To už není opravdu o čem psát a ještě takhle? Byl jsem na jedné besedě o panu Werichovi, kde podobný názor také zazněl, ale dotyčný přednášející snesl na hromadu fakta a dal lidem na výběr, aby si udělali obrázek sami. Já si ho udělal a vážně pochybuji, že by se pan Horníček dal dohromady s takovým člověkem jak jej popisujete vy. Stačí si poslechnout forbíny, to je humor jaký už opravdu neuslyšíte.
Asi to tak bude. Budeme žít ve virtuálním světě a problém dobrat se skutečných informací bude hodně ztížen. Snad jedině v hospodě. Sám jsem zažil zlatou dobu internetu, kdy se vše psalo ručně, nebyly reklamy, hodně věcí se dalo stáhnout zdarma. Jedině souboje internetových prohlížečů způsobovaly, že člověk musel často upravovat zdrojové kódy stránek aby zůstaly funkční. Pak se vše zkomercionalizovalo, zautomatizovalo a přestalo mě to bavit. Už i ten internet není ke koukání.
Vidím to jako klasickou spirálu, ve které se vše vrací. Kdysi, ještě v dobách kdy autobusy mívaly vlečku a vozily nás do práce nebo do školy, měli jsme na trase průvodčí, která byla známá svým nekompromisním a nevybíravým postojem k omladině, ke které jsem tehdy patřil, k uvolňování míst pro starší a nutno říci, že s tím tehdy měla úspěch. Minulý týden se mi podařilo jet autobusem se školní mládeží a pozoroval jsem snad všechny tyto jevy popisované v článku. Najednou se do tohoto chumlu adolescentů pustila řidička autobusu stejně jako naše dávná průvodčí. Musel jsem se v duchu pousmát jak se mi to vybavilo. Její nevybíravá výzva slavila alespoň částečný úspěch. Obdiv pro tuto řidičku, v dnešní době to chce kus odvahy.
Ekonomika je ekonomika, ale co je mi líto je konec značky OK. Tu od nás už kdysi chtěli získat Američané, teď budou mít možnost. Do toho vidím zřejmé ukončení provozu Liberty. Rozprodej či spíše rozdání našich renomovaných značek už pomalu končí, není už co. Visíme teď v podstatě na Německu a pokud se ekonomicky rychle nevzpamatují, zažijeme teprve krušné chvíle.
Tatra dovede vyrobit cokoliv i pro civilní sektor. Hasičská technika patří mezi světovou špičku. Problém je to prodat. Firma bohužel doplatila na svou obchodní naivitu po roce 1990. Čekaly se velké příležitosti v zemích za železnou oponou a v Americe. Tatra vyhrála tendry v USA pro vojenskou techniku i další oblasti a podmínky byly velmi složité, velký podíl amerických dílů a dalších komponentů, které firma dříve nepoužívala, ale myslím, že politická lobby vše přerušila. Také v dalších zemích Evropy se žádné velké objednávky nekonaly. Zato jsme přišli o obrovské objemy vozidel, které se dodávaly do Číny, Ruska a Indie. Stále držím Tatře palce, ale to období červených čísel v ekonomických ukazatelích trvalo příliš dlouho. Snad už to tak není, protože tatrovácký vývoj dokáže stále zázraky, ať se jedná o vodíkový pohon a další technologické inovace.
Ořešák na zahradě má své pro a proti. Ořechy nejsou každý rok, zato listí vždy, kompostovat se moc nehodí, ale jde to. Bohužel mám na zahradě čtyři a nemít na zahradě vhodné odkladiště, asi by už nebyly. Hrabat se musí několikrát, jinak odejde trávník. Na stín je výborný, letos se obzvlášť hodil. Bohužel se objevuje nový škůdce vrtule ořechová a vidím poslední dva tři roky co to dělá s úrodou na Jižní Moravě, zničí prakticky vše. Pak už by kácení asi nastalo.
Pěkně sestavený článek, ale opravdu, co s tím? Věřím, že kdyby se nyní nakrásně vypsalo referendum s mezinárodním dohledem a kontrolou hlasování, dopadlo by to připojením k Rusku. Ty přesuny národností jsou již Ruskem vypilovány ve velké míře k dokonalosti a referendum by na tom asi nic nezměnilo. Obdobně by to dopadlo za pár let i v oblastech nyní okupovanými na Ukrajině, kde i před napadením v r. 2022 bylo dost Rusů.
Byl jsem před čtrnácti dny na koncertě Jarka Nohavicy na Hukvaldech v amfiteátru a se mnou několik tisíc "dezolátů a Putinových přisluhovačů." Jak by na tento článek asi reagovali tito návštěvníci. Přemýšlím co vede tohoto "svatého a vševědoucího" autora k psaní takovýchto článků. Napadají mě jenom peníze, člověk přece jen musí z něčeho platit složenky. Naštvat co nejvíce lidí, vyprovokovat je k napsání komentáře a cink, je tady koruna. Čím víc, tím líp. Nečíst a nereagovat, ale nějak mi to tentokrát nedá.
Několikrát jsem v komentářích viděl slůvko strategie. Jaká strategie, když tento nápad vzešel nejspíše na pitce důstojníků. Myslel jsem si, že to je jen dezinformace, ale to, jak o tom debatují i jiná média, je spíše známkou toho, že tato verze je hodně pravděpodobná. To, že by tam byl nějaký plán a úmysl vyvolat energetickou krizi moc nepředpokládám, spíše jsme si to zavinili sami, medializací a nezřízenou touhou firem na tom co nejvíce vydělat, speciálně v Česku. Myslím, že jsme Putinovi udělali opět radost.
Vy víte, jak vyřešit problémy se skladováním? Jestli ano, nepište to sem, protože tu myšlenku můžete prodat za bilión dolarů.
Myslíte si, že baterie nemají budoucnost? To jsou technologie, které jedou neskutečně dopředu. Vím, že se propaguje paroplyn a vítr, nedovedu si moc představit naši krajinu zohyzděnou těmi neskutečnými ventilátory. To jde v nezalidněných krajinách, pouštích apod. Viděl jsem jednotky s kapacitou 20 MW a to už jde celkem slušně využívat. Těch možností jak získávat energii prozatím moc nemáme.
Prostě ať si zavedete technologii jakou chcete, obchodníci a stát Vás vždycky sedře z kůže. Drastické zvýšení distribučního poplatku bylo zdůvodněno také nutností budování struktury pro balancování sítě, ejhle a je tady další nesmyslný příplatek. Zajímavé je, že příplatek za komunitní elektřinu už platíme všichni a kolik z nás ji bude využívat? Je to tady s tou naší energetickou politikou stále podivuhodné. Nejhorší je, že tomu nemůžeme uniknout.
Je to cesta správným směrem. Samozřejmě vznikají problémy s přenosem a skladováním, ale ty se dají vyřešit. V kombinaci s jádrem by to mohlo být řešení jak se vypořádat rozumně se "zelenými" požadavky Bruselu. Jen bych prosil nestavět na zemědělské půdě. Střech a průmyslových objektů máme prozatím dost.
Pomoc je pomalá, a Ukrajina padne. Jsem skeptik.... když vidím jak třepání rukou a objímání je vic než rychlá, okamžitá a razantní pomoc
Je to jak ve filmu "Bláznova kronika" korouhvička se otáčí podle větru a válečné štěstí se jednou kloní na tu či onu stranu. Také mám obavy, že jak postupně rostou náklady a potřeba pomoci bude se opakovat scénář z let 1938 a 1968. No a naše národní hrdost? Pokud by rusové byli na hranicích, budeme tu mít zase 3 miliony komunistů. Nerad bych se toho dožil.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Tady by se měli ozvat zelení, kvůli takové skleníkové hrůze zničit tak krásný strom. Nebetyčná pitomost.
1 odpověď