Mé oblíbené v dřívějších mléčných bufetech. Musela být ale čerstvá, nejlépe ještě teplá, doma se mi to nikdy nepovedlo udělat tak jako tam.
Máte pravdu, ony smažené klobásy u metra na I.P.Pavlova za socíku také byly o něčem jiném a doma se nedaly připravit stejně. Ale tam šlo o přepálený omastek, navíc o octem nastavovanou hořčici - takže ukrutně nezdravo, ale chutno.
Pane Kalousku a to jste ještě nebyl na hlavním nádraží v Praze? To by se Vám zvedl žaludek. Byla jsem tam v létě jen na otočku a takový humus není snad nikde na nádražích, ani v nějakém zapadákově. Před nádražím smrad, jak u laviček, tak na trávníku, zkrátka lidské léjna, sám žebrající bezdomovec včetně pána převlečeného za ženu který-á se pořád drbal-a v zadnici, stánky se starým oblečením a v hale samý holub a kakance holubí. Napsala bych více, ale to musí člověk zažít a 2 hodiny čekat na vlak, dostanete obrázek jako z pekla. Hnus na hlavní město.
Kdo je primátorem Prahy? Ona gynekologie není voňavý obor.
Ale to zas takova scifi neni. Participativni obecni rozpicty lze povazovat za urcitou vlastovku obcanskeho spolurozhodovani.
Zcela jistě. V té povídce šlo nejen o to, kam, ale také kolik % z celkové povinné sumy alokovat. Po sečtení daní všech participujících se spočítalo, kolik % připadá na jednotlivé resorty/části resortů. Pokud pro vypsanou oblast celková suma nedosáhla 5% celkově vybraných peněz, vláda mohla alokovat dle svého uvážení. A já si vždy představoval, kolik by se asi v Čechách vybralo pro parlament, senát, vládu prezidenta, zbrojení....
Cast dani by meli mit obcane moznost alokovat podle sve volby, bez ohledu na to, kdo je zrovna u vesla. Nekdo by tak dal Ukrajine na vrazedne zbrane, nekdo na pomoc ruskym valecnym veteranum, nekdo na experimentalni lecbu beznadejnejch peipadu a nekdo zase na hriste s umelou travou zdravym detem. Ale na takovou svobodu a demokracii muzeme v socialisticke EU zapomenout.
Pane kolego, na to už byla napsána scifi povídka, autora jsem bohužel, zapomněl.
Ale cely život zodpovedneho člověka se sestává ze snižování rizik. Každý rozumny clovek si pojisti nemovitost, nejezdí po okrese 120, chodí na preventivní prohlídky... a nic z toho mu nezaručí, že se mu nic nestane, ale jde o to, aby ta pravděpodobnost byla co nejnizsi
Chcete-li zcela eliminovat rizika, musíte se narodit jako potrat.
100 doktorů, 100 názorů a jak se v tom má vyznat člověk, který není doktor.
.
Riziko vzniku demence ovlivňují určité vzorce chování, nemoci a životní okolnosti, jako například:
hypertenze,
diabetes mellitus (cukrovka),
hyperlipidemie,
obezita,
kouření,
vážná poranění hlavy,
depresivní onemocnění,
nedostatek sociálních kontaktů,
expozice pesticidům,
nízká úroveň dosaženého vzdělání.
V zásadě platí, že co je dobré pro zdraví cév, je dobré i pro zdraví mozku. Zdravá strava, udržování normální tělesné hmotnosti, pravidelný pohyb a nekuřáctví snižují riziko nejen kardiovaskulárních onemocnění, ale také vzniku demence [1]. To platí zejména pro vaskulární demenci, ale v menší míře i pro Alzheimerovu chorobu. Proto se zejména ve středním věku doporučuje kontrolovat cévní rizikové faktory (např. krevní tlak, krevní lipidy), mimo jiné i z důvodu dlouhodobé prevence demence. Bližší informace najdete v kategorii Srdečně-cévní onemocnění: výživa a pohyb.
Konečně kvalifikovaný názor. Díky, pane kolego.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Jako humoristické čtení je to dobrý.