Jakmile se tito lidé jednou dostanou do LDN, mají to spočítané ! Ty důchoďáky budou potřeba víc a víc ať se Vám to líbí nebo ne, ale zásadní problém bude v kapacitách a hlavně zásadní věc bude CENA !!! Mnozí důchodci na něj mít nebudou ! Většinou to doplácí rodina, ale ten kdo ji nemá, tak má asi smůlu !
Nezlobte se, ne, nebudou. O své stařečky se mají v první řadě postarat jejich děti. A stát jim to má umožnit, ať už daňovými nebo pracovními úlevami.
Zločinem bylo zrušení třetího pilíře důchodového pojištění vládou Sobotky a socialistů.
Kdo nemá děti a nenaspořil si na stáří, má holt, smůlu. Každopádně nemusel živit děti, o to víc prostředků mu zůstalo pro sebe a řešení své situace.
Jistě, jsou případy hodné solidarity, o těch se nebavíme, pro ty lidi je tady důchoďáků dostatek, jim zaplaťme péči a pořádně i ošetřující personál.
Ale systémově řešit stárnoucí populaci stavěním starobinců a odsouvání lidí do baráků, kde jen čekají, zda náhodou někdo někdy za nimi přijde, je antisociální. Akorát staré lidi společnost odklidí z veřejného prostoru. A ještě se tu tváříme, jaké jim děláme dobro.
Nebo snad bude za 20 let žít 5 milionů penzistů ve starobincích?
Citace ze článku :
"Ke snaze českých pojišťoven reagovat na stárnoucí populaci a podporovat osoby s omezenou soběstačností se na konci listopadu přidala i vláda. Ta s Českou asociací pojišťoven podepsala Memorandum o společném úsilí v oblasti zvýšení kapacit a zlepšení podmínek pro fungování systému dlouhodobé péče o osoby s omezenou soběstačností. „Je to dobrý příklad spolupráce veřejného a soukromého sektoru, který přispěje k řešení dlouhodobé péče v Česku,“ uvedl ke spolupráci premiér Petr Fiala."
*
Memoranda jsou k ničemu. Dávno měla fungovat pořádná komerční pojištění i třetí pilíř důchodového spoření, které soudruh Sobotka a ČSSD bez náhrady pohřbili.
Stavět starobince? To má být státní politika? Děkuji, nechci.
Místo toho snižte všem plošné daně, a od daní zcela osvoboďte ty zaměstnance, kteří se chtějí o své rodiče ve stáří a nemohoucnosti doma starat a doopatrovat je.
Tuto dobu péče o stařečky pak započítejte do odpracované doby - a po dobu pečování o rodinného příslušníka jej plaťme z rozpočtu, ve výši obvyklé mzdy pečovatele v místě.
Pro vážněji nemocné lidi, kteří nikoho nemají nebo vyžadují opravdu specializovanou péči, máme k dispozici řadu okresních s obecních špitálů, jejichž části by se mohly přeměnit v LDN.
Tady se ukazuje celá bída naší kvazipolitiky. Nenabízí se program, ale nějaké vice ci meně profláknuté tváře, spíše mluvicí hlavy.
Jednou je tentýž člověk "odborníkem" na lesy, jindy tentÿž na finance a pak zas třeba na produkci mléka.
Výsledkem je nepoživatelný produkt - hlavně, že si to kluci a holky co spolu mluví, pak nějak mezi sebou rozhodí.
A platí to u všech qasipartají co je tady máme. Vyprázdněné, nabubřelé veliké nic.
Na Soutoku není třeba žadného dalšiho státního regulačního molochu. Ochrana je dostatečná.
Kdo to zná, ví, že jo to pro běžné turisty těžko přístupné místo, v sezoně navíc plné komárú. I proto je to tam furt fajn a bude tomu tak i nadále. Tam nechodí bivakovat lidi, co nemaj rádi přirodu 🙂
Zas tady Hladík a spol. koná nevyžádané "dobro" za naše peníze. Podobně, jak prosadil mnohonásobně předraženou náplavku v Brně pod rouškou protipovodňových opatření. Na říčce, co vytéká z Brněnské přehrady.
Už je toho plýtvání daněmi dost!
Přesně tohle jsou věci, které u řady lidí budí oprávněný vztek, nedůvěru ve společenské uspořádání (když už ten náš nevýkonný quasi systém za moc nestojí) a otravují společnost jako jed.
Když jsem začínal před 30 lety s novinařinou, tak zlomek takového jednání znamenal okamžitý odchod z politiky a možná i kriminál.
Vyjádření hejtmana je neuvěřitelné a neudržitelné. Tady si hoši pletou službu veřejnosti s vrchnostenskými manýry. Hanba jim a hanba nám, že si to necháme líbit.
Když se tady cca před rokem a půl psalo o tom, že by měla probíhat cvičení na takové případné situace, tak spousta lidí tady psala, že je lepší mít levné energie a že se cvičit na takovou situaci nechtějí, protože si válku nepřejí. To je hezké. Já také ne, ale připravená bych byla ráda. Díky tomu veřejnému mínění a různým průzkumům (politici dají na veřejné mínění a průzkumy) se raději usilovalo o úplně něco jiného. Lidi totiž víc tlačí problémy drahého másla, vajec, piva apod. Tak si tady prosím teď nestěžujte, že nejsme na nic připraveni.
Rozhodně si nestěžuji. Voják se stará, voják má 🙂
Politiky si platíme z daní proto, aby se zabývali zásadními záležitostmi - a pokud se domníváte, že "lidi tlačí problémy drahého másla..." atd, pak to není předmětem mého postu.
Předmětem mého postu je setrvalá pasivita tohoto národa. Ostatně jsme to pocítili už před začátkem 2. světové války. Tady si vyprávíme srdceryvné zkazky o "Mnichovské zradě", což je ve skutečnosti propagandistická šalba a klam.
Kdo by se totiž bral za svobodu státu, který pro ni neudělal zhola nic - a přitom Masarykův a Benešův stát měl nejméně od roku 1932 informace britských a amerických tajných služeb, co Hitler chystá. Neudělali jsme pro svoji záchranu zhola nic, postavili pár opevnění, děravých jako řešeto a pak předvedli quasimobilisaci, která skončila složením zbraní a ve finále skvělým vyzbrojením wehrmachtu pro jejich Drang nach Osten. No a za pár týdnů hrdinný český národ hákoval pro Říši, v brněnské Zbrojovce ještě dvě nedcěle před koncem války delňasi trhali normy na 120 %, bo za to byly přídělové lístky navíc. Takže u nás nic nového ani po těch 80 letech.
Hlupáci si historii znovu zopakují - ale možná máslo zlevní :-)
Před třemi jsem se ptal na jihomoravském hejtmanství, jaké jsou instrukce ohledně civilní obrany. A kde jsou připadně kryty (nejsou, samozřejmě). A kdy začnou aspoň na středních školách děcka učit co a jak. A kde se případně dají nafasovat prostředky civilní ochrany.
Vysmáli se mi, žeprý krizové scenáře si mám najít na webu hasičů. Takže, není a ani nebude nic.
Přiznačné pro tuto společnost je, že se problém tematizuje den poté, kdy s tím vyšlo veřejně Německo, které začiná svoje občany na válku aspoň nějak připravovat.
No nic, však nás se to netýká, žejo. My to vyhrajem u klavesnic na webu.
Děti do kavárny nepatří. Zrovna dnes v Brně jedna nařvaná rodinka rozvrátila hezké sobotní odpoledne nám všem ostatním.
Pětiletý řvoucí spratek se válel uprostřed místnosti, čtyřletá sestra skákala po židlích, paviáni hadra. Rodiče si s nimi nevěděli rady.
Pointa. Byla to rodina majitele kilometr vzdálené hospody.
A vůbec. Rád budu chodit do podniků, kde bude cedulka: Nevychovaní rodiče a jejich ratolesti nejsou vítáni. Jen do toho. Můj podnik, moje pravidla.
Vskutku, velká krize. V Brně hospody v centru imrvére narvané, vejce Benedikt v nich za 240 korun. Už brzy začnou tzv. vánoční trhy, kde hmota připomínající bramborák stojí 230 korun a 2 deci turbomoštu, směsi podřadné kořalky a nejakostního jablečného džusu nalévají za 75 kaček.
Marketinkově vyhnané blafy. Obratný PR tu přitom lidem vsugeroval, že to jsou prý ty nejepší vànoce na světě a že tak to má být.
Hipsterská propaganda v médiích ukazuje svoji sílu. Radnice si k tomu účtují za pronájem místa na náměstích pálky z jiného světa. Dobře nám tak.
Jakápak ale krize? Možná leda vlastního rozumu a úsudku 😉
Což takhle, milí diskutéři a odborníci na geopolitiku a světové mocnosti, napřít síly k přízemním, každodenním domácím záležitostem? Čili zavést povinný vojenský výcvik, třeba púl roku intenzivně, vrátit do škol civilní obranu a začít se starat o vlastní bezpečnost. Aha, NIMBY, jasný.
Jen tak pro zajímavost, hrdinové od klavesnic. Víme, kde máme nebližší kryt, v připadě, že by něco hvízdlo? Nevíme? Není divu, vesměs už neexistují nebo nejsou použitelné.
Víme, jak se chovat v krizi? Takový dvoudenní black out nás spolehlivě rozloží, bych si tipl.
Tohle mají teď politici řešit a ne objíždět konference a vypouštět teplý vzduch.
A až si tohle doma vyřešíme, teprv mudrujme a raďme mocnostem, jak co maj řešit.
Protože jinak dopadneme jako v roce 1938. Ono se to u nás neučí, ale Mnichov nebyla zrada, jak se prezentuje. Tehdy to byla reakce Spojenců na naši dlouholetou laxnost při budování obranyschopnosti ČSR.
Pojďme si to konečně říct bez omáčky a keců kolem. Stav, kdy je v každém jihomoravském okrese plnohodnotná nemocnice, není udržitelný. Už dlouho. V některých okresech (Hodonín) jsou dokonce dvě nemocnice, k tomu dalších 20 km na obě strany další dvě (UH, BV) a za kopcem Brno s dvěma obřími fakultkami, onkologickým ústavem, vojenským špitálem a dvěma městskými špitály.
Ty okresní špitály fungují za cenu porušování českých zákonů a zákoníku práce. Některá oddělení jsou našponovaná tak, že odchod jednoho dvou lékařů zavře celý nemocniční blok i s návaznými odděleními.
Vážení politici, přestaňte už konečně vypouštět prázdné fráze, případně řešit kvadraturu kruhu. Od toho vás neplatíme.
Zdravotní péče je. Je vysoce nadprůměrná na tolik, kolik si platíme. Jen si zvykněme, že nemůže být špitál do 20 km.
V násobně bohatším Norsku jezdí rodičky běžně rodit 180 - 200 km. Přestaňme si tady furt něco nalhávat. I tenhle panující socialismus u nás má své limity a ten systém narazil na své hranice.
Pokud už chcete, politici něco mermomocí dělat, zaveďte pořádný povinný tělocvik do škol a daňově zvýhodněte lidi, co se o své zdraví starají.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Lidi v Brně se zkrátka stali předmětem zdejší léty propracované marketinkové bubliny. Nikdo ovšem nikoho nenutí se podílet na nákupech a konzumování nabízeného zboží.
Pokud tady lidé akceptují vejce benedikt za 260 korun nebo považují směs podřadné kořalky a jablečného moštu za symbol autentického zážitku, ok.
Nelze se pak divit cenám. Na rovinu, mésto plné nadprůměrně vydělávajících státních zaměstnanců a dotovaných vysokoškoláků, plné cizinců, na tyhle útraty má, ok.
Jen mi není úplně jasné, zda by se organizování tohoto kračunu, vydávaného za adventní nebo vánoční, mělo podílet tak neúměrně město.
Možná by si mohli vzít v Brně příklad z Brunicku. Zní to podobně, realita je ale o světelné roky jinde. 🙂.