouzového stavu!
Ve čtvrtek minulý týden skončil předchozí nouzový stav a vláda musí jet v současnosti podle epidemického zákona, což se snaží změnit znova v nouzový stav, který jí umožňuje direktivní rozhodování státních úředníků!
Text píši na základě emailů od našeho obvodního lékaře a informací naší vlády z internetu!!!
Je to Kocourkov... Vláda v demisi by měla odejít a uvolnit ruce nové vládě a nekomplikovat a nerozvracet tak situaci ve státě! Myslím, že se už dostatečně historicky znemožnili včetně osazenstva hradu!
Ano toto je přesně glamour styl i s tím zlatem a mramorem a tapetou a není to nic s východem jak tu někdo psal.
Ráda jsem se podívala na něco hezkého, ale mám oblíbený střídmý styl a na vesnici bych se spíš inspirovala bydlením našich předků, teplo a útulnost domova, tak by konečně někdo z designérů už mohl přijít s českým hygge ... Použít bavlnu, len, damašek a kanafas v tlumených barvách, nebo imitaci sepraného modrotisku /aby nepouštěla barvu/ i madejra je hezká a tím by se nemusel náš nábytek vozit do Holandska a zbytku Evropy a mohl by ještě roky sloužit i u nás, navíc spousta nábytku z šedesátých let, byla od různých našich architektů a ten, kdo se o to nezajímá to ani neví, že je u nás spousta starého designového nábytku,stejně jako to, že máme světoznámou a ve světě ceněnou firmu TON a spousta lidí má jejich ohýbaný nábytek po stodolách a po půdách, pokud už se to neodvezlo do Holandska a do Německa!!! Ráda hodně používám recyklaci a upcyklaci, připomíná mi to moje kořeny, rodinu... Vůni domova!
V multifunkčním prostoro a by měla být možnost oddělit prostor kuchyně zejména ve velkém domě, kam chodí časté návštěvy. Oddělila bych část kuchyně s odkládacím prostorem od zbytku prostoru, třeba dvoukolejnou posuvnou stěnou se třemi zástěnami, hned za ostrůvkem. Tak by zůstal ostrůvek jako pult pro přípravu nápojů, ve kterém by mohla být podstavná lednice, vinotéka a další sklo, hrnečky, kávovar a příbory vždy k dispozici.
Mám ráda, když vím odkud jsem vyšla a kde jsem, protože snadněji najdu směr své další cesty životem a to by mělo být vidět i v mém domě...
Dům stojí v Lotyšsku. Je postavený z jeho vlastního lesa na vlastním pozemku, starými postupy a starým nářadím. V podstatě si postavil dům téměř sám. Takže je bioeko a vyrobený jen z místních zdrojů!!! V komentářích pod videem je popsané proč a jak co dělal. Dokončený i s vnitřním vybavením byl nejspíš v roce 2015 nebo 16
Celý postup prací najdete na You Tube! Odkazy tu nejspíš nefungují tak si jej nakopírujte a vložte do příkazového řádku Odkaz
Moc, moc hezký rozhovor a díky panu Ždánskému za všechno co udělal a doufejme, že ještě udělá pro zvířata v zoologické zahradě!!! Možná by měli spíš lidé v ZOO procházet nějakým tubusem, ve kterém by je zvířata tolik neměla vidět a vnímat! Nejlepší koncept zoologické zahrady by byl asi, aby byli chráněni lidé a ne zvířata. Aby návštěvníky zvířata viděla pouze pokud ona o to budou stát a hlavně by je /návštěvníky/, neměla slyšet, protože je to musí neskutečně stresovat. A neměl by je rušit ani světelný smog! My lidé spíš pochopíme nutnost ochrany než zvířata!!!
Všichni mají stále plná ústa toho jak milují přírodu! Ona ale nepotřebuje naši lásku, ona potřebuje náš respekt! Ona se bez nás obejde! My se bez přírody neobejdeme! Respektujme její zákonitosti a nedívejme se na zvířecí instinkty, jako na něco primitivního, naopak je to zákonitost, díky které i my jsme došli tam, kde dnes jsme! Čáp pokud něco udělá nedělá to ani z lásky ani z nenávisti, řídí se svými instinkty, které se vyvíjeli tisíce let!
Ani „primitivní“ život lidí nebyl a není primitivní je to především život, který vychází z jiné kultury, kterou neznáme, má tak zcela jiné vědomosti a dovednost, takové které potřebuje pro své přežití v prostředí ve kterém žije!!! My se dokonce o ní často ani nezajímáme, ale všichni máme svůj názor a nejlépe víme, jak by co mělo fungovat u druhých a se svými vlastními životy si často nevíme rady! My lidé zachováváme své životy za jakoukoliv cenu. Příroda to nedělá, tam projde jen ten nejzdatnější a to ještě musí mít i štěstí!
Je to neskutečně arogantní přístup myslet si, že svým rozumem předčíme přírodu a evoluci!!!
Větru a dešti rozhodně neporučíme a když, tak se nám to za čas vymkne a vymstí.
Díky naší aroganci jsou dnes naše i mnohé zvířecí životy v takovém stavu jako jsou!
Díky lidem, kteří sledují přírodu, dnes i online se dozvídáme spoustu věcí a souvislostí, které jsme nevěděli a díky jim za to. Díky za to, že jsou lidé, kteří se profesně i dobrovolně věnují ochraně přírody u nás a věřte, že jim práce neubývá. Naopak!
Je zajímavé sledovat dění na hnízdech a něco o tom předem vědět!
Že vyhazují vlastní vejce, protože oni poznají, že není oplodněné, instinkt jim radí i ochránit si své geny i proto to dělají, vyhazují svá mláďata z hnízda, když neprospívají, protože není efektivní krmit mládě, které nedokáže odletět, nebo je rodiče neuživí, mají na to jen pár týdnů. Je to divoká příroda a divokým čáp zůstane pokud jej nevychovávají a při životě neudržují lidé i dokrmovat by se měla mláďata jen tři týdny na hnízdě, potom už vnímají člověka jako svůj rodičovský vzor a necítí se lidmi ohrožení, naopak! Jak to, že nezavládne hysterie, když lidští rodiče zabijí své vlastní děti? Jsme na to zvyklí, to číst ve zprávách, dost často!
Jedině díky kamerám a sledování jsme viděli jak rodiče před koncem hnízdní sezóny jednoho poutníka přijali na hnízdě a dali mu najíst, druhého vyhodili a podle kroužků se později ukázalo, že druhý poutníček mněl nemocné oči a byl zamořený cizopasníky a musel podstoupit léčbu v záchranné stanici. Dospělý čáp to poznal ještě než poutníček přistál na hnízdě! Nechoval se k poutníčkovi nepřátelsky, jen ochraňoval své hnízdo a své mladé! Kde jsme my s naší dokonalostí? Ne příroda ale my se s ní musíme srovnat i s tím negativním co vidíme, při sledování!
Je zajímavé, jak si opět do této diskuze našlo cestičku spousta lidí frustrovaných vlastním životem a odplivlo tu svoji jedovatou slinu, aby svoji frustraci hodili i na druhé! Ve znamení hesla: Když já, tak proč ne i ti ostatní! S využitím zákonů padajícího lejna… To je mi líto.
Šeď všedních dnů, nebo také sklep paneláku. Působí to velmi depresivně. Možná je to špatně nafocené, ale to splynutí s okolní přírodu tam vůbec necítím ani nevidím. Zvenčí jste ukázali jen ten nehezký plot, přes který není dům prakticky vidět a druhá fotka zvenčí je jen v prostoru u bazénu, kde je vidět, že dřevo už začíná černat, nebo je to špína? Ten monumentální obývací prostor bude nejspíš problém vytopit, neskýtá žádnou variabilitu a působí neútulně. Vedle mohutných schodů vypadá krb jako kolibřík. Kuchyň je naprosto nepraktická. Pracovní prostor je sice velký, ale pro všechno budete muset chodit do skříní napravo a budete potřebovat žebřík nebo schůdky, když nejsou skříňky nad ani, pod linkou? Levou stranu nejspíš vůbec nebudou používat a když se jim sejde víc lidí je lepší mít možnost v tak velkém domě kuchyň oddělit, nebo budou všichni koukat jak na lince přibývá špinavé nádobí. Za linkou ta okénka vysoko nedávají také žádný smysl. Ten kdo tam bude pracovat stejně bude koukat do zdi a bude tam mít málo světla. Puštěná myčka společnost ruší. Stačilo by nechat jen třeba ostrůvek jako prostor pro přípravu kávy a nápojů. Industriální prvky ... světla, křesla ještě víc připomínají sklepní prostory. Dům o majiteli vůbec nic nevypovídá. Není tam nic z historie jeho rodiny, jeho života, nebo předchozího bydlení, není tam nic o jeho zálibách, není tam nic o jeho láskách, dětech... Není tam nic hřejivého, je to velmi neosobní, není tam nic nápaditého ani originálního... Je to jako dům - investice, ne pro hezké bydlení. Ráda píši hezké komentáře, ale toto mi nedalo, je mi líto
A proč to video nevidíme ???? V článku je psáno, že se jedná o vedení provozované soukromou osobou, takže to může být přípojka VN pro nějakou továrnu nebo podobný objekt. Jako projektant vím, že ČEZ zhruba posledních 8 roků při každé projektové dokumentaci nového vedení požaduje, aby součástí PD byly na stožárech VN tzv. ptákosedy. Nerad platím zdražující se ceny el energie, ale v tomto případě ČEZ i EON (v Jižních Čechách) důsledně dbají aby při nové výstavbě byly osazeny zmíněné ptákosedy. Ale jak jste mohli číst v jiném příspěvku stávajících stožárů na vedení VN je v republice cca 1 000 000, a sloupů vedení NN cca 1 700 000. Uvedená vedení nelze mrknutím oka zabezpečit, ale akce probíhá. Znovu opakuji nejsem ani pracovníkem, ani akcionářem ČEZu a jako důchodci se mi zásadně nelíbí zvyšování cen el. energie, protože po nových i "starých" vedeních se el. energie výhodně prodává do zahraničí!
A ptáci tam hynou od první instalace těchto sloupů. Nebo to asi ptáci ještě nelétali!!!
Zodpoví mi někdo jak moc je pro přírodu výroba takového auta zátěží, včetně energetické náročnosti ve srovnání s výrobou klasických aut?
Podle dat energie.cz z roku 2019... Loni se podle dat Energetického regulačního úřadu v Česku vyrobilo nejvíce elektřiny v hnědouhelných elektrárnách (43 procent). Následovaly jaderné elektrárny (zhruba třetina), OBNOVITELNÉ ZDROJE (11 procent) a černé uhlí a zemní plyn (po čtyřech procentech). Změna struktury výrobních zdrojů má podle ministerstva průmyslu a obchodu pokračovat i nadále...
Podle mého selského rozumu: Když jezdím "EKOLOGICKY" , tak sice z mého auta se nekouří, ale odírají se pneumatiky a povrch vozovky a tím se do ovzduší dostává velmi nebezpečný prach z chemických látek a ty dýchají lidé kolem silnic a uvnitř měst a stejně tak, někde jinde dýchají lidé splodiny z hnědouhelných elektráren a vzniká velmi nebezpečný radioaktivní odpad a co potom s ním? A jak je vyřešená likvidace takového elektrického auta po jeho amortizaci? Trochu mi to připomíná rčení: vlk se nažere a koza zůstane celá, jen na tom někdo velmi slušně vydělá! Podle mého je to prachsprostý alibizmus!
Norsko, které má dopravu nejvíc elektrifikovanou chce a bude muset zdvihnout daně za elektromobily? Každý prodaný elektromobil vyjde stát na více než 600 tisíc korun v podporách, to znamená že to platí i ti co takovým autem nejezdí! Navíc už dnes přiznávají, že ke snížení množství spotřeby ropy vlastně vůbec nedochází ...???
Zdroj: (Odkaz )
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Slečna prokázala neskutečnou odvahu 🤣. Já rozhodně ráda kyselé ryby taky nemám, pepřenky vůbec nekupuji, ale třeba slanečci naložení v soli mi nevadí, stejně jako mořské ryby uzené. Nejspíš je to u nás už dlouhá tradice, protože když se mořské ryby dovážely koňskými potahy, trvalo to asi dost dlouhou dobu a to by k nám dovezli z dalekých moří už zkažené. Je to jeden ze způsobů konzervace. Nakládané sýry si udělám jedině sama a v řetězcích bych nikdy nic takového nekoupila, často to dělají ze sýrů, kterým už hrozí projití záruční doby, takto se záruka prodlouží. A bez pečiva bych asi měla problém to sníst. Čistá chuť sýra je nejlepší! Díky za degustaci a za to jak jste ochotná pobalit ostatní!