Velkou chybou je, když zůstavitel nestanovil disponenta. Já mám dispoziční právo ke všem jejím účtům. Maminka mi zemřela 30.7. a 5.8. jí tam přišel důchod. ČSSZ si tento důchod z banky z účtu maminky stáhla, Problém jsme neměli- Jen přestala fungovat její platební karta.
ČSOB vydávala platební kartu i po úmrtí mé maminky, jen jsem si ji samozřejmě nevyzvedl. Dodnes banka po letech oficiálně neví, že maminka zemřela. Účet tudíž stále existuje. Protože jsem peníze po jejím úmrtí vybral, nemám potřebu se nějakému úředníkovi "chlubit" notářským rozhodnutím, co jsem zdědil. V případě tatínka, který měl účet u Poštovní spořitelny normálně poštovními úředníky rozkecalo v místě bydliště.
Banka hned zablokuje účet.
Třeba druhý den tam přijde důchod.
Vy ho ale musíte vrátit.
Jak vrátit, když je účet zablokovaný ?
Blbost. Jak může banka vědět. že majitel účtu zemřel? Stane se tak, až soudní komisař zahájí dědické řízení. A banka z toho nic nevyvozuje. protože to není to pro ní není oficiální zpráva o úmrtí. Tou je až ověřená kopie rozhodnutí o ukončeném dědickém řízení, kterou ale nemusíte bance poskytovat, když už jste peníze vybral a je vám jedno, co bude s účtem. Účet tak existuje dál. Po smrti maminky jsme normálně vybrali peníze kartou. Komisařka-notářka to při dědickém řízení vzpomněla, ale nemělo to na nic vliv. Poplatek za řízení jsme zaplatili i z vybraných peněz. protože se počítá se stavem účtu v čase úmrtí.
Tak jednak ty Minské dohody hned v úvodu porušili sami separatisté (což potvrdila mise OBSE, jejíž členy bylo i rusko) a pak se týkalo UA a separatistů, nikoliv ruska.
A jako třešnička na dortu, se ukázalo že bylo potřeba se připravit na útok ruska.
A abych nezapomněl, Minské dohody byly potřeba, jelikož jakýsi skrček měl Budapešťské memorandum za toaleťák...
Neporušeno Budapešťského memoranda = netřeba Minské dohody.
Kdybyste nekecal. I zdejší Novinky psaly něco jiného. Odkaz 1
Minské dohody porušil jednoznačně "západ" dohodnutý s ukrajinou
Nikdy skutočne nepovažovala Rusko za partnera pre dialóg. Bývalá nemecká kancelárka Angela Merkelová minulý týždeň v rozhovore pre nemecké noviny Die Zeit odhalila skutočný zámer Západu, ktorý stojí za jeho rokovaniami s Ruskom a Ukrajinou o presadzovaní prímeria v roku 2014. Pripustila, že dohody z Minska boli „pokusom dať Ukrajine čas“. a že Kyjev to využil „na to, aby sa stal silnejším“.
Ruský prezident Vladimir Putin v piatok v reakcii na to povedal, že Merkelovej vyjadrenia boli “úplne neočakávané a sklamanie.” Ako zdôraznili americké médiá New York Post, Putin sa po dohodách z Minska cítil zradený Západom. “Ukázalo sa, že nikto neplánoval implementovať dohody,” zdôraznil ruský líder.
Reknu vam tajemstvi. V soucasne situaci je nadeje, ze by Ukrajina ukoncila valku tak, aby to bylo pro ni vyhodne, skutecne zcela miziva. Muze se maximalne snazit minimalizovat dalsi skody.
Už to může být pro UA s přibývajícím časem jen horší. Včera bylo na dohodu a záchranu jakés takés Ukrjiny pozdě.
to máte pravdu, ale russáci mají místo mozku pušku...takže s nimi normálně se domluvit nejde a všechny smlouvy stejně dříve či později poruší, jak se jim zlíbí!
Pokrok, nedávno se tvrdilo, že mají jen polní lopatky a čipy z ukradených praček. Nakonec jim přece jednou přiznáte, že mají i splachovací záchody a sofistikované zbraně a ty pračky nemusí krást, protože jich mají plné obchody, mj. dovážené i ze Západu. Podceňovat nepřítele se nevyplácí. A lhát si do vlastní kapsy už vůbec ne.
Minske protokoly - jak verejne prohlasil zapad usty Angely Merkelove - byly jen zaminka, jak ziskat cas na dozbrojeni Ukrajiny, nikoli vazne minena dohoda. Studujte.
V té souvislosti je na místě otázka, zda neměl Putin náhodou pravdu, když řekl: "Je-li boj nevyhnutelný, zaútoč jako první." Možná nám budoucnost přinese odpověď. A možná ji opět překvapivě přinese Ukrajinská pravda", jako v případě překažené dohody mezi UA a RF na jaře 22.
Škoda, že o té vaší skvělé myšlence neví, ruSSký masový vrah z Kremlu.
Jen jestli jste stejně kritický i k jiným "masovým vrahům". Tohle není první ani jediná válka ve světě. Na hledání viníků je vždy čas. Na prvním místě je život a zdraví lidí. Potom teprve může přijít na soudy. Už jen to předčasné obvinění Putina v Haggu. Co přineslo? Ne všichni ho respektují, stejně jako v případě obviněných Izraelc§ a Palestinců. A s kým a kde bude jednáno o míru či příměří. Všichni budou zřejmě muset jezdit za Putinem do Moskvy, když ho chtějí na svých územích zatknout. Už se na to netrpělivě čekám.
Nejlepší pokrok by byl, kdyby Trump zaplavil Ukrajince ještě více zbraněmi než Biden.
Rusák rozumí jen síle.
Tedy, když něco nejde silou, půjde to ještě větší silou. To by mělo být motto Trumpa, Evropy i Ukrajiny.
Opravdu? Kdy se to ukázalo? Nikdy. Rus se vždy ještě více vzepřel a poučil se z chyb svých i nepřítele.. Jestli máte morální sílu, můžete ji Rusku ukázat na bojišti, nejen u klábosnice. Ale já s tím nechci nic mít, ať mne nikdo nezatahuje do války, chci svůj život dožít jako snad první generace po staletích doma v míru. Mám na to snad právo.
Jste poněkud naivní. To co říká Trump do médií je jen klam. Skutečné řešení bude židovský handl jako vždycky, což je pro mě to nejlepší, čeho se dá dosáhnout
Přesně tak, bude to otázka kompromisů. A obávám se bude handlovat jen na úkor UA. Evropa už obětovala svou prosperitu, Ukrajina lidi a nezávislost a nebude to z její strany oběť poslední.
Vystihl jste to přesně. Jen poznámka, na základě Budapešťského memoranda nebyly jaderné zbraně zlikvidovány, ale odevzdány Rusku. To se na oplátku zavázalo, stejně jako Británie a USA:
V memorandu se signatáři zavázali mimo jiné respektovat ukrajinskou nezávislost a suverenitu v rozmezí tehdy platných státních hranic, zdržet se hrozby silou nebo použití síly proti Ukrajině, zdržet se použití ekonomického nátlaku na Ukrajinu ve snaze ovlivnit její politické směřování, zdržet se použití jaderných zbraní proti Ukrajině, řešit případné použití jaderných zbraní vůči Ukrajině na půdě Rady Bezpečnosti OSN či vzájemně konzultovat vzniklé nejasnosti ohledně zmíněných záruk. Odkaz
Memorandum je právně nezávazné prohlášení osob, které lze považovat za určitou džentlmenskou dohodu, která je nepřenositelná. Ztrátou funkce signatářů nebo jejich úmrtím nemá kdo memorandum garantovat. Navíc bylo memorandum přijato v době, kdy byla UA neutrální. Po té, co se rozhodla zrušit neutralitu a zahrnula dokonce svůj úmysl vstoupit do NATO do ústavy. Bylo by Rusko blázen, aby garantovalo bezpečnost někomu, kdo se postavil na stranu paktu, který ho povařuje za nepřítele. Rusko je totiž jediný smysl jeho existence. Nebýt Ruska, musí si ho NATO vymyslet.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Tak to taky nechápu,pak nemá dedicke rizeni trvat takovou dobu.Notar vyřeší 5 dedictvi za měsíc a má vydělano.Ostatni dny má volno.Kdyby měl odměnu cca 5000,- Kč za řízení,tak by měli pozůstalí dedictvi vyřízené do dvou měsíců,protože by notar dělal třeba 20 řízení za měsíc.Je to hrůza.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Délka dědického řízení se odvíjí od složitosti. A notář si nemůže vybírat. Soud jmenuje z notářů, které má zapsány v seznamu, soudní komisaře nejen podle jejich osobního zájmu.