Ale ono to nevede k tomu, že by člověk získal nějakou fantastickou schopnost přijít na novátorská řešení, ale spíš naopak, že si všímá toho, kde věci nedávají smysl, a nebloudí a nezkoumá nějskou slepou uličku.
To psal i Grothendieck, že on nebyl génius v pravém slova smyslu, naopak, spousta ostatních chápala vše mnohem dřív, ale on dokázal najít to na čem záleží, zatímco ostatní odvedli strašnou spoustu práce, která nikdy nebude mít větší význam.
Jako příklad, před lety jsem si dal Odkaz 1 jako wallpaper. Tehdy mi to připadalo jako poměrně reálná jakoby postapo scéna, kde přijíždí vlak. Teď mi to připadá spíš jako nějaké útržky poslepované dohromady, ta celistvost je pryč. A tak je to i se vším ostatním.
A jak to máte s imaginací? Myslím tím jestli mraky na obloze, skvrny na zdi a pod. vám něco připomínají nebo ne? A jak to bylo dříve než jste začal brát olovo?
Já se ptám, co chcete měřit. Aby se to zase nezaseklo na tom, že já tvrdím, že to tak být má, a vy že rozhodně ne.
Já chápu moc dobře, že tady někdo idioty vždycky odvede za ručičku, a inteligentní lidi sabotuje, jen netuším proč. Už podle tpho jak (ne)argumentujete tipuju, že jste jedním z nich, a víte dobře, že taková otázka není fér.
Chci aby se odborně stanovil obsah olova v moči, v krvi, vyšetření erytrocytů a erytroblastů a stanovení plumbemie. Pak by se hodila normální kompletní zdravotní prohlídka. Následně by si vás prohlédnul neurolog a udělal opět základní testy. Zároveň je nutné znát sloučeninu olova, kterou přijímáte, v jakém dávce a jak často. To by pro začátek stačilo, abyste přesvědčil někoho jako jsem já 🙂
Ale vy zase utíkáte od tématu 🙂 Žádám vás o to, abyste ukázal nějaké své dílo, ať už vědecké, umělecké nebo jakékoliv jiné, které by ukazovalo na vaše výjimečné duševní schopnosti. Už je to trochu pochopitelnější?
Vżdyť říkám, že ho beru už roky. Co chcete vyšetřovat? Ona ta otrava nemá příznaky?
IQ měří mozeček, je to tipování si. Čistá statistika bez chápání mechanismů.
Tady na těch velrybách jsem trochu spekulativně popsal jak to asi funguje: Odkaz
Takže nejdete do kontrolovaného experimentu, který by prokázal zda máte pravdu nebo ne?
Na velryby se pro tuhle chvíli vykašleme. Mě zajímate vy 🙂 Tvrdíte, že vám olovo zvyšuje rozumové schopnosti. Co jste tedy ve svém životě dokázal? Co jste vytvořil tak úchvatného? Vždyť vy byste měl být schopen strčit do kapsy i Leonarda 😄 Co Leonarda, i Einsteina, nebo Newtona. Tak se pochlubte :-)
Co není pravda?
Beru ho už roky.
Jinak jak vy si tedy vysvětlujete ten katastrofální pokles inteligence v moderní době? Chápete, že typický představitel mladší generace než jsou boomers v americe, a husákovy děti v česku prostě nemá inteligenci na to, aby udržel základy společnosti v chodu?
Můj oblíbený příklad, bohužel v AJ: Odkaz Takhle nikdo mluvit nedokáže.
No a neměl byste tedy mít vyšší iq než průměr? Já tady čtu opak 🙂 Zbytnělé ego nepochybně, ale znalosti někde na úrovni nižších ročníků základní školy. A inteligence pod průměrem.
Tak co, jdete do toho pokusu, jak jsem ho navrhnul? Máte na to?
Teteaethyl olovo se předpokládám spálilo v tom motoru, a omamné účinky má chloroethan, kterým se ti dělníci možná i sjížděli schválně.
Olovo se vyskytuje v proteinech jako je kalmodulin, kde údajně nahrazuje vápník, který tam údajně patří. Olovo do něj zapadne o několik řádů snáz, než mnohem reaktivnější vápník.
O tom travičství jsem nikdy neslyšel, a přijde mi to nereálné. Ve starší literatuře je popsaný jako lék. S poměrně nepříjemnými příznaky při předávkování.
Cín býval slitina cínu a olova, v poměru nepamatuji si jistě jestli 60/40. Ve starém Římě v něm i vařili.
Právě že olovo předchází tomu růstu, a až po jeho vyřazení nastává úpadek, a je to všude a vždycky. Jako by civilizace bez něj nebyla možná, člověk s ním byl pán, a ten bez něj špína, otrok, divoch. Ve velkém množství se našlo i ve čtvrt milionu let starých zubech neandertálských dětí.
Ani jedno z toho co jste napsal není pravda. Nu což. Tím bych diskusi o olovu uzavřel🙂
Jinak, pokud byste chtěl svou pravdu dokázat a tím zachránit lidstvo před úpadkem, není nic jednoduššího. Nechte si každý den podat svým lékařem vodný roztok například 5g octanu olovnatého. A po týdnu ať vám provede kompletní vyšetření. A takhle to dělejte třeba půl roku. Výsledek publikujte v nějakém odborném časopise. Nebo, kdyby to zlotřilí vědci nechtěli přijmout, tak třeba na svých internetových stránkách. Mnoho zdaru🙂
To není odbíhání od tématu, byl to příklad problému, které způsobuje jeho nedostatek.
1) Snadno si můžete najít, že octan nebo chlorid jsou normálně rozpustné. Nevím proč vás někdo učil cokoliv jiného.
2) Nepůsobí. Mozek naopak nefunguje při jeho nedostatku. Výsledkem může být "studijní typ", který ale nemá z ničeho rozum, nedokáže myslet abstraktně a studiem si kompenzuje to, že na nic nepřijde vlastní hlavou. Příklady jsou vidět všude kolem. Často svalováno na nedostatek "tacitních znalostí" a pod.
3,4) Organismy si ho hromadí, protože ho mají málo. Pozůstatky lidí v minulosti kdekoliv a kdykoliv před 20. stoletím mají vysoké hladiny u vysoce postavených, či jinak úspěšných lidí (např. Newton), a vysoké hladiny korelují se vzestupem civilizací.
1) To bych čekal že najdete víc jak dvě sloučeniny, když mají být "normálně rozpustné ve vodě" 😄 Co elementární olovo? Co jeho oxidy? A co je pro naši diskusi nejdůležitější - co jeho organické sloučeniny? Například takové tetraethylolovo, které se desítky let přidávalo do benzinu?
Jinak k těm dvěma molekulám co uvádíte: chlorid olovnatý způsobuje chronickou otravu olovem u člověka a je karcinogenní. Octan olovnatý způsobuje akutní otravy. Na člověka stačí 20gramů (ale jsou popsané případy kdy stačilo 5gramů). Je to oblíbený prostředek travičů už od antiky. V menších dávkách vyvolává potrat a při dlouhodobé expozici je karcinogenní.
2) To byste musel dokázat...
3) "Organismy si ho hromadí, protože ho mají málo" - to byste opět musel dokázat. Jakým mechanismem se to děje? Za jakých podmínek? Z jakých sloučenin? Jak je to regulováno? ... a tak dále. Chemie je věda. Tam si nemůžete něco jen tak bez důkazu vymyslet a pak to hlásat do světa 🙂
U Newtona bych zvýšený obsah olova čekal. Byl to alchymista (až na druhém místě fyzik) a denně s ním pracoval. Stejně u jeho kolegů v té době. Neznali ještě ochranné pomůcky.
"Vysoké hladiny korelují se vzestupem civilizací" Korelace není kauzalita. Civilizace se nerozvíjela, protože by lidé přijímali více olova, ale naopak přijímali více olova, protože jejich civilizace byla schopná ho zpracovávat. Ty úplně nejrozvinutější civilizace si zároveň uvědomovaly jeho toxicitu. Třeba cínové nádobí se od renesance povinně puncovalo, čímž výrobce ručil za to, že je cín čistý a neobsahuje olovo. Tím pádem se z něj majitel neotráví.
Z velké části ano.
Podívejte se kolem sebe - Odkaz 1
Ono to může působit legračně, ale ta AI má v podstatě pravdu, ten člověk je úplně na odpis. Já vůbec nechápu, proč by se někdo měl něco takového učit, to jsou věci které každý naprosto normálně chápal, a nikdo to nepotřeboval nijak vysvětlit.
I je vidět jak nabobtnává slovní zásoba, jak se lidi potřebujou obejít bez toho abstraktního myšlení, a naučit se to, co se nikdy nikdo učit nemusel.
No moment. Neutíkejte od tématu. Odkud máte informaci že 1) sloučeniny olova jsou normálně rozpustné ve vodě 2) sloučeniny olova nepůsobí neurotoxicky 3) organismy nemají problém vyloučit olovo, které se jim dlouhodobě ukládá ve tkáních 4) organismy (člověk) mají v současnosti nedostatek olova. Toto všechno tvrdíte. Přičemž
1 a 2 jsou lži, což ví i student středoškolské chemie. 3 a 4 jsou rovněž lži, což ví vysokoškolský chemik. Proto se vás ptám, jestli si to vymýšlíte sám, nebo vás tím někdo krmí. Či je to zas nějaká nová konspirační teorie jako plochozemě a podobně.
Ne, jsou normálně rozpustné ve vodě.
Neurotoxické není, naopak bez něj nefunguje mozek správně. (proto je ve světě čím dál větší chaos)
Vylučovat ho není zásadní problém, jen se nevylučuje, protože je ho dnes prakticky vždy nedostatek. Navíc je zdá se omezená schopnost zpracovat ho naráz, a dlouholetý nedostatek tak nejde doplnit jednou dávkou.
Vdechování žádného kovu není zdravé.
A to máte z vlastní hlavy, nebo odkud? V podstatě ke každému tomu odstavci co jste napsal by mě zajímal zdroj, nebude li vám to vadit🙂
Ne, ale mluvil jsem o olovu, a tam to srovnatelné je. Nicméně nikdo nepopírá, že dostatečná dávka není jedovatá, jako se otrávíte i tou solí.
Aha, tak to je jiná. U toho olova ovšem záleží na konkrétní sloučenině a na způsobu požití. Tam je u většiny sloučenin akutní orální toxicita přijatelná (kromě například dusičnanu). Problém je u dlouhodobé intoxikace. Protože sloučeniny olova se na rozdíl od soli rozpouští v tucích (proto jsou neurotoxické) a zároveň je tam omezená schopnost olovo z těla vylučovat. Takže jednorázově nemáte příliš problém, dlouhodobě se to ve vás nastřádá.
Druhý zásadní rozdíl mezi olovem a solí je v případě, že ho vdechnete.
V takové solné jeskyni nebo u moře můžete prosedět hodiny a nestane se nic. IDLH soli není myslím si dosud ani změřeno, protože to ani nemá smysl.
U toho olova to je přesně naopak. IDLH elementárního olova je 100 mg/m3. U tetraethyl olova je to dokonce jen 40 mg/m3. Pro srovnání třeba aceton má 5900 mg/m3, benzen 1595 mg/m3, chloroform 2440 mg/m3, oktan 4670 mg/m3.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Proč by nebyly? jo Vy jste NPC a žerete jim že je rasista či tak něco 😄
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Mě je ve skutečnosti nějaký Trump celkem fuk. Je to jen další mluvící hlava. Otázka je kam budou směřovat Spojené státy. Ale to je spíš věcí Trupových sponzorů