Pokles reálných mezd je mnohem vyšší než uvádí statistika. Jen potraviny jsou díky "fialově nuzotě" o cca 30% dražší než za Andreje Babiše. Položka které dříve stála 14 korun stojí dnes 20 a více. Dále tu máme katastrofální růst cen energií. Proto mne překvapuje jak vysoké preference mají strany účelového slepence. Co by se vlastně muselo stát, aby volič těchto stran prohlédl?
Nedávno jsem nakupoval ve svém oblíbeném řeznictví, kdy přede mnou stál pán, věk cca 50 let, vypadal jak tramp z konce 80 let a neustále na vše nadával. Zeptal jsem se jej koho volil. Řekl mne, že piráty. Unaveně a odevzdaně (byl jsem po 24 hodinové práci) jsem odpověděl, jestli by příští volby nevolil ANO, nebo SPD. V ten moment dostal doslova hysterický (!) záchvat, kdy křičel, že nebude volit stbáky a nacisty. Když odešel, paní prodavačka se na mne podívala a řekla mne, že jej zná a že je z rodiny, která v polovině měsíce nemá pomalu na jídlo. Chápete to? Vždyť to je již sebedestruktivně fanatické a sektářky šílené chování. Tito lidé by skutečně tleskali i 3 světové válce.
Být Polskou Republikou, připojil bych zpět k Polské republice Lvov. Ukrajina je geopolitický experiment USA, který nechtějí ani samotní Ukrajinci. Ti chtějí normálně žít, kdy toto jim Ukrajina neumožnila ani před únorem 2022, vždyť kdo mohl, pracoval buď v Ruské Federaci, nebo na západ od této nefunkční země. Přirozeně, až na "Kyjevany", ale Ti jsou anomálií, podobně jak v ČR voliči 5-koalice z Prahy.
Elon Musk si kladě zcela legitimní otázku. Stejně zajímavá je i otázka, proč v roce 1954, tedy 5 let po založení Aliance a 9 let po ukončení 2 světové války, byla odmítnuta žádost SSSR o připojení do Aliance, respektive žádost podalo samostatně, byť existoval svaz: Rusko, Bělorusko a Ukrajina. Místo toho bylo do Aliance v roce 1955, za protestů Francie, přijato Německo. Jinými slovy 10 let po válce, USA dalo přednost bývalému nepříteli před spojencem. Na základě tohoto aktu vznikla jako obraná reakce Varšavská smlouva. Studená válka se plně rozběhla.
Jedna velmoc v této válce již vyhrála - USA:
Další velmocí, která z tohoto konfliktu těží je RF:
:
1) Předlohu jsem četl již před 20 lety. Původní seriál jsem viděl minimálně 2x. Zároveň vím jak uboze dopadl filmový Napoleon, nebo před rokem komicky tragická adaptace Pána Prstenů. Tedy jsem byl pln velmi opatrného očekáváni.
2) Miluji historii, kdy u většiny historických filmů trpím a nudí mne. Filmy které pracují s reálnými postavami a zasazují je do nesmyslného děje a křiví jejich charaktery. Je ironií, že jeden z nejlepších historických filmů vůbec: Poslední Mohykán (Michael Mann 1992), je často zařazen do žánrů dobrodružný film a poté tu máme již zmíněného Napoleona (ale platí to i u Gladiátora, který je velmi špatným filmem) které mají tu drzost se prezentovat jako filmy historické.
3) Román Jamese Clavella je v tomto unikátní. Clavell vytvořil postavy, které sic neexistovali, ovšem jsou zde jasné pojítka s reálnou historií (Oda Nobunaga, Hidejoši Kinošita, Iejasu Tokugawa etc.) a zasadil je do děje, který opět odkazuje na skutečný běh dějin, konkrétně na závěrečné období Sengoku džidai (období válčících států) vrcholící bitvou u Sekigahary (21. říjen 1600). Skutečná historie je tedy spíše inspirací, kdy ovšem ve výsledku historie jako taková není pokřivena jak u konkurence a v mnohých detailech je velmi přesná (například v druhé epizodě odkaz na smlouvu ze Saragossy 1529). Tento princip je mne velmi sympatický, a dílo si tedy mohu více užít, aniž bych jej automaticky podroboval historické kritice. Jak seriál z roku 1980 tak Šhogun z tohoto roku respektují Clavellův uctivý přístup k historii.
Jaké že vlastně bylo to ekonomicky zaostalé Československo na konci 80 let...
V roce 89, jsme ve výrobě z následujících vstupů složek do ekonomiky, které uvádím ve sloupci, z CELÉHO světa, při přepočtu na počet obyvatel, byly na:
elektrická energie - 12 místo
surové železo - 3 místo
surová ocel - 6 místo
výroba cementu - 3 místo
kyselina sírová - 10 místo
bavlněné tkaniny - 1 místo
a dále (například):
druhá největší flotila zaoceánských tankerů, ze států jenž nemá přímí přístup k moři, byla ta Československá, do dnes v Evropském průměru vlastní nejvíce nemovitostí Čechoslováci...
a dále:
v 80 jen 7 zemí na světe dokázalo vybudovat Jaderné Elektrárny (JE). Dukovany jsou z 95% naše dílo, kdy vstup SSSR byl pod 5%. Když teď o tom přemýšlím i ten IKEM se vybudoval před rokem 89. Orlická přehrada se od prvního plánu do zprovoznění budovala pod 6 let... 10 let před rokem 89 ve srovnání s dekádou po roce 89 se narodilo v Československu o jeden milion dětí více. V 89 neexistoval státní dluh, naopak. Mám pokračovat?
Za co, že jsme svoji soběstačnost vyměnili? Za sítě fastfoodu, za to že každoročně jak lokajové posíláme na "západ" stovky miliard? Ne my nepatříme na západ, my PATŘÍME západu a stále tomu zde mnozí lidé tleskají, proč to nevidí a nechtějí vidět?
Žádné letoun z rodiny "stealth" (F117, F22, F35, SU-57. etc.) není radilokačně (radar - radio detection and ranging) "neviditelné". Tato neviditelnost v praxi znamená, že radarový odraz/profil je minimalizován na nejnižší možnou mez. Problém je, že "stealth" letouny jsou vyjma této výhody, ve všech ohledech (letová obálka, výkon, nosnost) horší než stroje běžné konstrukcě. Výhoda SU-57 oproti např F22 (které se již od roku 2011 nevyrábí) je, že muže nést větší tonáž uvnitř draku (cokoliv na závěsech naruší neviditelnou vlastnost letounu). V tyto dny se pro SU-57 testují i nové mnohem výkonnější motory Saturn Al-51F-1. P.s.: I proto je nejen pro ČR nákup F35 diskutabilní, kdy jsme měli dále užívat pro nás skvělé Gripeny.
Nejméně 104 Palestinců bylo zabito a 760 zraněno po střelbě izraelských sil v Gaze. (Nejdříve napočítali 77 obětí, ale toto číslo se zvýšilo)
V nemocnicích Kamal Adwan a al-Shifa na severu Gazy zemřelo šest dětí na dehydrataci a podvýživu, další jsou v kritickém stavu.
Izraelské nálety a ostřelování zabily nejméně 30 lidí při samostatných útocích v táborech Nuseirat, Bureij a Khan Younis v Gaze.
Nevládní organizace Save the Children tvrdí, že svět je "svědkem masového zabíjení dětí ve zpomaleném záběru" v Gaze.
Ministerstvo zdravotnictví Gazy uvedlo, že v nemocnicích Kamal Adwan a al-Shifa na severu Gazy zemřelo šest dětí na dehydrataci a podvýživu, další jsou v kritickém stavu.
Od 7. října bylo při izraelských útocích na Gazu zabito nejméně 30 035 lidí a 70 457 jich bylo zraněno. Revidovaný počet izraelských obětí, útoku ze 7. října činí 1 139 osob.
Představuji si jak se v Ruské Federaci rozhodují koho po eskalaci války s Aliancí, použijí jako odstrašující případ formou omezeného jaderného útoku a stále více mne vyhází ČR a Praha. Polsko má silnou a vynikající pozemní armádu. Slovensko a Maďarsko je ve svém postoji k RF nejstřízlivější. Útok na Německou Spolkovou Republiku, Francii (která vlastní jaderné zbraně), by nejspíše znamenalo plnohodnotnou jadernou výměnu.
Rovnice je následující: Pro západ jsme již jako kolonie (závislý model ekonomie) účel splnili, kdy jsme nyní postradatelní více než kdy před tím, pro východ jsme ideální cíl, k odstrašení západu. Bravo nám.
Představuji si jak se v Ruské Federaci rozhodují koho po eskalaci války s Aliancí, použijí jako odstrašující případ formou omezeného jaderného útoku a stále více mne vyhází ČR a Praha. Polsko má silnou a vynikající pozemní armádu. Slovensko a Maďarsko je ve svém postoji k RF nejstřízlivější. Útok na Německou Spolkovou Republiku, Francii (která vlastní jaderné zbraně), by nejspíše znamenalo plnohodnotnou jadernou výměnu.
Rovnice je následující: Pro západ jsme již jako kolonie (závislý model ekonomie) účel splnili, kdy jsme nyní postradatelní více než kdy před tím, pro východ jsme ideální cíl, k odstrašení západu. Bravo nám.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Viděl jsem větší úsek tohoto pořadu, a zrovna tato část byla míněna jak satira na postoj západu kde se vážně diskutovalo beze ironie o bombardování Krymu. Pokud je nějaké město určeno jako cíl jaderné odvety a odstrašení je to geopoliticky bezvýznamná Praha. Západ kvůli ČR do 3 světové nepůjde - naopak toto bude jasný Signál pro Paříž, Londýn atd.