"Přestože poměrně dobře třídíme, velmi špatně recyklujeme" ... a proto zavedeme opatření, které za miliardy vylepší třídění.
To opravdu jeden nevymyslí, jak nesmyslně vláda zdůvodňuje tuhle drahou trafiku, kterou zákazníci zaplatí. A která v konečném důsledku, kromě navýšení cen v obchodech, nic nezmění.
Jasně, přidejte všem od kuchařek, přes učitele, po soudce - určitě si to každý z nich zaslouží a když už jsme tu máme tu inflaci .. Ale je tady dost otázek, na které bych chtěl znát odpověď - Komu ty peníze, které potřebujeme na přidání, vezmeme? Větší daně? Snížíme platy nějaké skupině, která si to tak nezaslouží? Ubereme příspěvky neziskovkám?
Nebo se zase o trochu zadlužíme, protože to jde?
A když takhle plošně zvýšíme výplaty státnímu sektoru a soukromý ho bude muset dorovnat, nezvýšíme tím inflaci? (A to povede opět k tlaku na zvýšení platů státních zaměstnanců atd.)
Hodně lidí se zde roštiluje, že chodit do práce a nedostat zaplaceno je hrozné, s čimž se nedá než souhlasit. Nicméně chodí tito zaměstnanci do práce a dělají tam něco? Nebo jsou to další dva měsíce, které budou doma, ale už s vidinou nejistého platu?
A co se podpory státu týče, která tolika lidem chybí - nebyl to právě stát, který vyplatil už 3 výplaty za zaměstnavatele?
Ten článek je poněkud ... nedodělaný a vypadá to, že autor měl o něčem napsat, ale nějak nepochopil, jak to funguje. Tak co se kontroluje? Váží se popelnice? Jak vlastně ušetří - vytřízený odpad je zdarma? Nebo se platí za počet vývozů, takže když moc odpadu nevyprodukuji, daný týden nevyvezu a ušetřím?
Možná to experi myslí dobře, ale dopadne to jako vždycky - Pokud někdo má nemovitost, nepoužívá ji a rád by se ji zbavil, pak to, že se při prodeji nemovitost zdaní, nijak nepomůže.
Naopak se domnívám, že daň se zisku může spíš způsobit oddálení prodeje, třeba při prodeji nemovitosti nakoupené za 2 mil. se současnou tržní cenou 5 mil a chutí investovat někde jinde. Při prodeji by se zaplatila daň ve výši +/- 23 procent (už v solidárním pásmu). Tohle dělá 690 tisíc, které je třeba odvést státu a které zmaří asi jakýkoliv záměr převádět finance z nemovitosti někam jinam.
Takže umělci,, politici, hasiči, policisté, vojáci, sportovci apod. si zaslouží speciální důchod/výsluhy? Není ta skupina už moc velká a nebylo by fajn ji spíše redukovat? Oč spravedlivější by bylo, když by důchody byly měřeny stejným metrem a rizika/přínos by byl zohledněn v aktuálních příjmech?
Protože jinak se musíme ptát, zda tak nejsou ostatní povolání podřadná, když si nezaslouží speciální ohodnocení.
A opět ani slovo o tom, že obaly se donesou do prodejny, kde se rozdrtí aby ... no a tady nastava ten problém - co přesně se pak se surovinou stane? Zrecykluje se? Kolikrát a do čeho?
Jinak pokud měl systém jiný cíl - sponzorovat firmu, která se o něj stará, pak pojede dobře právě v tom okamžiku, kdy lidé nosit obaly zpět nebudou. Pokud by je nosili zpět všichni, museli by žádat o státní podporu.
V tom článku je pár "drobností", které mě zarazily:
1,Pokud společnost nabízí přes Booking, pak to snad Booking ověřil a má na ně nějakou páku. Nebo vystaví nabídku každému? Podle toho, so se v článku píše to tak vypadá.
2,Adresa měla dorazit po zaplacení? To někdo koupí ubytování na "hotel v Turecku" aniž by se podíval ?
3,Jak pomůže dvoufázová autentifikace? To zabrání, abych se nebavil s jiným serverem, ale pokud Booking rezervuje něco podvodného, nepomůže to.
To se snažíme všechny, až na pár vyvolených, dostat do šedého průměru jako tomu bylo za socialismu? Kdo bude vydělávat málo, bude dostávat příspěvky a platit méně, kdo bude vydělávat více, ten mu na ně bude přispívat. A stát bude vynakládat peníze na poradenství v bydlení - bude to sice k ničemu, ale bude to pár pěkných místeček za odměnu.
Lidé opravdu pracovat více nebudou - už po 50-ce je zdravotní stav loterie (dá se tomu pomáhat, ale i tak je to hodně o štěstí). Řešení bude bolet, ale proč zrovna zvyšovat daně? Co třeba důchody plošně snížit? Třeba tak, že se vybrané sociální pojištění podělí počtem důchodců? Co takhle zrušit zásluhové důchody? Apod. Prostě neřešit vše jen pozdějiším odchodem a zvýšením daní.
Poslední 2 roky vyřizuji stavební povolení na cestu - a problém opravdu není v tom, že bych nevěděl, kde zrovna povolení je - buď čeká na úřadě nebo úřad přijde s novými požadavky a čeká na projektanta. Problém je to, že pro kousek cesty chce věci, kterými se všichni jistí, nemají praktický význam a které stavebník zaplatí - např. vsakovací zkouška dělaná na základě mapy ne skutečné půdy, projekt požární bezpečnosti apod.
A pokud se čeká na úřad, pak sice existuje termín, ale pokud má úředník dovolenou nebo toho má dost, nic s tím stejně neuděláte.
Kolik kvalifikovaných lidí, které údajně v ekonomice chybí, si může dovolit zůstat doma?
Pokud máte nadprůměrný příjem, jdete spíše na homeoffice nebo využijete sickleave dny od zaměstnavatele, popřípadě si vezmete dovolenou - pokud začnete čerpat nemocenskou, jdete na 60 procent platu s limitem a to může být v případě hypotky docela nebezpečné.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Podle mnoha příspěvků je to prkotina, kterou nikdo z novinářů neměl řešit - za mne to je ale přesně to, co by dělat měli. Samozřejmě tím nespasí rozpočet nebo nezavedou světový mír, ale jestli to trošku zabrání rozmáhajícího se "papalášství", je to jenom dobře. Pravidla mají platit pro všechny a nejvíce pro ty, kdo je vymáhají.