To je v pořádku. Medvěd do přírody patří. Pokud jich zde bude rozumné množství a budou přirozeně plaší, není to nic proti ničemu. Z přemnožení medvědů na Slovensku se dělá přehnaná hysterie, oni si s tím poradí. A když několik medvědů přemigruje k nám, nic hrozného se nestane, už se tak ostatně léta pravidelně děje.
Aniž bych se chtěl Babiše nějak zastávat a nejsem jeho volič, je to na rozdíl od Fialy aspoň ekonom, zatímco Fiala je jen neschopný teoretik a prázdný tlachal. Hlavní podíl na ceně, jak známo, mají obchodní řetězce, které tlačí zemědělce do co nejnižších výkupních cen a zákazníkům prodávají co nejdráž. Na toto by se měl stát soustředit, ale s touto asociální vládou jen těžko.
Nikde jsem se v článku nedočetl, kolik berou, jen kolik by chtěli přidat. Tím bych začal, ať si každý může udělat objektivní obrázek. A minimální mzda to jistě nebude. V posledních letech se ve státním sektoru přidává více než v soukromém, proč ne, každý si zaslouží důstojnou mzdu, problém vidím akorát v tom, že stát na to nemá a na svůj provoz si stále více půjčuje. A odpovědní politici na to reagují tím, že si sami přidávají na platech. Tak je to normální?
Státními zaměstnanci nejsou jen úředníci, jejichž jakýsi počet pro fungování státu také potřebujeme, jenom se nám začínají nějak nekontrolovatelně množit, na rozdíl od původních vládních slibů, jak sníží byrokracii. Jde o armádu, policii, hasiče, vědce, učitele a další zaměstnance ve školství, zdravotníky ve státním sektoru a jistě jsem mnoho dalších opomněl. Všichni by měli být adekvátně zaplaceni. Akorát že nelze zvýhodňovat jedny na úkor druhých. Jednou se ozvou ti, pak zase druzí. Chybí koncepční řešení, za které je někdo zodpovědný, jistě také nikoliv za minimální mzdu, jen nějak nedělá, co by dělat měl.
Vzpomínám si na Soul 88, kdy mohl být z jedné země na danou disciplinu nominován jen jeden sportovec. Hesslich tehdy olympijský sprint vyhrál. Kdyby se mohli zúčastnit oba, brali by nejspíš zlato i stříbro. Hesslich potom myslím aktivní kariéru ukončil a otevřel se tím prostor pro Hübnera. Ani už nevím, proč nebyl v Barceloně 92, jestli byl zraněn či neměl zrovna výkonnost...
Také si z těch dob vzpomínám, že bylo běžnou praxí na kole třeba půl hodiny stát a pustit nakonec soupeře před sebe, protože bylo takticky výhodnější útočit z druhé pozice. To je dnes už zakázáno, neboť je to divácky docela neatraktivní... Teď třeba tomu Holanďanovi, který je o třídu lepší, než všichni ostatní, je to jedno, prostě to urve absolutní silou z jakékoliv pozice.
Tehdy to ve mně vzbudilo zájem o dráhovou cyklistiku, právě hlavně o sprint, který je ne náhodou nazýván královskou disciplinou. Upřímnou soustrast rodině, ač to nebudou číst...
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Nárazovitý vítr? Není to náhodou nesměroplatné?