Většina tohoto odpadu pochází z těchto domů. Pro ně je tento návrh k ničemu. Já jako člověk žijící na vesnici, vím že se takto postupovalo vždy. Přiznávám. Plesnivé citrusy slepicím nedávám.
Též žijeme na vesnici. Zbytky slepicím ano, plesnivé ne. Dnes se mi "vyválalo" dalších osm kuřátek. Super den přeji i Vám.
Nejedná se o podvod v pravém slova smyslu. V podmínkách smlouvy je vše uvedeno. Bohužel, spousta lidí nemyslí hlavou. :-(
Těžko radit. Můj známý kupoval nemovitost. Smlouva, kterou zaslala "super realitka" byl divná. Známý zašel se smlouvou za advokátem. Ten tuto přepracoval a zaslal zpět "super realitce". Dosud se neozvala! Lepší si nechat poradit a něco za radu zaplatit, než přijít na buben..
Mám opačnou zkušenost, před Vánoci jsem jela metrem, mám pouze jednu berly,ve vagónu kde jsku sedačky proti sobě jeli asi 23ti roční žáci s tři ucitelky. Všichni seděli a byli slepý, bylo mi jich i učitelek. Je mi téměř 70 a mám poze TP. Neříkám že jsou všichni tak nevychovany ale i tací se najdou.
To je mi líto. Já bych na Vašem místě poprosila paní učitelku o uvolnění jejího místa. Snad by se i zastyděla.
Prosím tě.
(Pokud pígluje denně s jiným a neví s kým to má, měla to řešit zavčasu a jinak)
Stačí?
Souhlasím s Vámi. Jsme důchodci a v pohodě! Hlavně ať nám zdraví slouží co nejdéle. Pokud ano, tak i trochu nahospodaříme. Všem přejeme hodně zdraví.
Potraviny z vlastních zdrojů je ideální řešení, jak po finanční stránce, tak z hlediska výživových hodnot. Bohužel my, co žijeme ve městech, v panelácích, jsme odkázáni na nákupy a to samozřejmě je v různých kvalitách - chce-li se člověk vyhnout průmyslově zpracovaným potravinám, zejména tzv. hotovkám zavařeným v igelitu, tak to je dost nákladné. Užívejte si penze, pèkný den Vám přeji.
Děkuji. Nápodobně.
Takze snidané dnes: ryby v remuládě z Billy za 49,- a k tomu 3 křupavé slané točené rohlíky z pekárny Kabát á 9,-, tj. 27,- a zelený čaj 4,- (10 sáčkú za 39,-), tzn. snídaně 80,-. Oběd a večeře dle pána po 130,-, tedy za oboje 260,- - ovšem nejsem si jist, že se do toho vejdu (no v reastauraci byste do toho nevešla nikdy) - zkuste si spočítat, když nakoupíte maso a další suroviny na kolik Vás doma vyjde 1 porce - nedostanete se obvykle pod 100,- a když je kvalitní masa, tak i ke 150,- osobu (pravda, domácí porci mívám tak 200-230 gramů masa, což je víc než 150 g v restauraci). Takže 400,- za jídlo na osobu a den není nic přehnaného. A to si vařím. Pokud si někdo nechá vozit od Foodory nebo od Woltu, apod., tak pod 220,- za jedno jídlo se nedostane. Samozřejmě budu-li o chlebu a vodě a přes víkend brambory na loupačku, tak to bude zřetelně méně, ale nikoliv těch pouhých 1.600,- měsíčně, jak píšou v článku.
Děkuji. Nekritizuji Vás. My jíme jinak, proto jsem tu částku nepobrala. Jen ty rybičky bychom měli k snídani oba. Rohlíky snídáme minimálně. Jsme chleboví. Často vajíčka. 4 ks cca 20 ,- Kč. My máme vlastní, ale i krmivo něco stojí. Práce se nepočítá. Zatím nám zdraví dovoluje jíst vše. Manžel uzeninu, já spíše mléčné. Jsme sice již důchodci, ale podobně jsem se stravovali i v produktivním věku. Máme hodně domácího, proto mi částky přišly vysoké. Celé léto vlastní zelenina. Pokud se urodí tak nekupujeme ovoce. Co se ušetří v hojném roce, to se utratí v roce kdy se neurodí. Nestěžujeme si.
Jo, za oběd 130,- možná, ale v jaké kvalitě? A kde je snídaně a večeře? Kde jsou nápoje? - Pivo, víno, nejsou nijak levné - a to si nedávám každý den, i vodu piju. Takže jídlo vč. snidaní, večeří, nápojů, to máte 300 - 400,- Kč na den. Poočítejme těch Vašich 130 za oběd, 130 za večeři, plus 80 snídaně, plus 60 nápoje a jsme na čtyřech stovkách, což vycháží za 30 dnů 12 tis.Kč, takže s mými 9 tis.Kč jsem ještě docela úsporný jedinec.
Prosím co snídáte za 80,- Kč a co večeříte za 130,- Kč?
A myslíte, že dnes je to v některých domovech důchodců jiné?
Ono je to především o lidech, kteří tomu tam velí a kteří tam dělají!
A tito lidé se nemění!
Já třeba zažila domov důchodců nedaleko od bydliště. Chodila jsem okolo do školy.
Tam uklizeno na zahradě, důchodci na lavičkách, někteří drbali jak pradleny.
Ano, možná ti ležáci, ale u normálních pohyblivých důchodců jsou ty podmínky plus mínus stejné, samozřejmě s přihlédnutím k vývoji který se udál za těch 34 let.
Ono s pacienty, ležáky, v nemocnicích to máte stejné. Taky cítíte moč, pot, atd.
A to bylo, je a bude, takže je nesmysl tvrdit, že za socialismu to bylo nějak výrazně horší! Projděte si současnou LDN. Taky se zhrozíte! Pokud totiž nebudete mít na jednoho ležáka jednoho ošetřovatele, tak to nikdy nebude jiné!
Tak se budeme modlit, abychom se všichni ve zdraví dožili doma smrti. Přeji hodně zdraví.
Z vlastní zkušenosti mohu říct, že podmínky byly děsivé. Byla to přecpaná čekárna na smrt. K článku se připojuji. Bída, kterou si prožili moji prarodiče po zdařilé kolektivizaci se dá jen těžko popsat. O době důchodu raději nehovořit.
Jako mladá, jsem byla za naši obec navštívit ženy v domovech důchodců. Myslím, že to bylo k MDŽ. Domů jsem odjížděla hystericky plačící. Kolegyně mne nebyly schopny utěšit. Dodnes si pamatuji ten puch z moči, když jsem vešla do místnosti, ve které leželo osm "ležáků". Tu beznaděj. Je to na delší psaní, ale v tu chvíli mi bylo jasné, že mí rodiče v domově neskončí. Oba zemřeli doma.
Ne vše bylo na pytel,ženy v 56do dúchodu pri 2 dětech,muži v 1,/2,hutnícké třídě v 58 rocích,Dúchody nic moc ,ale do hospody na pivo a startky bylo,lidi chovali čuníky,slípky,mněli záhumenky,A prodávali na tržišti.Ted nám vše zakazují,ako za Hytlera,Unyformita,
Sám to píšete. Lidé měli dvě práce. Nebo práce na záhumence, okolo pašíka a slepic se udělala sama? Lidé dřeli. Bylo normální, že děti pracovaly při hospodářství vedle rodičů. Jinak by vše nestíhali. Taková jezedácká řepa. Ještě dnes se mi z toho zvedá kufr! Jinak jsem ročník 1955.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Po nich zůstaly prosperujici fabriky a teď? Máte pravdu, po sametové revoluci jen republikova montovna a jak říkáte demence.
1 odpověď
0
Sledujících
2
Sleduje
0
Sledujících
2
Sleduje
Co vlastně znárodňovali, když dle vás vše zbudovali?
1 odpověď