Bylo rozhodně lépe všichni měli práci nebyly nezaměstnaný do důchodu v 60 ne jako dnes se důchodu někteří nedočkaj.Dostupní lékaři,zubaři ne jako dnes nejsou a stojej se na registraci k doktorům jako na blbý banány za totáče.Bezdomovci a fetáci se nepovalovali po městech a nemusely jsme se bát migrace a zločinosti jako dnes.To že nas buzerovalo Rusko respektive SSSR je houby jak nám poroučí a buzeruje a nařuzuje Brusel s EU a Amerika
A tráva byla zelenější. Všichni neměli práci, všichni měli zaměstnání, což jaksi není totéž. Přezaměstnanost = mizerná produktivita. Průměrný důchod v roce 1989 činil 1639,- Kč, za což jste dostal např. 182 litrů benzínu nebo 164 kostek másla nebo 1/10 barevného televizoru, dnes 20.693,- Kč, 591 litrů benzínu, 295 kostek másla, 2 barevné televizory. Naděje na dožití 68 let muži, 75 let ženy, dnes 77 let muži, 83 let ženy, čili si i přes zvýšení věku odchodu do důchodu užíváme důchod o čtyři roky déle. Lékaři v OÚNZ = Odevzdej Úplatek Nebo Zemřeš, rentgen jeden na okrese, žádné CT, žádná magnetická rezonance, lékárna jedna ve městě, léky se pašovaly ze SRN, sanitky Škoda 1203 bez vybavení, maximální rychlost 80 km/h. Feťáci byli i tehdy, ale neoficiálně, za to se podstatně více chlastalo, a to i v práci, pardon v zaměstnání. Brusel ani USA u nás nemají na rozdíl od SSSR 73000 vojáků.
Pojem Zakarpatská Rus vidím jako pojmenování části preválečného Československa snad poprvé. Podkarpatská Rus nebo Zakarpatská Ukrajina, případně ukrajinská Zakarpatská oblast, to ano. Z pohledu od nás je to území pod Karpatami, ve vztahu ke zbytku Ukrajiny je za Karpatami. A Rus to nebyla podle Rusů, ale podle Rusínů (oni sami si říkají Rusnaci), takže jak je to místo situováno ve vztahu k Rusku nehraje roli.
Autor píše "... se zkonsolidovala tradiční levice pod značkou Stačilo!." Jenže Stačilo! není tradiční levice. Je to parta uřvaných demagogů vedených ultrakomunistkou Konečnou s názory odpovídajícími roku 1952 a vyšperkovaná pofiderními osobami typu agrobarona Jandejska. To není spolek, který by byl schopen čehokoliv konstruktivního.
Neunavil Vás pane redaktore vypotit takový blivanec?
Nerozumím tomu, proč toho novináře urážíte. Vždyť základní vyznění článku je smířlivé. Spolupracoval Andrej Babiš s StB? Bez ohledu na smír s ministerstvem vnitra to sám přiznal. A dál? Lidem, kterým to vadí (třeba mně), to vadilo už předtím. Těm, kterým to nevadilo (třeba Vám), to nebude vadit dál. Šance přesvědčit babišovce o tom, že něco může být v reálu jinak, než jeho guru káže, je stejně malá, jako šance přesvědčit Babišova odpůrce, že Babiš mluví v současné době ohledně spolupráce s STB pravdu.
Před osmi měsící jsem do jedné z diskuzí na téma pokračování soudních sporů Babiše o jeho spolupráci s STB psal:
"Dosud známé důkazy říkají, že Babiš estébákem byl, protože soudy už dříve rozhodly, že výpovědi jeho řídících důstojníků, kteří to popírali, jsou nedůvěryhodné a listinné důkazy jsou jasné. Ale na Slovensku mezitím byly volby a vládne tam stejná kreatura jako je Babiš. Uvidíme nakolik si půjdou ti dva na ruku a zda a jak se bude ministerstvo žalobě bránit. Protože pokud ministerstvo jakoby omylem dostupné důkazy soudu nenavrhne, nebo se bránit nebude, je výsledek nejistý."
No a je to tady.
Ti, co umí číst si přečetli, že šofér auta srazil motorku. Takže ji měl přímo před nosem. Pro méné chápavé auto do motorky nikoliv motorka do auta. Ti co umí si místo nehody najít na mapě uvidí, že šlo o přehlednou křižovatku s krásným výhledem z vedlejší na obě strany hlavní silnice. Jen pánové Šurgot a Ginza, kteří neumí nic z toho, si hloupými plky léčí svůj mindrák z motorkářů.
Kde vzal peníze před 20ti lety? Od koho mu byl majetek darován? Já zaplatím, jiný si to koupí a pak mi to daruje.
Vážená paní, Vás nikdy neuspokojí žádná odpověď, která nepotvrzuje Vaše předsudky. Co je Vám do toho, co po kom zdědil a co od koho dostal darem. A pokud Vás to jako drbnu a předsedkyni uličního výboru přece jen zajímá, máme veřejný rejstřík, který se jmenuje katastr nemovitostí.
Ono je to celé jinak.
1997 - Brzezinski uveřejňuje vizi strategického obklíčení Ruska prostřednictvím několika vln rozšíření NATO. Završujícím krokem mělo být zakomponování Ukrajiny. (The Grand Chessboard Odkaz 1 ).
1999 - První vlna (ČR, Polsko, Maďarsko). Agrese NATO proti Jugoslávii, bez mandátu RB OSN (a proti výslovnému vetu Ruska) definitivně vyvrací tezi o výlučně obranném charakteru NATO.
2004 - další vlna (Baltské země, SR, Bulharsko, Rumunsko)
2008 - Putin sděluje konferenci v Bukurešti, že další šíření aliance a jejích vojenských struktur by Rusko považovalo za bezpečnostní hrozbu, na niž bude muset reagovat.
2014 - Státní převrat na Ukrajině
2021 - Poslední snaha Ruska o jednání s NATO a USA o bezpečnostních zárukách. Odkaz 2
2022 - Pokus Ruska přivést Ukrajinu k jednání demonstrací síly. Dohody z Istanbulu, zavrženy po intervenci Borise Johnsona.
Dále - snaha Západu udolat Rusko vojensky na Ukrajině (materiální a zpravodajská podpora), ekonomicky sankcemi, diplomaticky zahnat do izolace. Proti očekávání západních prognóz z roku 2022 Rusko všechny tyto tlaky zvládá, v izolaci se neocitlo, ekonomicky se nehroutí.
Pokud Rusko kapituluje, bude poraženo.
Pokud přistoupí na územní ústupky avšak povolí postup NATO na Ukrajinu, je to totéž co porážka.
Pokud dosáhne neutrality a demilitarizace Ukrajiny, případně bezpečnostních záruk ze strany NATO, Putin strategicky vyhrál.
Uvidíme za rok, za dva. Doufejme.
Ono je to celé ještě jinak.
V roce 1997 neměl Zbigniew Brzeziński žádnou exekutivní ani poradní funkci v americké administrativě. Byl akademikem a jeho názory neměly přímý vliv na americkou zahraniční politiku.
V roce 1999 nezakročilo NATO proti Jugoslávii pro nic za nic, ale v probíhající Kosovské krizi. O rezoluci k použití síly se v RB OSN vůbec nehlasovalo, Rusko ji tedy nemohlo vetovat. Hlasovalo se o rezoluci, terou chtělo Rusko zásah prohlásit za nezákonný, přijata nebyla. Ale je fakt, že spory o zákonnost zásahu se vedou dodnes.
Na summitu NATO v Bukurešti v roce 2008 se rozhodovalo i o pozvánce do NATO pro Ukrajinu a Gruzii, s výsledkem, že tyto země pozvánku nedostaly. Rozšíření pro Rusko citlivým směrem se tedy nekonalo. Od roku 2008 do útoku Ruska proti Ukrajině se NATO rozšířilo o Albánii a Chorvatsko (2009), Černou Horu (2017) a Severní Makedonii (2020). Jedna velmoc vedle druhé, Rusové se musí třást strachy.
Za státní převrat označuje události z roku 2014 jen Janukovyč a Rusko. Krizi, ve které se Ukrajina nacházela poté, kdy Janukovyč na pokyn Ruska odmítl už dojednanou smouvu s EU vyřešil Janukovyč tím, že zmizel a vyloupnul se po čase v Rusku. V době, kdy nikdo nevěděl, kde je, byl odvolán, pravda ne zcela v souladu s tehdejší ústavou. V roce 2019 byl Janukovyč odsouzen za vlastizradu, protože zval Rusko, aby situaci na Ukrajině vyřešilo silou. Jednání v Istanbulu v roce 2022 probíhala už po zahájení války, nešlo o dohodu ale o diktát. O tom, jak Rusko báječně zvládá sankce a izolaci, jako kdybych slyšel Kateřinu Konečnou.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Když už srovnáváte, co jste koupil za důchod dříve a co nyní, tak také řekněte i B. Kolik byly v roce 1989 náklady na bydlení a kolik dnes?
2 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ano, nájem, ten je stejně drahý, ve velkých městech dražší dnes. Beru do úvahy nájem v městských bytech, protože volný trh s nájemným neexistoval. A energie, ty jsou určitě dražší, proto se s nimi taky tolik neplýtvá, jako dříve. Stačí to k tomu, abychom současnou dobu hodnotili jako horší? Myslím, že ne.
1 odpověď