Propaganda, ideologie, ohýbání informací žádoucím směrem, zatajování a znemožňování přistupu k informacím není jen minulost, ale je aktuální i v současnosti.
Zase tan dezinformační nadpis, aby kopali v dole tak musí sfárat, dostat se do podzemí, a to není tak jednoduché. Jestli přebírají hlušinu na haldě, tak v čem je problém, jestli to nebudou sbírat, tak je to na věky ztracené nebo to shoří. V podstatě příkladně recyklují a třídí odpad. Měli by je pochválit a případně odměnit. Majitel haldy to uhlí nikdy nezíská, nemá o to zájem.
Platba, před kterou není úniku. „Jističe“ budou dál zvyšovat účet za proud. Ale je, dostatečně dimenzovaný ostrovní systém a pá pá distributorovi. Panely jsou na historickém minimu a při rozumné spotřebě by se to dalo zvládnout. Není to pro každého, chce to technické nadšení a optimalizaci spotřeby. V mém případě jsem ještě tak daleko nedošel ale, při instalované FVE 10kWp jsem vzal od distributora 260 kWh za roční výučtovací období. Za 1 kWh jsem po přepočtu všech ročních nákladů dal cca 26,- Kč. Největší spotřeba prosinec, leden cca 80 kWh měsíčně - nejmenší květen, srpen 1 kWh za měsíc. Výkupní cena loňský rok 3,50 za kWh letos 2,00 za kWh příští rok 0,50 Kč za kWh - bez komentáře. Po všech omezeních v dotacích a povoleném výkonu už bude takový systém velmi nejistá investice. Ideál ostrovní systém cca 50 kWp na zahradu, aby šlo jednoduše sundávat sníh, baterie 20 kW rozumně optimalizovaná spotřeba, způsob topení a ceny distributora Vás nemusí zajímat.
Laserová zbraň na dronu?? - a to je pokračování pohádky o Červené karkulce. Jaký výkon by tak byly schopné poskytnout ty baterie dronu, asi tak maximálně nějaké násobky laserového ukazovátka a co bude živit ten dron a složitý systém navádění a stabilizace, nebo bude za sebou táhnout kabel s napájením?? Nedělejte z nás hlupáky.
A čekal snad někdo něco jiného. To zelené šílenství naše hutnictví zlikviduje. A budou následovat další obory náročné na energii a ekologii. Postupně se staneme absolutně závislí v těchto oborech na Číně, Indii a dalších, kteří tyto produkty budou schopni vyrábět podstatně levněji než průmysl zelené Evropy.
V minulosti taková tramvajová linka existovala. Jako dítě jsem ze staré Karviné / Karviná Doly/ jezdil s otcem do Ostravy na Hranečník, nebo na druhou stranu do Karviné a vystupovali jsme v místech kde je dnes zimní stadion. Provoz byl ukončen jestli se nepletu v roce 1964, poslední zbytky trasy snad až 1967.
Propaganda, ideologie, ohýbání informací žádoucím směrem, zatajování a znemožňování přistupu k informacím není jen minulost, ale je aktuální i v současnosti.
81
Sledujících
3
Sleduje
Propaganda, ideologie, ohýbání informací žádoucím směrem, zatajování a znemožňování přistupu k informacím není jen minulost, ale je aktuální i v současnosti.
81
Sledujících
3
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Po přepočtu na denní přítok plynu do Česká republiky to představuje směšných 8 mil. korun denně. Nevěřím, že plyn přicházející přes Německo, z velké části zkapalněný z terminálů, bude za stejnou cenu jako ten z Ruska. Jeho cena bude pravděpodobně větší než navýšení o ten směšný poplatek 60 Kč za MWh, a jediný důvod proč se nebude brát plyn Ruský, bude asi ukončení tranzitu přes Ukrajinu a Slovensko a tím pádem jeho nedostupnost. Po přepočtu ten poplatek zdražuje 1 MWh o cca 5% v nákupních cenách. Jako předvánoční pohádka má tento článek možná nějaký smysl, ale z pohledu ekonomického a obhajoby dodávek plynu z ruska je to holá dezinformace. Denně se v České republice spotřebuje v současné době cca 270 GWh plynu při konečné ceně pro spotřebiteli cca 1500,- Kč za MWh to je 405 mil korun a zde už ten poplatek představuje jen zanedbatelná 2%.
1 odpověď