Pokud se zdraží jakékoliv zboží nebo služba, je to vždy pro nízkopříjmového občana, nejenom zaměstnance, procentuálně z příjmu vyšší zdražení než pro vysokopříjmového. Pokud všichni občané obdrží fixní částku, typicky důchodci, je to procentuálně výhodnější naopak pro nízkopříjmového občana. Obdobně, pokud se sníží daňové zatížení zaměstnanců, tak na tom při stejné daňové sazbě vydělají nejvíce vysokopříjmoví a při zvýšení daní je to naopak.
Článek je tendenční, poctivější by bylo, kdyby článek skončil grafem. Z grafu lze mimo jiné vyčíst, že se rozdíl "daní a odvodů z celkového nákladu práce" mezi vysokopříjmovými a nízkopříjmovými zaměstnanci snižoval následovně:
2009 - 13,7% Topolánek, Kalousek
2013 - 13,7% snížení 0% Nečas, Kalousek
2014 - 13,5% snížení 0,2% , Rusnok, Fischer
2017 - 11,9% snížení 1,6% Sobotka, Babiš
2021 - 10,5% snížení 1,4% Babiš, Schillerová
2024 - 9,8% snížení 0,7% Fiala, Stanjura
Takže to není Fialova vláda, kdo nejvíc snížil rozdíl.
Příklad,z jakého důvodu je roční kontrola zraku u léčeného pacienta se středně vysokým tlakem. Výsledek je ten, že je na sítnici nějaký nález vyvíjející se časem, léčit se ti nedá, operovat taky ne, k oslepnutí dochází v promile případů. Pacient zabírá místo při pořadí na vyšetření, ordinace vybavena přístrojem za miliony v provinčním městě, jen se mrhá penězi a podobné to je všude. Nejsem proti, ale interval stačil 3-5 let . I takto se mrhá penězi.
Jak jste došla k intervalu 3-5 let? Vy jste oftalmolog? Tomu se říká prevence, která je, jak známo, levnější než léčba zanedbaného onemocnění. Ve vámi zmiňovaném příkladu se kontroluje nitrooční tlak a v případě potřeby se upravuje medikace, bez které by došlo k nevratným změnám očního nervu. Vyjadřujte se prosím raději k tématům, kterým rozumíte.
Já bych řekl že se nám Brusel snaží vnutit co nechceme a většina lidí na to ani nemá ale Uršula si bude vozit zadek pořád v Bentley s V12 tlachat hlouposti za 800 tisíc euro měsíčně.Když už hlupáci a eurohujeři vyhrožují pokutou automobilkám což tak přestat posílat finance s HDP na jejich platy to by bylo myslím férové a nenalhávejme si že by to bez Únie nešlo ale šlo když se Orbán postavil a Slovensko pojďme táhnout za jeden provaz jako oni.Potom si myslím že když vypadneme jako to udělali Britové byl by klid pro všechny
Mám k EU spoustu výhrad a s prosazováním elektroaut pod záminkou nulových emisí při provozu, bez ohledu na emisní stopu během jeho životního cyklu, nesouhlasím. Stejně nesouhlasím s přesouváním emisní zátěže mimo Evropu, to opravdu globální klima nevylepší.
Na druhou stranu je pro nás členství v EU jednoznacně výhodné a navíc jsme čistí příjemci prostředků z rozpočtu EU, takže provoz EU opravdu neplatíme. Myslím, že není problém nalézt v politice EU dost kontroverzních témat, kterými můžete argumentovat, takže nechápu proč máte ještě potřebu nehorázně lhát a dezinformovat. Ursula von der Leyen má měsíční plat včetně náhrad 15 327 euro.
Kdo tvrdí, že je EU diktát a totalita, neví jak EU funguje nebo lže a ani jedno není pro něj lichotivé. Každý stát má v EU své zastoupení. Pokud tam zástupci chodí jen pro diety, nemají nastudované projednávané materiály nebo nemaji k dispozici stanovisko svých vlád, tak pak si musí "euroskeptici" stěžovat jinde. Mimochodem ke GD mohli občané i společnosti zaslat své připomínky do 6. února 2020 prostřednictvím stránek Evropské komise. Dohodu podpořil 15. ledna 2020 Evropský parlament poměrem hlasů 482 ku 136. Zbývá připomenout, že do října 2021 zde vládlo ANO.
Leckomu se srovnání evropského direktivismu s ideologií bývalých komunistických pohlavárů nadnesené. Mnoho lidí si řekne, že tak zase to není, přece žijeme v demokracii. To je ale jen klamný pocit, který lidi poněkud ukolébává. V obou případech jde o podmanění si občanů a získání jakési formy nadvlády. Jakmile ale tu nezřízenou formu green dealu včetně všech těch omezení, zákazů, příkazů a zdražování ucítíme na vlastních peněženkách, bude už pozdě. Auta jsou jenom takovým jakýmsi nejviditelnějším etalonem dění. Jediným receptem je uvědomit si tu hrozbu a přestat volit eurohujery!
Zjistěte si základní principy fungování EU. Ta je naopak tak svázaná demokratickými pravidly, že je mnohdy problém dohodnout se na společném postupu, viz např. nedohoda zda používat letní nebo středoevropský čas.
Úprava parametrů skutečně není žádná reforma. Po 30 rocích zásahů do průběžného důchodového systému jsme skončili u zvýšení důchodového věku a u snízení valorizací a zásluhovosti. Doufám, že politici nakonec pochopí, že pro průběžný důch. systém je nezbytná výchova dětí a kdo je mít nemůže nebo nechce tak musí do systému nutně přispívat vyššími odvody, nebo musí mít nižší důchod a musí se připojistit komerčně.
Mluvíte tam o všeobecném vzdělání. A jak mi tedy vysvětlíte, že velká většina středoškolských studentů po maturitě neznají rozdíl mezi 1948, 1968 a 1989? A tak je to skoro se vším. Copak jste slepý a hluchý že to nevnimate?! Tak jaké vzdělání? Kde to vidíte?!
A co si myslíte o hranicích možností ve vaší disciplíně?
Někdo to tady naplno říct musí. Nevím, proč nás není víc. 300 miliard v podstatě k ničemu a lidi mlčí. Tak si vyhazujte peníze z okna. Taková loajalita, to se těm nahoře hodí. Ti se nám všem tady jen smějí. To mi věřte. Stát spěje ke krachu, jen si to většina lidí zatím neuvědomuje. Ale ta propast je už nedaleko. Začíná to Německem a končí to u nás.
Nevím na koho jste reagoval, ale na můj příspěvek ani na článek to nebylo. Takže stačilo.
Vy si protiřečíte, nemá kompetence k vyšetřování, teprve pokud se následně zjistí : a to zjistí kdo a na či žádost
A v čem? Tak ještě jednou. Úřad schvalující dotaci nemá kompetence k vyšetřování, ty mají orgány činné v trestním řízení, které zahájí šetření na podnět třetí strany, což může být komise EU, konkurence, vy nebo kdokoliv jiný.
Proč musí učitel pořád blábolit u tabule o něčem, co dnes v sekundě vyjede každý průměrný chatbot? Všechno je to otázka informací, technologií a financí. Dřív měli informace k dispozici zejména učitelé, dnes je může mít každý žák a student ve stejném rozsahu a kvalitě ve svém mobilu nebo tabletu. Pomocí hypertextových odkazů ve Wikipedii nebo Kiwixu lze nastudovat jakékoli téma i s kontextem a souvislostmi. Možný je i výklad a správná interpretace obsahu, pokud není zřejmý jeho přesný význam. Buď se lze doptat dobrého chatbota, nastudovat online materiály z referencí nebo zadat pokročilý dotaz do vyhledávače. Možností je mnoho. Takto si lze osvojit téměř každý tematický celek, zvláště pokud jde o popisné vědy. Jak je z textu výše zřejmé, až kolem 80 procent školních procesů lze už dnes efektivně nahradit používáním moderních elektronických prostředků a jejich aplikací. Digitální obsah má totiž mnohé výhody. Pomocí hypertextu lze obsahem brouzdat kontextuálně, najít všechny potřebné souvislosti a vysvětlit obsahové nejasnosti. To bývá častý problém při frontálním výkladu, a proto se často tak málo žáci naučí a i to málo rychle zapomenou. Pokud má žák k dispozici psaný obsah výkladu, tak má větší šanci na hlubší osvojení si látky než při pouhém pasivním poslechu téhož obsahu. Dobrým důkazem je, že básně se učíme z knihy nikoli poslechem. Maturity jsou, kromě 15 až 20 procent přirozeně nadaných studentů na matematiku, se svou slabou češtinou a angličtinou jen jedno velké fiasko. Zbytek učiva z gymnázií se úporným drilem před maturitou většinou zapomene úplně. A to je všechno.
Váš příspěvek je možná k tématu školství, ale určitě ne ke vzdělávání romských dětí. Jestli jsem správně pochopil váš příspěvek, tak jsou školy, učitelé a učební osnovy zbytečné. S tím nemohu souhlasit. Zajímalo by mne, jestli jste k tomu dospěl osobní zkušeností nebo jste to někde vyčetl. Nepopírám, že omezený okruh znalostí je možné nastudovat z internetových zdrojů. To ovšem předpokládá zájem o to vůbec se něco naučit a mít alespoň základní všeobecné vzdělání, přičemž obojí by při absenci školství vyžadovalo odpovídající rodinné zázemí, které obvykle schází u vyčleněných skupin obyvatelstva. Výsledkem takového pokusu by bylo množství negramotů či pologramotů. Je možné, že budou časem vytvořeny kvalitní výukové programy, které budou část výuky suplovat, ale určitě to nebude Wikipedie či podobné encyklopedie.
Jste o tom přesvědčen? Obecně jsem proti všem dotacím. Jen se ptám, kde je odpovědnost těch osob které o poskytnutí dotace rozhodly?? Zažádat mohu, ale někdo musí posoudit zda dostanu dotaci nebo ne.
Žadatel je povinen uvádět pravdivé informace. Příslušný úřad posoudí žádost po formální stránce a žádost schválí nebo zamítne, případně si vyžadá další informace, ale nemá kompetence k vyšetřování, zda se žádost zakládá na pravdivých informacích. Teprve pokud se následně zjistí, že informace byly nepravdivé a jedná se o možný trestní čin, začne okolnosti šetřit policie. S žádostí je to podobné jako třeba s žádostí o sociální dávku, pokud uvedete nepravdivé údaje, vystavujete se možnému trestnímu stíhání.
1
Sledujících
1
Sleduje
1
Sledujících
1
Sleduje
Vše vzniklo chybným rozhodnutím babišova ministerstva zdravotnictví a současná vláda jeho chybu ( jako i další babišovy průšvihy) musí zaplatit, je to rozhodnutí soudu.
1 odpověď
0
Sledujících
1
Sleduje
0
Sledujících
1
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Souhlasím. Nebýt toho, že Babišova vláda v letech 2020 a 2021 poskytla mimořádné odměny s tím, že musí být vyplaceny podle § 224 zákoníku práce namísto § 134, nemusela by Fialova vláda řešit následné soudní spory se záchranáři. Nic to ale nemění na tom, že současná vláda odmítá ostatním zdravotníků ve shodné situaci přiznat stejné výhody protože již uběhla promlčecí lhůta. Že se takto chová Babiš mne nepřekvapuje, ale u Fialovy vlády bych čekal slušnější chování.