Myslím, že se tady zbytečně plašíte. Tak například deváťáci na základních školách jsou většinou takoví žáci, kteří jdou většinou na učební obory, pro ty je stejně většina učiva na ZŠ zbytečná, navíc 9. třída je v velké části opakování z předešlých ročníků. Žáci, kteří chtějí studovat na vysokých školách, jsou už většinou od 6. třídy na nižších stupních gymnázií a přistupují k distanční výuce svědomitě.
A tomu se jako někdo diví? Od začátku pandemie se ví, že děti jsou největšími přenašeči, ale bohužel často bezpříznakoví, takže mohou nákazu vesele šířit dál.
Odskáčou to většinou učitelé, z nichž většina už není nejmladší ani nejzdravější.
Právě pedagogové jsou v první linii, proto jich je i nejvíce nakažených.
Všichni jsou před Vánocemi jak utržení z řetězu. Kdyby všichni vydrželi alespoň nějakou chvíli dodržovat epidemiologická nařízení, čísla by mohla klesnout a většina lidí by mohla opět chodit do práce a normálně vydělávat. Ta bezohlednost některých lidí přivádí mnoho pracujících do těžké životní situace.
Vždyť je to tak prosté. Rodiče dětí s autismem svým dětem velmi škodí, když je dávají do "normálních" základních škol. Tyto děti tam většinou strádají, nemají k sobě žádné kamarády a chybí jim to správné vedení, které nabízejí právě speciální školy, které jsou na tyto děti zaměřené. Někteří rodiče jsou až příliš pohodlní na to, než aby své autistické děti do těchto škol umísťovali (alespoň ti, kteří mají tu možnost). Všem učitelům na základních školách, kteří mají takto postižené dítě ve třídě, patří hluboká poklona, že se ještě navíc během výuky věnují těmto dětem (i když mají třeba asistentky), ale kvůli této péči zase strádá zbytek dětí ve třídě, kteří se vzdělávají běžným způsobem. A v tom je právě ta zvrhlost inkluze.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Možná to bude horší? No to je postřeh. Už teď je to horší...