Nevím o jakém ničení očí to píšete, je mi přes šedesát a brýle nepotřebuji. takže zde je vaše spekulace. Ostatně, zářivky formou trubic se používaly i desítky lket před tím. Je vidět, že píšete z ideologického hlediska a fakta vás nezajímají.
Takže vám připadá že ty výbojky neblikaj, ani že jim trvá nějakou dobu než vůbec naběhnou, takže na nějaké rozsvícení na kratší dobu je to úplná blbost? Zářivky jsou o něco menší zlo, ale taky to teda není žádná výhra. V práci jsme i zářivky vyházeli a nahradili LED jakmile byly k dispozici v provedení jak zářivková trubice.
Já opravdu nejsem ideolog, já jsem člověk s elektrotechnickým vzděláním a skoro 40 lety praxe. Narozdíl od těch ideologů kteří ty nesmysly (ať už výbojky nebo BEV) násilím prosazují.
Jak jsem zde již psal, regulace významně urychlila nástup led světel, jako doufám regulace urychlí nástup nových technologií jako jsou baterie s pevným elektrolytem.
Bohužel současná technologie EV není tam, kde byla technologie úsporných zářivek v době zákazu žárovek, naštěstí zákaz spalováků zatím ale nenastal. Jinak úsporné zářivky jsem v první vlně kupoval někde v druhé polovině devadesátých let a například v kuchyni a obýváku nám stále slouží, se spotřebou cca 15 až 20% proti původním žárovkám.
Jo a ještě něco. Sázka na baterie s pevným elektrolytem je možná právě ta chyba. Je otázka jestli správná cesta není flow battery s výměnným tekutým elektrolytem. Momentálně nedosažitelná technologie, ale tohle kdyby se povedlo tak to řeší leccos. Zejména rychlost nabíjení a skladování energie vůbec. Pak by celá elektromobilita a OZE začaly dávat smysl. Jenže to je pravděpodobně vzdálené zhruba tak jako jaderná fůze. Řešení nemáme, ale zakážeme to co funguje.
Jak jsem zde již psal, regulace významně urychlila nástup led světel, jako doufám regulace urychlí nástup nových technologií jako jsou baterie s pevným elektrolytem.
Bohužel současná technologie EV není tam, kde byla technologie úsporných zářivek v době zákazu žárovek, naštěstí zákaz spalováků zatím ale nenastal. Jinak úsporné zářivky jsem v první vlně kupoval někde v druhé polovině devadesátých let a například v kuchyni a obýváku nám stále slouží, se spotřebou cca 15 až 20% proti původním žárovkám.
Zákaz žárovek byl v roce 2009. V té době už výkonné CREE LED byly normálně dostupné, už jsem s tím měl například čelovku, začínalo se už uvažovat o nasazení do světlometů v autech atd. Ta technologie byla vyvinutá, jen bylo potřeba dostat ji do aplikací a do masové výroby, což ale bylo celkem snadné. Jestli se to zákazem žárovek urychlilo je spekulace, a i kdyby, tak naprosto nevýznamně a za cenu násilného zavlečení těch výbojek, které by si jinak nikdo nekoupil. Jestli jste si vy chtěl dobrovolně ničit oči předraženým šuntem je vaše věc. Já osobně nasyslil něco žárovek a pak šel rovnou na LED, protože takovou hovadinu co mi naservírovali z Bruseli jsem odmítl akceptovat.
S autama je to podobné. Lidé blbost neakceptují, kromě pár bláznů, nebo lidí pro které to smysl má (ano, jsou i tací). Většina to ale odsabotuje. Já taky. Mohl bych si auto koupit, ale neudělém to, budu jezdit tím co mám. Protože současná nabídka je neakceptovatelná. Zákaz spalováků sice zatím nenastal, ale jak vidíte tak dobrotrusové nehodlají couvnout ani před zjevnou realitou. Radši poškou celou Evropu do kytek, než by připostili chybu. A kdyby nakonec couvli, škody jsou už teď obrovské a nevratné a čím později te zákaz odvolají, tím hůře.
Takhle blbí nebyli ani soudruzi komunisté. Ti sice ve finále zničili taky všechno, ale trvalo to déle a nebylo to takhle přímočaré a jasné. Tak blbej aby si zavřel fungující jaderný elektrárny, založil energetiku na plynu od nepřítele a dotoval lidem auta který byly spíš ve stadiu prototypu než finálního produktu, tak takhle blbej nebyl ani Jakeš.
Tak regulace obecně je nutné zlo. Vemte si přechod od žárovek přes úsporné zářivky po led světla. Na začátku na to hodě lidí nadávalo. Já to celkem podporoval a světla na bázi zářivek si pořídil sám ještě před zákazem žárovek, ale koupil jsme si tehdy deset žárovek do zásoby pro světla s krátkou dobou svícení v předsíni a podobně. Ovšem pak nastoupily ledky a myslím, že ještě někde pár žárovek mám a těžko je využiju.
Auta samozřejmě nejsou žárovky a tak je situace složitější, ovšem nějaká míra regulace je nutná, protože auta produkují externality, které se jinak těžko omezují. Otázka je míra regulace, aby regulace neudusily obor úplně, ale spíše motivovala rozvoj, jako u svítidel, bez regulace by ledky zřejmě převládly také, otázka je kdy, zda by to nebylo např o deset let později.
Zrovna násilná likvidace žárovek byl přesně ten samý nesmysl jako zákaz spalováků. Vedlo to k naprosto zbytečnému meziobdobí výbojek, které nebyly ani moc úsporné, ani moc ekologické, byly úplně na prd. Velká klika byla že technologie LED byla už docela na spadnutí takže to období výbojek netrvalo dlouho a pak to ty LEDky převálcovaly všechno. A kdyby se do toho dobrotrusové nemontovali, dopadlo by to úplně stejně. Během pár let by se přešlo na LED přirozeně a dnes by žárovkama nikdo nesvítil ani kdyby je nezakázali.
Problém je že elektromobilita zdaleka není v takové fázi aby šla masově použít, a nic nenasvědčuje tomu že za 10 let bude. Takže výsledek je že lidi si nesmyslná drahá auta nebudou kupovat, čoudící vraky budou dojíždět do naprostého rozpadnutí, ekologicky to bude horší než kdyby se nic nezakazovalo a jako bonus ještě zlikvidují automobilový průmysl.
Já mám z pronájmu 3+1/L 74m Praha novostavba za rok cca. 150 tis. čistého. Co proti tomu chcete postavit. Pravda když jsem ten byt kupoval tak stál 4 mil.
To je právě ono. Že ten byt dneska nestojí 4 mega, ale 3x tolik. Takže máte majetek za nějakých 12 mega, výnos 150 čistého, ale ten samý majetek kdekoliv jinde vynese víc a bez starostí. Dnes fakt nájemné z nemovitosti je ztrátové a musíte už jen spekulovat na růst ceny. A kolik tam je ještě prostoru těžko říct. A pokud tohle máte ještě navíc financovat současnou hypotékou, tak na to bych se fakt vykašlal.
Dnes termínovaný účet nese 3,5 - 4,0% a z úroků se platí 15% daň. To už pronájem bytu v Praze slušnému nájemníkovy nese daleko více. Byt 2+1/46m pronájem měsíčně 16. tis 3+1/L 74m pronájem měsíčně za 17.5 tis. Energie si nájemce platí sám.
Byt 74m stojí cca 10 mega. Z toho máte na termíňáku 30 tisíc měsíčně. Po zdanění 25 tisíc. A nemusíte se o nic starat. U toho bytu byste taky měl platit daň z příjmu, daň z nemovitosti, fond oprav atd. A ještě musíte mít slušného nájemníka a o všechno tohle se starat. Momentálně nesmysl. Ani kdyby ten byt byl za polovinu tak se to nevyplatí. Natož ještě s hypotékou. A prachy nemusíte mít na termíňáku. Dluhopisovej fond nese cca totéž, ale není zdaněnej.
Mě na tom nejvíc přijde úchylný kvůli proražené vaně motoru, jak jsem pochopil, dělat takové manévry. Možná by se do 15 tis. vešli (můj odhad fabie není zas tak drahé na ND).
Vana je za pár šlupek, to není problém. Ale pokud bez toho oleje jedete až do zadření motoru, tak už to není za 10 litrů, ale řádově za 100, a to i u normálního ne moc drahého auta.
To je dobrý blábol. Za podmínek jaké dává ten výpočet by to za investici mohl považovat jen naprostý blázen. Cokoliv jiného dnes vynese minimálně totéž, spíš víc. Zlato, dluhopisy, dokonce i termíňák. A s nesrovnatelně menšími starostmi a rizikem. Byt má smysl v současné době snad jen jako dlouhodobé uložení peněz ve smyslu ochrany před kolapsem finančního systému. Ale na výdělek to není ani když mám vlastní zdroje, natož s financováním na hypotéku. Ta doba dávno pominula. Ale holt developeři potřebují prodávat, tak si holt zaplatí takovýhle článek.
Když komouši ,bouraly staré pavlačáky na Rybářské ulici v Brně, tenkrát tam tekla Ponávka,tak dali těm starším lidem co tam bydleli,náhradu státní byty na Lesné(cihlové), nemuseli jít na ulici!
No, to je právě ono. Takže majiteli sebrali starý dům, pak mu ho zbourali (v Praze například když stavěli metro a podobně) a náhradu za to nedali majiteli, ale nájemníkovi. Ten dostal dekret na státní byt. A po revoluci nájemníkovi ten byt za pár kaček prodali a majitel neměl nic. Resp. někdy dostal formálně náhradu v akciích RIF, ale to zdaleka neodpovídalo majetku o který přišel. Místo něj náhradní majetek dostali nájemníci. A tomuhle vy tleskáte.
Hmmm, kde je srovnání nákladů na bydlení, tedy položek, které občan musí zaplatit v každém případě ..?
Proč by tam měly být náklady na bydlení, když nic takového neexistovalo? Máte pocit že jste si tenkrát mohl pronajmout byt? Byt (resp. celé domy) bolševik ukradl našim předkům a nechal tam vybrané lidi bydlet téměř zadarmo. Ani se o ně nestaral, ani nemohl, protože to nájemné nevydělalo ani na údržbu. Když je pak vybydlené vrátili původním majitelům, tak ti to museli znovu zainvestovat a dát do pořádku. Případně pak bolševik nějaké paneláky postavil sám, byty v nich přidelil prověřeným soudruhům. Normální cestou se běžný člověk k bytu za to směšné nájemné moc dostat nemohl.
Srovnávat náklady na bydlení dnes a za socíku je asi jako kdybyste srovnával náklady na nákup a provoz auta, se situací kdy jezdíte kradeným autem zadarmo. To kradené samozřejmě vyjde levněji.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Hospodářská komora byli vždycky šmejdi.