A co má současná vláda společného s chátráním kostela? Nebo máte snad pocit,že Babiš se o něj staral anebo postará,až se zase dostane k lizu? A co za komoušů? Ty zajímala taková historická památka? Tak co tady melete za nesmysly? 😡
Tak pravda je, že i komouši si uvědomili, že srovnat kostel se zemí by byl průser. Bohužel, kostel dál chátral několik desetiletí
moje řeč. Psal jsem o tom před týdnem tady Odkaz
Milý autore , vykoukni někdy z Brna a zjistíš , že kupříkladu v Olomouci v katedrále sv.Vaclava se děje totéž. A mám dojem,že podobnou legendu jsem slyšela i někde v Čechách. Takže rozhodně nejde o " jediný kostel"!
Tady jsem se dočetl tohle: "V katedrále se nachází také největší zvon na Moravě. Od roku 2018 má zvon nové srdce vážící 330 kilogramů! Zvon vážící téměř osm tun se rozeznívá ve stometrové věži, která je druhou nejvyšší kostelní věží v tuzemsku, pouze při zvláštních událostech."
Tak jak by potom, když zvon zvoní "jen při zvláštních událostech", mohl pravidelně každý den zvonit poledne v 11 ?
Zdroj: Odkaz
3
Sledujících
1
Sleduje
3
Sledujících
1
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Markomani byli kolem Dyje, Svitavy a Dolní Moravy. V Čechách rozhodně ne.
1 odpověď
5
Sledujících
2
Sleduje
5
Sledujících
2
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Původ Markomanů (WIKI): Předkové Markomanů původně sídlili patrně na středním Labi, ale po vpádu Kimbrů a Teutonů byli zatlačeni až k hornímu toku řeky Mohan.[5] První písemné zmínky o Markomanech pocházejí ze Zápisků o válce galské římského vojevůdce Julia Caesara,[6] kdy se pod vedením Ariovista účastnili vítězné bitvy u Magerobrigy a bitvy u Vogéz, v niž byli naopak Juliem Caesarem poraženi. Další písemné zmínky se o nich dochovaly ve spisech Cassia Diona a Paula Orosia, kteří zmiňují jejich porážku římským vojevůdcem Drusem v roce 9 př. n. l..[7][8] Pod tlakem Římanů byli nuceni ustoupit na východ do vnitrozemí Germánie a koncem 1. století př. n. l. pod vedením Marobuda se usadili v rovinách obklopených Hercynským lesem,[9] v oppidech na severu Durynska a Saska, které byly propojené hlavními obchodními cestami, které směřovaly do rozvinutějších oblastí dnešních Čech, Moravy a Slezska.
1 odpověď