Poněkud zvláštně napsaný článek. Pokud by si jej přečetl nějaký agronom, nebo zemědělský odborník, jistě by ho zarazilo množství terminologických nepřesností. Spíše to na mě působí jako taková lidová tvořivost člověka, ne zrovna znalého oboru o kterém píše, ale to nebudu hodnotit. Obecně pointa článku je správná, přidáním vápníku do půdy zvýšíme výnos některých plodin. Jen přidám takovou poučku starých hospodářů, kterou nám sdělili na zemědělské škole v H. Králové, že vápnění není špatná věc, ale staří hospodáři říkají: "Vápněním bohatne hospodář, ale chudne jeho syn". Bylo by to na další, spíše odborné zdůvodnění, ale v podstatě se jedná o uvolňování živin v půdě, vlivem přidání Ca.
Sice článek k ničemu, protože dál se dozvíte, že je to nápad, který se zrodil v jednom městečku v Německu - tedy zase finta na čtenáře ze strany pisálka a redakce, jak nachytat čtenáře, aby otevřeli a četli. Nicméně je zde i zmínka, že zelení obecně protestují proti ohňostrojům, ale na to nemusím být zelený, abych věděl, že je to jen velice drahá a zároveň nebezpečně životnímu prostředí škodící kratochvíle, pro jednodušeji smýšlející spoluobčany, kterou jim populisticky nabízejí jejich volení představitelé, aby získali jejich sympatie a tedy i příští hlasy.
Velice užitečná aktivita. Také si myslím, že samozřejmá, proč by jinak mladí lidé vůbec na střední školu nastupovali, pokud by neměli zájem se v nějakém oboru dále vzdělávat. Nadpis článku - slůvko "opět" jako by informovalo, že tato samozřejmost není samozřejmostí. Mělo by to platit ne jen ze strany Akademie věd, ta pokryje jen malou část, ale měla by to být samozřejmá aktivita každé střední školy, potažmo pak učitelů samotných. Takovéto aktivity by měly být podporovány v reformách, které řeší naše školství
Pro někoho fuj, pro jiného zajímavý živočich s bizarní podobou.
Proti gustu žádný dišputát. Jen dětem neříkejte u žádných zvířátek fuj, jen je tím ovlivníte mnohdy na celý život a už se fobie z nejrůznějších forem živočichů nedostanou a budou tím trpět do konce života. Při tom se jedná jen o pocit a téměř nikdy o živočicha, který by dokázal ublížit.
O internetových podvodech se píše stále, ale přes to vás všude nutí do online způsobu komunikace a plateb. A pokaždé se v diskusích pod podobnými články jako je tento objeví, chytráci kteří neopomenou zdůraznit, že za to může digitální a internetová negramotnost důvěřivců, že jemu se to stát nemůže - on je dostatečně chytrý na to, aby se nechal kyberšmejdem napálit.
Ze článku vyplývá, že během 40 let před sametovou revolucí došlo v Československu k výraznému hospodářskému a ekonomickému propadu. Někteří diskutující si ale dali tu práci a poukázali na to, kam to naše hospodářství a ekonomika dotáhla za dalších 30 let po sametové revoluci. A vida, jak se nyní máme dobře, všechno původně naše nám stále patří a nemáme dluhy.
Děkuji za pěkný a osvětově působící článek. Dokonce, ani jeho nadpis tentokrát není účelově podaný tak, aby hlavně nalákal čtenáře k otevření a čtení. Hlavně se rodiče, tetičky a babičky vyvarujte před dítětem vyslovit hlášku "fuj pavouk", nebo bojím se pavouků a podobnou. Takové dítě si mnohdy informaci získanou od svého vzoru nese celý život ke své škodě. Dokonce můžete takto vyvolat u děcka i fobii, která ho bude provázet a komplikovat mu celý jeho budoucí život.
Mohli by si redakční radílkové jednou dát práci i s tím, kde jsou výkupny, nebo jak je výkup organizovaný.
Ať již se jmenovanými plody zde, nebo s bylinkami, nebo s jablky na mošt a pro další podobné případy. Před revolucí byla povinnost st. podniků Ovoce a zelenina, Konzerváren a možná i Jednot a dalších, organizovat výkup od soukromníků. Tak se do obchodu a k dalšímu zpracování dostávalo ovoce i méně chemicky ošetřené, než jak je tomu v 99% v současné době. nemluvím tedy o cikánama klepanými jablky u silnic - to býval případ sám pro sebe.
Jsme populace ovlivněná cítěním a humanistickým pohledem, jak je psánu v titulu článku. Pokud bychom tedy neměli jak je řečeno, tu situaci takto hodnotit, pak by bylo na místě do střetu dvou kultur, které naše vnímání nesdílí, se raději nemíchat. Ať si tedy své názory vyřeší mezi sebou. Ale okolní svět se míchat musí, protože sleduje především své zájmy a cíle a je jen zástěrka, že se opírá o humanistické cítění.
Pěkný článek, taková osvěta je v dnešní době užitečná a rozumný člověk se nechá poučit. Člověk se stále více vzdaluje přírodě, zejména obyvatelé měst. Bohužel stále se setkávám s tím, jak například někdo z dospělých před dítětem vysloví FUJ ŠKVOR, nebo PVOUK. Takové dítě si tuto informaci pak nese i po celý život a už se toho nedokáže zbavit, protože to vyslovil někdo, ke komu dítě shlíží jako ke svému vzoru.
2
Sledujících
1
Sleduje
2
Sledujících
1
Sleduje
Proč je v poslední době tak moderní, brát lidem ideály související s významnými osobnostmi našeho národa. Nedávno udělali z B. Němcové devku, ani k Žižkovi nebyli nijak shovívaví. Nebude dlouho trvat, vezmou si na paškál Čapka, Masaryka .... a třeba i Komenského a Jana Husa. V diskusi již jeden přede mnou zmínil, pokud tam nejsou postelové a jiné pikantní, nebo dramatické scény, tak nikoho nebaví na to koukat. Samozřejmě, byli to vedle svého génia, také jen lidé z masa a kostí, tedy i se svými "úlety". Ale v dnešní době, která tolik postrádá lidské ideály, ještě si často vymýšlet a přidávat, jen aby se to líbilo na úkor kladení důrazu na pravou hodnotu našich dějinných vzorů, mi přijde přinejmenším škoda. Za vším je dnes bohužel komerce a ukázat lidem (samozřejmě bez příkras) hodnotu a přínos těch osobností - to by bylo pro tvůrce filmů moc náročné a s nejistým komerčním efektem - tak nabídnou něco jistějšího. Werich řekl: "To je blbý, to se bude líbit
1 odpověď