Pěkná hloupost tenhle článek. Autor neví (nebo ví, ale zamlčuje), že u takových těch radarů, které nás trápí a které dávají automaticky pokuty za překročení o pár kmh, tak tam žádné body nezískáte. Body získáte pouze když vás zastaví hlídka.
Já sám jezdím opravdu hodně a body jsem ještě nedostal. Ano, pár pokut mi přišlo, právě takové ty z jižní Moravy u Znojma za překročení o pár km na výjezdu z města, ale tím to tak hasne. Po dálnici jezdím (jen pokud to provoz pochopitelně dovolí a nikoho tím neobtěžuji) i o něco málo přes limit, ale nikdy jsem neslyšel o nikom, koho by za 140 nebo 150 v noci na prázdné dálnici pokutovala hlídka. Vždy se asi poblíž najde nějaký dobrovolník, co tam pojete 200 v rozpadajícím se starém kouřícím bávu a upoutá pozornost hlídky, která pak neřeší strýce jedoucího 150 v normálním Passatu... Stejně tak jsem neslyšel, že by někoho lovili za 53 ve městě na přehledném úseku. Prostě pokud jezdíte normálně a bezpečně, tak vás Policajti nechají být.
Ten kdo dostává pravidelně body by mentorem být neměl, protože řídit sám pořádně neumí.
Přesně.
V kterém bufetu v Praze mají řízek za 170 Kč? V rámci menu 100 g možná ano. Jinak všude v hospodách mimo Prahu je o váze 150 g stojí kolem 200 Kč bez přílohy. V Bitově jsem si dal smažený sýr: 148 Kč s hranolkama a pivem jsem platil 270 Kč. Ve Vídni v centru u Schnitzelwirt, řízek 200 g s bramborovým salátem 12,50 €.
Najdou se takové poklady. Zaměstnání mi bylo přesunuto na Smíchov, tak jsem se zajímal, jaké jsou možnosti. Narazil jsem na velmi pěknou Kantýnu Sekyry, kterou má pod palcem vedlejší řeznictví Kratochvíl. Fungují vyloženě jen na obědy, ale konkrétně řízek se salátem 135,- a Plzničku k tomu za 49, . . ., někde to evidentně jde.
Tak si ještě jednou přečti, co jsi sdílel, konkrétně odstavec 7 paragrafu. Sorry, ale houkačky jsou slyšet a majáky vidět dost dobře, navíc v noci. Nemluvě o tom, že i ve dne za mnohem vyššího provozu je člověk slyší, pokud není úplně mimo. Automaticky normání řidič je bdělý a čeká, že pojede IZS, kterému se v případě potřeby uhne a pustí ho.
Jasně, za rohem . . . koukám, že jsem narazil na trubku co nezvládne porozumět textu, natož přemýšlet.
Kontrolní otázka: Měl řidič nabouraného auta povinnost zastavit před křižovatkou a nechat tam volné místo, když se zprava blížil vůz PČR se zapnutým VRZem, který je slyšet už o tři křižovatky dál? Udělal to?
Obě odpovědi jsou vidět na fotografii.
A tuto povinnost jste vyčetl kde? Ať hledám jak hledám, nacházím tyto dva body:
Zákon o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů č. 361/2000 Sb. § 41
Aktuální znění 19. 09. 2016 - 30. 06. 2017
Jízda vozidel s právem přednostní jízdy
§ 41
(1) Řidič vozidla, který při plnění úkolů souvisejících s výkonem zvláštních povinností užívá zvláštního výstražného světla modré nebo modré a červené barvy,2) případně doplněného o zvláštní zvukové výstražné znamení (dále jen "vozidlo s právem přednostní jízdy"), není povinen dodržovat § 4 písm. c), § 5 odst. 1 písm. f), g), h) a odst. 2 písm. f) a g),§ 6 odst. 5 a 6, § 7 odst. 1 písm. b), § 11, § 12 odst. 1, 2, 4, 5 a 6, § 13 až 17, § 18 odst. 2, 3, 4 a 8, § 19 odst. 2 a 3, § 20, § 21 odst. 2, 3 a 4, § 22, 23, § 24 odst. 3 a 4, § 25 odst. 1, 2, 3, 4, 5, § 26 odst. 3, § 27, § 28 odst. 2, 3 a 5, § 31, § 32 odst. 6, § 35, § 36 odst. 1 a 2 a § 39 odst. 4 a 5; je však povinen dbát potřebné opatrnosti, aby neohrozil bezpečnost provozu na pozemních komunikacích.
(7) Řidiči ostatních vozidel musí vozidlům s právem přednostní jízdy a vozidlům jimi doprovázeným umožnit bezpečný a plynulý průjezd, a jestliže je to nutné, i zastavit vozidla na takovém místě, aby jim nepřekážela. Do skupiny tvořené vozidly s právem přednostní jízdy a vozidly jimi doprovázenými se řidiči ostatních vozidel nesmějí zařazovat.
Nic o křižovatkách tu nevidím.
Jestli se policejní auto vyřítilo z vedlejší, ještě mezi těmi činžáky za jejichž roh opravdu není vidět, tak tohle opravdu nemůže být chyba řidičky jedoucí po hlavní silnici.
Všechny ty koloběžky, multifunkční kola, a jiné ty vozítka jsou nebezpečná, nemají žádná pravidla, jezdí kde chteji, dělají si všude jízdní dráhu
Ale to je přeci nesmysl. Jízdou na koloběžce se jezdec z pohledu zákoná stává cyklistou. Tedy pravidla jsou jasně daná. Dodržování a vymáhání, to je již věc druhá . . .
Wau, takže manažeři firmy jeli na událost, kde hrál tým, který sponzorují.
Takže vlastně se nic nestalo jen je potřeba rozjet trochu závisti.
Tohle není kauza, tohle je naprosto běžný a v pohodě. Naopak by byla ostuda, kdyby sponzoři od repre nedostali lístky a je jasný, že nebudou spát v hostelu. Tohle je selhání novinářů, protože žádná kauza není...
Plus ČD mají zisk "jen" 3,8 mld, takže řešit nějaký hotel je úplně mimo
Jojo, tady se komentářům také raději vcelku vyhýbám. Lidé tu plácají co je napadne a nebaví je přemýšlet.
Nicméně ten článek pro to samozřejmě vybízí. To už mne také moc nebaví číst. Šlo by to také napsat obráceně a možná by to bylo i blíže realitě:
z téměř čtyř-miliardového zisku toho manažeři ČD příliš neuvidí. Byl jim zaplacen budget hotel na dvě noci v Hamburgu a musejí jet vlakem, přičemž ve vlaku mají stále povinnost pracovat. Lístky dostaly ČD zdarma.
Ale ono by se to zas tak dobře nečetlo . . .
České zdravotnictví potřebuje hlavě jednu věc - razantně osekat byrokracii. Doktoři nemají a nechtějí stále sedět u počítače a stále dokola zapisovat jestli kouříte a jaké nemoci jste měli v rodině. Jedna otázka je, zda jsou vůbec všechny údaje a razítka v dnešní době ještě potřeba a druhá, že to zkrátka jde udělat automaticky.
Už je načase, aby vznikl ucelený zdravotnický systém, který bude spravovat všechny informace o pacientovi. Naprostou většinu z nich si už stejně uchovávají jednotlivé pojišťovny. Pak nebudete muset při každé návštěvě specialisty papouškovat vaše údaje a lékař také ušetří půl hodiny svého a vašeho času a nebudete muset nosit svému obvoďákovi papírek s indikací, která nám stejně nic neřekne. Natož si nechat vypálit CD s rentgenem . . .
Lehké by to nebylo, ale nemožné také ne. Jen je potřeba na sebe vypsat audit a poté ty správné odborníky. Třeba se pak někdy dočkáme toho, že lékař stráví víc času s pacientem než s počítačem.
V Česku je zvyk dávat nadbytek značek tam, kde nejsou potřeba, ale ze zásady je nedávat tam, kde se řidič potřebuje. Například před Libercem je na silnici pro motorová vozidla značkou zvýšena rychlost na 130 km/h. Všude v zahraničí by byla část se zvýšenou rychlostí ukončena značkou omezení rychlosti na 110 km/h - řidič by jedním pohledem ihned viděl, jaká rychlost je požadovaná. Místo toho je tam značka "konec úpravy rychlosti", která je sice perfektně v pořádku, ale řidič musí věnovat myšlenku tomu, jestli je na dálnici, nebo na silnici pro motorová vozidla, mimo obec, nebo už v obci a "spočítat si", jaká rychlost platí. Přitom malá změna ve značení by moc pomohla.
.
Podobně je na tom pražská magistrála, kde přechází běžná silnice v silnici pro motorová vozidla a ještě jsou tam místní úpravy rychlosti. Všude jsou značky, ale jen v místě začátku silnice pro motorová vozidla rychlost zopakovaná není. Přitom projíždějící řidiči se musí soustředit i na to aby volili správný pruh, správně odbočovali - a zopakovaná značka rychlosti by prostě pomohla. Tak to bývá v Německu.
.
Nevím jak se u nás značky umisťují, jestli o tom rozhoduje člověk bez citu pro věc, nebo jestli naopak na všechno máme nedomyšlené prováděcí vyhlášky (které asi ani nejde domyslet pro každou situaci), ale rychlostní značení v ČR ideální není. Ve vlastní zemi mívám víc práce se zorientovat v požadované rychlosti, než v cizině.
Přesně to samé jsem chtěl napsat. Sice jsem ještě žádnou nehodu neschytal, ale párkát už se mi podařilo po "rušící značce" svištět 130 km/h abych si po pár km číkal, proč je tady zase značka dálnice.
jen se optám - vy jste osobně obeznámen s touto kauzou ? Víte, že byl ředitel schopný a manažersky zdatný ?
Nikoliv, i proto tuto kauzu nekomentuji. Nicméně doposud jsem nezaznamenal případ, kdy by většina zaměstnanců odešla, protože byl vystřídán ředitel neshopný.
V každém případě ovšem komentuji tuto chybu systému, kdy je opravdu velmi snadné měnit obsazení takto významných pozic, přičemž vůbec nezáleží na jejich schopnostech. Jde to vidět například u nynější ředitelky zámku Lány. Tu z jejího předchozího místa radní odvolali (a mimochodem, také kvůli ní odešla většina zaměstnanců).
Tohle je prostě neskutečná ostuda - ale jedná se o systémovou chybu, kdy má zřizovatel školy v podstatě absolutní pravomoc. A když hrají roli osobní nebo stranické vztahy, tak není pomoci ani odvolání.
Bohužel, je tomu tak. A aby toho nebylo málo, stejné je to i ostatních pozic (ředitelé státních institucí, správci zámků atp.). Toto je pouze jeden z mnoha případů, kde byl schopný ředitel odvolán a nahrazen, přičemž s ním odešla většina zaměstnanců.
Jako mladší jsem tomu nevěřil, nicméně teď už je mi jasné, že se do takovýchto pozic opravdu dosazují známí a spolupracující, přičemž kontrolní mechanismy, které by tomuto měly zabránit jsou směšné a nemusí být ani obcházeny nebo porušovány.
Zjevně jste nikdy nepodnikal, tak hurá do toho, když si myslíte, že je to tak výhodné. Zjevně jste nepochopil o čem mluvím. OSVČ si tu dovolenou, benefity, nemocenskou musí platit z toho o co má nižší odvody. Zaměstnanec má tyto benefity z toho co odvádí navíc. Proč myslíte, že nemocnost OSVČ je daleko nižší než u zaměstnanců, proč je produktivita větší u OSVČ. Vše má svoje plusy a mínusy a proto jsou i rozdílné odvody, dle pohodlí a rizik.
Vy si myslíte, že dovolenou a nemocenskou platí stát?
Kdepak výtržnictví, to můžete přišít civilistovi. Policista zjevně křičel jménem zákona a prokazoval se odznakem - nerozumím, proč by to nemělo šetřeno i jako zneužití pravomoci.
A další úsměvná věc - prý se jedná o selhání jednotlivce. Jistě, a to je přesně ten důvod, proč jeho předchozí přestupky nikdo na velkou bráhu nebral a jeho kolegové by i tento incident nejraději zametli po koberec. To rozhodně nemůže být systémová chyba.
Zákon č. 40/2009 Sb. (trestní zákoník), § 329 Zneužití pravomocí úřední osoby
(1) Úřední osoba, která v úmyslu způsobit jinému škodu nebo jinou závažnou újmu anebo opatřit sobě NEBO JINÉMU NEOPRÁVNĚNÝ PROSPĚCH
...
c) nesplní povinnost vyplývající z její pravomoci,
bude potrestána odnětím svobody na jeden rok až pět let nebo zákazem činnosti.
Přesně tak. Tohle se nesmí nechat vyšumět jako výtržnictví.
Samozrejme ze mas. On evidentne podla svojho stavu nemohol byt v sluzbe, takze ignore a v pripade ze by to eskaloval tak vypnut.
Křičí "jménem zákona" a podle článku se prokazoval odznakem, v ten moment se z civilisty stává policista ve službě a nenašel jsem jedinou zmíňku o tom, že mám možnost policistovi vzdorovat. Pouze, že mám následně možnost podat stížnost na nepřiměřené jednání. Z toho prostě mrazí.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Navázat trvale na minimální mzdu. Tečka.
1 odpověď