A těch 45 tis. jste si nedal do nákladů? Pokud se nemýlím ta veškeré náklady jdou do odečtu daní.
Těch 45 tis. si banka automaticky strhla při připsání plateb kartou na na náš účet. A vysvětlete mi, co to má společného s náklady? Jako že jsem těch 45 tis dostal zpátky nebo jak to myslíte? Tržby jdou do výnosů celé a poplatky jdou do nákladů. Takže z těch se již neplatí daň ze zisku, to je celé. Petete se, náklady nejdou do odečtu daní, pouze se z uznatelných nákladů daň neplatí. To je velký rozdíl, ale tahle diskuze není na školení o účetnictví
No jasně že tajně, Myslíte, že USA by si nechali ve svém nejtěsnějším okolí (sféře vlivu) dělat to, co se dělo na UA?
Nepochopil jste. Vy se odkazujete na dohodu, která byla důsledkem a ukončila konflikt. V Turecku ani Itálii to USA tajně neudělali. Hlavní důvod Ruska (SSSR) nikdo neznáme, ale určitě to nebyla primárně cesta k dohodě. Ale je to celé dobré poučení, bohužel dnešní politici jsou už moc korektní a čekají co udělá ten druhý. Je to cesta do pekel a dalších konfliktů.
No jestli jste takhle sprostý a arogantní i ke svým zákazníkům,tak vám přeji brzký krach.
Držím se hesla jak se do lesa volá........ Já diskutoval o faktech a vy jste mne začala napadat, že neakceptujeme karty atd. Tak nečekejte, že s vámi budu jednat v rukavičkách. Já mám té dnešní nesmyslně přehnané korektnosti už za svůj život plné zuby. A je to cesta do pekel. Pokud chcete poučovat, a na druhou stranu nesnášíte faktickou kritiku, byť bez rukaviček, tak sem holt nepište.
S tržbou v hotovosti zase máte jiné starosti snad.Musite mít trezor, odnášet do banky,hlidat před krádeží, ztrátou atd. Seriózní by bylo, vážit si každého zákazníka a být rád, že vám udělá kšeft. Zákazník vám nese peníze a vy si kladete podmínky, jakou cestou vám je dá? Dřív dávali hokynáři i na dluh, protože si zákazníka vážili a věděli, že jim dá vydělat. 😉
Uklidněte se a snažte se porozumět čtenému textu. Pak nebudete obviňovat z nesmyslů, jako že si nevážím zákazníka nebo že neakceptujeme karty. Terminál mám od roku 2004, kdy stál i jeho provoz další peníze. Já jen poukazuji na neférovost systému. Náklady by měl nést ten, pro koho je karta výhodou a to je zákazník. Protože by ale nechtěl platit 6% z nákupu provozovateli karet, tak se to hezky přeneslo na obchodníka. Ten potřebuje prodávat, tak bude držet hubu. Ano držím ji, ale zvednul jsem ceny na krámu o 2%, které v průměru platím bance. A klient platící hotově dostane 2 % slevy. To je spravedlivý systém. A příště dříve použijte mozek než klávesnici.. Doufám, že vám tohle vysvětlení pomůže pochopit co jsem psal v prvním příspěvku.
A stále dokola, stejně se ty poplatky promítnou do ceny pro konečného zákazníka. Tak už nechte těch výmluv na náklady. Tady jde úplně o něco jiného a to o kontrolu a daně. Při hotovosti záleží na mně jestli ji přiznám, u platby kartou už to nejde.
Jsme malá firma s obchodem a loni mne stály poplatky za karty 45 tis. Podnikatelské karty jsou zpoplatněny i 6% z transakce. Logicky k ceně zboží započítáváme jako obchodníci i tyto náklady, které platí nakonec i ti s hotovostí. Seriózní by bylo, aby poplatky platil majitel karty, ale to by karty z trhu odstranilo.
Neuvěřitelné! Tohle nemůžete myslet vážně. Takže jinak, také bez praktického lékaře? Psali, že takových je již u nás v této době více než 1mil. Nezoufejte, udejte lokaci, posíláme odbornou pomoc...
V podstatě má pravdu. Stačí se podívat do historie na kubánskou krizi. Stáhli rakety okamžitě potom, co zjistili, že jim to beztrestně neprojde. Mne fascinují kecy o tom, že je potřeba jednat o ústupcích pro mír. Rusko je čistým agresorem již v několika zemích. S agresorem nelze jednat bez následků, prot je potřeba se mu hned v počátku tvrdě postavit. To už jsme propásli a teď si poneseme dlouho následky.
Superhrubá mzda bola zlodejina. Platila sa daň z dane.
První lumpárna byla odvody za zaměstnavatele, které před zaměstnancem skrývaly celkové "zdanění" práce. Pak vymysleli "superhrubku" s odůvodněním aby zaměstnanci viděli celou skladbu mzdy a odvodů. Přitom nechali dvojí "zdanění" odvodů za zaměstnavatele. Totální paskvil se snažili narovnat , což se jim moc nepovedlo. A 40% zdanění práce je výsměch. 37,5% odvodů na soc. a zdrav., 15% daň z příjmů po odečtení nezdanitelného základu a jsme zruba půl na půl. A k tomu si stát sebere při téměř každé platbě občana DPH.
Fiala je starý lhář . A lže znovu o sto šest o platech v Německu a česku . CHce zůstat u koryta další 4 roky . Je cvok když si myslí že vyhraje volby . Jen blázen mu dá hlas.!!!!!
Který politik nelže? Politická zásada je, že má slibovat to, co nemůže splnit. Pročpak? Není to spíše špatná vizitka voliče jako takového? člověk je důvěřivý v touze něco získat. Vidíme to na každém kroku a politici se tomu musí podřídit. Je to práce s emocemi. Tím to neobhajuji, jen mi více než lži politiků vadí ta hloupá lidská důvěřivost.
Přesně. Mohu mít výhrady k Babišovi, ale musím mít výhrady k Pavlovi. Bohužel společnost si vygenerovala tyto lidi do svého čela. Chudák Havel.
Vždyť on s nimi po 89. také spolupracoval. Svého času jsem se ptal jak je to možné, že musel být s STB úzce spojený. Teprve později s vyplouváním dalších faktů jsem došel k názoru, že to byl ústupek za poklidné předání moci. Mám pocit, že většina společnosti má krátkou paměť.
Pro mě je otázka, zda "nápraveni" komunisté typu Andreje Babiše nebo Petra Pavla mají morální právo chodit 17. listopadu klást na Národní třídu věnce. Konkrétně Michal Kocáb se o současném prezidentovi vyjádřit tak, jako kdyby chodil na Národní třídu klást věnce Gustav Husák. Tento týden uvedla Česká televize film Tady Havel, slyšíte mě? Z mého pohledu je Václav Havel politik, kterému Petr Pavel sahá tak po pás, zloděj plnicích per Václav Klaus tak po kolena, kolaborant Miloš Zeman tak po kotníky a oligarcha Babiš mu zcela jistě nesahá ani po ty kotníky. Václav Havel udělal ale jednu obrovskou chybu. On byl přesvědčen, že ve svobodných volbách se zločinných komunistů zbavíme, že je lidé po zkušenostech nebudou volit. Korunu tomu dal, když si za svého prvního premiéra zvolil Mariana Čalfy, bývalého ministra Husákovy totalitní vlady. Dnes po 35ti letech od sametové revoluce víme, že se v tom Václav Havel mýlil, že komunisté ať již jsou členy sekty ANO, SPD, Stačilo, KSČM nebo bývalé ČSSD jsou největším ohrožením demokracie v České republice. Účast bývalých členů KSČ i kandidátů KSČ ve vysokých státních funkcích měla být zákonem jednoznačně zakázána. Kdyby se to stalo, tak by se k moci nedostal kandidát na KSČ Václav Klaus, bývalý členové KSČ Miloš Zeman, slovenský estébák Babiš ani bývalý předseda vojenské KSČ Petr Pavel. Z dnešního pohledu se dívám na demokracii více skeptický, s odstupem 35ti let říkám, že největší slabinou demokracie je to, že hlupák i inteligentní člověk mají každý jeden volební hlas.
Vadily vám stejně návštěvy napravených komunistů dříve? Vadilo vám, že Klaus měl krycí jméno a dnes to svými názory potvrzuje? Vadil vám svazák Dlouhý, Kavan a spousty dalších? Proč to začínáme řešit dnes a přitom naprostá většina dodnes držela pusu? Já bych byl všemi deseti pro před těmi třiceti lety, dnes jsem z toho rozpačitý, protže probudit se po tolika letech vlád komunistických pohrobků mi přijde jako osobní selhání a ostuda. Spíše si položte otázku, proč to tehdy nevadilo ani disidentům. Ta odpověď není tak složitá.
VŠICHNI politici po r 1990 byli demokraticky zvoleni občany naší země. Máme právo je SLUŠNĚ kritizovat ale nikoli urážet. Zneužít tak významné výročí k projevům antipatie je ubohé.
Pro někoho se jedná o nevhodné chování, pro někoho o možnost vyjádřit svůj názor. V každém případě to svědčí o svobodě slova a o demokracii. A to je dobrá zpráva. Mně se zase nelíbily lži Babiše na pietě. To je prostě věc názoru a pohledu a buďme rádi, že to tak je. Zatím.
Tak když prohlásím že se za členství v KSČ stydím tak vše odpuštěno?
Ty srdíčka dala bývalá komunistická sebranka že.
Žádný samet ale velice tvrdý postih pro tuhle sebranku. Je mě na zle z lidí jako jste vy.
Vypadá to, že nevíte o čem mluvíte. Tohle generalizování je nebezpečné a hloupé. A členů KSČ bylo tolik a z tolika různých důvodů, že pojmenovat všechny jako sebranku je ukázka té hloupé generalizace. Členů bylo nejvíce mezi dělníky, protože to KSČ potřebovala (vždy se prezentovala jako dělnická strana) a většina z nich se jen vezla a nic nikomu neudělala. Kritizovat, že se nechali do KSČ zatáhnout může ten, kdo to odmítl a postavil se proti, ostatní na to nemají právo. Ale mám pocit, že nejvíce i po revoluci křičeli ti, kteří se potřebovali "očistit". I můj otec mi řekl, že ve 48. do strany vstoupil, protože tomu věřil, stejně, jako před válkou hajlovala většina Němců. V roce 53 ho vyloučili a já ho už pamatuji jako tvrdého odpůrce, přestože vzhledem k vyloučení už v roce 53, nebyl nikde veden a já mohl vystudovat jako syn bezpartijních rodičů. Takže i můj otec byl podle vás sebranka a to mne uráží.
Rozvědčík soudruhy zradil a to se neodpouští. Zase tu pojede Pavel, jak zacyklená deska. Bolševik zradu neodpouští.
Máte pravdu. A spousta lidí ani neví co to vlastně komunismus je a hlavně jak byla tahle nesmyslná a z lidké podstaty neuskutečnitelná ideologie zneužita stejnými typy lidí, jako ti, kteří zneužili i další ideologie - nacionalismus, náboženství (jedno jaké) atd. Vždy ale k tomu potřebují velké stádo blbců, kteří se nechají nachytat. Problém společnosti je, že tito blbci jsou stále ve velkém k dispozici.
Jeden příklad za všechny, podívejme se na podobnost vývoje Německa ve 30. letech a dnešního děje v Rusku.
Češi si vůbec neuvědomují, že se pořád ještě mají hodně dobře. Problémy alá Fiala, Babiš atd. jsou v porovnání s tím, co se jinde děje, opravdu směšné. Za to zdravotnictví, co je v Česku, by jinde líbali ručičky. Stejně tak sociální systém, vysoce socialistický (v dobrém slova smyslu), je velmi propracovaný. Zákoník práce, odbory atd., tedy práva zaměstnance, kdy se na zaměstnance pohlíží jako na člověka, je taky velký výdobytek. To minimum, co se platí v Česku za univerzitní vzdělání, je úsměvné v porovnání s tím, co se běžně platí venku. Systém (sociální, zdravotní, školský), který je v Česku, je unikát v dobrém slova smyslu, který ve světě opravdu nemá obdoby.
Ale má to i velmi stinnou stránku ve formě uvědomnění si občanů "já mám právo". Málokdo si uvědomuje, že to není zadarmo a vše se musí platit z veřejných peněz. A že k právu náleží také odpovědnost. Já osobně bych byl všemi deseti pro spoluúčast občana, pokud je to možné. Jde o to, že výběr daní a jejich přerozdělení je velmi drahý proces a navíc černá díra. Kdysi v US zveřejnili informaci, že výběr daňového dolaru stojí dolar. V ČR při naší produktivitě státní správy to bude ještě horší poměr. Takže rozumná spoluúčast a větší důraz na osobní odpovědnost člověka za svůj život by byla na místě a rozhodně by pomohla udržet sociální systém v lepší kondici.
Ono je to fajn, když se z daní platí náklady na studium. Ovšem když se podíváme na vystudované lékaře, kteří houfně jdou pracovat do ciziny, nebo na pracák a půl roku se rozhodují, kam by to bylo nejlepší.
To není v pořádku!!!
Máte pravdu, že to není v pořádku. A nejde jen o studium, ale jak píše paní Hurst, o celý systém výdobytků "zadarmo".. 100% úhrad z veřejných peněz by mělo být jen pro případy, kdy si na to člověk nemůže ne vlastní vinou přispět. Synovi jsem platil vyšší odbornou školu 3 roky a dodnes si velice dobře pamatuje co to stálo. Ty příspěvky nemusí být velké a přesto by měly velký motivační význam.
111
Sledujících
0
Sleduje
111
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Celé století se zaklínali bojem za mír;
moje generace dobře pamatuje.
Celou tu dobu lhali. 💀
9 odpovědí
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
A on tomu někdo věřil? Tedy rozumný s vlastním mozkem? Bylo dost indicií k opačnému názoru. Armáda na prvním místě, verbování dětí od 6 let do vojenských škol atd.
1 odpověď