Cítím se poměrně hladový.
Možná, že by o tomhle tématu bylo potřeba vzdělat i spoustu dospělých. Někteří z něj totiž rádi dělají katastrofu drakonických rozměrů, degeneraci a úpadek civilizace, který nás jednou jistojistě zahubí.
Přitom realita je taková, že LGBT lidí je ve společnosti pár procent, není to nic "nakažlivého" ani "vyléčitelného" a většina z nich je nejspíš celkem normální a "nikomu nic necpe" - ti nahatí exhibicionisté co se vidíte promenádovat na různých průvodech apod jsou jen marginální část té komunity - každá komunita má své "extremisty" a "podivíny". 😃 Ale ti jsou samozřejmě vidět nejvíc, a pro prostou mysl tak není nic jednoduššího, než podle nich odsoudit plošně všechny příslušníky té komunity.
Uznávám že o tom tématu se mluví někdy možná až moc a i spoustu lidí co tvrdí, že bojují za jejich práva, odvádí opravdu mizernou práci, která to téma lidem spíše znechucuje.
Ale opravdu je to spíše nafouknutá bublina a stačilo by prostě "žít a nechat žít", pokud to přijmeme jako nějakou odchylku, kterou část lidí prostě má, ale nemá cenu to z nich nějak mýtit nebo je za to diskriminovat (podobně, jako akceptujeme třeba leváky), ten humbuk kolem toho postupně utichne, a žádný kolaps civilizace nenastane. 🙂 Pokud je cílem té výuky předat dětem tohle, nejsem proti, mimo jiné to ve škole pomůže předejít šikaně atd. Záleží ale samozřejmě, co přesně se tam bude učit a jak kvalitně.
Může mi někdo z vás, kteří si přejí porážku a okupaci Ukrajiny, odpovědět na jednu otázku? Jak si myslíte, že bude život na Ukrajině pod ruskou okupací vypadat? Já mám totiž z rétoriky Putina a spol. pocit, že to bude něco jako na územích okupovaných nacistickým Německem - čeká je nucené porušťování, majetek a průmysl bude zneužit pro Putinovy zájmy (možná včetně další dobyvačné války, přeci jen, s jídlem roste chuť a třeba taková Gruzie taky určitě potřebuje demilitarizovat), mnoho lidí bude diskriminováno či přímo zabito jen za to, že se hlásí k jiné národnosti či mluví jiným jazykem...proč si tohle přejete? A je to, že se Ukrajina chtěla vymanit z geopolitického vlivu Ruska a otocit své směřování na západ tak velký "zločin", že si to podle vás její občané "zaslouží"? I kdyby to byla vina jejich politiků a byli to ti největší gauneři, tohle pocítí všichni Ukrajinci. Zaslouží si to podle vás?
Opravdu by mě zajímala na tohle odpověď. Všichni totiž jen svalujete vinu za tu válku na její oběť (případně na nějaké země na druhé straně světa), ale nikdo nechcete mluvit o tom, jak to nejspíš bude vypadat, pokud vyhraje ta strana, které fandíte. Možná proto, že sami víte, že to nebude nic hezkého a tak to takticky zamlčujete, abyste si nemuseli přiznat, že fandíte vítězství diktátora srovnatelného s Hitlerem?
Elektromobilům se dřív nebo později nevyhneme, fosilní paliva jednou zkrátka dojdou. Prozatím je to ale technologie ještě ne úplně vyzrálá a myslím, že bychom se nejprve měli soustředit na elektrifikaci toho, co už umíme dobře - tedy železniční a městské hromadné dopravy. Dobrá MHD navíc snižuje nutnost vlastnit automobil, pokud člověk žije ve větším městě, což taky pozitivně přispívá ke snížení emisí - v současnosti asi více, než elektromobily.
Doba elektroaut přijde, nechal bych tomu ale trochu přirozenější průběh - lidé si je začnou kupovat, až se jim to uživatelsky i ekonomicky vyplatí. 🙂
Je dost možné, že bez nějakého kompromisu o území to nakonec nepůjde. Takový kompromis musí ale být spojený s tím, že zbytek Ukrajiny bude okamžitě přijat do NATO, nebo alespoň uzavře s NATO nějaké speciální partnerství, které mu zajistí ochranu. Jinak pouze dáváme Putinovi čas přezbrojit a eventuálně se vrhnout i na zbytek Ukrajiny.
Tak či tak by nás taková řešení ale neměla moc těšit. Znamená to, že nějaký stát vojenskou agresí dosáhl svého a nakonec mu bylo (byť jen částečně) ustoupeno. A to je nebezpečný precedens. Rusko tohle nezkusilo poprvé a nejspíš nezkusí naposledy a ve světě jsou i jiná ložiska napětí, kde by někdo mohl chtít někomu sebrat území (Venezuela-Guyana například). A když uvidí, že někomu jinému to prošlo, možná nebudou tolik váhat...
Bububu!
Tohle nemění vůbec nic. Putin ví, stejně jako všichni, že jaderná válka nemá vítěze, jen poražené. A musí mu být jasné, že jaderný útok na jadernou velmoc nezůstane bez odpovědi.
A jelikož mu jde o to udržet se za každou cenu u moci a potřebuje nějakou zemi, které může vládnout, určitě si zvládl spočítat, že nechat sebe i celé Rusko zredukovat na atomy kvůli nějaké Ukrajině se mu nevyplatí.
Takže pohoda, business as usual lidi, buďme v klidu, dál podporujeme Ukrajinu a vůbec se tím nevzrušujme. 🙂
Opět jen denní připomínka, že jediný "mír", který Rusko chce, je ten, kde mu bude umožněno okupovat Ukrajinu.
Vy, kteří tomu fandíte, si nepřejete mír, ale přejete celému ukrajinskému národu teror a zmar. Rusku totiž vládne fašistický diktátor, který Ukrajinci pohrdá a zpochybňuje samotnou legitimitu existence jejich národa (jeho slova vlastně často docela připomínají rétoriku jednoho kníratého rakouského malíře). Věřte, že na Ukrajině pod ruskou okupací nebude lidem dobře. Pokud tohle komukoliv přejete, hanba vám. Tím spíš s ohledem na to, že naši zemi v minulosti několikrát potkalo něco podobného.
Označení "chcimír" je vlastně docela zavádějící. Ve skutečnosti je to spíš "chciokupant". Ale chápu, že to nezní tak libozvučně a blbě se to vyslovuje.
OSN a jeho rada bezpečnosti vznikly v jiné době a v dnešním světě je současné fungování již zastaralé. Je pravda, že by mezi stálé členy rady bylo na čase přidat pár dalších zemí (určitě Indii, možná Japonsko, také určitě nějaké zástupce Afriky a Jižní Ameriky), a že právo veta byl špatný nápad. Je naprosto jasné, že jakmile vznikne roztržka mezi členy Rady, díky právu veta neprojde už nikdy nic. OSN sice reálně nemá příliš velké pravomoce, ale takhle je to ještě méně relevantní organizace, než by mohla být.
Podobné je to v EU. Oceňuji to gesto vůči menším státům, aby neměly pocit, že v celé té obrovské unii nemá jejich slovo žádnou váhu, jenže potom tam stačí mít jednoho trojského koně typu Maďarsko a jednotný postup zástupců půl miliardy lidí je narušen. Ve všech těchhle orgánech by mělo být hlasování většinou, v důležitých otázkách, ať je to klidně 80% většina, ale rozhodně není dobrý nápad mít právo veta.
Problém je, že jakékoliv změny tohohle typu, ať už v OSN, nebo v EU, by si museli jednomyslně odsouhlasit všichni. Ale to přesně kvůli existenci práva veta není možné. Jediné řešení by bylo tyhle organizace zrušit a založit znovu a vybudovat pravidla od počátku jinak. Ale do toho se nikomu chtít nebude.
Cítím se poměrně hladový.
2
Sledujících
1
Sleduje
Cítím se poměrně hladový.
2
Sledujících
1
Sleduje
Tady v té válce je s tímhle trochu problém, obě strany používají řadu stejného či podobného vybavení a obě také ve větší či menší míře přejímají některé zahraniční maskovací vzory (zejména Multicam), mimo jiné i díky velké přítomnosti darovaného vybavení či kontraktorů, kteří si vybavení kupují své. Je to jeden z důvodu, proč se bojující strany rozlišují barevnými páskami.
Nechci se v žádném případě Rusů zastávat, ale tady bych docela i věřil tomu, že je to jen náhoda, obzvlášť, pokud byly uniformy jen "podobné".
2 odpovědi