Cenu za největšího šmejda na trhu obhajuje Tesco. Tesco dotáhlo systém zákaznických karet či aplikací a na ně navázaných výhod do absurdna. Zákazníkům s kartičkou prodává za jinde běžné ceny, ty bez kartičky bezostyšně okrádá. Ale asi jim tenhle model funguje. Český zákazník totiž vnímá ta úžasná procenta slevy, nikoliv absolutní částku.
A víte aspoň něco o Německo-polském paktu o neútočení (Deutsch-Polnischer Nichtangriffspakt, polsky Polsko-niemiecki pakt o nieagresji), známém též jako Pakt Piłsudski-Hitler? Pokud ne, rád vás poučím: Smlouva o neútočení s Německem byla uzavřena 26. ledna 1934 v Berlíně. Smlouvu podepsali ministr zahraničních věcí Konstantin von Neurath a polský velvyslanec v Berlíně Józef Lipski. Smlouva byla uzavřena na 10 let a jejím základem byla deklarace Hitlera-Lipského z 15. listopadu 1933, předpokládající odmítnutí síly v polsko-německých vztazích. Podepsání paktu o neútočení mezi Polskem a Německem bylo nelibě přijato zejména v SSSR, Francii, ve Velké Británi také v Československu. Francie považovala samostatnou snahu Polska o zajištění své bezpečnosti za oslabování její pozice. Faktem je, že rozbití Československa bylo iniciováno nejen sudetskými Němci, kteří se nikdy nesmířili s jeho existencí, ale také výše uvedeným německo – polským paktem. Pravdou je, že během mnichovské krize Polsko zneužilo oslabené pozice Československa k pokusu o anexi Těšínska, na něž si už dlouho činilo nárok. Když tedy neustále omíláme pakt Molotov – Ribbentrop jako důkaz sovětské věrolomnosti a jeho ochoty ke spolupráci s nacistickým Německem, měli bychom také stejně často připomínat pakt Pilsudski – Hitler, protože (jak konstatují historici) tato proněmecká politika Polska tak nepřátelského vůči Československu napomohla zničení naší republiky, rozbití Malé dohody, oslabení pozice Francie ve střední Evropě a přiblížila svět válce mnohem více než pakt Molotov - Ribbentrop.
To už se tak občas stává, že když mám ze souseda obavy, tak se pokouším zavázat si ho smlouvou, aby mě neohrožoval. SSSR s Německem v srpnu 1939 přímo nesousedil, bezprostření ohrožení tedy nehrozilo. V roce 1934 se Hitler ještě nestačil naplno projevit, v létě roku 1939 už snad nikdo nepochyboval, co je to za parchanta, přesto s ním šel SSSR do holportu. Polsko-Německá smlouva neobsahovala tajný dodatek o rozparcelování střední a východní Evropy mezi signatáře smlouvy, na rozdl od paktu Ribentropp - Molotov. Polsko ani nespolupracovalo s Nemeckem ve vojenské oblasti, v oblasti dodávky nerostných zdrojů, na rozdíl od SSSR. Tolik k Vaší relativizaci spojenectví SSSR s hitlerovským Německem.
Nebojte se zajet do Hallstattu. Místní pochopili, že co je moc, to je moc a dohodli se, že se nebudou nabízet asijským cestovkám. Asiatů výrazně ubylo. Přijeďte ale brzy ráno. Okolo města je problém s parkováním a později na vás zbude jen parkoviště daleko od centra. Městečko Hallstatt je moc hezké, ale samotné jezero je na koupání docela chladné. Naopak teplé je přes vysokou nadmořskou výšku Erlaufsee u Mariazell. Výjimkou není ani teplota vody okolo 25 stupňů. Je tam volně přístupná travnatá pláž, mola i skluzavky a pozvolně se svažující dno vhodné i pro malé děti. Když už tam budete, zajděte si do Mariazell na náměstí na kafe k Italovi. Nejlepší káva a zmrzlina široko daleko. Zell am See mě docela zklamalo. K jezeru jsem nenašel volný přstup, jen přes placené pláže. V centru města to vypadá spíše jako v Bagdádu, všude plno Arabů. Zapomeňte, že byste si tam v obchodě koupili pivo nebo vepřovou šunku. Prý je to proto, že Zell am See a okolí je podobné tomu, jak se v koránu popisuje ráj, tak si to muslimové jezdí očíhnout. Můj tip je Gleinkersee u Windischgarstenu. Jezero je sice cca 800 m vysoko a je menší, ale v létě dosahuje teplota vody i 23-24 stupňů. Jezero je ze tří stran obklopeno skalami a ty scenérie jsou nádherné. Poležet se dá na krásné travnaté pláži za symbolické vstupné, ale do vody se dostanete i bez vstupného. Je u něj i malý kemp a samoobslužná restaurace Seebauer zaměřená na lokální produkty, vaří se tam výborně.
Ve vztahu k Nohavicovi to mám podobně jako autor článku. Geniální muzikant a básník, který bohužel podlehl tlaku STB (to byla určitě ta zlá STB, ne ta hodná, se kterou spolupracoval jeden bývalý a možná i budoucí premiér). To, že podlehl, bych pochopil, ten tlak musel být enormní. Nechápu jeho následné chování poté, co se to provalilo. Jednoznačné přiznání a projevená lítost by určitě pročistila vzduch. Mezi fanoušky i mezi jeho kolegy. Místo toho lavíruje, jak píše autor článku ve stylu chytré (tady spíš hloupé) horákyně. V poslední letech pak úplně zblbnul a paktuje se s tou nejodpudivější částí politického spektra, ať už u nás nebo v Rusku. Když jsem byl naposled na letním fesťáku, kde vystupoval, to bylo asi v roce 2020 nebo 2021, měl mezi písničkami paranoidní a spiklenecké kecy o tom, jak nás ONI sledují a ONI by chtěli, abychom se rozhádali. To byla poslední kapka. Na vystoupení pana Nohavicy už nikdy nepůjdu.
Když se po dívám do sněmovny při schůzi tak vidět ignoraci koalice proti ANO a opozici. Ještě jsem neviděla, že by nějakou jejich myšlenku vzali v potaz. I prezident se zachoval, když se jednalo oi důchod.reformě a po schůzi to překroutil. Jen se koalice vytahuje, že ať si mluví, že to vydrží a stejně si prohlasují své, Kdyby aspoń tak neprovokovali. Při diskuzích bývají koaliční lavice prázdné,Občaas by nebylo špatné pustit záznam ze schůzí o nešťastném COVIDU co měli řečí jak lépe a teď to kritizují. To bylo nutné přidat tomu a tomu a teď pomlouvají,kolik se rozházelo financí. Jen mi na tom vadí, když dostávali peníze naši hudebníci, zpěváci, něktreří
herci a jezdili si do ciziny a jen si stěžovali a ukazovali se z ciziny.
Až bude mít ANO nějakou myšlenku, prosím upozorněte mě, nerad bych ten sváteční okamžik prošvihnul. Zatím od nich ale slyším jen pořád dokola "ne" a "až se dostaneme k moci všechno zrušíme". Realizovatelný nápad žádný.
Když už srovnáváte, co jste koupil za důchod dříve a co nyní, tak také řekněte i B. Kolik byly v roce 1989 náklady na bydlení a kolik dnes?
Ano, nájem, ten je stejně drahý, ve velkých městech dražší dnes. Beru do úvahy nájem v městských bytech, protože volný trh s nájemným neexistoval. A energie, ty jsou určitě dražší, proto se s nimi taky tolik neplýtvá, jako dříve. Stačí to k tomu, abychom současnou dobu hodnotili jako horší? Myslím, že ne.
Bylo rozhodně lépe všichni měli práci nebyly nezaměstnaný do důchodu v 60 ne jako dnes se důchodu někteří nedočkaj.Dostupní lékaři,zubaři ne jako dnes nejsou a stojej se na registraci k doktorům jako na blbý banány za totáče.Bezdomovci a fetáci se nepovalovali po městech a nemusely jsme se bát migrace a zločinosti jako dnes.To že nas buzerovalo Rusko respektive SSSR je houby jak nám poroučí a buzeruje a nařuzuje Brusel s EU a Amerika
A tráva byla zelenější. Všichni neměli práci, všichni měli zaměstnání, což jaksi není totéž. Přezaměstnanost = mizerná produktivita. Průměrný důchod v roce 1989 činil 1639,- Kč, za což jste dostal např. 182 litrů benzínu nebo 164 kostek másla nebo 1/10 barevného televizoru, dnes 20.693,- Kč, 591 litrů benzínu, 295 kostek másla, 2 barevné televizory. Naděje na dožití 68 let muži, 75 let ženy, dnes 77 let muži, 83 let ženy, čili si i přes zvýšení věku odchodu do důchodu užíváme důchod o čtyři roky déle. Lékaři v OÚNZ = Odevzdej Úplatek Nebo Zemřeš, rentgen jeden na okrese, žádné CT, žádná magnetická rezonance, lékárna jedna ve městě, léky se pašovaly ze SRN, sanitky Škoda 1203 bez vybavení, maximální rychlost 80 km/h. Feťáci byli i tehdy, ale neoficiálně, za to se podstatně více chlastalo, a to i v práci, pardon v zaměstnání. Brusel ani USA u nás nemají na rozdíl od SSSR 73000 vojáků.
Pojem Zakarpatská Rus vidím jako pojmenování části preválečného Československa snad poprvé. Podkarpatská Rus nebo Zakarpatská Ukrajina, případně ukrajinská Zakarpatská oblast, to ano. Z pohledu od nás je to území pod Karpatami, ve vztahu ke zbytku Ukrajiny je za Karpatami. A Rus to nebyla podle Rusů, ale podle Rusínů (oni sami si říkají Rusnaci), takže jak je to místo situováno ve vztahu k Rusku nehraje roli.
Autor píše "... se zkonsolidovala tradiční levice pod značkou Stačilo!." Jenže Stačilo! není tradiční levice. Je to parta uřvaných demagogů vedených ultrakomunistkou Konečnou s názory odpovídajícími roku 1952 a vyšperkovaná pofiderními osobami typu agrobarona Jandejska. To není spolek, který by byl schopen čehokoliv konstruktivního.
Neunavil Vás pane redaktore vypotit takový blivanec?
Nerozumím tomu, proč toho novináře urážíte. Vždyť základní vyznění článku je smířlivé. Spolupracoval Andrej Babiš s StB? Bez ohledu na smír s ministerstvem vnitra to sám přiznal. A dál? Lidem, kterým to vadí (třeba mně), to vadilo už předtím. Těm, kterým to nevadilo (třeba Vám), to nebude vadit dál. Šance přesvědčit babišovce o tom, že něco může být v reálu jinak, než jeho guru káže, je stejně malá, jako šance přesvědčit Babišova odpůrce, že Babiš mluví v současné době ohledně spolupráce s STB pravdu.
Před osmi měsící jsem do jedné z diskuzí na téma pokračování soudních sporů Babiše o jeho spolupráci s STB psal:
"Dosud známé důkazy říkají, že Babiš estébákem byl, protože soudy už dříve rozhodly, že výpovědi jeho řídících důstojníků, kteří to popírali, jsou nedůvěryhodné a listinné důkazy jsou jasné. Ale na Slovensku mezitím byly volby a vládne tam stejná kreatura jako je Babiš. Uvidíme nakolik si půjdou ti dva na ruku a zda a jak se bude ministerstvo žalobě bránit. Protože pokud ministerstvo jakoby omylem dostupné důkazy soudu nenavrhne, nebo se bránit nebude, je výsledek nejistý."
No a je to tady.
Ti, co umí číst si přečetli, že šofér auta srazil motorku. Takže ji měl přímo před nosem. Pro méné chápavé auto do motorky nikoliv motorka do auta. Ti co umí si místo nehody najít na mapě uvidí, že šlo o přehlednou křižovatku s krásným výhledem z vedlejší na obě strany hlavní silnice. Jen pánové Šurgot a Ginza, kteří neumí nic z toho, si hloupými plky léčí svůj mindrák z motorkářů.
Kde vzal peníze před 20ti lety? Od koho mu byl majetek darován? Já zaplatím, jiný si to koupí a pak mi to daruje.
Vážená paní, Vás nikdy neuspokojí žádná odpověď, která nepotvrzuje Vaše předsudky. Co je Vám do toho, co po kom zdědil a co od koho dostal darem. A pokud Vás to jako drbnu a předsedkyni uličního výboru přece jen zajímá, máme veřejný rejstřík, který se jmenuje katastr nemovitostí.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Pro fanatické zastánce domnělého práva natáčet si kdykoliv a kohokoliv. Nic takového není. Soudy při posuzování oprávněnosti pořízení záznamu vycházejí z tzv. testu proporcionality, tedy přiměřenosti. Převedeno na situaci ve škole, pokud si bude dítě doma stěžovat, že na něj učitel divně sahá nebo že ho učitel nebo spolužáci šikanují, pak záznam ano, pokud jde o ověření, zda dobrovolné domácí úkoly jsou opravdu dobrovolné, pak rozhodně ne. Od toho jsou třídní schůzky a systémy elektronické komunikace mezi rodiči a školou, někde se to jemnuje Bakalář, někde ještě jinak. Z toho policajta, který vzal podle svého vlastního tvrzení "spravedlnost do svých rukou" je mi zle. Individuum s takto nabubřelým egem a mesiášským komplexem nemá u policie co dělat.