Pokud se s ní nebude pracovat, ale bude jen potrestána, pak se ve vězení akorát radikalizuje. Místo, aby přemýšlela, co udělala špatně, bude obviňovat ze své situace ostatní a společnost a bude se chtít mstít. S tímto výborně pracuje norský systém a jeho plán návratu trestanců do společnosti. Pořad byl na ČT. Stojí za to se norským systémem inspirovat.
Na čtyři týdny na porodní a novorozenecké oddělení. S dozorem. Klidně jako uklízečka. Na půl roku do LDN totéž. A pak na tři měsíce na dětskou onkologii. Nedokážu si představit, že by si potom neuvědomila jakou cenu může mít lidský život. Škoda, že je to sci-fi.
Tohle bylo už hezky napsáno v knize Cesta zpátky od Remarqua.
Všechno co "potřebujete" vědět o válce, najdete v:
Na západní frontě klid,
Cesta zpátky,
Černý obelisk,
Nekupuju a ani v akci, jsou hnusne, vlhke, uz kdyz clovek otevre pytlik, zrejme aby vazily vic, nedopekaji je. Predtim krupaly. Konkurence ma lepsi a levnejsi.
Od té doby se snažím bojkotovat kompletní produkci Mondelez. Právě za tu sviňárnu co provedli v Opavě. Viz. Wikipedia: "mezi její klíčové značky patří čokolády Milka a Figaro, sušenky Opavia, Milka, BeBe Dobré ráno, Kolonáda a bonbony Halls". Kam bohužel nedohlédnu, jsou privátní značky řetězců, protože ti na obalech neuvádí ani původ výrobků, natož výrobce.
Ale vy zapomínáte na 2 věci, že:
1) účelem podnikání je zisk, nikoliv provádění dobrých skutků nebo dobročinnost
2) management je ze zákona povinen maximalizovat zisk a nepoškozovat akcionáře tím, že by nedosahoval maximálního zisku.
Celé je to hlavně o tom, že nefunguje úřad pro ochranu hospodářské soutěže a dohled nad dobrými mravy podnikatelů, protože takové jednání JE nemravné. Škoda, že spotřebitelské nátlakové akce u nás nefungují jako v GB, kde se lidi sekli třeba u Toblerone a přestali ji kupovat. Myslím, že po půl roce bojkotu by si to už výrobce nedovolil.
Myslím si, že i my jsme to dokázali. Zajímal by mne objem prodeje piškotů Opavia v ČR nyní a před deseti lety.. Jenže pro korporát je to jen číslo v tabulce. Nakradou si to na něčem jiném.
Zase o strategickou fabriku méně. Zbrojovka s mírovým výrobním programem. S vlastní motorárnou, kovárnou, kalírnou, s laboratořemi, s výrobou kuličkových ložisek (ZKL). Škoda, že nevyšla alespoň ta fúze s John Deere. Chlapi, co u toho tehdy byli, o lidech z J.D. mluvili s velkou úctou a nikdo nevěděl, proč to dostala ta Slovenská partička. Asi poslední šance byla Gerlach, nebo něco z něj odvozeného. No ale my jsme bohatá zem, tak si i tohle koupíme (Aliexpress to jistí). To muzeum zůstane? Nebo ho Holanďani zlikvidují taky?
Mám a nedám. Dát si kávu nebo caj z ušlechtilého porcelánu je prostě úplně jiný zážitek než z těch květináčů IKEA.
Na dovolené na Vysočině jsem dostal tip na podnikovou prodejnu skláren ve Světlé nad Sázavou. Nádherné sklo pro denní užívání.Byl to první rok kovidu a doteď, když beru skleničku do ruky, si užívám luxus, tu krásu a poctivost našich sklářů. Všechny šmejdy z obchoďáků jsem zlikvidoval a po roce ještě dokoupil stejné sady do zásoby. Teď bych rád na dovču na západ Čech a doufám, že tam pořídím stejně s porcelánem...
Tak zkuste i Liazku to je dokonce auto izvaseho kraje
Finančně je to neprůchodné. T148 i T815 vyráběli v PF Plasty v Chuchelné a myslím si, že T815 poslední roky v podstatě z nostalgie. Měli sice nachystané i jedno velké překvapení, ale odhaduji, že příchodem BR Group se prioritou stal automotive a v prvé řadě se hledí na ekonomiku. Snad tu formu na T815 nesešrotovali, jako tu na T148. Možná ji prodali. Na e-shopech se nyní jako výrobce T815 objevuje Teddies.
Ano, LNH (Lisivny Novych Hmot) Chuchelna v 80. letech. Ten Chemoplast v Brne tam mozna byval drive, od pametniku mi to neco rika. Potvrdit vsak nemohu, vyvratit taky ne. PF Chuchelna, PF Plasty Chuchelna. Plasty Formy Chuchelna. PF Plasty Chuchelna, ten nazev doslovne rika Plasty Formy Plasty Chuchelna. Trochu zvlastni, ale je to tak.
Chemoplast v Brně na Karlově vyráběl řadu hraček. Nejznámější asi Cheva (stavebnice podobná Legu), stolní hokej, stolní fotbal, dětskou promítačku, hračky na písek...Jejich pobočka v Senetářově vyráběla šatní ramínka, v Ladné lepidlo Kanagom a v Kloboukách lisovali kancelářské potřeby. Dokonce měli podnikovou prodejnu v Brně na Kotlářské. Nikdy jsem ale neviděl důkaz, že by měli cokoliv společného s oranžovou T148, jakkoliv se tato informace občas na netu objeví.
A jakou musel mít prověrku stihací pilot za komunistů?
Nepochybně ji od nich měl. Ale za knyplem je vám jakákoliv prověrka, nebo legitimace k ničemu. A pokud o p. Ing. Vaškovi něco víte, určitě vám neuniklo, kolik toho udělal pro náš vstup do NATO a jakým způsobem naše letectvo reprezentoval. Jako jeden z prvních.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Sovětský neznamená automatický Ruský! A o ostatky toho letce až teď projevili Američani nebo jeho rodina???
2 odpovědi
0
Sledujících
1
Sleduje
0
Sledujících
1
Sleduje
Vážený pane Kličko,
americká armáda se vždy snaží ostatky svých vojáků vrátit do vlasti. A po válce tomuto věnovali opravdu značné úsilí. Těla padlých letců byla exhumována a znovu pohřbena buď svojí rodinou v USA, nebo na velkých pohřebištích například ve Francii. Doporučuji web Letecká badatelna, který se věnuje i těmto leteckým nehodám a tato událost je tam podrobně popsána. Vzhledem k stavu ostatků se nelze divit, že identifikace byla problém. U našich pilotů došlo k záměně těl například v případě Otto Smika, D.F.C., který byl sestřelen ve Zwolle v Holandsku. Zároveň s jiným pilotem z perutě. Správná identita těl se zjistila až v šedesátých létech... Ale ať ti kluci zahynuli ve Spitfiru, ve Wildcatu, nebo v Lavočkinu a jsou pohřbeni v Brookwoodu, v Ohiu, nebo na Kubáni, zaslouží si naši úctu. Čest jejich památce.