Možná se na to stát dívá špatně, to že je někdo dobrý učitel neznamená, že bude dobrý ředitel a stále trvá na tom, že ředitel školy musí být učitel. Je to stejné, jako kdyby ředitel výrobního závodu musel být soustružník. Jde o zcela jinou náplň práce a jiné dovednosti. Zásadní rozdíl mezi státním a soukromým sektorem. V soukromém sektoru každého zajímá, jaký výkon na dané pozici člověk předvede a co umí. Ve státním sektoru je podstatné pouze jaké vzdělání má, kolik má všelijakých kurzů a školení, to, jestli něco umí je vedlejší. Státu ujel vlak.
Jak to lidi zneuzivaji? Neschopenka je 60% prijmu... tedy uz i tak tam je nejaky postih pro toho cloveka, ktery marodi... kdyz to bude zadarmo, tak napr. s chripkou, ktera trva tyden budou vsichni chodit radsi do prace, protoze s tydnem doma by misto zaplacenych peti dnu, dostali 3x0 + 2x60%, tedy 1.2 dne 😉 a kdo si to muze dovolit?
Ja osobne marodil 1x a to jeste sem byl ve spitale, ale vadi mi to v tom ohledu, ze kolem me v praci bude plno chrchlacu, poticich se a smrkajicich kolegu, kteri si nebudou moct dovolit byt tyden doma skoro zadarmo !
navíc první dny nemoci stát hodil na hrb zaměstnavateli tedy státu se to týká od 10. dne nemoci, takže takové ty nemoci na 3 dny stejně neplatí stát, a pokud někdo marodí 10 měsíců v roce, je na státu aby to kontroloval, ale toto stát nestíhá, respektive nestíhá ani běžný provoz, něco z praxe: marodil jsem s úrazem 4 měsíce, první platba od státu mi dorazila cca 70. den nemoci. takže spoléhat na stát se moc nedá !!!
Nesmyslný je už nadpis. Mzda náleží za práci. Když je člověk nemocný, mzdu mít nemá.
A má stát provozovat komerční produkt jakým je pojištění pro případ ztráty příjmu? Nemá. Resp. má, jako sociální pomoc těžce nemocným, tedy těm co přijdou o příjem dlouhodobě. Za mne třeba nad 3 měsíce nepřetržitě. Na kratší nemoci si má každý sjednat své soukromé komerční pojištění pro případ ztráty přijmu a nastavit si ho podle svých potřeb.
A potřeby má jistě každý jiný. Jinou potřebu má někdo v 25 letech, který bydlí u rodičů a jeho náklady jsou mizivé, jinou potřebu má otec od rodiny s manželkou na mateřské, dvěma dětmi a hypotékou a jinou potřebu má padesátník jehož největší výdaj je roční servis na Harley.
až na to že většina pojištění které si lze sjednat navíc, poskytne plnění až od 29. dne nemoci, takže na to tyto produkty nejsou určeny
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Zelená šlechta není zvyklá, že jim někdo rozkazuje. Kdyby to stát nechal jen na myslivcích, tak to bude bez efektu. Je dobře, že to stát řeší po vlastní linii a pokud se ty sabotáže prokáží, určitě si za to zaslouží stanout před soudem, další myslivce to jistě pak odradí chovat se stejným způsobem.