Nominální bych to částku nezpochybňoval. Nemám žádné historické tabulky, ale přes palec byl před 20 lety běžný plat cca 15 tisíc, dnes 45, takže co dnes koupite za tisícovku, bude na to stejný potřebovat za dvacet let tři tisice. To je průměr (potraviny, služby, oblečení), v některych komoditách (nemovitosti) to bude horší a zas lepší v jiných (spotřební elektronika).
Ono je taky normální tu tisícovku inflačně navyšovat, pak to za 20 let bude hodnotově stejná částka jako dnes 2 milony. Kolik chce každý investovat do vlastní budoucnosti je jeho věc. Ono i to, jak se bude mít ve stáří je jen a jen jeho věc. Hlavně pak nebrečet, že nemám.
Ne, díky respaktující výchově z nich vyrůstají sebevědomí jedinci,co na rozdíl od svých prarodičů nejsou ochotni za trochu šlichty do korýtky ohýbat hřbet a držet hubu a krok.
To není zdravé sebevědomí, to je přehnaný, rodiči živený egoismus. Sebevědomí postavené na vodě a pochlebování rodičů jak jsou úžasní a přitom to není chválení na základě jejich výsledků. První srážka s realitou života končí často pokusem o sebevraždu, nebo min. u psychologa. Zvýšený počet dětí s depresemi není výchovou, ale právě ztrátou mantinelů a jistoty. Děti pořádně neví, kam patří. Jsou vychovávány k tomu, že mohou cokoliv, ale pokud se jim nevyhoví, tak upadají do deprese, nebo jsou naopak agresivní. Benevolentní výchova je největší omyl současnosti. Chápu, že na výchovu nedostávají rodiče žádný recept a bohužel ani druhou šanci, dětství nejde vrátit a zkusit to znovu a právě proto je třeba se vyvarovat podobných experimentů.
Míval jsem úplně od začátku O2TV a za zaváděcí cenu. Stálo to za prd, chtělo to hodně dat, stejně se to sekalo a i když jsem měl mít zaváděcí cenu napořád, zdražili to, takže sbohem, už 4 roky možná 5, mám Lepší TV a naprostá paráda, funguje i s pomalým připojením a i v zahraničí, když je signál WiFi. Absolutní spokojenost.
To nikoho nezaráží, že tam nejsou naistalované zábrany? Pokud by byly, tak je přece řidič neprorazí, ne? A za další, proč není chybějící část silnice v navigacích označena jako neprůjezdná? Že by někdo neposkytl data pro navigace, to se přece musí zveřejňovat stejně jako objížďky a jiná uzavřená místa a přitom poslední dobou o nich navigace často neví, tzn. že data nejsou dostupná. Za to musí někdo odpovídat
On i zubař může dělat zedníka, ale zeď ik zubaře už ne. Takže určitě dosáhnout na nějaké vzdělání a pak klidně do montérek. Řemeslník vydělá hodně, ale majitel stavební firmy ještě více.
Ale majitel stavební firmy nemusí umet nic. Nejde o závod kdo vydělá víc. Spíš jsem to myslel tak, že je dobré udělat ucnak, pak nástavbu s maturou a pak klidně výšku. A pak může dělat co bude chtít.
Jako může takový být, ale nebude to tak asi celý rok, ale spíše nárazově. Nicméně šikovný řemeslník si v pohodě 150 tisíc vydělá, tedy v hrubým. Ale to je pořád dost slušný. Ten úpadek učňovského školství je hlavně díky rodičům, co děti od recoluce odmítají dát do učení a posílají je ideálně na vysoké školy v domnění, že VŠ je jistota vysokých příjmů. To ani náhodou, hlavně půlku těchto vystudovaných lidí nikdo nepotřebuje. Řemeslo je jistota, to lidi budou potřebovat vždy a žádná AI řemeslníky nenahradí.
Možná si neuvědomujete, že to, co jste napsal, by každého normálního člověka odradilo samo o sobě.
Navíc ta změna chuti např. při pečení moučníků byla znatelná.
Mění se i chuť. Vedle klasické bábovky humus. I ty z obchodů jsou chutnější.
A jestli jsou mikrovlny šetrné, tak toho asi moc z fyziky nevíte.
Nevyhodila jsem ji nadarmo.
Dám přednost chutnému jídlu plnému vůní před hnusem z mikrovlnky.
Navíc ta vaše na netu opsaná moudra mne nepřesvědčila ani o výhodách mikrovlnky, ani o vaší znalosti fyziky.
Slunce je nejvetsi mikrovlnka, divím se, že ještě žijete. Sorry, ale jste typická nezvdelana hlupka co věří každý blbosti a ostatní obviňuje, že nic neví. Fakt vtipný.
Naprosto stupidní názor.
Pokud někde žiju a platím daně, měl bych mít právo rozhodovat, co chci či nechci ve svém okolí. Ať už se rozhodnu dobře nebo špatně.
To je základ svobody.
A mezi takovými byste nežil?
Lidé jsou v podstatě stejní všude.
Takže jedině to zkusit s marťany
😂🤣😂
To je ten největší omyl. O důležitých a veřejně prospěšných věcech by obyčejní lidé neměli právě vůbec rozhodovat. Nikdo nikde by se na ničem neshodl. Vy jste jedna z těch co by všechno odmítali. Nepleťte si svobodu se sobeckosti
Před cca 25 roky vyšly o změnách v jídle články ve Vesmíru tuším. Dost podrobné.
A pak něco běžně v v lékařských časopisech a něco i v novinách.
Pak nějak vyšuměly. Pročpak asi, že?
A v plastu to nechává spousta lidí.
Už raději nic nečtěte, nejhorší smrt je z vyděšení. 😄 Jo a bacha na papiňák, taky skrytej zabiják.
takže realita:
Ohřev jídla v mikrovlnné troubě může ovlivnit některé vlastnosti potravin, ale základní složení jídla zůstává většinou stejné. Zde jsou hlavní faktory, které může mikrovlnný ohřev změnit:
Textura a konzistence: Mikrovlny ohřívají jídlo rychle, což může způsobit nerovnoměrné ohřátí. Jídlo s vysokým obsahem vody se může přehřát, což vede ke změně konzistence – některé části mohou být příliš měkké nebo vysušené, například těstoviny mohou ztratit pevnost a chléb může vyschnout.
Nutriční hodnoty: Mikrovlnný ohřev nemění složení živin více než jiné metody vaření. Některé vitamíny citlivé na teplo, jako vitamín C nebo vitamíny skupiny B, mohou být při ohřevu ztraceny, ale stejné se děje i při jiných metodách vaření. Mikrovlny mají výhodu v rychlosti, což znamená, že živiny se mohou ztrácet méně než při dlouhém vaření na sporáku.
Chutě: Mikrovlny neovlivňují chuť přímo, ale protože neprodukují stejné teplo jako trouba nebo pánvička, nedochází ke karamelizaci ani opékání, což může u některých pokrmů ovlivnit chuť.
Bezpečnost jídla: Mikrovlnná trouba může ohřívat jídlo nerovnoměrně, což znamená, že některé části pokrmu nemusí dosáhnout dostatečně vysoké teploty, aby zničily bakterie. Je důležité jídlo dobře promíchat nebo otočit během ohřevu.
Celkově je ohřev jídla v mikrovlnné troubě rychlý a relativně šetrný způsob přípravy, který má jen minimální vliv na složení živin.
Alespoň základní znalost fyziky to potvrzuje, vyhodila jste ji zbytečně.
Fajn, dobrá s touhle kapacitou se do toho skoro vejdete, ale nemůžete čekat že za tu cenu to tady někdo bude prodávat se zárukou a servisem. A stále fakt potřebujete aspoň 1.5 x tolik, takže se dostanete nad 100 tisíc.
Ohledně těch BMS záleží co to všechno umí a jaké jsou skutečné limity. Tihle neprověření výrobci často šponují parametry a pak vám to shoří.
A buďte tak laskav a ty svoje výrazy mírněte, buď se bavíme odborně, anebo vedeme trolí válku obvyklou na těchto serverech. Tak si vyberte, jaký jazyk chcete, taky vás můžu lehce poslat někam.
Proč bych potřeboval dvojnásobek, tohle autíčko určitě nežere 14kWh, myslím, že ve městě s rekuperací mu stačí 6-7kWh. Ale to je jedno. Psal jsem hlavně ohledně ceny vašeho úložiště. 14,4 kWh nevychází na 70 tisíc, ale na 40 tisíc. A to už je paráda
Jo a jinak BMS na ty potřebné ampéry u elektrovozidla určitě nestojí 2500,- ale dvakrát tolik i při dovozu z Číny. Tedy myslím nějaké kvalitní BMS s možností diagnostiky, logování, manažování a ovládání přes kabel/BT/Wifi.
Ale to je blbost 24V/350A modul BMS s BT stojí 2690,-Kč nový se zárukou, třeba na Aukru, ten samý prodejce, který se tímto zabývá nabízí i články 3,6V 280Ah za 2690,-kč kus. Nebudu dávat odkazy najděte si to sám. Pro loď jsem kupoval venku od výrobce klasické hotové LiFePo4 baterie 12V 300Ah s vestavěným LCD a BMS za 12 tisíc kus. Úložiště 48V (4x12V 500Ah), cca 28kWh vyjde na 80 tisíc. Stačí vědět, kde nakupovat
Tady se řeší zda statisíce či miliíon. Zajel jsem si do Bratislavi pro Ladu Vesta sw cross za 350 000 a mám doživotně vystaráno. V garáži mám dnes už veterána Žigula 2101 ze 70 let a pořád běhá. Loni jsem do něj dal za 7 000 dálkové zamikání a když lidi koukaj tak já že byl z Tuzexu. S Ruskem ale nekamarádime tak se musí na Slovensko.
Tak nějak nechápu už lidi, co si koupí Dacii, ale budiž, za ty leta už se dost posunula a začalo z toho být celkem auto, ale koupit si dobrovolně Ladu, to už je diagnoza. Tak hlavně, že máte nové auto. Užijte si ho
Dost té ceně nevěřím. Baterie jsou LiIon nebo LiFe nebo snad původní olověné? To by pak asi odpovídalo....
A majitel by je pak stejně musel brzo vyměnit za Li verzi, životnost Pb v takovém případě je omezená tak možná na 3-4 roky.
Na takový dojezd vám stačí 2x 24V 300Ah LiFePo4 baterie, které dnes už vychází na pouhých 35-40 tisíc zvenka, tady v ČR je to 16 článků po necelých 3 tisících a 2x BMS po 2500,-.kč. Baterie spadly neskutečně, ale u EV aut se to bohužel nijak neprojevilo
Nechápu proč by to nemohlo jít. Na takovou věc by se muselo sejít lékařské koncilium, soudní zástupce, psychiatr, a na vlastní žádost nevyléčitelně nemocného. Muselo by se prokázat že pacienta někdo nemanipuluje. Například rodina kvůli dědictví. A to tlačítko by nakonec musel zmáčknout sám.. nikdo jiný. A dnes to jde i na kombinací mrknutí očí... takže to prostě jde. Ale pořád nám tu straší blázni s katolickou výchovou co si pletou sebevraždu s obyčejným milosrdenstvím. Smrt je pro některé lidi úlevná, je vykoupením. Jen zatracení ignoranti to nechápou.
Mnoho vážně nemocných by to tlačítko stisknout ani nemohlo, to je blbost, ale s eutanázií problém nemám. Je to velmi rozumné řešení jinak neřešitelných konců u velmi nemocných lidí. Ano, s přísnými pravidly by to dávalo smysl a mnoho lidí by to včasným koncem uchránilo od nepředstavitelných bolestí. A nejen je, ale i jejich blízké. I pro ně je utrpení vidět své nejbližší tak moc trpět. Pokud není šance na zlepšení, je lepší to ukončit. Ve finále se uleví všem. V Nizozemí to evidentně funguje dobře
To je pěknej blbec 😄 Resp. vychcánek. Nájem vychází dráž, jak hypotéka. Mám postaven dům a platím polovinu toho, co bych platil nájem.
Bavíme se o současných cenách a dnes ani náhodou nekoupíte byt, nebo dokonce dům, aby se vyplatilo mít ho ve vlastnictví. Kdo koupil dříve, má vyhráno, teď máte hypotéku v průměru 30 tisíc měsícně, ve velkém městě klidně 50 tisíc. Sousta lidí už na ni ani nedosáhne a nájem je o třetinu až polovinu nižší. V současných cenách to vidím stejně jako autor. Pokud už ty peníze měsíčně mám, lépe je investovat a výnosy mi mohou pomoci snížit nájem. Mít cokoliv ve vlastnictví se musí vyplatit, jinak je to blbost. Zrovna řeším, jestli dům, co mám a nepotřebuji je lepší prodat, nebo pronajmout. Pronajmu ho max za 25 tisíc, prodám kolem 7 mega. Při pronájmu mi zůstane dům a hodnota bude kopírovat inflaci mínus nějaké náklady na údržbu. Když ho prodám, těch 7 mega mi taky zůstane a měsíčně mi vydělá kolem 30 tisíc při hodně konzervativní investici, takže těch 5 tisíc navíc mi může zůstávat na účtu a zhodnocovat těch 7 mega a bez starostí. Tak co teď? Jen si říkám, že když ho prodám, už ho nikdy znovu nepostavím, ale proč bych to vlastně dělal? Důchod v klidu strávím v pronajatém bytě bez starostí a když budu potřebovat, mám kam sáhnout.
10
Sledujících
0
Sleduje
10
Sledujících
0
Sleduje
Ono je spousta rodin, které to nezvládnou.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Vsak to není povinnost.