Mnoho povyku pro nic, to mě po přečtení článku napadlo jako první! Čekal jsem zprávu, jak se nějaké dítě nedostalo na žádnou školu, ale tady jde opět o to, že synek se nedostal na gympl, protože byl pod čarou. Chtěl bych podobný rozhovor za rok či dva, aby se zjistilo, zda jsou tyto děti stále na gymplech. Z vlastní zkušenosti mohu říct, že být pod čarou a dostat se na školu není výhra. A pokud se do budoucna zvýší počet přihlášek, tak moc nevěřím tomu, že se něco vyřeší. Stejně rodiče budou tlačit na to, aby děti šly na gympl a jen místo dvou gymplů zkusí 3 a bude to úplně stejný povyk jako teď.
Stavebnictví se propadá do krize, ceny energií jsou vysoké, promítá se to do výroby materiálu. Do toho vysoké úroky půjček. A na vrch ceny prodejců materiálů, tím myslím DEK a spol. Otevřel jsem si polský obchod se stavebninami a DEK. Porovnal jsem 3 totožné výrobky:
Obyčejná pálená cihla - v poslku o 4 Kč levněji. Beton B20 od BAUMitu o 40 kč levnější. SDK od Rigipsu - 200 Kč na desku. Vše včetně DPH (23%). Abych však pouze nehanil, co se týče např. elektromateriálu, tak ten máme zase levnější my 🙂.
Ty rozdíly nejsou překvapivé. Když jsme zařizovali dětský pokoj, taky jsme se jeli podívat do Prahy do IKEA, opsali si výrobní čísla včetně cen. Doma jsem to spočítal a pak hodil ta samá výrobní čísla na polský e-shop. Rozdíl na 4 položkách byl v součtu cca 4 tisíce - za stejné výrobky! Stejný případ mi řekla kamarádka, která sháněla velkou sedačku do obýváku - v ČR 50 tis., v Polsku lehce pod 40 tis. a to se pak vyplatí. Zvlášť když si to můžete poslat na výdejní místo kousek od hranic. O potravinách ani nemá smysl se rozepisovat, je to tam opravdu levnější a jak bylo v článku uvedeno, pokud máte hypotéku, děti a jste mladí, rozhodně se vyplatí nakupovat v Polsku při dnešních cenách v ČR.
Jinými slovy, věznice v JAR není takový luxus jako tady a ví, že 35 let se z ní nikam nepodívá. Pokud ho vydají do ČR, tak bude nějaký pátek na svobodě. Skoro bych věřil, že to má naplánované a jen čeká, že jakmile ho vydají, zase zmizí, ale to je jen má domněnka. Měl by zůstat v JAR, co s takovými jako on. Když se podívám na jeho činnosti, tak pokaždé, když mohl, tak páchal zpronevěru, nebo plánoval vraždu apd. Ať nebrečí a pyká za své činy.
Vypadá to pěkně, mě se to líbí. Na Prahu si myslím, že je to zajímavé bydlení pro někoho, kdo je po škole a začal pracovat. Když jsem začal pracovat já, tak jsem měl byt 1+1 45 m2 a bylo to zbytečně moc velké na uklízení. Koupena s WC z umakartového jádra, hned za zdí byla kuchyně a jeden velký pokoj kde byla jen postel. Většinu času jsem trávil v práci, nebo venku s kamarády. Kdybych nechtěl bydlet v dané lokalitě, klidně bych šel do menšího. Co mě naopak zaráží je ta cena, dát takovou raketu za tak malý prostor mi přijde šílené, ale nejsem z Prahy, třeba je to běžná cena😕.
Docela rád bych viděl analýzu, podle které se zavírají jednotlivé pobočky. Chápu, že by se postupně měly rušit pobočky pošty, které jsou ztrátové, ale tohle se mělo řešit už tak 5 let nazpět, a každý rok zavřít třeba 5 poboček. Systematicky a s vysvětlením, proč to dělají. Nebyl by to takový šok a asi by se o tom tolik nepsalo. Teď prostě nechápu, proč např. v Liberci chtěli zavřít poštu pro celý městský obvod kde je cca +6 tis. obyvatel. Nakonec se tedy rozhodli zanechat tuto poštu (za mě pozitivní krok), ale místo toho zavřou jednu z pošt, která jede i o víkendu a je v nákupním centru, kam jezdí dost velká část obyvatel Liberce a okolí 😄. Mě to přijde, jako že si dají na zeď mapu jednotlivých regionů a házejí šipky. Kam to padne, tam to zavřeme, toť celá jejich slavná analýza 😄.
"Rybářství je z hlediska objemu peněz malým, dvoumiliardovým programem – zatímco jiné mají rozpočty v řádu desítek či stovek miliard jako třeba na stavbu dálnic." Tak pokud to považuje za malý objem, chápu, že se tam bude čachrovat s penězi více, než u vyšších rozpočtů. Přeci jen se asi tedy počítá s tím, že když je to málo, bude se to míň kontrolovat. Tady ale narazili na pana Jíru, který se řídí platnými předpisy.
Pokud opravdu vedení tlačí na shovívavost, je celý dotační systém pouze kasička pro ty, kteří v tom umí chodit. Asi si taky zkusím zažádat na nějakou dotaci na zemědělskou techniku když mám 250 m2 orné půdy dle katastru. Nějaký traktůrek se hodí, a když bych zažádal "jen" o 50 tis., tak by se to nemuselo řešit, je to malý objem😄 😄.
Příjde mi to jako hloupost.
Několikrát jsem byl v komisi a neumím si představit, jak po 10 hodině počítáme. Byť nejsme velká obec, nějaký čas to zabere. Zvlášť, když se sejdou volby senát/ zastupitelstvo obce jako na podzim. A pokud by to bylo v pátek, hodně lidí by ani k volbám asi nepřišlo. Kolikrát nám v sobotu říkali, že v pátek to nestíhají kvůli práci, dětem, apd. Samozřejmě to ušetří asi nějaké peníze, ale nevím, zda se sejde dostatečný počet lidí v komisích, kteří by tam chtěli vysedávat do půlnoci, ve větších městech i déle, a počítat. Pak bych věřil i tomu, že bude větší chybovost při sčítání, ale třeba se mýlím.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Problém vidím v jednotlivých vedoucích daných oddělení. Pokud hodnotí a kárají za to, že někdo má víc a někdo míň těch nebo oněch přestupků chyba bude tam, ale je to složitější, než se zdá. Na čárkování jako takovém moc špatného nevidím, je to jakýsi ukazatel, který ukazuje, jak policista pracuje. Pokud však vedoucí hodnotí kvóty vybraných pokut pouze podle kvanity a ne jinak, je to špatně. Na druhou stranu je tu nějaké řešení? Jak jinak hodnotit práci policistů, než podle vybraných pokut (flákač vs. pracant)? A co si budeme, je to o lidech, když můžu vybrat 10 pokut za rychlost téměř bez práce (problémový úsek), udělám to, protože pak budu mít třeba prémie a zlatého bludišťáka 😄. Kdežto když budu někde ve městě hlídat chodníky a přechody, bude to pakárna. Z toho důvodu pak chápu tlak vedoucího, který říká, že máte mít nějakou diverzitu přestupků a snažit se pokutovat i jiné věci (ale je zde, jak jsem psal výše, tlak na kvóty). Je to prostě začarovaný kruh, který nemá jednoduché řešení. Chtělo by to nějaký univerzální ukazael výkonosti či efektivity daného policisty, ale problém je, že výstup policejní práce je většinou přestupek a nějaký protokol. Pokud bych tyhle stížnosti ohledně kvót přirovnal k soukromému sektoru, je to jako kdyby si operátor ve výrobě stěžoval, že po něm chce jeho mistr plnit hodinovou normu. Když by norma nebyla, zaměstnanec by se flákal a nebyly by výsledky.
1 odpověď