Jan skalický:
CO K TOMU DODAT? JEDNÁ SE ZJEVNĚ O ZÁSADOVÉHO ČLOVĚKA. kDO HO BUDE VOLIT?
Měli jsme tu období, kdy "odborníci" řešili jestli by se místo kapesníku nemělo říkat NOSOČISTOPLENA a místo salátu ZELENOCHRUPKA, teď jiní podobní řeší, jestli přichylovat nebo nepřichylovat a jestli zavádět ženské tvary názvů profesí. Až se znovu narodím, chci mít podobné starosti, jako tito "odborníci" či "odbornice". Pokud se dožiji, jsem zvědavý jaký lingvistický problém, stejně důležitý jako tento se bude řešit za deset let. Ostatně názvy některých profesí byly vyřešeny už dávno. Už dávno se ví, že v divadle jsou na jevišti HERCI a HERKY a v hledišti DIVÁCI a DIVIZNY. ;o))
To není pravda, karta se vystavuje na 5 let. Jednu totiž vlastním.
Tak to Vám blahopřeji. Mě byla karta ZTP vydána v polovině února 24 s platností do 31.7.24 se zdůvodněním, že je to vlastně na rok, protože jsem o ni požádal v červenci 23. Pak mě ale vzali dřív na operaci, vyřizování se přerušilo, obnovilo se v listopadu 23 po návratu ze zdravotnických zařízení a dostal jsem ji v polovině listopadu s tím, že o prodloužení mohu požádat 30 dní před ukončením platnosti a dál to funguje tak, jak to popsala dcera. Jako třešničku na dortu: Paní, se kterou komunikuji na sociálce mě uklidnila, že má v referátu pacienta, který má vysokou amputaci nohy a průkazku mu obnovují každý rok. Co kdyby mu ta noha zákeřně narostla.
"U Budníků to mají obráceně než ve většině českých rodin: Tátu baví moderní technologie, syna fabriky."
To je zase jednou fundovaný názor odborníka. IT je moderní, jakákoliv výroba, tedy i slévárenství je zastaralé a je divné, že se tím chce mladý člověk zabývat. Autor by si možná měl o tom, o čem píše něco přečíst a také by měl vysvětlit, jak bude jenom pomocí IT vyrábět. A vodíkové technologie jsou zatím velká hudba budoucnosti. Většina vodíku pro průmysle se vyrábí z fosilních paliv a většina elektrické energie na elektrolýzu také a všechny ostatní technologie na výrobu "zeleného vodíku" jsou v laboratorním stádiu.
Dnesni generace je to sami aktivista ktery vnucuje svoje hlouposti druhym. Vubec nechapou ze zit podle aktivistu vetsina lidi nebude, tak aspon terorizuji svoje okoli.
Český jazyk se vyvíjí. slovo aktivista znamenalo člověka, který se angažuje v nějaké věci. V současné době osciluje význam tohoto slova mezi pitomec a darebák.
Film jsem neviděl a byl jsem od začátku zvědavý na průběh duelu. Proto mě až fascinuje, jak autoři předpokládají, že diváka zajímá především to, jak se tváří komentátoři, kteří jsou na celé obrazovce a vlastní duel je na miniatuře, případně tam není vůbec. a vrchol všeho je, když si komentátoři povídají o detailech duelu a ukazují si to na obrazovce, kterou divák nevidí.
A kapitola sama pro sebe jsou komentáře, jako: on má za pasem dýku a sbírá ze země hrot kopí, nebo že měl udeřit o deset centimetrů níž mi trochu připomíná to známé přísloví o kaprálovi po bitvě. V tom duelu bude mít ten člověk minimální čas na rozhodování a tak může sebrat hrot, který zahlédl a na tu dýku si v ten moment ani nevzpomněl.
Pokud tedy bych měl hodnotit předvedený film jako celek, tak maximálně 4 z deseti, protože jsem z toho vlastního duelu moc neviděl a jsem přesvědčen, že by se to dalo udělat pro diváka zajímavěji, Pohled na komentátory by mi stačil na začátku a na konci.
Pachatelka napadla s nožem několik lidí, vždy pod vlivem alkoholu a jiných drog, takže bezúhonnost má jen díky tomu, že ji předešlí napadení neohlásili. Od 17 let fetuje a je tady skoro zázrak, že je toto její první oběť, která to nepřežila. Nicméně předseda odvolacího soudu považuje 9 let za nepřiměřeně přísný trest. Pan soudce by si měl uvědomit, že jeho prací by mělo být chránit lidi, kteří zákony dodržují před těmi, kteří je porušují. A také by mě zajímalo, jestli by trest považoval za nepřiměřeně přísný, pokud by zavražděný byl jeho příbuzný, nebo kamarád.
Díky za krásný článek o historii našeho hokeje, kterou určitě hodně fanoušků vůbec nezná. Určitě doporučuji přečíst si obě zmiňované knížky pana Palouše, ale rád bych upozornil na knížku, která zde není zmiňována a určitě také stzojí za pozornost. Pan Josef Laufer, první reportér, který realizoval přímý rozhlasový přenos u nás "spáchal" útlou, ale půvabnou knížku "HOKEJ MŮJ OSUD". Popisuje v ní, jak jelo české družstvo do Berlína na své první ve vagonu III. třídy na dřevěných lavicích a také líčí svůj velký boj o rychlou informaci do Prahy. Při tehdejších možnostech telekomunikace volal samozřejmě z pošty a v okamžiku, kdy se dostal k výsledku, tak mu hovor ukončili, protože byla půlnoc a pošta zavírala. Pan Laufer to ale nevzdal a utíkal do hotelu, odkud své hlášení doplnil. Tu knížku jsem vlastnil, ale pak si ji někdo vypůjčil..... ;o((
Kdo se opravdu zajímá o historii, ví, že Rabí NENÍ naše největší zřícenina, navzdory tomu, že to spousta rádoby znalců tvrdí. Dejte si prosím práci a zobrazte si na Mapách další hrady ve stejném měřítku a porovnejte si je. Nemusíte chodit daleko, Hned Landštejn je minimálně srovnatelný a další třeba Dívčí Kámen a Helfenburg u Bavorova jsou ve stejné kategorii a o tom, který z nich je největší by asi muselo rozhodnout přesné měření. Rabí působí mohutně, protože stojí na nezalesněném kopci nad městečkem v poměrně úzkém údolí a když přijíždíte od Horažďovic, tak se před vámi najednou objeví a máte pocit, že zaplnil celý prostor. Helfenburg u Bavorova i Dívčí kámen jsou schované v lese a jejich mohutnost a velikost si uvědomíte, až když jste u nich. Pokud chcete ale vidět opravdu velké zříceniny, pak musíte dál, až na Moravu,. kde stojí hrady Hukvaldy a Helfštýn. Když si uděláte porovnání ploch, pak Rabí má přibližně stejnou plochu, jako horní hrad u obou a má tedy cca 30% zastavěné plochy obou jmenovaných hradů a těžko můžete tvrdit, že je u nás největší. A snad jen pro útěchu zastánců velikosti hradu Rabí: Oby tyto hrady patřily olomouckému biskupovi, později arcibiskupovi a to byl prosím nějaký pán a majitelé Rabí se s ním těžko mohli srovnávat.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Tvrzení, že platy občanů a důchody rostou rychleji, než platy soudců a politiků připomíná starý vtip ze soutěže o zlatou mříž. Tehdy se v novinách psalo, že výroba traktorů v komunistické Číně vzrostla za rok o 150%, zatím co v USA o pouhých 8. Neukázněný lid k tomu podotýkal, že v Číně se loni vyrobilo 200 traktorů. zatím co v USA 200 tisíc.
1 odpověď