Jako lektor učím jak na veřejné, tak soukromé škole a věřte, že to ty soukromé drží úroveň vzdělání, protože tam chtějí studenti za své peníze utrpět vzdělání. Zajímají se, chtějí věci navíc. Kdežto na veřejné je to: "Co musím minimálně udělat, abych prolezl?" Nenechte ze sebe mluvit závist.
To je naprostý nesmysl. Pokud jde o VŠ, tak soukromé učí v podstatě jen ty obory, které nejsou vůbec k ničemu a i ty učí blbě. Funguje to tak, že když si student platí, dostane diplom. Ostatně tohle říkají i samotní studenti. Neexistuje U nás soukromá VŠ která by poskytovala skutečně špičkové vzdělání. To je jen na některých státních. U středních škol by se pár výjimek našlo, ale v globálu jsou také hluboko pod úrovní státních.
Vlasta Parkanová je doktorka práv a měla dvacetiletou praxi na ministerstvech a v PS, byla předsedkyní poslaneckého klubu, dlouholetou místopředsedkyní výboru pro obranu a bezpečnost. Několik let byla podle průzkumů nejpopulárnější českou političkou.
To je kvalifikace tak do cirkusu, ale ne na ministra obrany a nákup letadel. Tam fungovala jako bílý kůň.
Takže až přijdete kvůli neprokázanému obvinění o práci a deset let života a celé okolí si na vás bude ukazovat prstem, spokojíte se s drobným odškodněním a řeknete si, že je všechno skvělé?
Až budu rozkrádat veřejné peníze a nějakým zázrakem vyváznu bez odsouzení, budu rád že to tak dopadlo. Že někdo není odsouzen neznamená že je nevinný a má být odškodněn. Polovina gaunerů nakonec vyvázne a nejsou odsouzeni z různých důvodů nad kterými zůstává rozum stát. Odškodnění má být jen v případě nezákonného postupu justice, a ne u každého zproštěného obžaloby.
není to ani dvojnásobe průměru USA, a hlavně je to tak asi o 30% vyšší plat než je průměr ve státě Washington. S tím zbytkem souhlasím, ale je otázka, co budou dělat, když jim ty lidi odejdou. Pak už nebudou ve ztrátě, pak budou v bankrotu.
Problém není co budou dělat když jim ti lidé odejdou, protože to se nestane. Stejně se části potřebují zbavit. A nemají se tam tak špatně aby z fleku všichni našli lepší job. Problém je naopak když ti lidé neodejdou. Pak buď budou stávkovat a je zle, nebo dostanou platy které si firma nemůže dovolit a bude také zle, jen o něco později. Ono je to dost jedno, do bankrotu směřují tak jako tak. Je otázka kterou cestou tam dojdou dřív. Oni si zaměstnanci myslí že si luxus vystávkují. Mysleli si to v Detroitu, mýlili se. Teď si to myslí v Boeingu, ti mají přeci jen výhodu že US vláda má velký zájem na tom aby Boeing nepadnul. Asi brzy uvidíme jak velký.
Stávka má smysl když je na tom firma dobře a zaměstnanci špatně. Tedy když firma má co ztratit a zaměstnanci ne. Pak firma ustoupí a přežije to. Tady mi přijde že mají víc co ztratit zaměstnanci. I tak můžou firmu donutit k nesmyslu, ale dost pravděpodobně se to obrátí proti nim.
Bylo by vhodné, kdyby autor dal výši mezd do souvislostí. Obyčejnému čtenáři se to může zdát jako úžasný plat ale...
Že USA není k mání tak přepychová věc, jakou tje tady veřejné zdravotnictví, hromada lidí jde do života s dluhem za školné, jaká je výše nájmu ve městě, kde ta fabrika sídlí a mnoho dalšího..
Pak ta mzda dostane úplně jiné obrysy. Ale to bychom chtěli od dnešních novnářů trochu relevantní žurnalistiky a ne tento bulvár..
Tak já vám to do souvislostí dám, když se sám neorientujete. Je to dvojnásobek průměrného platu v USA. To je sakra hodně, zejména na firmu co je dlouhodobě v dost velké ztrátě a přibývají jí závažné problémy technické, ekonomické i reputační. Oni se taky odboráři nemusejí těch vystávkovaných mezd dočkat, protože za ty 4 roky už může být po Boeingu.
Hloupý jste akorát vy. Proč by měli odboráři parazitovat na budoucnosti. Pracující lidé ve Volkswagenu nemohou za imbecilní rozhodnutí poslanců EU a managerů firmy. Volkswagen stále generuje zisk. I když už né takový. Na nejvyšší management už holt tolik nezbyde. Sám pracují v odborech firmy kde pracují, mám odborářské cítění s lidmi. Pamatuji se když kdysi toto postihlo Opel. Tenkrát jsem si ale říkal, když jsem slyšel vyjádření jejich odborářů, že jejich požadavky jsou přehnané, když chtěli navýšení platů a žádné propouštění zaměstnanců. Přemýšlel jsem, jestli v době krachování firmy jsou takové požadavky reálné. Pak se ale zveřejnily přijmy vrcholových manažerů společnosti v době její krize a já dal jejím odborářům zcela za pravdu.
Pracujete v odborech 🙂 Tak ten byl fakt dobrej.
Energetika není jen o zisku. Stát se zavázal v EU k využívání obnovitelných zdrojů. K tomu potřebuje, aby je lidé stavěli. Proto nabídne dotace a když se to lidem vyplatí, investují. Pokud jim pak stát řekne, že slíbené peníze nedostanou, je to horší než komunismus.
S tímhle na mě nechoďte. Já v referendu hlasoval proti vstupu do EU. A že se kolaboranti k něčemu zavázali mě zajímá zhruba stejně jak závěry XIV sjezdu. Slíbit někomu biliony za tuhle levárnu byl zločin hned v zárodku.
S ochrankou nikdy nikam nechodit a ihned volat policii.
Mě se opakovaně osvědčilo poslat ochranku do háje, seřvat je hodně nahlas aby to slyšela celá prodejna a jít pryč. Policii bych volal až kdyby na mě sáhli, což si nikdy netroufli. Jednou jsem následně podal písemnou stížnost na chování toho idiota, začlo se to nějak vyšetřovat a pak tošlo do ztracena. Ale aby si na mě tihle negramoti někde vyskakovali si nenechám líbit. Ti mi mají maximálně otevřít dveře a slušně pozdravit.
Autorce tohoto blábolu bych poradil, aby se trochu lépe seznámila se situaci, než začne o něčem psát. Nevím za kolik se dá máslo sehnat v Německu, ale u nás v pátek bylo v Lidlu za 44,90 a týden předtím v Globusu za tutéž cenu. Pravda, je k vidění i za 70.
Také by mě docela zajímalo kde bere údaje o průměrné ceně másla. Průmerná cena věci je vážený průměr přes všechny zobchodovane transakce v sledovaném období. Takže pokud bude stát v jednom obchodě Studentská pečeť 135,- a neprodá se ani jedna, a v druhém bude stát 50 a prodá se jich 10, tak průměrná cena Studentské pečeti je těch 50,- Kč. Není to ani 135, ani 92,50. Že si někdo dá do regálů věc nesmyslnou cenou neznamená že ta cena je nějak relevantní pro trh.
No a vzhledem k tomu že nikdo neví kolik másla se prodá za jakou cenu napříč trhem, tak průměrnou cenu másla nezná ani statistický úřad, natož autorka článku. V situaci kdy je rozptyl cen větší než trh akceptuje, nejde ty průměrné ceny snadno zjistit jen z cenovek na regálech. Zato ale jestli je skutečně pravda že minimální cena másla je v Německu 56 korun, tak je u nás levnější. Spíš si ale myslím že autorka stejně tak jako netuší za kolik jde máslo koupit u nás, netuší to tím spíš v Německu.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Když máte (kvůli inkluzi) ve třídě vedle normálních až nadprůměrných dětí i děti, které by dřív byly ve zvláštní škole, tak buď přizpůsobíte výuku tomu nejslabšímu (a ostatní se nudí resp. vyrušují) nebo dotyčnému poskytnete asistenta, který mu pomůže pochopit a (nějak) zvládnout látku.
Problém nejsou asistenti, ale tzv. inkluze. A pokud ředitel školy dnes dostane peníze pouze na asistenta, které ho potřebuje (tj. rodiče dodají potvrzení od specialisty), je ředitel i asistent často i 1-2 měsíce před zahájením výuky v nejistotě. Tento návrh aspoň odstraní tuto nejistotu.
1 odpověď
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
To jsou právě ty nesmyslné kecy. Budete za šílené peníze odstraňovat nejistoty které vůbec neměly vzniknout a jsou uměle vykonstruované. Ale proč bychom řešili podstatu, když můžeme hovadiny vršit na sebe jednu na druhou až do úplného zhroucení systému.