Opět spousty nepravdivých argumentů a zavádějících informací. Ano, někde se tohle v krajině děje, ale rozhodně to není jen práce myslivců, jak se snaží autor čtenářovi vnutit. A abychom si nalili čistého vína, tak kdo z vás se pánové z Justice for nature zabýváte aktivní podporou druhů jako je třeba kotoptev polní, na jejichž ubývajících počtech se mj. podepisuje až hysterická ochrana některých druhů, jako je třeba moták pochop, pilich, káně lesní apod.? Nežijeme v pralese, ale v kulturní krajině utvářené v případě ČR již po tisíciletí a ať se vám to líbí nebo ne, lov je jedním z nástrojů regulace početních stavů volně žijících živočichů.
Počítám, že nový eurokomisař v rámci boje proti byrokracii vytvoří nový úřad o min. 1500 úřednících, a to prosím jen v Bruselu. Každá členská země pak bude mít svůj nový úřad s dalšími úředníky. Jak dlouho ještě vydrží systém, kdy lidí, kteří vytváří skutečné hodnoty svou prací je čím dál méně a na druhou stranu lidí, kteří parazitují na vyrobené hodnotě je čím dál víc.
Škody, které povodeň způsobila by měly být budíčkem pro nás občany v tom smyslu, že dost bylo financování různých spolků tzv. ekologických aktivistů z veřejných zdrojů, protože jejich činnost je pro společnost nikoliv přínosná, ale škodlivá. A klidně bych se nebál říct, že se v tomto případě jedná o obecné ohrožení, za což by měli být dotyční aktivisté trestně stíháni.
Bytová krize v ČR je vleklý problém. Když se zamyslím nad tím, kolik obyvatel měla ČR před 30ti lety a dnes, kolik nově vzniklých domů a bytů za tu dobu vzniklo, tak tu něco nehraje. Jisté skupině podnikatelů se totiž hodně vyplácí držet starší, zejména panelákové byty prázdné, zvyšovat tím poptávku po nových bytech a tím pádem šroubovat ceny za ně do nesmyslné výše.
Samosoudce lže. Nikde není stanovena povinnost, že nesmí být při práci v lese sám a musí mít zajištěný odborný dozor! Dále není nikde stanoveno, jak má být zabezpečen ohrožený prostor. V praxi, se díky pohybu s pilou prostor neustále mění a nelze prakticky zajistit jeho stálou aktualizaci. Pokud samosoudce argumentuje, že lze traktor s vlekem jednoduše obejít, tak úplně jednoduše lze obejít i výstražnou ceduli nebo zákazovou pásku. Ano, je důležité označit místo těžby na příjezdových cestách, byť je to nad rámec zákona č. 289/1995 Sb. o lesích, protože každý vstupuje do lesa na vlastní nebezpečí. Víc ale pro bezpečnost udělat nelze. Zažil jsem toho v tomhle ohledu už v lese dost a bohužel čecháčkovská povaha je taková, že lezou lidi i tam, kde by být v tu chvíli neměli.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Naprosto zbytečná organizace plná darmožroutů. Okamžitě zrušit.