Když by se změnil systém vzdělávání, který tak vzívá, za jak dlouho se to může projevit? Za 4 roky asi těžko. A ano, lidi si za to můžou sami, kdokoli se přece může stát politikem a poslancem a pak bude mít plat jako v Německu. Jen to chce vytvořit víc poslaneckých míst, aby například všichni policisté a požárníci se mohli stát poslanci.
Naopak, velice chytrý tah paní ministryně. Místo aby natvrdo řekla, že dotace nebudou, tak řekne, že budou, ale na něco, co neexistuje, takže ve výsledku nebudou. Ale pro voliče je to takto přijatelnější. Prostě je potřeba to správně podat. A pan archeolog je trošku naivní, když to nepochopil a ještě si jde stěžovat.
Za to nemůžou turisté, ale dotace. Kdyby nebyly dotace, nebude ani rozhledna a místní budou mít klid. Bylo to krásné místo i bez rozhledny. Pokud opravdu chceme bojovat proti změně klimatu snižováním CO2 (i když je to naprostá hloupost), tak v prvé řadě přestat podporovat takovéto turistické atrakce. Nebudou-li atrakce, nebudou tam lidi zbytečně jezdit vůbec, čímž se ušetří víc CO2, než v rozdílu mezi spalovákem nebo elektromobilem. Jenže to by na tom někdo nevydělal - a o to jde v prvé řadě.
A celá ta věda, chytré SW řešení, ..., ohledně predikce, tu vybuduje AI sama? Pak ok, pak by to i mohlo být skoro zadarmo. Jestli se ale na vývoji SW (který by nebyl potřeba, kdyby ty FVE nebyly) podílí X vývojářů, analytiků, vedoucích projektů, manažerů, ..., tak ty zaplatí kdo? No přece my všichni, pan "Tedom" osobně to určitě nebude.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Tak bohužel, tím že přidají policii a záchranářům 5% ročně (a nad těmito platy má skutečně moc, narozdíl od soukromých firem), tak za 5 let mít německé platy téměř určitě nebudou. A pokud by všichni tito lidé přešli na jiné zaměstnání, kde by jim ty německé platy dali, tak budeme mít poněkud problém. Tak stále nevím, jak to p.Fiala myslel.