Zatím to vypadá, že chrlič Bek nemá jasno, kdo bude ty nepedagogické pracovníky řídit, když prostředky na ně bude poskytovat obec. Tedy, zda peníze namísto státu pošle obec a nepedagogy bude dále řídit ředitel školy - což by pouze změnilo toky peněz od státu na platy nepedagogů. Nebo nepedagogové budou zaměstanci obce a ředitel školy bude každý den u starosty obce pro školu objednávat úklid školy a pro děti školky a školy svačinky a obědy - a jak to bude s vybavením například kuchyní : majetek přejde na obec nebo zůstane školy, kdo bude odpovědný za bezpečnost na pracovištích kuchyní a jídelen, bude potřeba rozdělit spotřebu elektřiny a tepla mezi obec a školu, kdo bude platit úklidové prostředky, kdo bude odpovědný za kvalitu stravy ve školce a škole - starosta obce nebo ředitel školy atd. atd.?
Absolutně neschopný Bekal, který zásadní problémy školství není schopen řešit, protože je zjevně nechápe. Česká republika má nedostatek lékařů, inženýrů ve strojírenských oborech a IT oborech, ale maturitu na gymnáziích ze 3/5 absolvují děvčata, která tvoří na technických oborech 28 % a na IT oborech 18 %.
Tento trend je důsledkem zrušení povinné maturity z matematiky a tak hlavní výstup gymnázií je maturita z českého jazyka a angličtiny - a jsou dokonce na ministerstvu úředníci, kteří takový výstup nazývají odbornost, která je potřeba ještě zvětšit v rámci středoškolského vzdělání - zřejmě 50% podíl vysokoškoláků v humanitních oborech České republice nestačí a skutečnost, že se k maturitě z matematiky hlásí pouze 18% maturantů zjevně vládě a ministerstvu školství nevadí. Bekal ale má hlavní starost přehodit financování nepedagogů na zřizovatele, přestat známkovat děti v 1 a 2 třídě - připravit je o velkou jedničku, pokrátit dětství nástupem do školy již v 5 letech, slučováním základních a mateřských škol a tím zhoršit místní dostupnost pro děti a rodiče...a určitě vychrlí ještě spoustu dalších nápadů, které stav ve školství rozhodně nezlepší.
Zvyšování věku odchodu do důchodu a snižování výše důchodů nemá příčinu pouze v poklesu porodnosti v devadesátých letech, ale je také výsledkem politiky ODS a ČSSD a jejich neschopnosti udělat důchodovou reformu za pomoci výnosů z privatizace v devadesátých letech. Na sanaci bank dal stát z výnosů privatizace 370 miliard, ale na důchodovou reformu bohužel nic. Nyní privatizované banky odvádí své zisky do zahraničí, ale důchodcům se životní úroveň bude snižovat.
Pokud je v zájmu státu něco podpořit, tak je dotace jedním z nástrojů. Určitě je v zájmu státu podpořit mladé rodiny, aby měly děti, namísto řešit nízkou porodnost příjmem a financováním migrantů. Lepší než poskytovat dotace a dávky ale je činit úlevy na daních : peníze vydělej a pak tě stát dá úlevu (např. z daně z nemovitostí), než přijď žádat k okénku úředníka a stát tě na účet nasype peníze, které vybral od druhých. Jenže systém dotací je hlavní pákou současné politiky EU a tak i jednotlivých států, aby byla zachována "důležitost" a význam politiků. Dokud se systém podpor státu a EU nezmění z výběrčího daní na dotace na systém správce daňových úlev z vydělaných peněz občany a podnikateli, tak zůstane cesta do hospodářského pekla stále namydlená a banky se mohou těšit na bezpracné zisky.
Stačilo se optat řetízku a neptat se vola, aby se zjistilo, že v zimním období, kdy je potřeba nejvíce topit, tak fotovoltaika prakticky nic nevyrábí. A na slunečním svitu zateplení domu nic nezmění.
Hlavní problém pro FVE je akumulace z letní nadvýroby pro zimní vysokou spotřebu při vytápění TČ, ale virtuální baterii vám čez při výkonu FVE větším než 10kWp nedá. Situace je těžko předvídatelná, když celková cena pro vytápění TČ byla před dvěma roky při fixaci 3,5 Kč/kWh a nyní je přes 6 Kč/ kWh.
V EU působí 9 miliónů zemědělských podniků, které hospodaří na 155 milionech hektarů zemědělské půdy. Průměrná rozloha zemědělské farmy v EU činní 17 ha,
v ČR je nejvyšší (121 ha na jeden podnik).
Malé farmy v ČR do 150 ha si zaslouží větší podporu, než farmy velké, neboť majitelé malých farem žijí na vesnicích, jejich děti zde chodí do školky, školy, staví si zde nové domy a protože je taková farma neuživí, tak rozvíjejí další podnikání a služby.
Kdo byl v Německu nebo v Rakousku, tak je to radost vidět, jak farmáři svoje malá hospodářství rozvíjejí a vesnice žijí - u nás je to v důsledku zastoupení velkých zemědělských podniků postupné vymírání venkova. Ministerstvo zemědělství má dotační program, který se jmenuje "Rozvoj venkova", ale tento program s vlastním rozvojem venkova nemá nic společného, pouze slouží hlavně velkým podnikům s jedním nebo několika majiteli k získání dotací pro stavby velkokapacitních kravínů, drůbežáren, megatechniky a tito majitelé nemají žádnou motivaci, aby skutečný rozvoj venkova podporovali, jde jim pouze o zisk a dotace je pro ně bonusem , jak zisk vylepšit. Je veřejně známou skutečností, že se tito majitelé velkých podniků při setkání vzájemně předhánějí v chlubení, komu se podařilo vytáhnout na dotacích větší peníze, jako projev jejich úspěšnosti v podnikání. A tak je pane ministře potřeba ty menší farmáře do 150 ha zase přidusit, jak požaduje zemědělský svaz - je to tak správně ?
Nejdůležitějším úkolem důchodové reformy není prodlužovat věk odchodu do důchodu a snižovat výplatu důchodů, ale vytvořit takové podmínky pro mladé, aby měli dvě a více dětí. Za současnými problémy průběžného důchodového systému je hlavně malá porodnost od roku 1993. Jako žádnou rodinu nezachrání, když si vezme na pomoc ke zvětšení svých příjmů líného negramotného migranta, tak takové řešení nezachrání ani stát a EU, což již nepřekvapivě zjistili i v Německu včetně toho, že se zavedený společenský řád mění v neřád.
Stát z dotací podporuje i narození telete, ale významná podpora a motivace mladých k zakládání rodin, které budou mít dvě a více dětí mezi hlavní priority politických reprezantací bohužel nepatří.
Aby území-pozemky státu vlastnili jeho občané je správné a bylo chybou povolit, aby území státu bylo povoleno prodat cizákům - co by to pak bylo za stát, kdyby jeho území vlastnili občané jiného státu?
Vadná je od lidovců opakovaná podpora zájmů bývalých soudruhů z JZD, aby pronajaté pozemky měli přednost vykoupit před možností nákupu pozemků ostatními občany ČR - chce se tím zamezit, aby menší zemědělci mohli nakupovat pozemky, které jsou v bloku obhospodařovány nástupníky bývalých JZD.
Středočeský kraj vyhlásil výběrové řízení na techniku pro školy. Vyhrály nabídky s nejmenší cenou. To, že to vyhrály firmy Agrofertu je nyní důvodem, že mají školy zřízené krajem vracet dotace přidělené EU za tímto účelem.
Zajímavé na celé kauze je ale to, že od Agrofertu nakupují zemědělskou techniku za dotace EU i zemědělci - v řádech 100x větších, než několik zemědělských škol.
Zemědělské podniky dotace EU vracet nemusejí, zemědělské školy je z rozhodnutí piráta Bartoše musí vrátit. Co na to předseda vlády ?
Typický přístup ministerstva školství. Když nešla studentům na středních školách maturita z matematiky, tak jí zrušilo namísto toho, aby nastavilo dva stupně obtížnosti. Když jsou různé výstupy hodnocení žáků na základních školách, tak hodnocení základní školy pro přijímací řízení ministerstvo zruší namísto toho, aby tento stav základních škol zlepšilo - a zase tu budou nářky rodičů, že dostat se na střední mají mnohem větší šanci děti rodičů, kteří mají větší možnosti děti nechat doučovat.
Tak věc se má tak, že pirát Bartoš chce připravil tímto svým postupem školy o peníze, konkrétně o miliony korun. Firmy jako Agri CS, Agrotech...nabídly ve výběrových řízeních nejnižší cenu, proto zvítězily, což bylo pro školy a pro stát správně.
Konkrétně Babiše nikterak pirát Bartoš nepoškodí, protože ten nic vracet nebude.
Na celé kauze je ale nejzajímavější to, že od stejných firem divize Agrofertu nakupovaly zemědělskou techniku za dotace i zemědělské podniky, ale tyto podniky žádné dotace vracet nemusejí. Je to ze strany piráta Bartoše hodně podivný způsob a přístup ke středním školám, které techniku využívají k výuce žáků. Vláda by měla najít způsob, aby střední školy nebyly poškozeny tím, že peníze na nákup techniky budou muset vracet, když zemědělské podniky dotace vracet nemusí.
Němci mají pro domácí FVE DPH nulové a tím lidé automaticky levnější produkty bez náročné administrace dotací a poplatků.
U nás si instalační firmy platí projektanta a revizního technika a moje zkušenost je taková, že instalatéři neuměli zapojit ani FV pole na střeše do série, aby šlo z důvodu hašení pole odpojit s max napětím 400V. Neznali ani správnou činnost střídače a že pak připojení MPPT musí mít určitý rozsah napětí a proudu. Sami vyrobili rozvaděče, které nemají potřebné zkoušky atd atd. Instalateři nejprve instalaci zbastlili, projektant pak nakreslil úplně jinou instalaci než byla skutečnost a revizní technik dal souhlas, že je to OK stav pro ČEZ k připojení výrobny.
FVE je vyhrazené technické zařízení jako celek a stát by měl mít dostatek nástrojů, aby mohl zkontrolovat, zda je toto zařízení bezpečné (elektricky, protipožárně), což ale nemá a inspektorát bezpečnosti práce tento stav rozhodně není schopen pokrýt a vlastníci FVE tomu většinou moc nerozumí. Ale FVE je skutečně výrobna elektřiny a poměrně složité zařízení, což ale majitel většinou zjistí až při nějaké havárii, kdy mu FVE poničí spotřebiče v domě jako například tepelné čerpadlo, počítače, televize...A že jsou vadné instalace FVE ještě předražené - žijeme v ČR. Samostatnou kapitolou jsou větší instalace nad 10 kWp a přístup čez, eon..., kdy vám nedají sazbu pro akumulaci (elekřina pro soláry, virtuální baterie) a nutí vás prodávat přetoky pod cenou. Ani tento darebný přístup distributorů elektřiny vůči majitelům FVE u domovních instalací stát nezajímá a platí reklamy, jak instalace FVE podporuje?!
Podstata důchodového systému je špatná, když umožňuje nejvíce poškozovat důchodce, kteří do systému nejvíce přispívali a při výpočtu důchodu jsou progresivně ve výměře důchodu pokráceni. Zdravotní pojištění musí být založeno na solidaritě - to je naprosto správné. Důchodový systém je o spoření na důchod - kolik kdo do systému přispěje, tak by měl také v důchodu přímo úměrně získat a v případě úmrtí jeho pozůstalí. A byla zde již myšlenka, že každý občan bude mít svůj virtuální důchodový účet, kde uvidí naspořenou částku a následně z naspořené částky bude důchod čerpat.
Nechápu, jak někdo může juchat nad tím, že půjde do důchodu déle a tím déle platit a kratší dobu v důchodu čerpat - což je asi tím, že někteří mladí ještě nevědí, že jednou budou staří.
Největší problém je, že se během několika roků zdvojnásobila populace lidí na Zemi, v roce 1995 bylo 3,5 miliardy a v současné době je přes 7 miliard, což není případ EU. Ani zelenina neporoste bez organické hmoty v půdě dodané hnojem. A myšlenka, že budeme pěstovat kukuřici na polích, abychom měli krmení pro bioplynky, kde účinnost spalovacích motorů k pohonu generátorů je 50% a pak digestátem hnojili pole pro zeleninu , tak musel vymyslet hodně velkej pomatenec.
Aby se jedlo hovězí maso od masného skotu z pastvin je správná myšlenka místo toho, aby bylo v obchodech hovězí od starých vydojených krav.
Ještě v článku chybí jedna veliká nevýhoda : běžné střídače neumí indukční zátěž - neroztočí elektromotor zapojený do trojúhelníku, což znamená, že tento systém není vhodný pro tepelná čerpadla stop-start.
To je ale problém i při připojení hybridním, kdy při výpadku elektřiny při přepnutí střídače do beckup tyto neumí pohánět tepelné čerpadlo s elektromotorem zapojeným do trojúhelníku.
Trindypindy, důchodový systém je v ČR na ho..no. Co je to za systém, kdy za svůj život zaplatíte desítky milionů státu, ale pokud se důchodu nedožijete nebo budete čerpat jen pár roků, tak vaše děti nedostanou z odvedených peněz od státu nic. Paní má radost z toho, že její děti a vnoučata budou platit do důchodového systému déle a dostanou méně ? Jako občan souhlasím se solidaritou u zdravotního p o j i š t ě n í , ale důchodový systém je s p o ř e n í na důchod a má mít solidaritu minimální a pokud někam peníze vkládám, tak je chci poté vyčerpat nebo musejí mít právo naspořené prostředky čerpat pozůstalí.
Tak ta EU umí podpořit výrobu v Číně : Fotovoltaické panely z Číny, střídače z Číny, baterie z Číny - v EU je prakticky nikdo nevyrábí a úředníkům z EU je to fuk. A podpora pro občany - celá Zelená úsporám dobrá, ale administrace zbytečná. V Německu je pro občany na komponenty pro solární elektrárny DPH nulová - úspora pak stejná jako u nás se Zelenou úsporám, ale bez administrace a čekání až půl roku na peníze.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Článek je úplná slátanina, kde autor prokazuje, že problému vůbec nerozumí.
Pirát Bartoš se totiž rozhodl, že potrestá střední školy za to, že na základě výběrového řízení vybrali nejlepší nabídku pro nákup techniky - učebních pomůcek (traktory a další zemědělské stroje), kterou byla firma z koncernu Agrofert - například Agri CS.
Babiš ale žádné dotace vracet nebude !!! - to je blábol, kterým krmí neználci pisálci veřejnost. Dotace budou muset vrátit školy a budou doufat, že jim je zřizovatel z rozpočtu kraje uhradí - protože, pokud by zřizovatel neuhradil, tak by škola musela techniku prodat, aby mohla dotaci vrátit MMR a žáci zemědělských škol by tak přišly o učební pomůcky.
A pointa celého toho pirátského Bartošova počinu proti zemědělským školám : Od stejných firem jako zemědělské školy si nakoupily techniku zemědělské podniky, které čerpají evropské dotace přes ministerstvo zemědělství - SZIF, kdy tyto dotace jsou cca 1000x větší, než které vyčerpaly zemědělské školy přes MMR, ale tyto zemědělské firmy žádné dotace vracet nemusejí. A čekat, že by proti takové nemravnosti, kdy stát chce odebrat zemědělským školám učební pomůcky pro jejich žáky zasáhl premiér Fiala ?
Má nepochybně nyní jiné starosti.
2 odpovědi