Počítám, že nový eurokomisař v rámci boje proti byrokracii vytvoří nový úřad o min. 1500 úřednících, a to prosím jen v Bruselu. Každá členská země pak bude mít svůj nový úřad s dalšími úředníky. Jak dlouho ještě vydrží systém, kdy lidí, kteří vytváří skutečné hodnoty svou prací je čím dál méně a na druhou stranu lidí, kteří parazitují na vyrobené hodnotě je čím dál víc.
Škody, které povodeň způsobila by měly být budíčkem pro nás občany v tom smyslu, že dost bylo financování různých spolků tzv. ekologických aktivistů z veřejných zdrojů, protože jejich činnost je pro společnost nikoliv přínosná, ale škodlivá. A klidně bych se nebál říct, že se v tomto případě jedná o obecné ohrožení, za což by měli být dotyční aktivisté trestně stíháni.
Poplašný článek s hloupým nadpisem, aby přilákal co nejvíc lidí... žádný zákaz spalování dřeva se nekoná, neblíží, ani konat nebude. Měly by spíše padat pokuty za zveřejňování podobně stupidních článků od autorů, kteří to dělají naschvál nebo dané problematice nerozumí.
Přesně tak. I dlouhodobá energetická koncepce EU počítá s biomasou, resp. se dřevem jako jedním z významných OZE.
Bytová krize v ČR je vleklý problém. Když se zamyslím nad tím, kolik obyvatel měla ČR před 30ti lety a dnes, kolik nově vzniklých domů a bytů za tu dobu vzniklo, tak tu něco nehraje. Jisté skupině podnikatelů se totiž hodně vyplácí držet starší, zejména panelákové byty prázdné, zvyšovat tím poptávku po nových bytech a tím pádem šroubovat ceny za ně do nesmyslné výše.
To je úplně irelevantní, že je to EVL. Pokud krajský úřad schválil současný LHP, nemůže ho pod nátlakem emocí z různých neziskovek svévolně měnit. Při schvalování LHP se právě do něj zapracovávají požadavky orgánů ochrany přírody, jako jsou např. plány péče o ZCHÚ apod. Takže pokud je současný LHP platný do konce roku 2031, musel být schválen krajským úřadem s platností od 1.1.2022. Takže pokud vlastník, nepřekročil maximální stanovenou výši těžby danou schváleným LHP, nemůže mu kraj svévolně zakazovat těžbu, pakliže dodržuje legislativní požadavky dané zákonem i vyplývající z LHP.
Jenže i těžba dřeva má probíhat dle nějakých pravidel a pokud nejsou dodržena, je pán viník. Bohužel. I když by cedule asi nic nevyřešily, ale pán by alespoň nebyl viník.
Ta pravidla nejsou nikde jasně stanovena. Jedinou jeho povinností je vykázat osoby z ohroženého prostoru, což je prostor o poloměru dvojnásobku výšky těženého porostu. Pokud vám tam někdo vleze, tak s tím nic neuděláte. Nemáte oči na zádech, když kácíte a neslyšíte krom motoru pily vůbec nic.
Hele jako na žalář to asi není, ale doufám že zaplatí paní odškodné za trvalé následky. Myslím si že s miliónem minimálně by to bylo ok
Pokud by to byla veřejná komunikace, tak byste s tímhle argumentem mohl uspět, ale pokud jde o lesní cestu, tedy účelovou lesní komunikaci, tak asi těžko. Každý vstupuje do lesa na vlastní nebezpečí - viz. zákon č. 289/1995 Sb. o lesích.
Samosoudce lže. Nikde není stanovena povinnost, že nesmí být při práci v lese sám a musí mít zajištěný odborný dozor! Dále není nikde stanoveno, jak má být zabezpečen ohrožený prostor. V praxi, se díky pohybu s pilou prostor neustále mění a nelze prakticky zajistit jeho stálou aktualizaci. Pokud samosoudce argumentuje, že lze traktor s vlekem jednoduše obejít, tak úplně jednoduše lze obejít i výstražnou ceduli nebo zákazovou pásku. Ano, je důležité označit místo těžby na příjezdových cestách, byť je to nad rámec zákona č. 289/1995 Sb. o lesích, protože každý vstupuje do lesa na vlastní nebezpečí. Víc ale pro bezpečnost udělat nelze. Zažil jsem toho v tomhle ohledu už v lese dost a bohužel čecháčkovská povaha je taková, že lezou lidi i tam, kde by být v tu chvíli neměli.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Však on se zase nějaký sponzor na ty děravý plavky chytne...