Revize???? 😄 Revizi na FVE dodali bez skutečné revize - prostě jí přitáhnul hotovou "předávací technik". Jedna z největších firem v ČR.
A pak vypadate jak blb, kdyz opravdu poslete revizaka aby zkontroloval instalaci jak se ma. My to delame i jako kontrolu kvality a dodatecne odhaleni chyb. Revize od stolu jsou prasecina. A to nemluvim o hromosvodech. Na ty se vsichni rovnou vykaslou
ne, nic nezmění a sami voliči turka budou jezdit v elektroautě, při troše štěstí v evropským, jinak v čínském. Protože elektromotor je prostě lepší než spalovací motor. a az klesne cena baterií, tak spalovacím autům bude zvonit umíráček.
Elektromotor je mozna lepsi, ale ceny baterii zdaleka nejsou tak nizko jak si vsichni preji. Pridana hmotnost ubira na uzitne hodnote auta. Baterie se vyrabi mimo EU a elektrinu pro 100% elektromobilitu neumime zatim vyrobit jinak nez z uhli a plynu. Jo, to auto nebude smrdet a delat co2, ale elektrarna ano a v podstatne vetaim mnozstvi. No a v neposledni rade zivotnost baterii bude 10 let max. Auta se spalovacim motorem vydrzi 20+ let. Takze pri zohledneni celeho lifecyclu zatim vychazi elwktromobily hur. Ale at si je kupuji lide jak chteji. Jen to proste netlacte nasilim. P.s.: Turka jsem nevolil. Jen v tomhle mam podobny nazor.
Likvidace, využití baterií pokračuje a lze z části využít znovu (reciklace je možná), zjistěte si kolik je závad na bateriích, fungují parádně (jistě se najde i problém), při správném zacházení minimální degradace, ten kdo má fotovoltaiku dokáže ušetřit okolo 100000 Kč ročně při zahrnutí spotřeby rodinného domu a 2 EV osobních vozů. Je třeba se o to zajímat, pak zjistíte, že né vše co se šíří proti EV je pravda. Dobře vadí Vám dotace, to chápu, spousta lidí co vyzkoušela EV už spalovák nechtějí z určitých pro ně zásadních důvodů, najděte si jejich poznatky, nejsou to hloupí lidé jak je někdo může nazvat.
Nechci byt nezdvorily, ale jak presne se da usetrit 100 tis rocne na male fotovoltaice? I kdyby byla vykonove na 10 kWp tak se pri cene 4-5 Kc za kWh nedopocitam vic jak poloviny te castky. Diky za odpoved.
I tak to zavání fiaskem ze Syrakus. Nehledě na to, že by se takový systém pak nedal nazývat demokratickým
Proc ne. Volit prece muze kazdy. Osobni vzdelanost je svobodnou volbou kazdeho z nas. Pokud budete travit cas ctenim knih a studiem historie, tak prospejete sama sobe v kazdem pripade. Naopak, zaruci to ve vysledku moudrejsi a lepsi volbu vedeni statu. To jestli ta reprezentace bude kvalitni je jina vec.
Takže by stačilo jenom dobře odhadnout, co se chce slyšet. V Číně už jsou, panečku, v tomhle mnohem dál 😉
Otazky by byly striktne apoliticke. Hodnotily by kognitivni vlastnosti volice a rozhodne by neslo o otazky typu co se libi soucasne vladni strane. Otazky z historie by byly take soucasti a ackoliv u nich jde v drobne mire o uhel pohledu, tak z podstatne casti by slo o filtr fanatilu a demagogu.
Neni nezbytne nutne omezovat volebni pravo dle iq. Naklady s merenim iq kazdeho v populaci by neumerne. Ferovejsi je vytvorit pred volbami soubor otazek, na ktere by volic tesne pred potvrzenim sve volby musel odpovedet. Cim vic spravnych odpovedi tim silnejsi hlas. Pokud budu nevzdelany a necham se ovlivnit kazdym blabolem co kdo vypusti v retezovem emailu tak sice odvolim ale muj hlas bude mit nulovou hodnotu. Otazky by musely pokryt siroke spektrum aby dokazaly zachytit i EQ. Pak by i hyperinteligentni jedinec mohl odejit se slabou silou hlasu protoze bude mit malo bodu za socialni temata. Dalsim benefitem by bylo ze by takhle komplexni volba odradila lidi co maji radi jednoducha reseni. Pokud neprojdes testem, nemuzes volit. Pokud test vyklikas narychlo, mas jistotu slabejo vysledku. Test muze obsahovat i ukoly z logiky ktere se pouzivaji pri mereni Iq. A ve finale by se to dalo udelat tak ze by se volilo z domova online.
Představte si, že si to uvědomuji. Když si kupuju oblečení z Bangladéše, vím, že ti lidé si jej nemůžou koupit ani za celodenní práci. Taky bych si nedovolila ho zánovní vyhodit a koupit další. I když by někdo namítl, že tím jim tu práci beru a budou na tom hůř. Ale srovnávate dvě různé věci. Zatímco např.pronajimatel nemusí dřít podnajemnika z kůže, co má udělat skromne žijící a nikoho neodirajici (kromě zasloužené podprůměrné mzdy) člověk v Cesku? Jít spát pod most,jist minimalne, nemit zadne jine potreby a vydaje a vse posílat do té Bangladese?
Najděte si to, co vás baví. Dělejte to kvůli tomu, že vás to baví a že tomu věříte. A pak ať už je to služba nebo produkt ho nabídněte. Pokud to bude kvalitní produkt, tak dostanete zpět odměnu v podobě peněz a satisfakci v tom, že vlastně nepracujete, ale děláte to, co vás baví. O tom je podle mě správné podnikání. A ještě k tomu srovnání manažer vs operátor u pásu (lékař mi nepřijde z mnoha důvodů jako správné srovnání) - někdo, kdo třeba montuje židle do auta nemůže svojí chybou způsobit krach firmy a ztrátu práce stovkám lidí a návazně další škody a naopak dobrým rozhodnutím nemůže firmě prospět tak, jako dobrý nebo špatný manažer. To neznamená, že se dělník u pásu nemůže takto vysoko postaveným manažerem stát. Ale nebývá to časté. Těžko to lze pochopit, dokud nejste alespoň trochu v té manažerské pozici. Dost často také jako manažer máte práci v hlavě pořád. Od rána, do večera a nemůžete vypnout. A ten tlak je opravdu někdy brutální. Bohužel vím, o čem mluvím.
No, asi mu to auto záviděl. A pak autor článku udělal slušnou reklamu na auto ✌️ A zadarmo. Ten trávník je evidentně dost používaný a neudržovaný. Proč by si tam nemohl stoupnout? Ano, Praha... Nevidím v tom problém. Od toho to je. Kdyby byl krásně udržovaný, asi by nikoho nenapadlo na něj zaparkovat, nebo po něm chodit.
Je poskozeny prave kvuli lidem jakovy...hele trava...tak tam zaparkuju. Preci nepujdu pesky
17 stejných fotek, no budiž. Upřímně, záleží na kontextu. Pokud si ten člověk šel něco jen na skok vyřídit, nebo šel do trafiky atp., tak na tom nevidím nic extra špatného. Stojí tak, aby nenarušoval provoz, má na to auto - já mám nízký předek, nevyšlo by mi to, ale býti třeba hrdým majitelem Lady Nivy, tak bych to tam na chvíli zaparkoval taky. Pokud tam bydlí a parkuje takto běžně, tak to je jiná, ale i tak si nemyslím, že je to něco, za co by měl být lynčován.
A také si nemyslím, že tam parkuje, protože má drahé auto a hodně peněz, ale protože může - myslím tím, ne každé auto přejede tak vysoký patník. A parkoval by tam beztak i v té Nivě.
No a ještě rád dodám, že nechápu posedlost tímto autem, jeho cenu a ani to, co je na něm tak skvělého. Pokud to někdo dokáže vysvětlit, moc rád si to přečtu.
Přeji krásný den,
TJ
S timhle nazorem se setkavam dost casto. Jdu tam na skok, tak si zaparkuju kde chci. A takhle jedni blokuji prijezd u skolky kam vodim deti protoze tech 50 m preci nepujdu pesky kdyz tam jdu na skok. No ne? A dalsi borci a borky to svihnou na travnik ktery zdemoluji protoze opet...mam prachy tak nebudu chodit mezi plebsem. Dal bych jim mastnou pokutu a verejne prace. Dokud nenaucime tuhle zemi dodrzovat zakony tak se nikam neposunem.
Můžete mi tedy popsat definice svobody? Víte já mám pocit že vůbec nezáleží na politickém uskupení nebo minulosti. Člověk už od nepaměti touží ovládat ty druhé ke svému prospěchu a to se se svobodou jednotlivce prostě neslučuje. Nesvoboda v Rusku je v podstatě stejná jako nesvoboda kdekoliv jinde.
To urcite. U nas za kritilu prezidenta neskoncis v base nebo mrtvej. Plati za tu propagandu aspon dobre?
A co USA? 1950-Korea, 54-Guatemala,58-Indonésie,59-Kuba,60-Vietnam,64-Laos,65-Belgické Kongo,67-Guatamala,69-Kambodža,80-Irán,81-Salvador,83-Grenada,86-Libye,89-Panama,91Irák,95-Bosna,98-Sudán,99-Srbsko,2001-Afghanistán,03-Irák,04-Haiti,11-Libye,14-Sýrie,20-Irán.
1950 - Koreji zachránili krk a zajistili vznik jedné z nejvíce prosperujících zemí světa. Tedy žádná okupace jako SSSR, ale opravdu pomoc.
1954 - Guatemala - jo, to v USA posrali.
1958 - Indonesie - k žádné válce nedošlo. USA nechtěli v zemi komunisty. No...kdo by je tam chtěl, žejo.
1959 - Kuba - USA posílali peníze a zbraně. Důvodem konfliktu byly vnitřní problémy země. Nejednalo se o invazi USA.
1960 - Vietnam - chtěli zabránit okupaci země komunisty. Dobře to nedopadlo. Navíc se jednalo o válku USA vs. SSSR na cizím území. Takže tady si zapište zapojení do války z obou stran. Ne jen USA. A kde dneska mohl vietnam být, kdyby USA vyhráli? Třeba jako Korea.¨
1964 - to samé co Vietnam. Vyřizování si účtů mezi SSSR a USA.
1965 - Belgické Kongo - Opět vyřizování si účtů mezi SSSR a USA.
1969 - Kamboža - to bylo součástí války ve Vietnamu
2020 - Irán? Oni jsou spolu ve válce?
....další si doplňte, jdu pracovat.
Respektive...najděte mi jediný příklad invaze SSSR/Ruska do nějaké země, které skončilo demokracií a pozvednutím ekonomické úrovně v této zemi. A víte co? Žádný nenajdete. Takže...se vší úctou...odejděte.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Nevyplatí se to. Kdyby ano, tak tam panely dávno jsou.
2 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Naopak. Vyplati se to masivne. Navratnost 4-6 let. Nebo jinak...sporici ucet s urocenim 15-25%. A nebo jeste jinak...ted postavim a 30 let generuju 1 MWh rocne z jedne kWp instalovaneho vykonu. Po prepoctu vychazi naklady na tuhle elektrinu pod 1 Kc na MWh. Takhle levnou elektrinu nemaji ani Saudove :)
2 odpovědi