Film je super! Výkony paní Bohdalové i práce pana režiséra Stracha na výbornou! Film vede k zamyšlení, zda i takovou cestou, jako zvolila hlavní hrdinka, je možno prezentovat zvěrstva z gulagů. Ačkoli se považuji za příznivce pravdy, v tomto případě je "převtělení" paní Bohdalové do jiné osoby určitě přínosné!
Mně přijde hrozné, že si rodiny pořizují děti a ani 3!!! roky s nimi nejsou matky ochotné strávit doma. Samozřejmě jsem pro práci žen, ale řekněme zprvu na polovinu či tři čtvrtiny úvazku, až od větších školáků uznávám jejich práci naplno. Zvlášť, pokud nemají hlídání řekněme od babiček, prostě od těch nejbližších lidí. Tátové ať vydělávají, mají malé daně, pokud mají doma ženu s dětmi, vždyť ta péče se jednou všem v dobrém vrátí! Lituji dětičky, které jsou v 6 ráno ve družině, kdy většina spolužáků ještě spí. A odpoledne zase jde většina dětí domů nejpozději v 15 hod a ti, co jsou tam déle, jsou pak už znuděni či zlobí a nelze se jim divit. Nu a u dětí do 6 let jsou ty krajní doby pobytu ve školce fakt děsivé.
Hurá, letní čas se přiblížil! Miluji tento posun do "letního semestru". A ať nikdo nevykládá, jak příšerně tím trpí. Lidé létají na dovolenou na 1-2 týdny přes více časových pásem a draze za to platí, takže posun ve zdejších podmínkách může vadit citlivému člověku snad 1-3 dny. Spíš věřím, že je to někomu protivné, posouvat ručičky, ale lidi, vždyť ta dlouhé večery s denním světlem za to stojí!!!
Agáto,
neznám Vás, ale tohle přece nemůžete myslet vážně. Bude to dítě Vás a manžela a za každou drobnou pomoc babičce byste měli být vděčni, ale ne ji automaticky předpokládat!!! Mně rodiče a babička také občas pomáhali, ale hlavní starost a celá doba mateřské "dovolené" byla na mně. Manžel jezdil pracovat do zahraničí, abychom finančně nestrádali. On rodiče neměl, tam žádná pomoc nepadala v úvahu.
Takže, pokud dítě chcete, starejte se Vy jako matka. Jinak si dítě radši nepořizujte. Ale jednou Vám z tohoto rozhodnutí může být hodně smutno...
Vždyť ty děti se už teď toho učí tak málo, že je otázka, jestli to není hodně špatně! Dnešní děti mají jedničky a dvojky za minimum znalostí, které se po nich chtějí. Známkuje se především správné hledání na mobilech... Nic proti technologiím, ale nepřeceňujme je! A třeba slovíčka z jazyka holt se člověk musí naučit a ne je pořád jen hledat! Totéž s násobilkou, základními početními úkony, pravopisem, vždyť je to ostuda, že dnešní děti neumí napsat stránku slohového úkolu bez pravopisných chyb! A to nemyslím trojkaře, ale ty nejlepší. Pracuji ve školství skoro 40 let a to, co tam teď zažívám, mě vede k rychlému odchodu do důchodu. A vnoučata holt si doučím sama, jestli to takhle půjde dál...
Mám tlačítkový mobil Primo by Doro a jiný nechci!!! Sociální sítě mě obtěžují, placení mobilem též, prostě chci jen volat a posílat SMS. I fotku udělá, ačkoli radši fotím normálním foťáčkem. Jde o "V" a má úchyt na šňůrku, abych ho mohla mít v případě potřeby na krku. Všichni ostatní členové rodiny mají chytrý mobil, nic proti němu, ale já si s tím svým už léta naprosto vystačím. Pokud chci dělat něco víc, sednu k notebooku. Technika mě nesmí zatěžovat, pořád mi něco sdělovat, nabízet, ne, to nechci. Chci svůj klid.
Tedy, nezlobte se, ale vědět, kde a kudy tečou známé řeky a kolik a kterých má naše republika krajů, to snad není žádné nadstandardní učivo, ale naprostý základ pro vycházejícího 15letého žáka! To, co by měl umět podle Vás, je spíš znalost z rodiny a dále snad středoškolská při občanské nauce. Vždyť takhle bychom zredukovali úplně všechno, já také v životě nepotřebuji vědět, kudy teče třeba Odra, ale styděla bych se to nevědět. Za chvíli bude zbytečné i znát třeba sousední státy, vždyť si to můžeme najít na internetu, že? Ano, není nutné vědět, ve které soustavě krystaluje třeba sfalerit, když ho žák nejspíš ani ve škole naživo neviděl, ale co je moc, to je příliš.
Nádherný článek! Konečně jsem si přečetla, že si někdo váží lidí, kterým nebylo úplně vše shůry dáno, ale vytrvalým úsilím rodičů, většinou maminek, se z dětí s handicapem stali vysokoškolsky vzdělaní a pro společnost užiteční lidé. Když naopak čtu, jak se zdvihla vlna odporu proti učitelce, která si za 4 chyby v kraťoučkém cvičení dovolila dát 5, je mi zle. Kdyby rodiče radši s dítětem chyby probrali a urychleně ho problém naučili (2. třídu určitě zvládnou, jen chtít!), udělali by stokrát líp, než příběh medializovat.
Takže ještě jednou POKLONA před matkami, které vychovaly šikovné a vzdělané lidi, ač se na první pohled zdálo, že to nepůjde.
Ať to takhle zůstane!!! Mít o Vánocích letní čas je divné, ale mít teď tmu už v půl 7. večer, to je přímo strašné! Pamatuji to z dětství, jak koncem prázdnin už byla po 19. hod tma.
Že to někomu tak strašně vadí??? Vždyť statisíce lidí létá do jiných časových pásem na dovolenou, pobydou v místě 7-14 dní a zase se vrací do našeho pásma. A to nevadí???
Moc prosím, lidi, copak nechcete mít večer trochu světla navíc??? Já tedy ano a celá naše široká rodina též.
Střídání času považuji za výborný "vynález" 20. století, jeden z nejlepších!!!
Proč nenechat střídání???? Vždyť je to to nejlepší, co jsem za posledních 40 let života zažila!!! V zimě v pohodě ten přirozený čas, ale od teď, pořád mít tmavé večery??? A v srpnu už ve 20 h tmu??? To pamatuji z dětství, jak mně vždy bylo líto půlky prázdnin, kdy se večer, řekněme do 9 či do půl 10. už nedalo běhat venku, číst si...
Nu a kdybych si přece jen musela vybrat, jedině LETNÍ čas!!!
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Souhlasím s panem Milanem Vítovským, pár dní se posun dá snést i u citlivých lidí a hodina světla večer navíc od dubna do Dušiček je perfektní. Už jako dítě jsem koncem srpna dumala, proč je už v 8 večer tma, když by bylo tak fajn mít o prázdninách světlo aspoň do 9... Pak se mi v 19 letech splnilo, že jsem zažila léto s posunem, a bylo to strašně fajn. Střídání je nejlepší, letní čas o Vánocích a v lednu by nebyl příjemný, ale NIKDY už nechci v létě středoevropský, tedy astronomicky normální čas! Když můžeme něco udělat příjemnější pro většinu lidí, tak to, prosím, udělejme! Když letíme na dovolenou, také nám hodina či 2 nevadí, a to jsme pryč jen 1 - 2 týdny. Někdo létá dál, posouvá se o mnoho hodin a rozhodně dovolenou kvůli posunu času neprotrpí, to by tam neletěl. Nechme tedy střídání, jak jsme si na něj snad už za těch víc jak 40 let zvykli!!!
4 odpovědi