Tentov soutěžní pořad bych raději viděl na některé soukromé televizi. Jistě stojí obrovské peníze, za který by mohla veřejnoprávní TV koupit třeba lukrativní sportovní přenosy, nebo něco jiného. A k čemu vůbec ty nářky nad panem Chlopčíkem ? Přece jen mají hlavní slovo hlasy diváků, pokud se nemýlím.
Opravdu nemáte pravdu, sportovní přenosy, zvláště ty lukrativní, jsou o řád dražší.
Bože kontroverzní? Za dob 3.říse by celou tu /hajlující/partu nechal každý německý velitel na místě zastřelit.
Ale my nežijeme v Třetí říši, nežijeme ani v totalitě. Žijeme (snad ještě pořád) v liberální demokracii, jejíž základní přednost je v tom, že dokáže chyby napravit a zahladit. Podobné móresy, připomínající čistky, jsou právě typické pro totality.
Od televize je tohle jen laciné gesto, že svůj odpor k nacismu demonstrují akorát na blběně, kde je to nic nestojí, a která navíc není (neo-)nacistka.
Pokud by bylo vozidlo v režimu kdy řidič nemusí za jízdy držet volant, chvilkově odpoutat pozornost ale musí být schopen ihned převzít řízení, tzn. jedná se automatizaci podélného řízení (např. ACC) a současné příčného, jedná se 3. úroveň automatizace. Pokud by jelo vozidlo v “driving assistance”, kdy automatizovaně je udržováno vozidlo v jízdním pruhu za aktivní podélné automatizace (ACC, adaptivní tempomat), ale řidič musí mít ruce na volantu, pak je to 2. úroveň automatizace. Nicméně dívám se, že TESLA nemá level 3, tak skutečně musel jet se systémem úrovně 2. 🙂 Nicméně to nemění situaci, kdy se nejednalo o chybu vozidla, ale chybu řidiče.
Tak ono "ruce na volantu" je jen taková zkratka. Ve skutečnosti v levelu 2 nemusíte mít fyzicky ruce pořád na volantu, ale systém vyžaduje po řidiči monitorování situace, případně převzetí kontroly a odpovědnost za jízdu. Ale jsou tu i další požadavky, v levelu 3 musí mít systém definovány podmínky, ve kterých smí pracovat a jinde nesmí jít zapnout. Tohle třeba Tesla odmítá, takže i FSD není (v Americe) místem a podmínkami a priori omezen.
Jedná se 3. úroveň automatizace dle SAE J3016, pro lajky udělalo Centrum dopravního výzkumu (CDV) hezký překlad do češtiny tabulky z normy, která srozumitelně popisuje všechny úrovně automatizace. Lze si jej vygooglit, doporučuji pro pochopení úrovní automatizace. Zde se jedná o chybu řidiče, protože ten u této 3. úrovně může sice “nedržet” volant, neovládá pedály, ale musí sledovat vozovku, musí vnímat provoz před sebou (tj. nesmí se věnovat jiné činnosti svým mozkem než je řízení vozidla). TESLA tedy neměla žádnou technickou vadu ani chybu. Hodnotím podle popisu této události v textu článku.
Ne, Autopilot je 2. úroveň dle SAE J3016. (Ani FSD není 3, i když umí neporovnatelně víc.)
Už tu padlo víc návrhů a tyto příklady mohou mít víc možných řešení.
Pro třetí třídu odhaduji, že mají děti hledat číslo, které je pro všechny 3 květiny jako jediné společné. Zavádějící mi připadá, že tady bych musel 20 napsat doprostřed všech 3.
Pokud autorka čeká různá čísla pro každou květinu, pak vidím problém ve formálním zápisu zadání, kdy místo "jaké číslo má být uprostřed" by pak mělo být "jaká čísla mají být uprostřed". A to ale nemluvím o tom, že lze i tady namítnout, že pokud napíšu do prostředka každé květiny číslo 20, jedná se o 3 čísla - pokaždé 20.
Jako dospělí jedeme podle zkušeností a pohled dítěte nezatíženého vyšší matematikou je úplně jiný.
Kromě logiky děti na 1. stupni neřeší i další nuance typu Kafkova "neni nepravda" ještě nemusí znamenat "je pravda". Nemusí se taky potýkat s výkladem práva, kde minimální jazykové rozdíly mohou vést k úplně jinému výkladu vůle zákonodárce.
Sám se s různým typem uvažování občas potýkám u dětí. I když bych neměl mít jakýkoliv problém poradit, tak při neznalosti kontextu úlohy v obsahu vyučování nemám v některých případech to "správné" řešení ihned na jazyku.
Pokud se opravdu hledají "složitější řešení", pak to na 3. třídu moc není.
Mě dodnes zůstává v hlavě konstrukční úloha z 4. ročníku gymnázia, kdy jsme v rámci pětiminutovky (5 minut dohromady na 2 příklady) měli narýsovat obecný trojúhelník se znalostí výšky C, těžnice C a úhlu gama. Za 2,5 min myslím těžko kdo zvládne vymyslet a udělat.
S tím trojúhelníkem to zas tak těžké není... Ale jestli bych to vymyslel na gymplu do pětiminutovky taky nevím.
No gay pár tam asi hned tak nebude. Producenti nejsou pitomci, jde o sledovanost, reklamu, prestiž. Maminky a babičky které to asi nejvíce sledují, by jim daly pěknou čočku.
Nic proti, já tančím jako medvěd v cirkuse, ale na takovou Veroniku Lálovou se sakra dobře kouká. 😉
Ale asi bych byl spokojenější, kdyby Česká televize místo výroby Stardance koupila NHL nebo Ligu mistrů.
S tou Ligou mistrů to asi neklapne. Práva i jen na jednu sezonu Chance ligy odpovídají nákladům asi na 7 sezon Stardance. Pochybuju, že s LM by to bylo jinak - třeba Španělé platí UEFě 10 giga (v Kč) ročně za všechny soutěže.
v jejích předchozích kusech se objevilo i polykání mečů, tetování, masturbace nebo malování krví či výkaly.
rychlocteni byva zradny, taky to znam 😉
Ano, a v této hře se zase vyskytuje "na jevišti prováděný piercing nebo značné množství umělé, ale i skutečné krve". Možná byste to taky měla rychlodočíst až do konce.
A napadlo vás, že právě tímto zpracováním to zrcadlo společnosti nastavuje?
Nenastavuje, protože používá výrazové prostředky, které obecenstvo nezná (ani ze života, ani z umění).
Ale to je jedno. Opera jako forma je totiž mrtvá už asi 70 let a tohle experimentátorství to jen potvrzuje; reflektovat dění ve společnosti dokázala naposled mezi válkami a dnes to už není ani zábava. Dnes, pokud chce někdo reflektovat dění ve společnosti, napíše asi detektivku nebo sci-fi, a bude to seriál nebo film, možná i kniha nebo komiks. Opera ne.
Pro všechny, kteří se ptají, co je na tom špatného.
On nasazuje rozhodčí do zápasů. Chtěli byste, aby byl upřednostňován váš kolega, vydělával více peněz, dostával lepší práci jen protože spí s vaší šéfovou?
No a chtěl byste, aby váš kolega dostával lepší příležitosti proto, že fandí stejně jako šéf Slavii a chodí s ním na zápasy, nebo chodí spolu do hospody, na kolo apod., nebo si prostě lidsky víc sednou? Vidíte, a přesto se to normálně děje. A na vyšších pozicích, kde začíná platit "spolu chyceni, spolu pověšeni" a loajalita začíná být důležitá, je to i prospěšné. Pak máte rodinné firmy, kde úzké vztahy mezi lidmi jsou už z principu.
Ona tahle snaha sterilizovat jakékoli mezilidské vztahy prostě končí fundamentalismem a vpodstatě tyranizováním těch lidí.
Co se týče té rozhodčí, tak zadrbala nějaký zápas? Pokud ano, je to k řešení, ale za zadrbaný zápas opravdu není trest doživotní distanc. Pokud ne, tak je stačí nenasazovat na stejné zápasy a vyřešeno.
Když budete investovat do rizikových investic u banky,a příjdete o peníze,tak si nedovolíte napsat ,že v bance jsou zloději.Asi tak.
Když budu investovat do rizikových (třeba) dluhopisů u banky a ty zkrachují, tak pořád budu mít na účtu ty dluhopisy, byť se s nimi můžu leda vyfotit. Pokud by někdo z banky ty peníze prostě vybral, tak by to skutečně byl zloděj.
Ale aspoň teď chápu, proč ta zpronevěra advokátky Sukové mohla fungovat tak dlouho. Protože policie prostě je neschopná.
5
Sledujících
6
Sleduje
5
Sledujících
6
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Životaschopnost plodu je u nás, (ČR), stejně jako ve vyspělých západoevropských zemích, stanovena na 24. týden těhotenství, což představuje extrémně nedonošené novorozence s porodní váhou 500-750 g. V populaci dochází k předčasným porodům zhruba v 6-8 %. Žena, která zbytečně zemřela, případ z Texasu z článku, byla ve 34. týdnu těhotenství. Její dítě i ona mohla přežít. Plod v 35. týdnu váží již kolem 2,2 kg!
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Odkud máte tu informaci o 35. týdnu? Podle toho, co se píše tady i jinde, byla spíš v cca 26. týdnu.
Ale je otázka, jak to bylo. Podle sledu událostí je dost možné, že její stav v té druhé nemocnici prostě jen zanedbali.