V podstatě článek o ničem, podobné dohady a vize včetně jejich reálných dopadů jsou tak trochu věštění z křišťálové koule. I kdyby se to náhodou blížilo k realitě, pak je velmi pravděpodobné, že nula od nuly díky průběžné skutečné inflaci pojde. Takže ekonomicky pro běžného občana by bylo nejlepší, kdyby vše zůstalo tak jako dnes.
Fakticky bezdůvodným růstem platů tak velké části zaměstnanců dojde k další akceleraci inflace, takže v konečném důsledku nula od nuly pojde. A jako vedlejší produkt této šarády na to nejvíc doplatí lidé z nestátního sektoru. Předchozí vlády rozfrcaly co se dalo i nedalo, stávající v tom bohužel dále pokračuje.
Jj, geniální řešení, o kterém sám autor neví, co by asi tak vlastně mohlo ve výsledku přinést. Opravdu si představuje, že touha mít děti-daňové poplatníky je u opravdu mladých lidí závislá pouze na jejich okmžitém výdělku? V době, kdy stát volá po tom, aby lidé dál pracovali i v důchodovém věku (tím myslím po dovršení 65 let), by jejich progresivní zdanění nejspíš přineslo pravý opak. Dovedl bych pochopit zvýhodněné půjčky na bydlení do určitého věku, větší daňové odpočty za děti u pracujících lidí, o pár procent vyšší daňovou progresi u příjmů nad nějakou hranici, ale jen tak nasadit plošné opatření pro blíže nedefinovanou věkovou skupinu je jen další ze socioinženýrských nesmyslů.
Trochu mi to připadá jako sekaná svíčková z dob mého studentského mládí - se svíčkovou to nemělo nic společného, ale byla to nejspíš nejlevnější položka tehdejších restaurací IV. cenové skupiny. Tahle x-tá variace na mleté je v podstatě stejná, tj. jako jakási gulášová polévka je to víceméně OK, ale s gulášem to také nemá nic společného.
Asi nejlepší současný trik pro iluzorní výpočet doby dožití v důchodu je ten, že se vychází pouze ze vzorku lidí, kteří se důchodu dožili. Takže se fakticky vůbec nepřihlíží k těm, kteří se důchodu nedožili. Navíc je zde pořád skupina důchodců, kterým byl důchod přiznán dříve ve věku od 54 do 60 let. S vysokou mírou pravděpodobnosti tak bude postupně docházet ke snižování průměrné doby dožití, takže bude nutné tuto kulišárnu opět nahradit něčím "příhodnějším".
Je to sice jen statistika, ale i tak stálo za to přečíst si celý původní výzkum, na který článek odkazuje. Je z něj jednoznačně zřejmé, že si dlouhodobě obecně žijeme jako pověstná prasátka v žitě. Samozřejmě vždy a všude existují výjimky.
V kontextu výstupů této statistiky se jasně ukazuje, že současná rétorika ANO a SPD je založena pouze na účelových fabulacích a nikoli na reálných faktech.
Demografická křivka je celosvětově nepříznivá, sociální zajištění bude mít v budoucnu stále větší problémy. Žádný stát nedokáže dlouhodobě dotovat rozdíl v příjmech a výdajích rozpočtu. Jakékoliv přerozdělování rukou státu se z hlediska efektivity limitně blíží nule.
Většina zaměstnavatelů si už zvykla (a přijala), že nemalá část opravdu kvalitních ajťáků je tak trochu jiná a žije ve vlastním světě. V kombinaci s přiznaným Aspergerovým syndromem (a průvodním jednáním a chováním) to už ale může být pro zaměstnavatele signalizace potenciálního budoucího problému pro vztahy na pracovišti. Na tom nic nemění to, zda se jedná o státní správu nebo soukromou společnost. Právě oblast IT je věkově dost nemilosrdná - lidé nad 50 let (až na výjimky) už často schopnostmi zaostávají za jejich mladšími kolegy.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Je to až povznášející, kolik politiků má náhle starost o "běžné lidi". Že by se nám zase blížily volby?
Hřib už stačil udělat chaos na magistrátu a následně zničit do té doby ještě stále fungující dopravu v Praze. Vlastně je velké štěstí, že ho koaličníci nepustili do zdravotnictví, jeho původního povolání, tam by to byla konečná.
1 odpověď