Já byl ve čtvrtek u své praktické doktory. A tam u vstupu jedna sestra, která vše evidovala, změřila mě, zvážila mě a změřila tlak.. potom jsem vstoupil do ordinace a tam další 2 sestry.. a doktorka na mě koukla a řekla dobrý..
Takže na jednu praktickou doktorku jsou další 3 sestry?
No to jsem ještě neviděl. Byly to fakt sestry?
Vezmi tužku a papír a počítej. Tisíc pacientů x 1000 korun je milion. V tom milionu je pouze vypláznutí jazyka a vložení klacku do úst, a možná pár jiných drobností. Zbytek platí pojišťovny. A vzhledem k tomu, že jsou šikovní, tak i banální určení diagnozy jako chřipka se může vyšplhat na solidní sumu během roku. Neznám chudého lékaře. To říkám i přes to, že mám lékaře ve velké úctě a mně osobně a spoustě lidem v mém okolí hodně pomohli i zachránili jejich životy.
Váš příspěvek je poněkud...Praktik má průměrně cca 2000 registrovaných. Kapitace je cca 80Kč x 2000= 160 000/měsíc.
To je hrubý příjem. Tzn z toho platí vše. Sestru(60 000), nájem. vybavení ordinace, internet, telefon. odpady, elektriku atd atd.
Tak kolik má asi čistého? A takový příjem má když se zadaří tak v 30 letech. Do té doby takový maturant vydělal min 11let x 12 měsíců x 35 000/měsíc = skoro 5 milionů. A to nepočítám, že toho MUDr musí do 30 vlastně živit rodiče. Takže 12x11x15000= cca 2 miliony
Rozdíl mezi začínajícím praktikem a maturantem je tedy cca 7 milionů.
Nemuseli by si platit studium, protože to by už museli, pak férově všichni ostatní napříč obory. Ale min , když tady studují za naše daně. Tak si tady nejmíň 15 let musí oddělat. Pak nám možná nebudou vyhrožovat , že utečou. Cizí jazyk je taky naučili naše daně.
A ti z ostatních oborů? Jak to budou mít? Taky umístěnku, povinnost pracovat pro koho. Česká firma, zahraniční firma atd. Na soukromo?
Jsou to vyděrači a zneužívají toho že je lidí potřebují. 130kc za každýho registrovaného pacose každý měsíc od pojišťovny ..solidní kseft
130 Kč je totální blbost!
ro získání kapitační sazby ve výši 72 Kč na jednoho registrovaného pojištěnce musí všeobecní praktiční lékaři a praktičtí lékaři pro děti a dorost splnit následující podmínky:
poskytovat na daném pracovišti pacientům zdravotní péči v rozsahu alespoň 30 ordinačních hodin rozložených do 5 pracovních dnů týdně,
alespoň jeden den v týdnu mít ordinační hodiny prodlouženy do 18 hodin,
umožnit pojištěncům objednat se alespoň dva dny v týdnu na pevně stanovenou hodinu (tzv. ordinační hodiny pro objednané pacienty).
Vliv na kapitační platbu má dále věk pacientů. Výše uvedená kapitační sazba se násobí věkovým koeficientem – tzv. indexem, který zohledňuje náročnost péče o pacienta v jednotlivých věkových skupinách (index je rozdělen po pětiletých intervalech). Tento index vyjadřuje poměr nákladů na pojištěnce v dané věkové skupině vůči nákladům na pojištěnce ve věkové skupině 15 až 19 let.
Nejvyšší index je stanoven u dětí ve věku 0–4 roky (4,10) a u pacientů ve věku nad 85 let (3,40). Například za registrovaného pojištěnce, jímž je dítě ve věku do dosažení 5 let, je tedy kapitační platba stanovena ve výši 72 Kč (případně 65 Kč) x 4,10. Oproti tomu za dítě ve věku 5–9 let je index 1,90. U pojištěnců ve věkové kategorii 20–24 let je index stanoven na 0,90 a u 25–29 let je 0,95. A dále u dospělých pacientů roste výše indexu s přibývajícím věkem.
Tak to je síla... Praktičtí lékaři nejsou žádní chudáci a to vím moc dobře, u jednoho takového jsem totiž nějaký ten pátek pracovala a vím jaké peníze se tam točily. Zatímco jeho ordinační hodiny dělaly v součtu s bídou 10 hodin týdně, na návštěvy k pacientům domů zásadně nechodil a když mu někdo zavolal, že nemůže chodit a nedostane se tam (do ordinace vedlo dost velké schodiště), tak mu s klidem odpověděl: Tak si zavolejte rychlou. Nejsou všichni takoví, ale je jich takových dost. A rozhodně v nemocnicích jsou peníze mnohem více potřeba než dotovat panu praktikovi dalšího nového Bavoráka.
Vy jste se zbláznila. 10 hodin týdně?To si děláte pr l.
Přesně tak, navíc všechny mají vedení manažery, lidi kteří nevytváří hodnotu, budovy, reklamy, kampaně, atd., vznikla by jedna lepší, která by sice musela najmout pár lidí navíc ,ale věřím, že by i tak zbylo o minimálně o 20% financí víc pro pacienty a lékaře.
Odkaz .
Jste naivní.
Systém, kdy pro 10 milionů pacientů je 7 zdravotních pojišťoven je velmi drahý, nákladný a neefektivní. V podstatě nabízí přibližně stejné služby, ovšem jejich provoz je velmi nákladný jak personálně, tak budovami, automobily, vybavení kanceláří, každá pojišťovna má správní radu. Kdyby jich byla polovina, tak by bylo i na platy zdravotníků.
Níklady pojišťoven jsou zastropované. Tam velké rezervy nejsou.
12
Sledujících
12
Sleduje
12
Sledujících
12
Sleduje
Udělala dobře. Protože být pod takovým vedením jako je tady je očistec. Hlavně aby všechno vrátil Kaderka a spol. co nakradli. To byla pane reprezentace. A ne, že se budete hojit na hráčích. Doktor, který vystuduje a jde makat jinam, tak taky nemusí nic vracet.
2 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Proč tam pletete jen doktory. To by snad museli být všichni vystudovaní. Nebo ne?
1 odpověď