Jo finanční správa je na ministra dopravy tak přívětivá, že od něj daň z přístavby jeho rodinného domu vybere tehdy, až se pan ministr uráčí nechat si po vice jak roce jejího užívání zpracovat geometrický plán.
"Třetí odstavec obsahuje informace o tom, že bude.....po zpracování geometrického plánu."
Podepsala, ředitelka GFŘ Simona Hornochová.
A ještě to tam ti chytráci pověsí s mými osobními údaji. GDPR hadr.
A kdy že pan ministr dopravy tvrdil v rámci řešení jeho přestupku, že si svou stavbu dá do pořádku?
A dal jsi ji do pořádku? Nedal
Mám revizi na dva komíny a revizního technika jsem tu neviděl,ale kominíka ano.Na třetí komín(nerezový)Jsem už ani kominíka nesehnal,postavil jsem si sám(vzdálenosti od dřevěné kce a výšku nad střešní kci znám)připojil 6kw kachlové kamínka a na revizi kašlu,čistím dvakrát ročně.
Pokud jste ve vlastním domě, pak je s vědomím rizika problémů při případném pojistném plnění vše v cajku. V bytovce si instalovat kamna mimo zákonná pravidla je cesta do pekel jistá.
Velká škoda, že kominík neměl kamerový záznam z prohlídky komína. Pokud by se ukázalo, že má pravdu a žádné poškození nebylo, šlo by prostě o nešťastnou náhodu. Je to další z odsouzení postavených jen na znaleckém posudku, který konstatoval možnou příčinu. Odvolací soud by proto měl velmi dobře zvážit všechny okolnosti.
Chyba lávky. Kominik se do zapojení nového zdroje do starého komína nemá co montovat, a ještě za to brát peníze. Od toho je revizní technik a povinná revize. Kamerový záznam by mu nepomohl.
Pochybili oba a budou za to nést odpovědnost. Pan Jiřík jako spoluautor příslušných technických norem moc dobře vi, co dělá. Přitom si stačilo jen pořádně přečíst návod ke kamnům. Tam ta povinnost revize od revizního technika spalinových cest je uvedena. Pojišťovna plnit škodu nebude. Pánovi nebude stačit na úhradu vzniklé škody ani peníze z prodeje samotného bytu. Z kominíka toho moc nevysoudí a bude to trvat dlouho.
V článku se ale o předčasném splacení hypotéky nepíše, je tam uvedeno, že peníze budou použity na "splácení" hypotéky, mmt. v závislosti na konkrétních podmínkách hypotéky lze např. jednorázově splatit hypotéku ke konci období fixace úrokové sazby....
Pokud byla v zástavě banky spláchnutá nemovitost, tak bude banka požadovat okamžité splacení celého zůstatku dluhu i s příslušenstvím. Dneska jsou poplatky za předčasné splacení hypotéky tak zákony regulované, že to v reálu stojí pakatel.
Nejsou to tvrzení, je to úvaha. Ze zkušenosti víme, že kdo prostě nechce plnit tak neplní. Je to podobné, jak v r. 97 tvrdily některé pojišťovny , aby nemusely plnit, že jsou pojištění proti záplavě, ale to prý byla zátopa, tak nic nedostanou. No s u těch hypoték ať jste pojištěný kde chcete, tak peníze stejně pak vymáhá Banka po vás. Pojistka nikdy nepokryje celou hypotéku, i když náhodou plní.
Tak jinak. Kupujícímu pojistka uzavřená před provedením vkladu vlastnického práva do katastru nemovitostí po jeho provedení automaticky nezanikne. Pojišťovna podle sjednaných podmínek plnit musí, jen ji k tomu někdy musí motivovat pojistníkem najatý advokát, odborník, nebo soud. Někdy v pojistné smlouvě nelze objektivně dojednat pojistné plnění na celou hodnotu pojištěného majetku, ale jen na nějaký smluvně daný limit. Např. u rizika povodně a záplavy v místě zvýšeného rizika. To ale jako pojistník vím předem, takže vím, do čeho jdu. Stačí umět číst, znát základní souvislosti, nebo se poradit s někým, kdo tomu rozumí. Banka má od určité částky smluvně zajištěnou kontrolu nad pojistnýn plněním. Banka tedy sama hlídá, na co pojistné plnění půjde. Až kdyby nestačilo na obnovu zastavené nemovitosti nebo na úhradu zbývajícího dluhu, tak teprve něco může vymáhat po dlužníkovi. Srovnávat stav před 30 lety není na místě. Od té doby se mnoho věcí v otázce ochrany pojistníka a pojištěného změnilo k lepšímu. Dneska můžete relativně jednoduše vymoci náhradu škody po tom, kdo s vámi uzavřel pojistku tzv. blbě, tedy jinak, než jste v povinném písemném záznamu z jednání požadoval. A nejsem zástupce žádné pojišťovny.
No i kdyby to pojistili, tak by zase našli kličku. Ono totiž pojištění nemovitosti při změně vlastníka zaniká. No a protože v době pojištění by nebyl ještě zápis v katastru, tak by bylo sporné, kdo byl vlastníkem v době uzavření smlouvy. No naštěstí spoustě lidem nebyl osud těchto nešťastných lidí lhostejný a pomohli. No a člověka hřeje u srdce, že lidé v ČR nejsou ještě lhostejní k neštěstí druhých, kromě pár nepřejících v diskuzích.
Nemáte pravdu. Podle vašich tvrzení by vůbec nemohl fungovat hypoteční trh. Pojistka na zastavenou stavbu musí být obecně doložena k čerpání hypotéky proti zástavní hodnotě zastavené stavby.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Paní ředitelka se zapomněla zmínit, že finanční správa neumí efektivně vybírat daň z nemovitých věcí u staveb, které jejich majitelé jaksi zapomněli zapsat do katastru nemovitostí. Někteří poslanci a ministři by mohli vyprávět.
Odkaz
1 odpověď