taky by mohli napsat, proč mají ty ztráty, prakticky vše dražší než v obyč. maloobchodě, kolik tam mají platy zaměstnanci a jakého jsou vzdělání? to jsou taky klíčové momenty k úspěchu. No a pak kvalita zboží, když tam koupíte staré maso, tak se vám asi nebude chtít vracet se zpátky pro další nákupy, že?
Tohle ti hloupější Američané nepochopí, stejně jako stejně přihlouplá sorta jim podobných kdekoliv jinde, kteří vzývají podobné populisty a žvanily jako polobohy. USA i Evropa a v podstatě celý svět mají už to nejlepší za sebou a ty bohaté země by si měly vážit toho, že se pořád mají jako prasata v žitě...
ano máte pravdu, už je to tak. západ zpychnul a zlenivěl z toho zákeřného hmotného šílenství i honby za laciným luxusem.
Hlavně mají přepálené ceny za stánek nenažraní pořadatelé. Těm prodejcům platíme nejen za bramborák, ale i za nájem stánku.
Ano, vy jste to trefil úplně přesně, nic nedělající překupníci s místem jsou zdrojem té největší drahoty. Ubohá houska s kouskem chemické sekané na festivalu v létě 150, trojnásobně větší porce v Globusu 30,- vinou NFC-tronu a podobných parazitů na peněženkách návštěvníků.
ceny v prvé řadě šroubují nenasytní pořadatelé za nájmy a pak takové ty zbytečné vložené mezičlánky typu NFC-tron, kteří ždímou stánkaře o nehorázná procenta
z-a to pozor-hrubé tržby. to jsou praví činitelé v drahotě na akcích. Samozřejmě pak také ti kuplíři s místem na stánek a s prodáváním produktů, na kterých jsou drakonické marže; Češi národ trdel, trdla dělají a jí trdla: jen tak mimochodem náklady na jedno trdlo jsou kolik? a prodává se za kolik? a lidi to stále kupují i za tolik? odpovězte si sami. Kvalitní nabídka díky těmto vykutálenostem mizí. bohužel....
Ono se na válku připravuje NATO, tak těžko čekat, že Rusko bude sedět se založenými rukami, je tady další kolo studené války a horečného zbrojení a zbrojaři se opět napakují, to je hlavní účel celé této akce.
ta poznámka sporný obsah by měla spíš obsahovat to jestli se tedy zbrojaři pakují nebo ne nebo jak to je. pravda je, že ten kdo zbrojí se na válku připravuje.
no na podzim jsem mluvil s pár Rusy v Karlových Varech a ti mi řekli, že žít v Čechách se už moc nevyplatí a že je to teď v Rusku výhodnější(proto prý už také moc netouží po tom aby zde bydleli), nevím jak to pojmout, ale o něčem to také může vypovídat. Zdá se, že více objektivity a celkově obšírnější nezávislé množství informací o stavu věcí, by v zásadě neuškodilo.
Proč musí učitel u tabule pořád blábolit o něčem, co dnes v sekundě vyjede každý průměrný chatbot? Všechno je to otázka informací, technologií a financí. Dřív měli informace k dispozici zejména učitelé, dnes je může mít každý žák a student ve stejném rozsahu a kvalitě ve svém mobilu nebo tabletu. Pomocí hypertextových odkazů ve Wikipedii nebo Kiwixu lze nastudovat jakékoli téma i s kontextem a souvislostmi. Možný je i výklad a správná interpretace obsahu, pokud není zřejmý jeho přesný význam. Buď se dá doptat dobrého chatbota, nastudovat online zdroje z referencí nebo zadat pokročilý dotaz do vyhledávače. Možností je mnoho. Takto si lze osvojit téměř každý tematický celek, zvláště pokud jde o popisné vědy. Jak je z textu výše zřejmé, až 80 procent školních procesů lze už dnes efektivně nahradit používáním moderních elektronických prostředků a jejich aplikací. Digitální obsah má mnohé výhody. Pomocí hypertextu lze obsahem brouzdat kontextuálně, najít potřebné souvislosti a vysvětlit obsahové nejasnosti. To bývá častý problém při frontálním výkladu, a proto se žáci často tak málo naučí. Maturita z češtiny a angličtiny po 14 letech výuky je jen akt zoufalství. A to nejen na gymnáziích, ale i na odborných a průmyslových školách. Tam se sice správně vyučuje odbornost a praxe, ale tomu by měl odpovídat i obsah maturit. Dnes chatbot vyjede zpracovanou maturitu za minutu. Tak proč trápit děti něčím, k čemu nemají přirozený vztah, příklon a nadání? Takové informace stejně za pár hodin zapomenou a výuka vyjde nazmar. Je třeba vyhledávat u dětí jejich talent a ne ho jen zašlapávat.😔
Tak přeji mnoho učebních zážitků, hezký den, rande a lásku s Wikipedií, AI, chatbotem a virtuální realitou. Slastná to vize sociálního života budoucnosti…….
Proč? Protože můžou. Při absence konkurenčního prostředí v Česku bylo jen otázkou času, kdy do těch prosklených budov nastoupí chamtivější nová generace, která si to uvědomí a bude zneužívat toho, že spotřebitel nemá moc na výběr. Může se pokusit šetřit, může do něčeho investovat, ale nakonec vždycky musí zaplatit. Je to stejné jako s monopolním prostředím v oblasti pohonných hmot. Lidé mohou jezdit méně a třeba i plakat nad cenou paliv, ale nakonec natankovat musí a tu cenu prostě zaplatí. Jo a nebuďme naivní. Ty náklady nestouply úměrně tomu, o kolik se zdražuje regulované složka, rezervovaný příkon atd. To ani omylem. A taky nezapomínejme na astronomické zisky, jaké měly energetické společnosti v poslední době, takže ono na to investování do rozvodné sítě peníze rozhodně nechyběly. Ono se krom jiného nemluví o tom, že v těch společnostech rostly velkým tempem mzdy za práci administrativního personálního balastu, polovinu jehož práce by dnes už zvládla AI (navíc AI nepotřebuje dělat teambuildingy a posedávat na bean bagu). Takže i na dotování takových hladových zdí si ty firmy sáhnou pochopitelně u zákazníka.
zaklínadlo konkurence je vyčpělé a nic v této oblasti neřeší, nenažranost všech je stejná a oni se nějak korporátně dohodnou v jejich dobře utajených elitářských kruzích. to slůvko konkurence je dnes jen umlčovadlo pro obyčejné človíčky.......
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Poutavá ženština.