Vskutku, velká krize. V Brně hospody v centru imrvére narvané, vejce Benedikt v nich za 240 korun. Už brzy začnou tzv. vánoční trhy, kde hmota připomínající bramborák stojí 230 korun a 2 deci turbomoštu, směsi podřadné kořalky a nejakostního jablečného džusu nalévají za 75 kaček.
Marketinkově vyhnané blafy. Obratný PR tu přitom lidem vsugeroval, že to jsou prý ty nejepší vànoce na světě a že tak to má být.
Hipsterská propaganda v médiích ukazuje svoji sílu. Radnice si k tomu účtují za pronájem místa na náměstích pálky z jiného světa. Dobře nám tak.
Jakápak ale krize? Možná leda vlastního rozumu a úsudku 😉
Což takhle, milí diskutéři a odborníci na geopolitiku a světové mocnosti, napřít síly k přízemním, každodenním domácím záležitostem? Čili zavést povinný vojenský výcvik, třeba púl roku intenzivně, vrátit do škol civilní obranu a začít se starat o vlastní bezpečnost. Aha, NIMBY, jasný.
Jen tak pro zajímavost, hrdinové od klavesnic. Víme, kde máme nebližší kryt, v připadě, že by něco hvízdlo? Nevíme? Není divu, vesměs už neexistují nebo nejsou použitelné.
Víme, jak se chovat v krizi? Takový dvoudenní black out nás spolehlivě rozloží, bych si tipl.
Tohle mají teď politici řešit a ne objíždět konference a vypouštět teplý vzduch.
A až si tohle doma vyřešíme, teprv mudrujme a raďme mocnostem, jak co maj řešit.
Protože jinak dopadneme jako v roce 1938. Ono se to u nás neučí, ale Mnichov nebyla zrada, jak se prezentuje. Tehdy to byla reakce Spojenců na naši dlouholetou laxnost při budování obranyschopnosti ČSR.
Pojďme si to konečně říct bez omáčky a keců kolem. Stav, kdy je v každém jihomoravském okrese plnohodnotná nemocnice, není udržitelný. Už dlouho. V některých okresech (Hodonín) jsou dokonce dvě nemocnice, k tomu dalších 20 km na obě strany další dvě (UH, BV) a za kopcem Brno s dvěma obřími fakultkami, onkologickým ústavem, vojenským špitálem a dvěma městskými špitály.
Ty okresní špitály fungují za cenu porušování českých zákonů a zákoníku práce. Některá oddělení jsou našponovaná tak, že odchod jednoho dvou lékařů zavře celý nemocniční blok i s návaznými odděleními.
Vážení politici, přestaňte už konečně vypouštět prázdné fráze, případně řešit kvadraturu kruhu. Od toho vás neplatíme.
Zdravotní péče je. Je vysoce nadprůměrná na tolik, kolik si platíme. Jen si zvykněme, že nemůže být špitál do 20 km.
V násobně bohatším Norsku jezdí rodičky běžně rodit 180 - 200 km. Přestaňme si tady furt něco nalhávat. I tenhle panující socialismus u nás má své limity a ten systém narazil na své hranice.
Pokud už chcete, politici něco mermomocí dělat, zaveďte pořádný povinný tělocvik do škol a daňově zvýhodněte lidi, co se o své zdraví starají.
V době umělé přezaméstnanosti, mizející výrobě čehokoliv, v době, kdy se z veřejných peněz krmí už skoro čtvrtina práceschopných obyvatel (a v mediánu bere o sedm tisíc víc než sokromý sektor, který své "správce", kontrolory a regulátory odevzdaně živí), v době rozvinutého socialismu a v době nárokové, není jiné cesty, než stále zvedat daně, tištěním peněz znehodnocovat lidem majetky a zvedat věk odchodu do penze.
Tohle fakt, chceme?
Fakt jsme tak socialismem až geneticky prolezlí?
Snižme daně, vyházejme třetinu státního aparátu a začněme se starat v první řadě každý jeden sám o sebe a přijměme odpovědnost za vlastní žití.
Je to jednoduché. Čím víc státu, tím méně svobody. Ať už ti halucinátoři v politice kdákají cokoliv. Vychází z nich leda tak bezobsažný, smradlavý teplý vzduch.
Jedna věc je dělat komika v roli hejtmana, který nic moc ve skutečnosti nerozhoduje a může vesele mudrovat ve videjkách nad margináliemi a vzbuzovat dojem, že se o něco zásadního postará.
Ano, časti lidí tato show vyhovuje.
Naprosto odlišná disciplína je parlamentní politika, tam není pro šaškování ve videích místo a voliči je těžko ocení. Pan Grolich je inteligentní a dobře to ví. Proto se do zachraňování strany, které vděčí za kariéru, nehrne a nepohrne.
Mimochodem, takové malé zavrtění volebním psem. Na jihu Moravy vyhrálo Spolu, s cca 40 % přízně voličů, kteří se zúčastnili. S uvedenou cifrou se vítězové, samozřejmě, chlubí - pokud bychom ovšem podělili zapsané voliče, kterých je v kraji skoro milion s hlasy pro pana Grolicha, jenž jich osobně posbíral přes úctyhodných 40 000, pak se dostaneme k zhruba pouze pětoprocentní reálné podpoře onoho lídra.
Na tomhle, jestli chtějí lidovci fakt stavět, tak sbohem a šáteček.
Kraje jsou nicméně lředevším zbytečně drahým průtokovým ohřívačem financí, směřujicích z centrální úrovně do regionů. Mimochodem, roční rozpočet samotného Brna je zhruba o 8 miliard korun vyšší než rozpočet Jihomoravskěho kraje.
Vypadá to nejspíše na konec KDU-ČSL v reàlné politice. Spolu s koncem lidovců by mohly skončit i kraje, které jsou zbytečně drahým žroutem našich daní. Před čtvrtstoletí ostatně vznikly za velkého přispění tehdy silných lidovců, kteří vynikali a vynikají především ve schopnosti rozdělit politické pašalíky bratrům.
Tento systém se vyčerpal, je čas otevřít okna a pustit do politiky i celě společnosti čerstvý vzduch.
Bože, ty to vidíš.
Jestli mají lidovci ještě někde nějaké voliče, tak na vesnicích a malých městech. A tenhle ministr chce zálohováním připravit radnice o prachy z tříděného odpadu, který dnes díky tomu, že jejich obyvatelé poctivě tříděj jako diví, obce se ziskem obchodují.
Podle odhadů řady radnic si navíc po zavedení povinných záloh na petky a nápojové plechovky za odpady každý připlatí desítky, možná až stovky korun ročně.
On sice pan ministr vykládá, že to bude naopak. Třeba tak nějak podobně, když v Brně jako náměstek primátorky prosadil stavbu náplavky (a prý protipovodňových opatření, na potoku nad kterým je Brněnskà přehrada!), prý za 400 milionů korun, jak tvrdil v roce 2019 do médií. Je rok 2024, náplavka není hotová a teď stavitelé zverejnili, že náklady mají být 1,4 miliardy.
To se nám to rozhazuje z našich daní, co?
Ale pámbú to vidí! 😉
Zajímavé bude ovšem sledovat, kam se pan ministr vrtne za rok, až lidovci vyšumí z politiky podobně jako před nimi socani, zelení a spol..tipl bych to na nějaké teplé místo ve spalovně nebo nápojářské firmě. Amen.
14.1. 2019 napsala čtk toto:
Brno - Brno by mělo v příštím roce začít s oživením nábřeží řeky Svratky v úseku od koupaliště Riviéra k viaduktu na Uhelné ulici. Součástí prací jsou protipovodňová opatření, ale také kolonády pro pěší nebo nová zeleň. Předpokládané náklady jsou 400 milionů korun, řekl dnes novinářům náměstek primátorky Petr Hladík (KDU-ČSL). Více než polovinu získá město z dotace z Evropské unie. Hladík navrhne začít přípravu na práce i na dalších úsecích Svratky a také na řece Svitavě.
Dokončení stavby na řece Svratce v úseku od Riviéry po viadukt na Uhelné je v plánu v roce 2022. "Hlavním cílem je ochránit před povodněmi Staré Brno a vytvořit živou zónu v okolí řek, kde se budou potkávat lidé. Po obou březích vzniknou trasy pro procházky, kavárny a podobně," řekl Hladík, který má na starosti životní prostředí. Podle něj to ochrání od povodní Mendlovo náměstí, Vídeňskou ulici a okolí.
Obrázek si může udělat každý podle sebe. Pán dnes ministruje. Ne ovšem v kostele.
Bože, to je takový problém propojit doktorské databáze? Dyť to je triviální věc - viz rejstříky dlužníků, kde stačí dvě kliknutí a banka vám hned řekne, že vám nic nepůjčí nebo naopak půjčí. Stejně tak třeba funguje databáze sebraných bodů při dopravních přestupcích atd.
Navlas stejný problém byl při střelbě v Uherském Brodě s devíti mrtvými už před devíti lety - tehdy všichni kdákali, že se databáze propojí.
Stejný problém s nepropojenými databázemi byl i v případě sadistického vraha Radima Odehnala už v roce 2009 v Brně.
A to je pořád dokola,
Starostové a místní nejlíp vědí, kde hrozí voda. Bylo to tak odjakživa. Ať se do toho přestane stát montovat a zamotávat a poskytne těm obcím ihned veškerý servis, případně vykoupí baráky v záplavové zóně a nechá lidi postavit jinde.
V Holandku například měla (nebo možná ještě má) tamní vláda projekt kvůli stoupajícímu mořil. Lidem z těch končin zaplatila snad 80 % veškerých nákladů s přesídlením, dokonce do zahraničí. Spousta Holanďanů si tak postavila baráky třeba v okolí Žacléře nebo Královce, co vím. Druhá věc je jestli v nich skutečně všichni bydlí - ale lidi z ohrožených lokalit dostali od společnosti alternativu.
Pokud by odmítli stěhování, pak jim už těžko nějak z veřejných prostředků pomoci. Pak už je to jejich soukromá válka se všemi následky.
Střední doba dožití mužů v ČR je v současnosti podle staťáku 76 let.
Vláda oznámila, že cílem jejich reforem je, aby lidi strávili v penzi 21,5 roku.
Je mi 61 let. Podle toho, co vykládají správci našich daní, bych tedy měl být 7,5 roku v penzi. Do důchodu mi zbývá odpracovat ještě 3,5 roku.
Kdepak udělali naši soudruzi chybu, přátelě?
Nicméně, to máme za to, že tady tolerujeme už přes sto let socialismus. Různě zabarvený, různého typu, někdo mu říká dokonce demokracie 🙂
...Dobře nám tak.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Děti do kavárny nepatří. Zrovna dnes v Brně jedna nařvaná rodinka rozvrátila hezké sobotní odpoledne nám všem ostatním.
Pětiletý řvoucí spratek se válel uprostřed místnosti, čtyřletá sestra skákala po židlích, paviáni hadra. Rodiče si s nimi nevěděli rady.
Pointa. Byla to rodina majitele kilometr vzdálené hospody.
A vůbec. Rád budu chodit do podniků, kde bude cedulka: Nevychovaní rodiče a jejich ratolesti nejsou vítáni. Jen do toho. Můj podnik, moje pravidla.
3 odpovědi