Je to rasizmus naruby. Zkuste si udělat takový test a to i v Evropě, položte kterékoliv výukové AI dvě jednoduché otázky.
Budete se divit, a pokud se na druhou otázku vůbec dočkáte odpovědi budete se stydět, že jste si vůbec dovolila se narodit jako bílá.
Říká se tomu "multi- kulturní" výchova.
Máte pravdu, ale aby vás s ní za chvíli nesmazali
V souvislosti s ruskou agresí proti Ukrajině se často připomíná rok 1954, kdy tehdejší moskevský vůdce Nikita Chruščov prosadil vynětí poloostrova Krym z Ruské sovětské federativní socialistické republiky a jeho přičlenění k Ukrajině
Často se hovoří o Chruščovově „daru“ u příležitosti 300. výročí Perejaslavské dohody, na jejímž základě byla v 17. století levobřežní Ukrajina připojena k carskému Rusku.
Mnozí ale verzi o „darování“ odmítají a tvrdí, že skutečný důvod předání Krymu Ukrajině byl ryze pragmatický: Poloostrov se po druhé světové válce a vyhnání krymských Tatarů nacházel v zuboženém stavu a jeho ekonomika založená na zemědělství byla rozvrácená. Ukrajina proto měla sehrát roli jakéhosi spasitele a poloostrov obnovit, pro což vykazovala z geografického a logistického hlediska lepší předpoklady.
„Druhé darování“ se odehrálo na schůzce lídrů tří slovanských sovětských republik v prosinci 1991 v běloruské rezervaci Bělověžská pušča, na níž Boris Jelcin (Rusko), Leonid Kravčuk (Ukrajina) a Stanislav Šuškevič (Bělorusko) podepsali dohodu o rozpuštění SSSR.
Kravčuk měl údajně celou dobu jednání brouka v hlavě, a to kvůli Krymu. Dobře si pamatoval, co se stalo v roce 1954, a také dobře věděl, že většinu krymské populace tvořili Rusové.Těsně před podpisem dokumentu se prý naklonil k Jelcinovi a zeptal se jej: „Borisi Nikolajeviči, a co bude s Krymem?“Jelcin to v daný moment nechtěl moc řešit. Více se prý zabýval myšlenkou, jak eliminuje Michaila Gorbačova, jenž ještě stále seděl v Kremlu. Jelcin měl nakonec mávnout rukou a odpovědět: „Nu i zabiraj!“ (Tak si to vezmi!)
Vystoupení Maďarska z EU by nás celkově všechny oslabilo jako EU. Je to za mě krátkozraké řešení. Lepší postup vidím jako, nenechat si od Orbána rozvrtávat evropskou demokracii a pomáhat tomu, abe se v maďarsku opět ustanovila vláda podporující naše společenství v EU. Pro EU je přínosné mít více členů. Jen si musíme umět poradit s takovými lidmi jako je Orbán.
Velmi demokratické
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Zajímalo by mě kolik našim politikům EU platí za anální alpinismus