Verim ze pokud bude slouzit jako identifikator, tak do bude ostetreno, stejne jako napriklad v pripade Litacky, kdy pokud ji mate nahranou v telefonu, tak ta fyzicka plastova je neplatna.
Už tak slouží několik let takže pochybuji že se něco bude měnit. Tato aplikace totiž není žádnou novinkou. Nová je pouze povinnost ji používat.
Občas mám pocit, že se část lidí chce za každou cenu stát skanzenem Evropy za každou cenu.
ČR jako místo kde se nebude digitalizovat. Vykašleme se na to. Zůstanňme papírovou velmocí s průmyslovými montovnami a řemeslníky na protest proti vývoji planety. Taková kulturní zálohy, kdyby všechny ty internety, učící algoritmy, roboti a VR náhodou globalně zkolabovali. ❤️
Tato "digitalizace" ale nic nedigitalizuje. Aplikace doposud existovala jako doplněk k fyzickému průkazu, takže nezavádí žádnou technickou novinku, a jediné, co ruší, jsou nálepky s platností (samotné průkazy ne). Studenti VŠ budou nadále dostávat plastové ISIC karty platné pro první rok studia, ale v dalších letech bude platný ISIC průkaz jen v aplikaci. Neplatný plastový ISIC průkaz pak ale stejně nebude možné zahodit/nepoužívat, protože bude nadále nutný právě pro knihovny, menzy a vstupy na univerzitě.
Takže plast se stejně vyrobí, GTS Alive dostane stejně peněz a nebude muset posílat přelepky, a nám, kterým to přijde jako hloupost, všichni nadávají do jeskynních lidí.
Myslím, že jako student kyberbezpečnosti/informatiky umím poznat, jak vypadá inteligentní/logická digitalizace, která řeší nějaký problém a něco ulehčuje všem zúčastněným. Toto rozhodně taková digitalizace není.
Troufnul bych si se svými slabšími IT znalostmi odhadnout, že ISIC apka nebude to stejný jako apka do Lidlu....
Máte pravdu. Aplikace do Lidlu funguje spolehlivěji a ještě k tomu se za ní neplatí min. 250 Kč ročně.
Možná Vás překvapí že do aplikace je možné se přihlásit na více telefonech takže aplikace může být na dvou místech zároveň, kartička ne.
Může mi někdo vysvětlit, jak ta aplikace funguje? To jako funguje nějak přes NFC jako platební karty? Protože u nás na univerzitě je všechno na ISIC nebo univerzitní čipovou kartu, všechny dveře, jídlo v menze, vjezd na parkoviště... Máme na univerzitě možná desetitisíce čteček. Jestli to bude nějaká aplikace s QR kódem jak e-občanka nebo covid certifikáty, tak je to naprosto k ničemu a univerzity budou muset místo ISICů dál vydávat své univerzitní kartičky...
Studenti VŠ budou nadále dostávat plastové ISIC karty platné na první rok studia ale v dalších letech bude průkaz ISIC jen v aplikaci. Neplatný ISIC průkaz pak ale stejně není možné zahodit/nenosit v peněžence jelikož bude nadále nutný právě pro knihovny, menzy a vstupy na univerzitě.
Tato "digitalizace" totiž nic nedigitalizuje. Aplikace do teď existovala jako doplněk k fyzickému průkazu takže nezavadí žádnou technickou novinku a jediné co ruší je nálepky s platností (samotné průkazy ne).
Děkuji za vysvětlení. Takže je to vlastně úplně k ničemu, protože člověk kartičku mít musí. Navíc jestli je potřeba internet, tak hodně štěstí ve vlaku, když člověk jede kdekoliv mimo velké město - nikde žádný signál operátora a jelikož byl vlak vyroben před rokem 1980, tak nemá ani wifi... 😄
Přesně tak. Je docela problém toto kolegům studentům vysvětlovat jelikož fakt že karty nadále zůstávají (jen teď budou většinu své životnosti neplatné) se v diskuzích často ztratí pod hromadou poznámek typu "však mobil mají všichni". Bohužel tato informace není jasná ani z tohoto článku.
Jsem student a mě upřímně vyhovuje jí mít v mobilu. Mobil má dneska každý a že nemáš chytrý mobil je tvůj problém. Že v dnešní době někdo nemá mobil s Androidem nebo IOS, je jen a jen jeho problém, když se vyrábějí i levné chytré mobily.
Nechápu proč bych měl mít kartičku a mít u sebe peněženku jen kvůli kartě. Ani hotovost u sebe nenosím a vše co jde mám na mobilu. V peněžence boužel ještě musím mít občanku, protože pořádně se nedá používat E-Občanka, pak ještě pár karet, kterých se také nemůžu jen tak zbavit, protože to také moc nejde.
Zkrátka by měla být ISIC karta primárně digitální a až jako doplněk by měla být fyzická karta.
Jako student určitě víte že používat pouze průkaz v aplikaci bylo možné i před touto změnou. Průkaz prostě stačilo nechat doma.
Problém v této změně není zrušení fyzických průkazů ale zrušení prodlužovacích přelepek. Studenti VŠ budou nadále dostávat plastové ISIC karty platné na první rok studia ale v dalších letech bude průkaz ISIC jen v aplikaci. Neplatný ISIC průkaz pak ale stejně není možné zahodit/nenosit v peněžence jelikož bude nadále nutný pro knihovny, menzy a vstupy na univerzitě.
Tato "digitalizace" totiž nic nedigitalizuje. Aplikace do teď existovala jako doplněk k fyzickému průkazu takže nezavadí žádnou technickou novinku a jediné co ruší je nálepky s platností (samotné průkazy ne).
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Chudáci tuleni, které pak takové platové odpadky v moři zabíjí a vůbec takového CO2 a jiného svinčíku potřebné na výrobu a tisk. Kdo chce fyzickou kartu, ať si to vytiskne na recyklovaný papír a zbytku stačí digitální informace. Každý má mít možnost volby, ale nemusel by otravovat okolí toxickým odpadem.
1 odpověď
0
Sledujících
2
Sleduje
0
Sledujících
2
Sleduje
Jediné, co ruší, jsou nálepky s platností (samotné průkazy ne).
Studenti VŠ budou nadále dostávat plastové ISIC karty platné pro první rok studia, ale v dalších letech bude platný ISIC průkaz jen v aplikaci. Neplatný plastový ISIC průkaz pak ale stejně nebude možné zahodit/nepoužívat, protože bude nadále nutný právě pro knihovny, menzy a vstupy na univerzitě.
Takže plast se stejně vyrobí, GTS Alive dostane stejně peněz a nebude muset posílat přelepky, a nám, kterým to přijde jako hloupost, někteří nadávají do jeskynních lidí.
Zavedení kompletně digitálních průkazů i pro otevírání dveří (atd.) bohužel není moc reálné protože by to vyžadovalo obrovské výdaje na výměnu všech čteček a hodně koordinace.