A co kdybyste, když už se vám nechce otáčet na nějakém bezpečnějším místě, vyhodil pravý blinkr, zastavil u pravého okraje vozovky a otočil se, až vám to provoz v obou směrech dovolí?
Aha. No a vo tom to je. Pitomí arogantní týpci, kterým jsou předpisy u zadele předpokládají a vyžadují, aby ti ostatní předpisy dodržovali do puntíku a navíc jim v jejich aroganci nepřekáželi. Dobře jim tak, že je pak někdo sejme, byli to hlavně oni, kdo tomu šel naproti. Stejně jako tady ten motorkář, kterému evidentně aktivní bezpečnost nic neříká.
Takže soud to celé stojí na tom, že borec nejel vlevo. Pokud by se dědula chtěl otáčet a věděl by, že musí nadjet vpravo, aby se vlezl, byla by argumentace soudu stejná?
Mně se podobná situace stává poměrně často. Přijíždím ke tchýni, chci se ale otočit do opačného směru. Vím, že pokud se nenamačkám úplně doprava, že mi to napoprvé nevyjde. Celou dobu (dost dlouho, aby si všichni stihli všimnout) blikám vlevo, ale než tam vjedu, dávám bacha - často se najde inteligent, který mě začne přejíždět. To je pak na liskanec. Co mi zakazuje nadjet vpravo? V zákoně je uvedeno, že při odbočování se najede co nejvíc vlevo, pokud okolnosti nevyžadují nadjet vpravo.
Přátelé, ten zákaz předjíždění odbočujícího vozidla dávajícího signál o změně směru jízdy vlevo vznikl proč, ne-li právě proto, aby nedošlo přesně k takovým kolizím?
Jestliže motorkář využil svého práva předjíždět po hlavní silnici v křižovatce, neměl bedlivě sledovat, zda někdo nechce odbočovat a pak náležitě zareagovat?
Nadjet si doprava je dovoleno, ovšem přesvědčit se, že nejsem předjížděn také.
Ten motorkář přestal mít právo předjíždět ve chvíli, kdy stařík začal blikat. Právo předjíždět by v takovém případě snad mohli mít jen složky s modrým majákem.
Vždyť v 83 km/h je to cca 20 m/s. Stařík během odbočovacího úkonu mohl i situaci za sebou v zrcátku kontrolovat, ale pokud mu to celé zabralo 2 sekundy, ani ho nemusel vidět.
Měl právo stařík předpokládat, že ostatní účastníci dodrží pravidla? Mohl to předpokládat motorkář?
Navíc motorkář byl patrně první, kdo porušil předpisy - jel výrazně rychleji, než měl.
Kdyby motorkář respektoval, že musí dodržet rychlost a že nesmí přejíždět odbočující vozidlo, se kterým mohl a měl počítat - byl v křižovatce, kde ostatní zpomalovali asi třeba proto, že tam někdo chce odbočit (nebo tam leží popelnice, kutálí se míč, nebo pro cokoliv, co už samo o sobě indikovalo, že tam musí dbát zvýšené opatrnosti a sledovat počínání ostatních), došlo by ze strany důchodce k problému? Asi sotva.
Podle soudu se stařík dopustil TČ ublížení z nedbalosti.
Druhým pohledem by se biker dopustil například TČ poškození cizí věci z nedbalosti - pokud nedošlo ke zranění staříka.
(Tedy TČ by to mohl být tak jako tak.)
Oblíbené je třeba že něco je "pod proudem". Správně by mělo být pod napětím, třeba v zásuvce proud taky neteče, dokud tam nepřipojíte spotřebič, který začne energii odebírat.
Kolego, vadasku používáte? A asi kde kdo jiný. Ale neměla by to být spíše fázová doutnavková zkoušečka? Je to článek od laiků pro laiky a poselství je asi jinde.
No, on se někdo diví??? Zatím snad zrušení vyučování Ohmova zákona neprošlo, ale je to na "dobré" cestě.
"Změny naopak hájí Daniela Růžičková, která se se na změnách podílela za Národní pedagogický institut. „Ohmův zákon a jeho praktická aplikace se pro žáky ukazují jako příliš náročné. Zákon vnímají formálně a nerozumí mu natolik, aby byli schopni řešit praktické problémy. Další obsah ve fyzice kolegové škrtali na základě zkušeností, že je pro děti příliš složitý,“ řekla Růžičková pro Hospodářské noviny. Nikdo podle ní školám nezakazuje, aby vyškrtané pasáže do výuky zařadily, jen už nejsou povinné."
Nebezpečí úrazu elektrickým proudem by mělo být záležitostí asi jiných předmětů, než fyziky. Ono totiž, zvláště v případech el. oblouku způsobeného VN, vůbec není důležité, kolik elektronů jakou silou kam vniká a jak se oblouk zháší na stožárech nebo v deonu, ale mnohem důležitější je motivace osoby, duševní stav, sociální odolnost a podobně. To jsou faktory, na které je potřeba působit preventivně.
Jako obvykle je chyba na straně většiny českých zákazníků a občanů, pokud kupují to levnější maso ze zahraničí a nechtějí české dražší, tak obchodníci nemohou to české logicky nabízet.
Ale vsadím se že zase budou dezoláti s přecpanými pupky polským masem, nadávat na náměstích na Fialu, a vládu a trapně u toho mávat "vlastenecky" českými vlajkami 😉 ...
Tak mně to řekněte, co je v Polsku tolik jinak, že to tam jde levněji než u nás? Pak mně chvilku mluvte o těch příčinách.
Pokud by šlo o právní definici na základě ustanovení zákona O zbraních a střelivu (119/2002 Sb.) který momentálně platí, u dotyčného v rozsahu daných zbraní, které byli zajištěny, tedy zbraně skupiny "C-1" a "D" se jedná, když bychom vynechali problematiku manipulace se zbraní na veřejnosti pod vlivem omamných a návykových látek (pokud střílel na svém soukromém pozemku pod vlivem a ne na veřejnosti, každopádně o přestupek vycházející z § 14a / e
Držitel zbraně kategorie C-I nesmí ... e) střílet ze zbraně kategorie C-I
V tomto případě tedy pokud tomu tak je že střílel na svém soukromém uzavřeném pozemku a ne na veřejnosti, ano dá se polemizovat a zpochybnit porušení zákona ohledně alkoholu (Což ale není omluvou pro to že jde o naprostou ukázku zhovadilosti a "demence a nezodpovědnosti daného jedince), každopádně z porušení výše uvedeného §14a/e1 se nevykecá. zde se jednoznačně jedná o přestupek definovaný § 76a.
Díky. Tedy pokud byl na svém pozemku a neohrozil život, zdraví ani majetek, zbývá už jen jediná možnost a to ohrožení veřejného pořádku? Tedy někdo musí dokázat, že došlo k ohrožení veřejného pořádku. Protože asi nikdo neviděl, že ten člověk drží zbraň a střílí, bude nutné konstatovat, že už samotný zvuk výstřelu/ů je >ohrožením< veřejného pořádku. (Což vnímám tak, že je to závažnější než narušení veřejného pořádku, ale rozhodně nejsem expert a nevím, jestli existuje definice "ohrožení" veřejného pořádku.)
A protože zvuk výstřelu je podobný výbuchům zábavní pyrotechniky, bylo by i toto vnímáno mimo povolenou dobu jako ohrožení veřejného pořádku?
Nebo ještě jinak: Dopustil by se střelec ohrožení veřejného pořádku i v případě, že by střílel v prvních minutách nového roku?
(Zhovadilost a demenci pomiňme, ta se asi netrestá.)
V tomto článku to není uvedeno. Policie píše, že se střelba ozývala od jeho chaty ( Odkaz ). Předpokládejme tedy, že byl borec na vlastním pozemku. Je zde znalý člověk, který by dokázal napsat, zda a čím se střelec dopustil protiprávního jednání, případně doplnil o odkaz na paragrafy zákona o zbraních?
Ten nula až třícentimetrový plod má vůli? Proberte se. A české zákony zakazují potraty od třetího měsíce.
Dokažte, že nemá! Znáte film Němý výkřik? Navíc ta mnou zmíněná vůle není IMHO až tak rozhodující, jestli někoho lze nebo nelze zbavit života. Ještě bych dodal, že v ČR se interupce dělají do 24. týdne. Stačí, když přesvědčíte lékaře, ať vám to napíše, což mnohý bez zaváhání udělá - to je ten váš "zelený strom praxe". A to nemluvíme o státech, kde je abort povolen celou dobu těhotenství.
Pokud ten organismus není schopen žít samostatně, tak je holt životaneschopný.
Bylo by tedy možná férové, aby děti měly možnost zabít svoje rodiče, pokud se stanou samostatně životaneschopnými. A to bez ohledu na jejich vůli. Ale jo, to se zdá být konzistentní. Taková trochu nacistická nebo sparťanská eugenika.
Rozhodujte si o svém těle a ne o tělech druhých. Vy těhotný ani rodit nebudete a nemáte šajna vo co gou.
To, co likvidujete abortem, vaše tělo to rozhodně není. Spojením spermie a vajíčka v zygotu vzniká organismus s jedinečnou DNA a ten, ať chcete nebo ne, není vaše tělo. Pokud hájíte právo matky zabít plod, doufám, že jste konzistentní v názorech a hájíte to právo až do jeho úplného osamostatnění. Tedy dejme tomu do doby, než se odstěhuje. Nebo do kdy vlastně má matka právo zabít nechtěné dítě?
Šedá teorie, zelený strom života a zbytečně mrtvé ženy.
Ano. Ale povolit aborty znamená mnoho mrtvých nenarozených ročně. (Jen u nás je to cca 20.000 ročně. Celosvětově jsou to ale desítky milionů rožně Odkaz 1 . To vše za současného stavu národních zákonů.) Čí život je cennější? Že se ptám. Každý život má stejnou cenu.
Během dvou let zemřely čtyři ženy na stejnou diagnózu kvůli profesnímu selhání čtyř lékařů? Tak ta o Růžence je mnohem pravděpodobnější.
Samozřejmě. I v tomto článku je uvedeno, kdy je možné vykonat abort v Polsku. Ohrožení života matky je jedním z nich. A zde, v případě, že již dítě nežilo, se navíc nejedná o abort, ale o revizi dělohy. Překážkou nebyla regulace potratů, ale rozhodnutí lékaře.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Tento komentář byl smazán uživatelem.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Asi neznáte zákony. Pokud má zbroják, přide o něho určitě. Nicméně rizikovou dopravní situaci nezpůsobil střelec, ale ti, kteří tam jezdí nebezpečně. Případně se dala situace řešit semafory. Ale semafory nevydělávají prachy, že...