To co Evropa a Amerika (a de facto celý západní finanční systém) nyní prožívá je ve skutečnosti začátek velkého kolapsu, takže ani Reagan už nic nezachrání.
Jaký je k tomu signál? Kde je bod, odkud není návratu?
Devizový trh je vždy založen na dluhu. Poté, co v roce 1971 byla zrušena směnitelnost dolaru za zlato a přešlo se na systém volně pohyblivých měnových kurzů, jsme byli zcela v dluhovém standardu. Peníze jsou dluh ! Moderní jamajský systém směnných kurzů pochází ze stejné doby.
Kdo byly hlavními beneficienty tohoto systému? Švýcarský frank !! a pak japonský jen. Japonský jen již vůči dolaru výrazně devalvoval, ale švýcarský frank proti dolaru nedávno nastavil nové historické maximum.
A tak kolaps západního finančního systému začal !! U švýcarského franku je nejdůležitější úroveň 0,95 – 1 za dolar. A jaký je kurz dolaru k švýcarskému franku k dnešnímu dni ? 1 USD - 0,903593 CHF
Nyní vstupujeme na práh nového globálního ekonomického a finančního modelu, o kterém zatím nevíme a nevidíme ho, ale který již dlouho předpovídali i západní ekonomičtí experti: model měnově - obchodních zón.
A tento přechod na nový globální ekonomický a finanční systém v následujících měsících, bohužel, bude hodně bolet. Dotkne se to všech, absolutně všech bez rozdílu sociální statusu.
Dobry den,
tim novym financnim schematem/systemem myslite to, ze bude nahrazen soucasny financni system menovych derivatu (akcii, dluhopisu...)? Tedy zanikne system, na kterem stoji veskere bohatstvi soucasnych hybatelu sveta? Ze by tedy o vsechno prisly banky, farmacie, vojenstvi, IT apod.?
Nemyslim to jako utok, opravdu me to zajima, protoze si nemyslim, ze si hybatele sveta pod sebou podriznou vetev, na ktere sedi, proc by to dopustily???
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
2,5 miliardy let? To by nebylo špatný, Rimmer by dovyprávěl ty kostky...
3 odpovědi